Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

8 yıl sonra ilk kazamı yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI

8 yıl önce motora başlayan ve istanbulda aktif olarak her gün motosiklet kullanan biriyim hiç kaza yapmamıştım ta ki bu akşama kadar.işe gitmek için evden çıktım hava ufak ufak yagmur atıyor şişli abide-i hürriyet caddesinde yaklaşık 50 km hızla ilerlerken yagmur hızlandı.bu esnada karşıya geçmek isteyen 2 kişi bir anda yola dogru koştu(yagmurun etkisiyle kafaya montu çekmişler yola bakıp bakmadıgı belli degil) fren yapsam kesinlikle duramam 3-4 metre önüme atladılar yayalar yolun ortasına kadar geldi sol taraflarından rahatca geçebilirim tam hamle yaptım ama bir anda beni görünce geri dogru hamle yaptılar hafifce frene dokunmamla nylon lastik ve yağmur birleşince motor altımdan uçtu yaklaşık 10 metre kadar yüzüstü sürüklendim sogukkanlılıgımı koruyarak kontağı kapattım motoru kenara aldım.
    SONUÇ:
    sağ dizimde çok hafif şişlik morluk ve ağrı
    sağ dirseğimde hafir bir ağrı
    Motorda iyiki koruma demiri vardı hiç bir hasar almadı egzozda hafif çizik var koruma demiri resmen erimiş allah'a şükür bu kadar az hasarla atlatmam çok büyük şans.şimdi lastik bakıyorum güzel bir ders aldım.herkese kazasız sürüşler.
    mesut hoca ve UzunYolAdami bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Geçmiş olsun allah herkesi kazadan beladan korusun. Ekipmanlarınız ne alemdeydi?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçmiş olsun,

En tehlikeliside yayalarin tereddutte kalmasi..

Ayni şekilde hayvanlarda da oluyor,

Yillar once otobanda başima geldi,kopek refujden kafayi cikartti tam yolun ortasina geldi tekrar geri dönmeye meyillendi hemen yavaşladim,avantajim zemin kuru ve yagmur yoktu.

Kisacasi bu gibi durumlarda,

2 ayak
    4 ayak farketmiyor

Ona gore tedbirli olmak lazim.

tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    çok geçmiş olsun

Tesekkür ederim arkadaslar malesef bir cahillik edip şişli den nişantaşına kadar olan 10 dk lık mesafede ekipman giymedim full koruma mont dizlik dirseklik var çok da önem veririm ama kısa mesafe diye bir cahillik yaptık.sevindigim kısım yara almadan güzel bir ders almış olmam.5 dk olsa daha ekipmansız çıkmam sizlerde bu konudan ders çıkarın lütfen

Motosikleti
    MT-07
    Geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin. Ağrılarının çabucak azalması dileğiyle.

Geçmiş olsun.. ekipman ekipman gerisi hikaye gerçekte

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    gecmis olsun

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Geçmiş olsun hocam. Ahh o yayalar yok mu yayalar!

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    geçmiş olsun ama nylon lastikle kaza yapmak için gün sayıyormuşsunuz

Motosikleti
    Nc750x
    Geçmiş olsun..

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Geçmiş olsun, benim de ilk kazam yaya ile idi. Fakat benimki, bana doğru koşup resmen itince, ben de düşmüştüm. Sonra dönüp bakınca gülümsüyorsunuz. Umarım bu size bir tecrübe katmıştır. Kazasız sürüşler dilerim

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, benim de ilk kazam yaya ile idi. Fakat benimki, bana doğru koşup resmen itince, ben de düşmüştüm. Sonra dönüp bakınca gülümsüyorsunuz. Umarım bu size bir tecrübe katmıştır. Kazasız sürüşler dilerim
    Hepinize teşekkür ederim işyerine geldim gülüyorum çünkü sürüklenirken su birikintisinden geçtim kıyafetler tüm suyu emmiş donuma kadar ıslanmışım heryerimden çamur akıyor 😂

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Geçmiş olsun.
    Bu tip havalarda duruş mesafesini iyi düşünün.
    Çocuk olsaydı yola atlayan..
    Allah korumuş.
    Lastik bakın tabii ama lastik takınca da hız yapmayın. Kazada tek önleyici etmen lastik değil, bilirsiniz..
    En kısa sürede atlatırsınız umarım

Motosikleti
    150 vulture
    Geçmiş olsun

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Geçmiş olsun, yayaların kararsızlığı kötü oluyor. Şöyle 2 örnek bırakayım:
    https://www.instagram.com/p/B5NYOrQBcCa/
    https://www.instagram.com/p/BvmWgGCBmOm/
    yigozya bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Geçmiş olsun, düşmeyen motorcu yoktur düşecek motorcu vardır diye bir söz var,bende 10 yıl sonra ilk defa bu yaz motordan düştüm, çok şükür ki ekipman sağlamdı ve sol dirseğimde demir para kadar bir sıyrık oluştu ,başkada birşeyim yoktu, Allah'tan motorun yan çanta ve koruma demiri motoru korudu,biz yok koruma demiri yok ekipman diyoruzda işin aslı verilmiş sadakamız varmış ki ALLAH korudu yoksa halimiz duman olurdu

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Geçmiş olsun.Aynı şekilde o civarda Büyükdere caddeside çok tehlikeli.Ermeni mezarlığının olduğu yerden insanlar koşarak davar gibi diğer tarafa geçiyor.Geçen gün önüme atladı birisi yavaş olmama rağmen beni geç farkedip panik yaptı geri çekildi otobüs çarptı yavaşça.Bir de söyleniyor.Ülkede malesef yolda yürümeyi bilmeyen ve her istediği yerden diğer tarafa geçebileceğini sanan sığırlarla dolu.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız. Ekipmansız ekmek almaya dahi gitmeyin diyorlar ya hakikaten öyle yapmak lazım şakası yok bu işin. Yayalar da çok dalgın ve dikkatsizler malesef. Yağış ve kötü lastik de eklenince kaçınılmaz son.

Motosikleti
    CBR650R 2020
    İlk ve son olur inşallah. Çok geçmiş olsun. Merak ettim hiç kaza yapmadan bu dünyadan göçen motorcu var mıdır acaba? Ama öyle bir iki sene kullanıp bırakanlar değil. 40 sene mesela

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)