Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SEZONLUK DEĞİL 4 MEVSİM MOTORCULAR

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    "Ben şundan zevk alıyorum"

deyip bıraksak ne güzel olacak.

Ama yok. İlle de tercihleri farklı olan birilerini ezip üzerine çıkmamız lazım.

Aşağılık kompleksi fazla yaygın...
    nanis61, wing41 ve fatih.met bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Hava şartları, yol şartları değil kardeşim, ikinci çocuğum doğdu,aktif çalışıyorum, hasta olmaya niyetim yok, kimseyi mağdur edemem, bekâr olsak neyse, 250 CC scooter im var, eski arabamı sattım, 2012 model 15 DCI eouro5 araç aldım, fiyat olarak km de aynı yakıyorlar, ne gerek var?
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TATSUMO aslında gayet güzel bir tabir, hakaret olarak algılamıyorum.

Acemi bir motorcuyum, öyle cok km tecrübem de yok.

Yazın canım sıkıldıgında bir yarım saat turlarım, izmirde yaşıyorum manisada calısıyorum, 10 günde bir manisaya gider gelirim keyifli keyifli.

Şimdi hava sogudu, yağmur var. Zaten yerler ıslak ise motorun üstüne hayatta cıkmam, risk var aga. keyif alabiliyor olaiblirsiniz ancak zaten riskli bir alete biner iken yer kayganlıgı, görüş acısının kötülüğü, diğer arabaların olusturdugu ekstra riski alarak motosikelte binmem.

Ha buz gibi hava olsun binerim , ekipmanlarım koruyor.

Bu arada güzel havalarda motosiklet binenlere TATSUMO deniyor ise onlarda size GEHAMO diyelim, GEreksiz HAvaların MOtorcuları

bende yağmurda cmaurda mecburiyet hariç binenleri anlamıyorum zaten.
    yokon ve espresso bunu beğendiler.

Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    havada bulut gördüm mü akbilimi alır çıkarım bu kadar.
    espresso bunu beğendi.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Valla hasta oluyorum soğuk havada binince hemen sonra ekmek paramızı kazanamıyoruz.Baharda binmeye devam

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İstanbul'da yılın neredeyse 10 ayı motor kullanılıyor. 2 ay (ocak şubat) yağmur kar çamurla geçtiğinden motosiklet kullanmak eziyete dönüyor. O süre içinde motor yıllık izinde. Eşim beni metrobüse arabayla bırakıyor.
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yaşıma kadar hep 4 mevsim kullandım. Artık istemiyorum. Kış iyice bastırınca aküyü de söküp evde şarj ederek muhafaza edeceğim.
    Eskiden kışın motosiklet kullandığımı gururla söylerdim. Sert kış soğuğunu yiyerek sürerken ise bu işin akıllı adam işi olmadığını düşünüyordum.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    yağmurda motosiklet kullanmak çok zevklidir ama gerekli tedbirler alındığı zaman.nedir bu gerekli tedbirler.Kışlık su ve rğzgar geçirmeyen mont, aynı şekilde bir pantolon veya komple yağmurluk.Bakın burası çokomelli;

Geçen sezon memleketten gelirken burdur civarında yağmur bastırdı.üstümde yazlık file mont ve riderdenim pantolon bot falan.kaskımın vizörü siyahtı.Kaskı aldığımda siyah vizör aldım hiç şeffaf vizör kullanılmadı bile.mecburen vizör açık gelmek zorundaydım.o masum yağmur damlaları adamın yüzünde kurşun gibi çarpıyor ve çok rahasız edici.Tura çıkacaklara nacizane tavsiyrm şeffaf vizör yoksa muhakkak alın yanınıza.

Küçük cc motorla şehiriçinde takılınabilir yapmurda.Büyük cc ile de takılınabilir ama insan ister istemez korkar.Kayıcak düşücem falan diye.SS kullanıcıları genelde sevmez yağmuru ben dahil.Motor tipine göre de değişkendir bence.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    kimisi acıdan zevk alır.
    shruikan bunu beğendi.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senelerce her türlü hava şartında bindim ama kimseyi kategorize etmem; isteyen istediği havada biner kardeşim. Motosikletin kullanım kılavuzunda her türlü hava şartında binmek zorundasınız yazmıyor.)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük cc motorla şehiriçinde takılınabilir yapmurda.Büyük cc ile de takılınabilir ama insan ister istemez korkar.Kayıcak düşücem falan diye.SS kullanıcıları genelde sevmez yağmuru ben dahil.Motor tipine göre de değişkendir bence.
    TC var artik bir cok yuksek cc motosiklette. ECU yola aktaramayacagi gucu yollamiyor arka tekere, istediginiz kadar kokleyin gazi. Tekerlek yolu tutunca veriyor tekrar.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Gençken umursamaz, kar-kış-yağmur demeden kullanırdım.
    Okulum 25 km uzaktaki diğer kasabada olduğundan birazda mecburdum aslında.

Şimdilerde aşırı yağmurlu havalarda araba dahi kullanmadığımı söylersem abartmış olmam.
    Görüş inanılmaz azalıyor. Vizördeki yağmuru temizleyecek bir şey olmayınca, hele o yağmur taneleri
    birde büyüteç etkisi yapınca, motorda görüş dahada bozuluyor. Kullanmıyorum aşırı yağmurda.

Yağmurda birde etraftaki otomobillerin motoru görmesi iyice güçleşiyor.
    En azından ben aşırı yağmurda araba kullanırken motosikletleri zar zor seçebiliyorsam,
    ben motordayken benide göremeyeceklerini tahmin edebiliyorum ve kullanmıyorum.

Hava sıcaklığı 10 C altına düştüğünde zaten normalde üşüyen ben iyice üşüyorum.
    Titremekten gidon bir sağa bir sola dönüyor. O yüzden 12 dereceler altında motosiklet kullanmamayı tercih ediyorum.

Öyle yaz-sezonu, kış-sezonu takıntım yok.
    Konforum ve emniyetim azalmışsa ne motosiklet nede otomobil kullanmıyorum.

İstanbulda kar yağmışsa değil motor, araba bile kullanmam.
    Sokak araları berbat oluyor. Trafik ilerlemiyor.
    Paşa paşa 10 dakika yürürüm metrobüse biner iki durak sonra iş yerime gelirim.
    Çoğu zaman eğer acil bir işimiz yoksa o ilk kar yağan günleri, istanbul trafiğinde cebelleşmektense
    iş yerinde yeni cihazların eğitimi testi ile geçiririz.

Akşamda, evine dönüşte kimse eziyet çekmesin diye şirketi en geç 16:30 da tatil ederiz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc750x
    Yazında kışında kullanıyorum buzlanma yada kar yoksa evet tecrübe katıyor bence her sürüş tecrübe fakat kullanırken zaten ekipman içinde boğuluyoruz kışın bu dahada artıyor işe gidip geliyorum astronot gibi biyere arkadaşlarla takılalım diyorum amele gibi üstümüz gerek varmı tartışılır birde işletme maliyeti oluşuyor lastik gibi vs. Kullanıyorum ama..

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    motorsiklet zevk işidir. bizleri sadecebir noktadan bir noktaya götürmez, yol boyunca bize renk katar. ancak soğuk havalarda oluşabilen üşüme ve hastaıklar, görüş açısı düşmesi, diğer şöförlerin daha fazla dikkatsizleşmesi sonucu motora kışın binmek, risk gerektiriyor. bu sebeple kışın motorsikletim ayı gibi uyuyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mrtbk1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba öncelikle motosiklet deyince akla hep yaz aylarında havalar güzel ğüneşli rüzgarsız günlerde kullanılan araç gelir akıllara ya kışın? Yağmur çamur kar fırtınada kullanılmazmı bu aletler ? Ben kendi soruma kendi cevabımı vereyim,hani ata sözü vardır ya kaptan fırtınalı havada belli olur diye çok doğru bı söz bence. Aktif bı motorsiklet kullanıcısıyım sadece yazın kullanıp kışın yatırınca motosiklet 'i hep bi yanımın eksik olduğunu hissediyorum bu nedenle kışın her hava koşulunda sürmeye karar verdim ve son 3 senedir her hava koşulunda kullanıyorum , bana tecrübe kattığını düşünüyorum ve zevk alarak kullanıyorum. Çevremdeki çoğu kişiden de bu havada motosiklet mi kullanılır yorumu alıyorum (aralarında motorcularda var )acaba ben yanlış mı düşünüyorum sizce kışın her koşulda motosiklet kullanılırmı bize katacağı şeyler neler olabilir görüş düşünce fikir ve tecrübe lerinizi aktarmanızı rica ediyorum şimdiden teşekkürler.
    Hayatınızdaki en büyük başarı motosiklet kullanmak olabilir.

Tebrikler,çok ozelsiniz.
    kalidor bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TC var artik bir cok yuksek cc motosiklette. ECU yola aktaramayacagi gucu yollamiyor arka tekere, istediginiz kadar kokleyin gazi. Tekerlek yolu tutunca veriyor tekrar.
    Benim motorda bir abs var. Dans etmeyi seviyor kereta Xmax 125'e tcs koyan piyanocu, maaliyeti kısacağım die abs'yi bu motora zor koymuş

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ben soğukta daha çok keyif alıyorum. Ekipman bunaltmıyor. Yazın giyilmiyor mont vs

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da yılın neredeyse 10 ayı motor kullanılıyor. 2 ay (ocak şubat) yağmur kar çamurla geçtiğinden motosiklet kullanmak eziyete dönüyor. O süre içinde motor yıllık izinde. Eşim beni metrobüse arabayla bırakıyor.
    Ne güzel, eşiniz sizi metrobüse bırakıyormuş arabayla. Bizde de araba eşimde, benim yolum uzun diye o trafiğe arabayla çıkmam zaten. Sabahları en zoruma giden metrobüs durağına kadar gitmek oluyor.

Akşamları da zincirlikuyu metrobüs durağında beklerken yoldan motorlar geçiyor, yaa benim motorum var ama metrobüse biniyorum diye kötü oluyor. Bahar gelse de binebilsem motora.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    hafta sonu keyfi çıkarsam ok de yağmur çamur karda da işe gidince kıyafetleri çıkartması asması dert yoksa düzgün ekipman ve lastikle günümüzde karda bile sürüşte sorun yaşamıyor insan , maksat motosiklet sürmekten zevk almaksa bu işin mevsimi olmaz ama iş zorunluluk oldumu (kuryelik , paket dağıtma vs)bir şey diyemem onun haricinde ben sürdüm sen süremiyorsun vs muhabbetleri sadece boş muhabbet
    ErdalBakkal bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)