Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

AKSİYON KAMERASI SORUNSALI

Motovento
    REKLAM ALANI
    Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostlar Fiyat/Performans diyebileceğiniz aksiyon kamerası var mıdır ? ikinci el alacağım

Malum trafikte yaşanılan iyi kötü sohbetler, tanışılan insanlar, gezilen ve görülen farklı yerler için anı olmasını istiyorum.

Kullandığınız, ben şunu tavsiye ediyorum dediğiniz veya almayı düşündüğünüz aksiyon kameralarını belirtirseniz çok memnun olurum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    Eken h9r. kendisi biraz salak, şarjı olmasına rağmen kapanır ama f/p olarak en çok tercih edilen kameralardandır

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Marka model olarak "illa şunu al" diyeceğim bir kamera olmasa da, alacağınız kamerada "görüntü sabitleme" özelliği olmasına dikkat edin. Özellikle motor üstünde titreşim, kayıttaki netliği mahveder.

Şahsen Xiaomi Yi2 4K kullanıyorum, 2 saate yakın şarjı sürüyor, görüntü kalitesi GoPro'ların bir tık altı ve dokunmatik ekran gibi özellikleriyle kullanımı gayet kolay. Bir öncesinde SJCAM 5000 Elite kullandım, görüntü kalitesi 10 üzerinden 6-7 alır ama işinizi görür.
    nanis61 bunu beğendi.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Alıntı tayfunley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eken h9r. kendisi biraz salak, şarjı olmasına rağmen kapanır ama f/p olarak en çok tercih edilen kameralardandır

Yorumunuz için teşekkürler fakat bütçeyi biraz arttırabilirim, maksat 1 kere alıp alabileceğimin en iyisini almak çünkü malum artık aksiyon kameraları hem amatör klip çekimlerinde hem gezi tatil çekimlerinde hem motovlog hem de tanıtım çekimlerinde kısacası HER ALANDA kullanılıyor ülkemizdeki fiyatlar sürekli arttığı için zarara uğrayacağımı düşünmüyorum ne alırsam alayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka model olarak "illa şunu al" diyeceğim bir kamera olmasa da, alacağınız kamerada "görüntü sabitleme" özelliği olmasına dikkat edin. Özellikle motor üstünde titreşim, kayıttaki netliği mahveder.

Şahsen Xiaomi Yi2 4K kullanıyorum, 2 saate yakın şarjı sürüyor, görüntü kalitesi GoPro'ların bir tık altı ve dokunmatik ekran gibi özellikleriyle kullanımı gayet kolay. Bir öncesinde SJCAM 5000 Elite kullandım, görüntü kalitesi 10 üzerinden 6-7 alır ama işinizi görür.
    Yorumunuz için teşekkürler, GoPro serisine de baktım ve hala bakıyorum açıkçası fiyatlar ortalama 1.500-2.000TL arasında değişmekte, benim kafama takılan şey bunu gerçekten hak edip etmediği ?

bir de şimdi 2K çekim yapan veya 4K Çekim yapan kameraların çözünürlük olarak elbet bariz farkı oluyor fakat 4K çekip 720P gibi gözüken kameralar da mevcut bunu nasıl ayırt edebilirim ? bilginiz var mı ?

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    2K ve 4K çekim yapmayı düşünme bile. GoPro 7 alsan dahi 4k çözünürlükte görüntü sabitleyici ile çok az bir alanı kayıt alıyorsun, yani videoda ya sadece ufuk gözüküyor, ya da motorun gidonu. Ayrıca böyle bir videoyu özenip, işlesen de, sosyal medyaya attığında ülkemizdeki hızlarda kimse o çözünürlükte izlemeyecektir. Kendi çekimlerimde 1080p, 50fps kayıt alıyorum. GoPro düşünüyorsan 6 veya 7 düşünmende fayda var, bu ikisi ile 5 arasında epey fark olacaktır ve ses-görüntü kalitesi olarak bu paraları hak eden cihazlar. Muadili olan Xiaomi, Eken, SJCAM gibi markalarda 4K sadece bir gösteriş unsurudur emin olabilirsin, alacağın kayıt ya görüntü sabitleyici olmadan maksimum 30fps olacaktır, ya da suluboya misali bir görüntü kalitesinde olacaktır.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Eken H9R kullanıyorum, hem şarj süresi, hem depolama tasarrufu için 1080p 30 fps çekiyorum gayet memnunum. 190 liraya aldım yanında 2 adet batarya, 2li batarya şarj cihazı, kafa aparatı ve diğer bütün standart aksesuarlarıyla beraber. Çekimi falan güzel bazen fotoğraf klasörüne video kaydediyor cihazdan videoları izlemeye kalkınca bulamayabiliyorsunuz. Gece çekimleri biraz kötü ama ne kadar ekmek o kadar köfte.

Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2K ve 4K çekim yapmayı düşünme bile. GoPro 7 alsan dahi 4k çözünürlükte görüntü sabitleyici ile çok az bir alanı kayıt alıyorsun, yani videoda ya sadece ufuk gözüküyor, ya da motorun gidonu. Ayrıca böyle bir videoyu özenip, işlesen de, sosyal medyaya attığında ülkemizdeki hızlarda kimse o çözünürlükte izlemeyecektir. Kendi çekimlerimde 1080p, 50fps kayıt alıyorum. GoPro düşünüyorsan 6 veya 7 düşünmende fayda var, bu ikisi ile 5 arasında epey fark olacaktır ve ses-görüntü kalitesi olarak bu paraları hak eden cihazlar. Muadili olan Xiaomi, Eken, SJCAM gibi markalarda 4K sadece bir gösteriş unsurudur emin olabilirsin, alacağın kayıt ya görüntü sabitleyici olmadan maksimum 30fps olacaktır, ya da suluboya misali bir görüntü kalitesinde olacaktır.
    Bilmiyordum çözünürlük arttıkça, alanın daraldığını öğrendiğim iyi oldu teşekkürler. dikkate alacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eken H9R kullanıyorum, hem şarj süresi, hem depolama tasarrufu için 1080p 30 fps çekiyorum gayet memnunum. 190 liraya aldım yanında 2 adet batarya, 2li batarya şarj cihazı, kafa aparatı ve diğer bütün standart aksesuarlarıyla beraber. Çekimi falan güzel bazen fotoğraf klasörüne video kaydediyor cihazdan videoları izlemeye kalkınca bulamayabiliyorsunuz. Gece çekimleri biraz kötü ama ne kadar ekmek o kadar köfte.
    Herkes H9R kullanıyor bi yoklamakta fayda var

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Ben GoPro Hero 5 Black kullanıyorum hem güvenlik hem sosyal medya amaçlı gayet yetiyor. Eğer GoPro tarafına girecekseniz 5'in altına düşmeyin.

Motosikleti
    Artık yok
    İkinci elde Sony nin AS serisine bakabilirsin. Özellikle as50 iyi bir makinedir. As20 de iş görür.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Sjcam 4000 aldim 2. El butun aksesuarlari 2. Batarya vs dahil 200 tl ye aldim gayet yeterli sadece güvenlik amacli cekiyorsan.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    sjcam 1000, 4000 ve en son eken h9r kullandım, sj4000 'i öldüremedim o kadar sağlam ki, h9r ise bendeki sorunluydu, bazen çekmiyor çektiğini sanıyordum, dudurp dururken kapanmış, ilk aldığım da bozuk çıkmıştı garantiden değiştirdiler, büyük ihtimal benim şansızlığım olabilir, genel olarak f/p ürünü diyebilirim.

Herkesin şu ana kadar bahsetmediği dji osmo action, görüntü sabitleme su geçirmezlik go pro ile kafa kafaya hatta bazı özellikleri de üstün, ön ekran gibi ancak tabi eksileri de var görüntü sabitlemede crop yani videoyu küçültme oranı go prodan fazla ancak beni hiç etkilemiyor çünkü aksiyon işleri anca trafikte yani öyle motocross hopla zıpla yok, görüntü kalitesi tartışılmaz, verilen parayı fazlasıyla hak ediyor, bütçeniz varsa mutlaka bir göz atın derim.
    Quantrell bunu beğendi.

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sjcam 1000, 4000 ve en son eken h9r kullandım, sj4000 'i öldüremedim o kadar sağlam ki, h9r ise bendeki sorunluydu, bazen çekmiyor çektiğini sanıyordum, dudurp dururken kapanmış, ilk aldığım da bozuk çıkmıştı garantiden değiştirdiler, büyük ihtimal benim şansızlığım olabilir, genel olarak f/p ürünü diyebilirim.

Herkesin şu ana kadar bahsetmediği dji osmo action, görüntü sabitleme su geçirmezlik go pro ile kafa kafaya hatta bazı özellikleri de üstün, ön ekran gibi ancak tabi eksileri de var görüntü sabitlemede crop yani videoyu küçültme oranı go prodan fazla ancak beni hiç etkilemiyor çünkü aksiyon işleri anca trafikte yani öyle motocross hopla zıpla yok, görüntü kalitesi tartışılmaz, verilen parayı fazlasıyla hak ediyor, bütçeniz varsa mutlaka bir göz atın derim.
    Bakacağım teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sjcam 4000 aldim 2. El butun aksesuarlari 2. Batarya vs dahil 200 tl ye aldim gayet yeterli sadece güvenlik amacli cekiyorsan.
    birazcık tatil, gezi vs de yaparak anı biriktirmek istiyorum ya teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Alıntı Gouranga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci elde Sony nin AS serisine bakabilirsin. Özellikle as50 iyi bir makinedir. As20 de iş görür.
    çok teşekkürler hocam dikkate alacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Alıntı dogukanb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben GoPro Hero 5 Black kullanıyorum hem güvenlik hem sosyal medya amaçlı gayet yetiyor. Eğer GoPro tarafına girecekseniz 5'in altına düşmeyin.
    Aslında almışken 7 nin black versiyonunu alayım dedim ama bir yandan gereksiz pahalı geliyor bir yandan da 1 kere alıyorum ve hayatımı kaydedeceğim sonuçta değer diyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    ben de araştırıyordum uzun zamandır, aee lyfe silver aldım. tavsiye ederim

Daha önce de go pro hero 3+ kullandım onu da tavsiye ederim 😊

Aee şu an 348 lira n11 de hem sıfır almış olursun.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    eken h9r kullaniyorum. tam bir fiyat performans urunu. fakat dahili miktofon nedeniyle çok fazla ruzgar sesi aliyor. bunun icin harici mikrofon girişi ekleyecegim icini acip lehimleyerek. bakalim nasil olacak

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Birinci tercih : Gopro 7/8 black, Dji Osmo Action
    Çinli : Akaso V50x (harici mikrofon da takılabiliyor)
    https://www.youtube.com/watch?v=mMc0ogeRxjM&t=2s

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    eski kameram gopro hero 7 black di dedikleri gibi çok fazla kesmiyor 4k görüntüyü sabitlemek için eğer bütçe yetiryorsa gözün kapalı al.

Şuan eken h9r kullanıyorum 4k zaten çekemiyor , çektiğini idda ettiği 4k up scalin dedikleri piksel çoğaltarak yazılımsal yapıyor görüntü güzel dursada fps 30 olduğu için fazla donuk duruyor görüntüler, ben ekeni alınca aliden ekstra batarya aldım (2 saate yakın sorunsuz kayıt yapıyor) onunla kullanıyorum kendi bataryalarının süpriz yapıp her an bittim ben deme olayı oluyor ama heran gidip bir gopro alma ihtimalim var görüntüler kesinlikle yeterli gelmiyor g opronun netliğini akıcılığını görünce.

birde sakın djı osmo action cam alma kesinlikle motor için değil açısı go proya göre vs çok dar daha çok vlog amaçlı olmuş moto vlog vs değil

birde görmen için ekenin 1080 60 fps oynanmadan direk atılan görüntüsü bu video bana ait düşük ışıkta hava karanlık sayılırdı evden çıkarken

https://youtu.be/dEENcpdcHMc" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

dji için de şu videoyu detaylı izlemen yeterli

https://youtu.be/L2X309bPJ0I" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    ErdalBakkal bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    dıger markaların hepsı çöp GOPRO bu klasmanda tek lıder

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)