Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yağmurda Yazlık Lastikmi Kışlık Lastikmi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar "8 yıl sonra ilk kazamı yaptım" adlı konu açmıştım artık fabrikasyon KİNGSTONE adındaki NYLON lastiklerden kurtulmak istiyorum ancak şöyle bir durum var kuru havada nylon lastik bile gayet güzel tutunuyor benim için ıslak zemin önemli. yorumlarda kışlık lastik yagmurda cok kayar diyen var tam tersini söyleyen var tecrübe eden kişilerden bilgi bekliyorum acil lastik almam lazım.tercihim Anlas olacak mb34 yazlık ya da wintergrip kışlık arasından birini alıcam.
    Ön 2.75-17
    Arka 3.00-17
    not:anlas sitesinde kışlık lastigi 4 mevsim kullanabilecegimiz yazıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki ZX-6R 636 2006, Ducati Scrambler
    Metzelerin ME 22'sini tavsiye ederim sana.
    https://www.motolastik.com/metzeler-me-22-275-17-tt-rf-47p-ve-300-17-tt-50p-pmu30747
    Islak performansı da güzel olan bir lastik. Ömrü daha uzun ve ıslak performansı daha iyi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı stabiliz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metzelerin ME 22'sini tavsiye ederim sana.
    https://www.motolastik.com/metzeler-...t-50p-pmu30747
    Islak performansı da güzel olan bir lastik. Ömrü daha uzun ve ıslak performansı daha iyi.
    Bu lastikle daha önce kayıp düşmüştüm o kadar da iyi bir lastik değil eski konularımdan bulabilirsin. Commuter için bu zamanda alabileceğin en iyi lastik anlas winter grip olur

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Kesinlikle Anlas Winter grip 2

Yanlız bu lastiği kendi yetkili servisinden alıp taktırmanızı öneririm.
    Lastiği balansa taktırıp kalıp hatası var mı yok mu baktırın.

Benim ön lastikte böyle bir problem var.

Wintergrip alalım o zaman.teşekkür ederiz

Motosikleti
    MT-07
    Ben pilot street takıyordum pulsarımda. Anlas’a güvenip, kendimi riske atmam. Maalesef Türk üreticiye, canımı emanet ettiğim bir konuda güvenmem. Bana anlas winter grip’i savunan insanlar yazında kullanıyoruz dedikleri için ve motorlarında gördüğüm içinde sözlerine itibar etmem.

Ufoz abimiz; lastiklerin tabanlarında fabrika üretimi hata olduğundan bahsetti. Sonuç olarak hatalı üretim birşeye canımı emanet etmeyi pek mantıklı bulmuyorum.

Kişiye göre değişir ama kışın soğuk havalarda kullanacağım, havalar +7 üstüne çıkınca yaz lastiğine geçerim diyorsan al. Param yok, bununla devam edeceğim diyorsan alma. Ucuz etin yahnisi yavan olur.

Kışın yumuşak ve yavaş sürersin ama havalar ısındıkça basmaya başlarsın. Zaten kaza da her zaman olmaz.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    ben scooterimde normal yazlık lastik kullanıyordum,ıslak zeminde yağmurda ön tekerim kayıp birkaç kaza atlattıktan sonra anlasın Winter grip lastiğinden bir takım alıp taktım,ve takar takmaz ıslakta kene gibi yere yapışıp bırakmadığını farkettim,önceki yazlık lastiklerimle frene basmaya korktuğum ıslak zeminlerde korkmadan frene basabiliyorum,2 kat farketti diyebilirim

artık yaz kış devamlı aynı Anlas Winter grip lastiğini 2 yıldır kullanıyorum çokta memnunum,bidahada motorumuda değişsem yazlık lastik kullanmam

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Winter Grip 2 kullanıyorum, yazın virajlarda çok iyiydi. Şimdi arkada büyük geniş çatlamalar var, bugün de kaydım ama lastikten değil de Karabük'ün dandik ve tozlu asfaltından kaynaklanıyor sanırım.

https://youtu.be/7-8F-Repdpw

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Kışlık lastikler daha iyi, havanın da soğumasıyla yazlıklar geç ısınıyor ve optimum çalışma sıcaklığına ulaşamıyor. Anlas winter grip serisi gerek hamurunun yumuşaklığı gerek deseni olsun resmen yola yapışıyor. Bir haftadır arkadaşımın ybr'sinde sıfır winter grip 2'ler, benim Wolfte de Tommygun yoldaştan aldığım winter grip pluslar takılı. Yaklaşık 400 km yol yaptık, sakin kullanımda gayet memnunuz ve güvenle sürüyoruz😊

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar. Düşük cc motorlarda kışlık lastik takıp, yazın da çok iyi demeyin. Bu lastikleri yazlık ve kışlık yapmalarının sebebi var. Sizin arka lastiğinizde 10-11hp gezinirken, benim motorumda 75hp hopluyor. Getirin yaz günü meşhur kışlıklarınızı, Şile-Ağva arasında nasıl parçalanıyorlar virajlarda göstereyim size. 110hp renault megane 3’te bile sottozero3’ler bahar başında arabanın tüm dinamiğinin içine etti ve yol tutuş özelliğini kaybettirdi. 4 teker bile denge kaybederken 2 tekerde çok iyi nidaları atmayın bana.

Teknoloji çağındayız. Açın okuyun, okumayı sevmiyor iseniz YouTube’da tonlarca video var. “Yaz günü neden kışlık lastik takılmaz die yazsanız?” yeter.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Düşük cc motorlarda kışlık lastik takıp, yazın da çok iyi demeyin. Bu lastikleri yazlık ve kışlık yapmalarının sebebi var. Sizin arka lastiğinizde 10-11hp gezinirken, benim motorumda 75hp hopluyor. Getirin yaz günü meşhur kışlıklarınızı, Şile-Ağva arasında nasıl parçalanıyorlar virajlarda göstereyim size. 110hp renault megane 3’te bile sottozero3’ler bahar başında arabanın tüm dinamiğinin içine etti ve yol tutuş özelliğini kaybettirdi. 4 teker bile denge kaybederken 2 tekerde çok iyi nidaları atmayın bana.

Teknoloji çağındayız. Açın okuyun, okumayı sevmiyor iseniz YouTube’da tonlarca video var. “Yaz günü neden kışlık lastik takılmaz die yazsanız?” yeter.
    Valla abi, arkadaşın motorda bizim motorların bandında sonuçta. Kullananlar iyi kötü yanlarından bahsetmiş işte. Köyümün soğuk asfalt virajlarda kaymadı, salmadı çok güveniyordum. Kışlık iyi güzel, ama sitesinde 4 mevsim kullanılabilir yazıyor.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight200

Dayı sen niye celallendin? Konu sahibi arkadaş sormuş sorusunu. Gördüğümüz kadarıyla arkadaşın 75hp makinası yok ve kışlık lastik kullanmak istiyor.
    Ayrıca wintergrip2 sadece isminde kış ibaresini barındıran bir lastik ve sitede 4 mevsim kullanıma uygun olarak satılıyor.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman

E peki anlas capra hakkındaki düşünceler nedir? Herkeşe soruyom

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlas capra kullanmadım. Pilot road4 var motorun şuan üstünde. Mt-07 için berbat bir lastik. Bunu söyleyebilirim. Genelde nc750 serisi kullanıcıları anlas capra serisine yöneliyor.

Ben kışlık lastiklerin, yazın kullanılmaması gerektiğini söylüyorum. Yoksa anlas yada başka marka benim için farketmiyor.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    @Angrypower'a katılıyorum.

Anlas WP ler kışın tamam eyvallah. Ama yazın kullanılmamalı.

Haziran ayı ilk yarısındaki şahsi tecrübelerim yazın kaydırdığı yönünde.
    Kış ve yaz aynı yerde aynı şekilde yaptığım frenlemelerde yazın tozlu ve sıcak zeminde lastik kayıyordu.
    Kışınsa böyle bir durum yoktu. Zamk gibi tutuyordu lastikler.
    Bu arada kışın lastik 1000 km lerdeydi. Yazınsa 4500-5000 km civarındaydı. Toplam 7 ay kadar kullanılmıştı.

Not : Başka ölçülerdeki WP leri bilemem. Benim yorumlarım bizzat kullandığım aşağıdaki ölçüde olan Winter Grip için geçerli.
    Ön : 100/80/17 , Arka : 130/70/17
    Angrypower bunu beğendi.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Tacer 700 motosikletimde Michelin plot serisinin lastikleri var. Dün 175 km yol gittim. Kaç defa kaydım saymadım.

Nasıl düşmedim onu da bilmiyorum. Yani bu günlerde ben de lastik arayışı içindeyim.

Alıntıladığım 4 satırlık yazının her satırında kibir barınıyor.

Yapmayın etmeyin. Kibir bir yanılsama, iyi bir şey değil. Doğru bildiğinizi sandıklarınız doğru olmayabilir.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Evet yine bir konu, yine bir atıp tutma veya iyi ihtimalle "xxx kullanıyorum memnunum tavsiye ederimin" önüne çok da geçilememiş.

Hero Hunk motorumda Anlas Wintergrip 2 ve sonrasında MT 25 motorumda Wintergrip Plus kullandım.

Öncelikle şunu bir netleştirelim. Bu lastikler kış lastiği. Sıcak asfaltta tutuşlarının azalacağı, aşınmanın artacağı aşikar. Bunu tartışmayalım.

İkincisi Anlas çok kaliteli lastik. Youtube'da Motoron kanalında yazlık lastiğin (tournee) kullanımı sırasında adam virajda ayaklığı yere sürtüyor. O derece yatırıyor scooterı. Yol tutuşu çok iyi bir lastik.

Ben MT de IRC(naylon iplikli) den Wintergrip'e geçince viraj performansım, frenlemem bariz arttı. YAzlık olarak Tournee'ye az bir farkla Michelin gibi bir alternatif değerlendirilebilir. Ama kışlık lastikte Anlas tek adres. Güvenle kullanmanızı öneririm. Tabi havalar sürekli olarak 15-20 derecenin üzerinde seyrederken, yazlıklara dönmelisiniz.

Kullandım, tecrübe ettim, öğrendim ve memnun kaldım. Tavsiye ederim.
    ufoz bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce ybr ve cgde kullanmıştım yaz şartlarında ortalama bir lastikti. Metzeler me22 den capraya geçmiştim. metzelerden kuru zeminde ıslak zeminde kesinlikle daha iyiydi

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışlık lastikler daha iyi, havanın da soğumasıyla yazlıklar geç ısınıyor ve optimum çalışma sıcaklığına ulaşamıyor. Anlas winter grip serisi gerek hamurunun yumuşaklığı gerek deseni olsun resmen yola yapışıyor. Bir haftadır arkadaşımın ybr'sinde sıfır winter grip 2'ler, benim Wolfte de Tommygun yoldaştan aldığım winter grip pluslar takılı. Yaklaşık 400 km yol yaptık, sakin kullanımda gayet memnunuz ve güvenle sürüyoruz😊
    Tavsiyemde eksik kalan bir noktayı tamamlayayım; yazın anlas tournee sport radial kullanıyordum gayet memnundum yaz yağmurlarında ya da ıslak zemin geçişlerinde de gayet iyiydi. İzmirde arabada yaz-kış yazlık lastik kullanıyorum çok sıkıntı yaratmıyor ama motosiklette yaklaşımım Kasım sonu gibi kışlık lastiklere geçerim Nisan sonu gibi de yazlık lastiklere.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)