Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

SEZONLUK DEĞİL 4 MEVSİM MOTORCULAR

Motovento
    REKLAM ALANI
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Çok soğuklarda değilde bu havalarda güzel oluyor gerçekten yeterli ekipman varsa. Aşırı sağanak yağmurda motor sürmek falan değilde koşmak inanılmaz keyif veriyor, motoru ekipmanı oracıkta bırakıp eve koşarak gidiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha mt25
    selam. yağmurda su damlacıkları kask camında kalıyor ışık vurunca çok parlayıp görüşü nerdeyse sıfıra indiriyor. Bu sorunu nasıl çözdünüz? Ben de çözersem yağmurlu havada da binecem :D

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı ilhan5757 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam. yağmurda su damlacıkları kask camında kalıyor ışık vurunca çok parlayıp görüşü nerdeyse sıfıra indiriyor. Bu sorunu nasıl çözdünüz? Ben de çözersem yağmurlu havada da binecem :D
    seramik kaplat overdose da iş yapıyor akıp gidiyor sular direk
    ErdalBakkal bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt25
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seramik kaplat overdose da iş yapıyor akıp gidiyor sular direk
    oderdose derken o nedir

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ilhan5757 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oderdose derken o nedir
    Maslak'ta bu işleri (yıkama / seramik kaplama) yapan bir yer. Ben de arada bir motorumu şımartmak için yıkamaya oraya götürüyorum... (Eve çok uzak değil)

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskın camına yapışan sular için çözüm 120 sabit giderken kafanı sağa çevir(veya sola) kesin çözüm ama dikkat et öndeki kamyona patlama

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

allah seni affetmicek hacımm

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Hafta sonunu iple çekiyorum,gerçek motorcu motorundan ayrılamaz,yazı kışı yok Allah ayırmasın her zaman severim

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    anlas tournee ile arka teker ıslakta çok çabuk kitliyor bayrak gibi sallanıyorum. Bİr gün yeri öpeceğim. Motor satılırsa ön arka abs olan bir model alacağım. Yağmurluğu ya da motosiklet pantolonunu işe gelince giyip çıkarması işkencesi haricinde rahatsız olduğum bir konu da geçen yıl wp diye aldığım 4riders botların ön-üst kısmının (lastiğin su attığı kısımlar) tekstil olması sebebiyle su alması. Ya bot kılıfı ya da yeni bir bot ile bu kışı da motosiklet üzerinde tamamlamayı düşünüyorum. Metro ıvır zıvır denedim ama sarmıyor.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben soğukta daha çok keyif alıyorum. Ekipman bunaltmıyor. Yazın giyilmiyor mont vs
    Yazlik ekipman alirsaniz gayet rahat giyiliyor.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kış sezonu avantajlari,

Hava yagmursuz zemin kuru,sicaklik 7 ila 14C araliginda ise,

Hava sogutmali motorlarin verimli ve istikrarli çalişmasi

Sinek,bocek olmadigi icin vizor temiz

Yaz sezonu gibi kendini bilmez(kuralsiz,ekipmansiz,pimi çekilmiş bomba gibi gezen)motosikletcilerin kabuğuna çekilmesi.

Nispeten,kuryeler haric daha az iki teker trafiği.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ben de kış mevsimini daha fazla sevenlerdenim.

Birinci nedeni insan. Yani dallama motorcuların yollarda bana ve diğer 4 teker sürücülerine araz vermemesi.

2 oldum olası ekipman giyme işini hep sevmişimdir. Yani kışlık pantolon(veya tulum. Tucano Urbano Panta Fast) bot, eldiven giyip çıkarmak hatta işe geldiğimde bunları değiştirmek falan benim hoşuma gidiyor. Robocob gibi giyinmeyi ve giyinme eylemini seviyorum.

Ekipmanım tam. Anlas wintergrip kış lastiğinden tut, kışlık balaklavama kadar herşey var. Bu durumda yağmurda kullanmak çok hoşuma gidiyor.

Sevmediğim yanlar da var. O da çamur. Yağmur yağmış bitmiş ve hızlı akan trafikte yerden 1,5 metre yükseğe kadar sürekli bir çamur bulutu var ve sürekli o bulutun içinde gidiyorum. Enseme kadar çamur oluyorum. 1-2 kilometrede bu hale geliyorum. Tanınmadığım yere gitmem gerekiyorsa ilk intiba pislik içinde bir motor ve sürücüsü oluyor. Sık sık 2 lira köpük 2 lira su tutan benzincilere uğramak zorunda kalıyorum. Bazen her gün. Yine bazen her gün zincir temizleme ve yağlama yapmak zorunda kalabiliyorum. Hava daha erken kararıyor.

Bir de kışın sürüş yapıyorsanız, hayati bir bilgi olarak, yaz mevsimine göre daha az farkedileceğiniz aşikar. Yazın hava güneşli, rabaların camları açık ve genelde temiz. Onlarda çevrelerini daha iyi görüyorlar. Kışın hava bulutlu-yağışlı. Paltolu şapkalı araç kullanan var. Camlar yağmurlu-buharlı. Mutlaka farkediliş daha az. Denyo motorcular da koyu renk giyiniyor, farkedilmek imkansız.

Yinede totalde daha avantajlı.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Sene 2019 olmuş hatta neredeyse 2020 hala insanlar diğerlerini nasıl ötekileştiririm derdinde. Herkesin zevki veya tercihleri kendini bağlar. Diğer insanları yapmadıkları/yapamadıkları/hoşlanmadıkları şeylerden dolayı yaftalamak iyi bir davranış değildir, yapana da bir erdem katmaz.

Alıntı Mrtbk1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba öncelikle motosiklet deyince akla hep yaz aylarında havalar güzel ğüneşli rüzgarsız günlerde kullanılan araç gelir akıllara ya kışın? Yağmur çamur kar fırtınada kullanılmazmı bu aletler ? Ben kendi soruma kendi cevabımı vereyim,hani ata sözü vardır ya kaptan fırtınalı havada belli olur diye çok doğru bı söz bence. Aktif bı motorsiklet kullanıcısıyım sadece yazın kullanıp kışın yatırınca motosiklet 'i hep bi yanımın eksik olduğunu hissediyorum bu nedenle kışın her hava koşulunda sürmeye karar verdim ve son 3 senedir her hava koşulunda kullanıyorum , bana tecrübe kattığını düşünüyorum ve zevk alarak kullanıyorum. Çevremdeki çoğu kişiden de bu havada motosiklet mi kullanılır yorumu alıyorum (aralarında motorcularda var )acaba ben yanlış mı düşünüyorum sizce kışın her koşulda motosiklet kullanılırmı bize katacağı şeyler neler olabilir görüş düşünce fikir ve tecrübe lerinizi aktarmanızı rica ediyorum şimdiden teşekkürler.
    Konunun esas amacına gelecek olursak, şahsım adına yaşadığım şehirde havalar genelde güzel. Havada yağmur olmadığı zamanlarda motosikleti yaz, kış kullanıyorum. Soğuk/sıcak hava ayrımım yok. Soğuk havada kullanılır mı diyen insanlar benim çevremde de var ama ben zevk aldığımı, işime geleni yapıyorum. Hem yağmurlu havada motosiklet sürmeyi sevmediğim için hem de su birikintileri, çamur kirliliği fazlaca olduğu için kuru olmayan havada kullanmıyorum.
    Olur da yağmura yakalanırsam ya yağmurun geçmesini beklerim, eğer geçmeyecek gibi ise güvenli bir şekilde gideceğim yere sakin sakin sürerim.

Zor şartlarda motosiklet kullanmak elbette kabiliyetinizi, tecrübenizi arttıracaktır. Ama kaptanın fırtınalı havası, motorcunun yağmurlu havasından ziyade çok daha zor(hava/yol/imkan)şartlarıdır.

RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Kuvvetli yağış harici her koşulda sürerim cileri görelim .

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Soğuk neyse onun çözümü var. Sağlam ekipmanlarla sürülür belki fakat karda kışta yağmurda motosiklete binmek mecburiyet dışında bana göre eziyet. Arabaya binip kaloriferi açıp sıcak sıcak gitmek varken ne diye motosiklete bineyim.

Dün gece 11buçukta ankaradan izmire yola çıktım sabah 10da vardım. 1bucuk saat boyunca sisin içinde 40km hıza sabrettim. 3te izmirden geri dönüş yoluna çıktım ve şuan afyondayım, daha 265km yolum var. Kimse benim motor tutkumu sorgulayamaz
    abeciMotoru bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanıldığınız çok nokta var

Motosiklet tutkusu
    Yağmurlu havayı sevmek
    Kapalı araçları sevmemek vs gibi..

Kim nasıl binerse binsin, takım elbiseyle çalıştığım yıllarda dahi arabam ve motosikletim varken, hava şartları be olursa olsun, araba aklımın ucuna dahi gelmezdi. Hatta kullanmadığım için de aküsünü şarj ettiğim dahi olmuştur.
    Şu anda işimden dolayı, yağmur çamur dahil tüm mesaim neredeyse motosiklet üzerinde. Bazen sıkıldığımı da söyleyebilirim. Ama iyi ekipmanlarla keyifşi hale geliyor. Ayaklarım başta olmak üzere ıslanmak ve tüm gün öyle kalmak zevk vermez elbette.
    Belki de daha soğuk ve zor şartlarda yaşıyor olsaydım daha farklı olabilirdi..
    Yani, derdim sıçan olmak değil, mutlu olmak!

Saygılar
    3. Numarada yazdiklarim ile senin yazdiklarin arasinda pek bir fark goremedim ;) Ayrica muhakkak istisnalar vardir, ama genel olarak ortak kani bu sekildedir. Yazilanlarin hepsine goz atarsak ayni seyler oldugunu gorecegiz.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)