Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet için Enjektör Temizleyici Önerisi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Merhaba arkadaşlar,

17.000km'deki motor için, enjektör temizleyici kullanmak mantıklı mı? Aşağıdaki ürün motorsiklette kullanılabilir mi? Birde bunlar direk yakıtla mı karıştırılıyor?

Motor : KTM Duke 390

https://www.hepsiburada.com/liqui-moly-benzinli-enjektor-temizleyici-300-ml-5110-p-OTSON5110?magaza=Hepsiburada

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ben liqui moly yağ alınca yanında hediye veriyolar.
    kullandım her yağ değişiminde.

illa sende kullanıcam diyosan

buyur

https://urun.n11.com/bakim-ve-koruma...ici-P205059614

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Aldığınız benzinin kalitesinden, enjektörden şüpheniz varsa alın deneyin. Pek işe yarayacağını sanmıyorum ama pahalı bir şey değil.
    Aldığınız ürünün kullanım kılavuzunu okuyun. Kullanım miktarı değişiyor hepsinde.

Ben Würth'ünkini kullanmıştım. 300ml kutu, 50 litre depo içindi. Benim depom 17lt olduğu için 100ml kullanıyordum. Yakıtım azalınca 100ml'sini depoya döküp, üstüne yeni benzin alıyordum.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Kullanmana gerek yok ayrıca illaki kullanacağım dersen würth al.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    5 depoda 1 Liqui moly 4T additive shooter Fuel system cleaner kullanıyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Petrol Ofisi mağazalarında ucuz Diyala GD 24 diye bir ürün vardı, usta tavsiyesiyle onu kullandım 2 kere.

Henüz 17.000 de olan bir motosikletin enjektörleri negatif bir etki oluşturacak kadar kirlenmez. Uzun km kullanılan araçların enjektörlerinde oluşan ana yıpranma fazla aşınma nedeniyle enjektörlerin işeme yapması yada eşit püskürtememesine bağlı fazla tüketim ve duman atma olayıdır. Siz daha düşük kmlerden itibaren kullanmaya başladığınızda; enjektör temizleyici ciddi aşındırıcı bir maddedir bu yüzden enjektörleriniz çok daha çabuk ömrünü tamamlayacaktır. Motorunuzda herhangi bir negatiflik hissetmiyorsanız boşuna para harcamayın.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Alıntı aderinkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz 17.000 de olan bir motosikletin enjektörleri negatif bir etki oluşturacak kadar kirlenmez. Uzun km kullanılan araçların enjektörlerinde oluşan ana yıpranma fazla aşınma nedeniyle enjektörlerin işeme yapması yada eşit püskürtememesine bağlı fazla tüketim ve duman atma olayıdır. Siz daha düşük kmlerden itibaren kullanmaya başladığınızda; enjektör temizleyici ciddi aşındırıcı bir maddedir bu yüzden enjektörleriniz çok daha çabuk ömrünü tamamlayacaktır. Motorunuzda herhangi bir negatiflik hissetmiyorsanız boşuna para harcamayın.
    Neden kullanacaksınız ? diye soracakken detaylı cevap gelmiş elinize sağlık.

49.000 km 'dir tenere660 kullanıyorum , yakıtı hep opet yeni istasyonlardan alıyorum , henüz bir olağan dışı durum yaşamadım.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı aderinkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğu kişi kullanın diyor siz değil hangisi yapacağım? Sadece motorda sarsıntı arttı biraz, yakıt tüketi mi de arttı. O yüzden kullanacağım.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bir şikayetiniz yoksa motorunuza-arabanıza bu katkı maddeleri koymayın, olmadık arızalar çıkar uğraşırsınız.
    ogzcngdk bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    motorla ilgili her hangi bir sıkıntınız yoksa kullanmanıza gerek yok.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    17000km de daha karbüratör bile temizlemiyoruz.

motosikletiniz direkt enjeksiyonlu değil. yani enjektörler yanma odasına pek yakın değil. alev ve sıcaklık görmeyen yerde. ayrıca ktm'de de iyi bir yakıt filtresi var. uzun süre size hizmet edecek niteliktedir enjektörleriniz. zaten olası bir sorunda enjektörlere basınç altında kerosen veya tiner ile temizlik yapılır. boşu boşuna temizleme katkısına masraf etmeyin.

ama illaki bir yerleri temizleyeceğim diyorsanız, lambda sensörünü sadece balata spreyi ile temizlemek bile müthiş fark edecektir. malum kendisi bol sıcaklığa ve kuruma maruz kalıyor.
    levend84 ve piri_reis bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17000km de daha karbüratör bile temizlemiyoruz.

motosikletiniz direkt enjeksiyonlu değil. yani enjektörler yanma odasına pek yakın değil. alev ve sıcaklık görmeyen yerde. ayrıca ktm'de de iyi bir yakıt filtresi var. uzun süre size hizmet edecek niteliktedir enjektörleriniz. zaten olası bir sorunda enjektörlere basınç altında kerosen veya tiner ile temizlik yapılır. boşu boşuna temizleme katkısına masraf etmeyin.

ama illaki bir yerleri temizleyeceğim diyorsanız, lambda sensörünü sadece balata spreyi ile temizlemek bile müthiş fark edecektir. malum kendisi bol sıcaklığa ve kuruma maruz kalıyor.

Tamam hocam önerilerinizi dikkate alacağım. Teşekkürler. Yakıt tüketimi arttı motorda sarsıntılarda arttı. Ondan endişelendim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)