Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Krediler Düştü Fiyatlar şişti

Motovento
    REKLAM ALANI

Araç bakınıyordum keyfine D segment araç alayım diyordum , 20 gün içinde en az 10 Bin TL ikinci el fiyatları arttı . 92-93 e kazalı İnsigna cosmo 2015-2016 bulunabilir iken birden fiyatlar çok değil 15 gün içerisinde 100 üsütüne attı uyun fiyatlı bütün araçlar patır kütür ne kadar fav atıysam satıldı ,

Motor da ise fav atıgım motorlar satılmıyor ama hepsi fiyat artırdı , bir kaç tane galeriden takip etigim vardı..hatta bir tane versy 650 var 30,5 den beri takip ediyorum galericisin satıp parayı çevirmen lazım şimdi 35,5 çıkardı toplamda 3 ay geçti.

Aradım sordum galeriyi neden artırdın diye motor da stıldıgı yok dedim krediler düştü abi dedi

Boş beleş gereksiz bir konu açtım ama derdimi paylaşayım dedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geel vatandaş..

Tenere 660xtz

2016 ABS'siz , Gümüş gri , 55.000 km'de(satırlar yazılırken 52.000 km)

5 km hızla sola yatış , başka vukuatı yok.

Küçük çizik (basınçlı yıkana , bir iki etiket yıpranması)

Yağ filtre cıvatası değiştirildi .

Alan zincir dişli set değişmeli.

Yamaha orta sehpa

Yamaya elcik korumalar

Yamaha aluminyum karter koruma (kulaklar kaynaklı)

Yamaha motor koruma demirleri (polis çıkması kazalı , bir kaç yerde kaynak.)

Far ızgara koruma.

Cezası 31.000 , zerre pazarlık yok .

Alın size bulunmaz fırsat

(Tecrubesiz / genç kardeşlerim , milyon verseler satış yok.)

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    egonomi çoh ei
    UzunYolAdami ve piri_reis bunu beğendiler.

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Ya banka öpecek yada galerici
    UzunYolAdami, espresso ve serif abi bunu beğendiler.

çok merak ediyorum ekonomisi sallantıda olan başka ülkelerde araba alım satım olayları en durumda?
    anladık avrupa ve amerika da araba almak ile eve beyaz eşya almak arasında fark yok ama ya diğer ülkeler?

devlet vergiyi koyuyor anladık, tartışmaya gerek yok, o zaten başlı başına bir kör kuyu ama bu kadar dinden imandan kültürden dürüstlükten insanlıktan bahsedip tam zıttını yapan kaç millet var merak ediyorum?
    piri_reis bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu ara ikinci el piyasası çıldırmış durumda. Fiyatlar kontrolsüz bir şeklilde artıyor.

Sıfır araçlara zam geldikçe ikinci eller de anında güncelleme atıyorlar. Ki haklılar. Kimse malını düşük fiyata vermek istemez. İster istemez sıfır fiyata göre ayar çekiyorlar.

Bu balon nereye kadar şişer merak ediyorum. Herkesin zincirleme bir şekilde birbirini düdüklemeye çalıştığı, insanların adeta tren yapar gibi birbirini gıdıkladığı bu sistem sürdürülebilir değil.

Her şeyin başı dürüstlük..
    UzunYolAdami bunu beğendi.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    İnsanımızın kazanç kapısı genellikle fırsatçılık üzerine kurulu olduğu için normaldir. Sıfır fiyatı arttı fiyat arttıralım. Faizler düştü fiyat arttıralım. O ona bu fiyatı yazdıysa benimki daha da fazla eder... Diye diye otomobil olsun motosiklet olsun uçtu gitti. Asgari ücretin 3 katı para giriyor cebime fakat bir sıfır araç hayali kuramıyorum...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Aslında fiyatlar artmıyor, bizim paramızın değeri düşüyor. Değeri düşmeyen paralara göre fiyatlar aynı sayılır.
    UzunYolAdami bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Insanlarin araba alma ve satma ihtiyaci devam ettigi muddetce ikinci el araba fiyatlarinda herhangi bir firsatcilik soz konusu olamaz.

Ekonomi kotulestiginde ve alim gucu azaldiginda ikinci el arac fiyatlari artar. Cunku insanlar ikinci ele yonelir. Artan talep te fiyati yukari ceker. Dunyanin her yerinde bu boyle. Ulkemize has bir durum degil.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/e...gi-asildi.html
    ufoz bunu beğendi.

Vergi sistemi gerçekten felaket. Vergiler inanılmaz yüksek. Hem alırken dünyanın vergisini ödüyorsunuz, hem her sene MTV ödüyorsunuz. Bu kadar absürt vergilerle hala sıfır araç satışı yapılabiliyor olması bile başlı başına inceleme konusu. Malesef halk çok bilinçsiz 2020’ye sayılı günler kala hala otomobil bir yatırım aracı olarak görülüyor sıfıra zam geldikçe arabamın değeri arttı diye sevinen bir dünya insan var.

Türkiye’de otomobil piyasası düzelmez. Çok köklü reformlar lazım.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Piyasada o kadar garip insanlar var ki aslinda sasirmadan edemiyorum, isim geregi bunlarin icindeyim. Adamin isi bu olmamasina ragmen, senin benim gibi ofis calisani olmasina ragmen adam araba alip satiyor, 2000-3000TL para kazanmaya calisiyor. Ekonomi bu durumda iste. Bir yandan da bu tip insanlar calismak istemiyor, rant ile, komisyonculuk ile kolay para kazanmak istiyor.

Acikcasi ben cok sicak bakmiyorum bu insanlarin yaptiklarina, motosiklet piyasasinda da mutlaka vardir, bu forumda da vardir. Kisisel gorusum bu arada yazdiklarim, sonra isimi ogrenip vay efendim bundan dolayi konusuyormus demeyin de

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    İkinci el otomobillerin fiyatları birkaç ay öncesine kadar oldukça düşüktü.
    Düşük dediysem hemen kızmayın , sıfır km fiyatlarına göre düşüktü.
    Örnek olarak sıfırı 400bin tl olan aracın 3 yıl eski ikinci elini 200bin tl ye alabiliyordunuz.
    (Gelir seviyesi ve alım gücü yüksek ülkeler için gayet normal bir durum ama bizim için değil)
    Sebep ise faizlerin yüksek olması.
    Parası olan parasını vadeli hesaba yatırıp neredeyse yıllık %25 faiz alıyordu.
    Parası olmayan adamın zaten parası yoktu, taşıt-ihtiyaç kredileri çok yüksek olduğu için kredi de çekemiyorlardı.
    Piyasada talep çok az durumdaydı.

Şimdi ne oldu;
    Faizler düşünce parayı bankaya yatıran faiz alamaz oldu,
    parasının enflasyon karşısında eridiğini düşünüyor, gayrimenkul ve menkul talebini arttırıyor.
    Parası olmayan- az olan vatandaş da kredi faizlerinin düşmesini değerlendirip , krediye yüklenip mal sahibi olmaya çalışıyor.

3 yıl 5 yıl borçlanıp taşıt almak Avrupalı ecnebi kardeşlerimize çok garip gelse de
    Maalesef bizim ülkemizde dar gelirli vatandaşın başka bir şansı yok.

Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya banka öpecek yada galerici
    Aynen aynen , dediğin gibi alanın ödedigi değişmiyor ya mütahit ya bankacı , ya galerici ya bankacı değişmiyor sonuç öpülen hep alan çok güzel cevap
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Aracımın Km si yükseldiği için ( 212 bin km ) şöyle piyasaya bakayım dedim, kışa piyasa durgunken aracı değiştireyim dedim. Olay şu elimdekini satıp üzerine 10-15 koyup aynı segmen daha yüksek model daha az km bir araba alıyorum. Yılda 30bin km yaptığım için 3-4 yılda bir 100 bin km civarında alır, 200bin km civarında satarım. 2008 clio 3 1.5 dci full paketini 125bin km de 19.500 tl ye almıştım ( tabii ki aüğır hasar kayıtlı) 2016 yılında. ekimden beri fiyatlara bakıyorum benim aracın ölüsü ( 200 bin km üstü ve her türlü hasar boya ve kayıt var) 30 bin tl olmuş... oha dedim ya. km 100bin civarına yaklaşınca fiyat 40 binlere çıkıyor. Nasıl değiştireceğim kara kara düşünüyorum şimdi, nerden baksam 20 bin tl lazım üste... Aklımda deli sorular... Motoru da tamir ettirip binicem, değiştirmem
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    İşin aslı =
    Kişi başı gelirimiz yenibaştan 2000'li yıllara geri döndü. 15 yıl boşu boşuna patinaj yaptık. O zamanki durumu hatırlayıp herkesin kendine ona göre çekidüzen vermesi gerekiyor. Araba lüx ise lüx artık , almayacaksın. 15 sene önce araban - motorun yoksa gene olmayacak , o hayata geri döneceksin. Basit anlatımı bu.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu acımasız sistemi tıkamanın tek yolu alışverişi kesmek. Ya da tanıdık, bildik güvenilir birisinden almak. Bu al satçılara, fırsatçılara, komisyonculara para kazandırdıkça daha da azıyorlar.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ticaret bu , herşey değerini bulur.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bunu yapan gerizekalıların (evet) anlayamadığı olay şu: Ben bir motoru alamıyorum, param yok ve ödemeye gücüm yetmiyor. Krediler düşünce bir anda umutlanıyorum ve taksit hesabı yapmaya başlıyorum. Sonra bu arkadaşlar fiyatı yükseltip yeni kredi oranlarıyla taksitleri yine benim ödeyemeyeceğim noktaya çekiyorlar. Tabi, herhangi bir ürün için kredi alırken aylık ne kadar ödeyeceğini değil, toplamda kaç para ödeyeceğinin hesabını yapan bir millet için bunlar normal davranışlar. Tıpkı dizel otomobil alırken yılda kaç bin km kullanacağını soran (ben aracı kaç yıl kullanacağım acaba ?) veya araç bakarken km'sine değil, yılına bakan zihniyet gibi...

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kimse memnun değil aslında.
    2011 73 binde cosmo insigniayı 80 binden ilana koydum yerine dizel suv almak için.75 bin verdiler ama ben düşündüğüm suv u alamayacağımı anladığımdan o fiyata vermedim.
    Sonra dedim madem dizel alamıyorum benzinlisini alayım.Hedefi küçülttüm aracıda 78 den ilana koydum.75 bine vermediğim araç için en çok 73.5 verdiler.
    Şimdi ilanı 76 ya çektim 72 diyorlar.
    50 yazsam inan 45 olmazmı diye ararlar.

2016 model cbr250 siyah 15.500 istedim çok mu sizce

Sağ grenajda ufak bi çatlak var belli belirsiz. Yatması kazası yok zincir dişli iyi durumda.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)