Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Motosiklet camiasında, uzun yolda verilen selamı almayan öküzlere atfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bu wolfu unutamayacaksin

Unutulacak motorda degil esasinda,parasina gore gideri olan makina..

Kalite ve sağlamlikta,Ayni segment japonla,avrupayla yarişir..

Servisi ve Kullanicisi çok olup,yedekleride bol ,ulasilabilir olaydi 250cc de piyasanin lideri olurdu..

Degeri bilinmedi..
    İyi ki değeri bilinemedi de ben dahil birçok arkadaş komik paralara aldık bu motoru,kullandık.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi ki değeri bilinemedi de ben dahil birçok arkadaş komik paralara aldık bu motoru,kullandık.
    Hee orasi ayri mevzu tabi..

Ee bize 36 hp çift kelle ciğerli makina lazim aga,11.000rpm de surekli gidecek..ama az yakacak..500luk makinalara kafa tutacak..

Ruzgari arkaya alip,bayir aşagi 190 yapacak..

Uzun lafin kisasi wolf bize gitmez
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hee orasi ayri mevzu tabi..

Ee bize 36 hp çift kelle ciğerli makina lazim aga,11.000rpm de surekli gidecek..ama az yakacak..500luk makinalara kafa tutacak..

Ruzgari arkaya alip,bayir aşagi 190 yapacak..

Uzun lafin kisasi wolf bize gitmez
    Angrypower'ın Mt25'ini kullandığımda çok hoşuma gitmişti. 250 cc sınıfında çok başarılı bir motor bence. "250 cc satıp yine 250 cc alınmaz" gibi saçma bir mantığım olmasa Angry'nin Mt25'ini almıştım yazın. Wolf da az kahrımızı çekmedi. 1,5 senede 48000 km olmuş, az kahrımı çekmedi ve hiç üzmedi.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Angrypower'ın Mt25'ini kullandığımda çok hoşuma gitmişti. 250 cc sınıfında çok başarılı bir motor bence. "250 cc satıp yine 250 cc alınmaz" gibi saçma bir mantığım olmasa Angry'nin Mt25'ini almıştım yazın. Wolf da az kahrımızı çekmedi. 1,5 senede 48000 km olmuş, az kahrımı çekmedi ve hiç üzmedi.
    Kawa sport turing çok şahane geliyordur şimdi, marmara denizi etrafında non stop (feribot hariç) 2 tur attırır
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawa sport turing çok şahane geliyordur şimdi, marmara denizi etrafında non stop (feribot hariç) 2 tur attırır
    250 cc tek silindirden sonra Kawa'nın gidişi kendisine aşık etti, bir de motora alışmaya başladığım için aralara derelere rahatlıkla girmeye başladım. Nerede g.t atar, nereden geçemez çözmeye başladım ama düşündüğümden fazla rüzgar yiyorum. Kaskımın dandikliğini bu motorda daha bir iyi anladım, 110-120 giderken gazı açıp 170'e çıktığımda kask kafamdan çıkacak gibi oluyor, bu hafta yeni bir kask alacağım. Bir de ayı gibi oksijen sensörünü kırdım, yarın da onu değiştireceğim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ustad,ben ağir ironi yaptim.

250cc 4zamanli bir motorun max hp si 28-30 dur.

Olmasi gereken budur,yoksa cbf150 yede 12-13 bin devir çevirtsen,sıkıştırma oraniyla oynasan oda yokuş aşagi 150 yapar.

Hee 2zamanli 250 likler ayri.

180-190 km/h lar min 500cc lere uyar.en azindan gittigi kadarda durur bu makinalar.ara hizlanmalari anlatmaya bile gerek yok.

Hem motor omru
    Hemde guvenlik acisindan.
    tommygun bunu beğendi.

Alıntı aymer19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet camiasında, uzun yolda verilen selamı almayan.....

Geçtiğimiz yıla kadar benide irite eden bi durum idi...

Artık , sadece rota'ma odaklanıyorum , ne selam ne kelam , askıda durmuş selamlar varsa topuna alslm.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam veriyordum onu da vermeyecem arkadaş, meğer millet ne sıkıntılıymış.

Resmen "selam verdim selamımı aldı biz motorcuyuz biz aileyiz böhüüü süperiz" diye selam veriyormussunuz

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana korna basan, kafa sallayan, el kaldıran herkese karşılığını veririm. Havamda olduğum zaman kendim veririm çoğunlukla. Uzun yol, şehiriçi, kurye ayırmaksızın. Ama üniversiteye giden MT-25, Pulsarlı lavuklar almıyor genellikle. Umrumda da olmuyor açıkçası çünkü çoğu hava için motosiklete binen eğitimsiz çomarlar.
    Selamı geçtim o tip kişiler ışıkta vs yanyana gelincede rakip görüyor. Bi aragazı vermeler yanyan bakmalar. Yarışacaz güya. Neyseki henüz 640'ı kalkışta geçen çıkmadı 😁

Bende çok selam veririm. Bazen almayan olur. O durumlardada günaha soktum hıyarı derim 😁 ama sap gibi kalma riskide var. Kalabalık bi yerde kötü oluyor. Selam veriyorsun tık yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamı geçtim o tip kişiler ışıkta vs yanyana gelincede rakip görüyor. Bi aragazı vermeler yanyan bakmalar. Yarışacaz güya. Neyseki henüz 640'ı kalkışta geçen çıkmadı 😁

Bende çok selam veririm. Bazen almayan olur. O durumlardada günaha soktum hıyarı derim 😁 ama sap gibi kalma riskide var. Kalabalık bi yerde kötü oluyor. Selam veriyorsun tık yok.
    Sabah sabah hiç güleceğim yoktu 😁 src5 sınavına giricem saat 10da iyi moral oldu 😂😂

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Yaşınızdaki olgunluğa dikkat çekip saçma sapan ego kasmalarına girmeniz, selam vermemekten girip ekipmanlarınızın markasından motorunuzun markasından ve aksesuarsız 59bin lira olmasından bahsetmeniz ne komik. Ki bunlardan bize ne? Kusura bakmayın ama motora uzun süredir binmediğinizi söylemeseniz bildiğiniz motora hava atmak için, karı kız düşürmek için bindiğinizi falan düşüneceğim.

Bazen bende selam veriyorum karşıdakiler almıyor görmediler herhalde diye iyi niyetli düşünüp geçiyorum. Umarım size de bir aydınlanma gelir ve böyle düşünmeye başlarsınız. Kimin o sırada ne düşündüğünü bilemezsiniz ve bu da onları selamınızı almadığını için hödük yapmaz.

Ve bunlarıda 21 yaşında bir gence yazdırdığınız için kendinizden utanmalısınız.
    ..YaNKee.. bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Admin ve moderatörlere önerimdir. Foruma sabit bir başlık eklensin, adı da 'buradan ................'a sesleniyorum' olsun.
    O kadar çok konu var ki birilerine seslenmek için açılmış. 'Buradan Osmanlı Tuğra'lı Doblo'ya sesleniyorum', 'buradan 34 Plakalı Kiralık Beyaz Linea'ya sesleniyorum', 'buradan bugün yanımdan silme geçen motosikletliye sesleniyorum'.
    Sabit bir başlık olursa, altında toplaşıp, bol bol seslenebiliriz. Hem bugün bana seslenen biri var mı diye açıp kontrol etme şansımız da olur.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Muhtemelen gs kullanıcısıdır

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Ülkemizde ne yazık ki sizinde dediğiniz gibi motorcular(motosiklete binmeyi seven insanlar) altındaki motosiklete göre değer görüyorlar. Bunu bindiğim motorlardan da anladım. 2 adet Cbf 150 sürdüm benim motorumdan kaliteli ve pahalı motora binenler selam almadı beni gören genelde çin malı motor sahipleri selam verdi. Daha sonra Cbr 125 e gectim bu sefer grenajlı motora binen 250 cc ye kadarki motor sahipleri ve selamımı aldı-verdi. Daha sonra gittim cbr 250 aldım 2017 model kırmızı siyah ve kendimce ufak modifikasyonlar yaptım led far spor ön cam jant şeridi vs uzaktan 1000 rr a benzediği için yolda kime dıt diye selam versem birçogu alıyordu. Motorcu olmak motorsiklete binmek demektir. Şu an pcx e biniyorum. Büyük motor alma fikrini ülkemizde fiyatlar ve işletme maliyetleri yüzünden erteledim açıkcası. 2 tekeri olan herseye binerim ve kıymet veririm çünkü yolda olmayı seviyorum. Ha sizinde dediğiniz gibi harley-chopper sürücüleri ve gs cilerin havasından gecilmiyor malesef. Bu arada o 2 motoru da istesem yarın alacak gücteyim ama ben de onlar selam vermediği sürece selam vermiyorum üzülerek. Ayrıyeten motor guruplarına dahil olmak isterken ilk baslarda dönen muhabbetleri gördükten sonra bireysel sürmek bana daha mantıklı gelmeye basladı. Neyse baya uzadı yazı sürçi lisan ettiysek affola 2 tekere gönül vermiş marka model sınıf ayırt etmeyen herkese selam olsun

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ben karşıdan gelene selam vermem , gereksiz yada anlamsız saniyelik bir dit dit bana birşey ifade etmiyor , ha karşıdan gelen tam geçerken korna çalmış ise yaw adam geçti gitti benim ditimimi duyacak diye hiç bir atraksiyonda bulunmuyorum yoluma bakıyorum lakin arkadan biri beni yada ben başkasını yetişir geçerken selam veririm de alırımda , hatta yanyana kaskı açıp teker nereye dönüyor sorarım benim motora benzer sınıf ve çadır vs yüklü ise beraber sürelim derim vede çok keyif alırım..

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Türkiyenin hali bu. Yine güzel temiz yerlerde hala saf duyguları olan insanların bulunduğu bölgelerde yaşıyorsunuz. Aynı hareketi istanbulda yapsanız üzerine birde karşı taraf size kötü niyetli bir el hareketiyle karşılık verebilirdi. Siz yine motorculara üzülün bırakın selam vermesinler ben akşam eve geldiğimde apartmandan giren çıkana selam veriyorum yüzüme bakmıyorlar. Komşu komşuya selam vermiyor büyükşehirlerde. Ekonomi bizi boğdukça insanlar insanlıktan çıktılar. Nasıl kalabalık ve ekonomisi kötü ülkelerde adam yolun ortasında ölüyor kimse bakmıyor işte oraya doğru ilerliyoruz. Bir motorcu selamı çok masum bir duygu bırakın almasınlar o selamı alıp karşılık veren sizin gibi kişileri bulmak artık hiç kolay değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Alıntı batuhan13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen gs kullanıcısıdır
    o eskidendi artık bir xmax e 35 milyar veren adamında bu duyguları tavan yapabiliyor ..
    batuhan13 bunu beğendi.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Keşke herkez birbirine selam verip alsa. Selam vermek güzel bir davranış alındığında daha da güzel oluyor. Ben hemen hemen gördüğüm her motorcuya selam veririm bazen yol kenarında durmuş bişeylerle uğraşan arkadaşlar görünce yanasip sorarım bir sıkıntı var mı diye varsa hallederiz çok kişiyi tanıdım böyle selam vererek iyi arkadaşlar edindim. Vel hasıli kelam sen ver alan alır almayan kendi bilir

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Eskiden motora binen çok yoktu bu selamlaşma işi o zamanlar çok oluyordu.. ama şimdi o eski zaman ruhu bitti.. milyonlarca motora binen insan var.. yolda her geçene zart zurt yapma imkanı yok Ankara da.. bu yapmayan öküz mü şimdi? birde ticari olarak motora binen insanlar var.. gün boyu motor kullanan.. bu adamlar için tanıdık harici selamlaşmak saçma sapan bir olay olur.. ne yapsın adam gün boyu her gördüğüne bip bip mi yapsın? bazıları motoru almış hafta sonları 1-2 saat turlamak için kullanıyor, o insanlar bu tür olayları sevebilir çünkü heyecanlılar 1-2 saatliğine.. ama herkesi aynı kefeye koymak ne kadar mantıklı.. bir motora ne kadar anlam yükleniyor arkadaş.. altı üstü bizi bir yerden bir yere götüren demir yığını.. buna binen herkes selamlaşacak yani bazılarına göre...

yolda çok fazla tanıdığım oluyor zaten onlara selam vermek yetiyor bana göre...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)