Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir'de motor kompresyon testi nerede yaptırabilirim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2003 Kanuni Seyhan 125
    İzmir'de kompresyon testi nerede yaptırabilirim? Cevaplarınıza şimdiden teşekkürler.

(2003 Kanuni Seyhan 125 motorum uzun yolda 5. viteste çabuk bayılıyor. Aldığımda 17/40 dişli vardı, 5. viteste sadece yokuş aşağı gidiyordu. Dişlileri 15/42'ye kadar düşürdüm, şimdi 5. viteste düz yolda uzun süre gidiyorum, tabi süratim de epey düştü. Fakat forumu araştırdığımda ve bana motorumla ilgili bilgi veren arkadaşlara göre benim motorun 80 km/h hız ile konforlu, yorulmadan ve fazla bağırmadan şöyle bir 1 saat kadar gidebilmesi lazım, fakat gitmiyor. Düz yolda uygun devirde 5. vitese geçince sadece 5 dakika kadar sonra hızı düşmeye başlıyor ve gazı artırmak zorunda kalıyorum. Hatta bir süre sonra 4. vitese inmek zorunda kaldığım bile oluyor. Sünger hava filtresi, benzin filtresi ve buji değişimleri yaptım, fark etmedi. Zaten 1 lt yağ değişimi sonrasında 1.000 km'de (kullanmaya bağlı olarak) 150 ila 350 ml kadar yağ da eksiltiyor. Bu yüzden ustamın tavsiyesine göre rektifiye veya yeni silindir takımına karar vereceğim, fakat öncesinde başka bir yerde motoru kompresyon testine bir sokmak istiyorum.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motomania var youtube kanalları vs var. İşini layıkıyla yapan insanlardır.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı OnlySounD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motomania var youtube kanalları vs var. İşini layıkıyla yapan insanlardır.

sıradan bir esnaf. bu videoyu izledikten sonra ben olsam dükkanın önünden bile geçmezdim

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=xrtmNVENQEc
    sıradan bir esnaf. bu videoyu izledikten sonra ben olsam dükkanın önünden bile geçmezdim
    Bu videoyu gördükten sonra kahkaha attım :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)