Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj kaydırması ve yağ(yardım lazım)

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 6 yıl cub kullandım o da öyleydi şimdi sıfır lifan glint 100 var ne zaman motorun yağı değiştirsem debriyaj kaçırıyor 500 km sonra yag eskidikce kaydırma bi nebze azalıyor.mineral yağ(motul 3000) koydum dün yine aynı nasıl çözücez bu konuyu motordan soğudum artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Herseyin yolunda oldugunu varsayiyorum.

Motorunuza uygun kitapcikta yazan degerde yag alin. Sae mi jasomu hangi onaylari istiyor bunlata bakin buna göre alin

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bir kereliğe mahsus standart motorlar için üretilmiş MA standardı olmayan bir yağ deneyin, diğer bir değişle normal motor yağı. PO ürünlerinden 10W-40 yarı sentetikler veya 15W-50 madeni tiplerden alıp bir deneyin. İlgiçtir ki çinlilerin bazılarının MA sınıfı olmayan motor yağlarında daha iyi sonuç verdiğini gözlemledim. PO' yu uygun fiyatlı olduğu için önerdim, ancak fiyat performans ürünü olduğunu da belirtirim.

Söylediklerinizi dikkate alarak yağı degiştiricem.bu arada üretici 15w40 tavsiye etmis ben bu vizikozitede pek kaliteli yag bulamadim 10w40 koydum ama daha once denedigim 15w40da da bunu yaptı.anladıklarıma göre SAE 10w40 ya da 15w40 denemeliyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Bu arada bir onceki yağın kutusuna baktım eneos marka sae 10w40 onda da kaçırma yapmıştı bakalım po maximoto deneyelim

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediklerinizi dikkate alarak yağı degiştiricem.bu arada üretici 15w40 tavsiye etmis ben bu vizikozitede pek kaliteli yag bulamadim 10w40 koydum ama daha once denedigim 15w40da da bunu yaptı.anladıklarıma göre SAE 10w40 ya da 15w40 denemeliyim
    15w40 motosiklet yağı yok diye biliyorum. PO'nun vardır, deneyin. Olmassa diye söylüyorum balata değişince düzelebilir.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15w40 motosiklet yağı yok diye biliyorum. PO'nun vardır, deneyin. Olmassa diye söylüyorum balata değişince düzelebilir.
    Motor sıfır ustam 500 km de rodaj yagini boşaltınca kacırmaya başladı zaten. Şuan 2500 km de

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)