Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ruhsatsız cup motorum çalındı

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamun aleyküm cup motorum vardı yeni almıştık 2 hafta oldu 10dk markete girdim alışverişe çıktığımda yoktu şöyle bir sorun var motorun plaka ruhsatı hiç bir şeyi yok ben polise şikayet etsem polis motoru bulsa bukduktan sonra bana demiceklermi plaka ruhsat nerde yoksa sendemi birinden çaldın (bu arada çalmadım kimlik fotokopisi ile verdiler) polis plaka ruhsat olmadığı için bana verirmi motoru geri yoksa motoru bağlarlarmı veya bana ceza yazarlarmı ve bu arada köyde biniyorum polis yok arada bir sadece jandarma geliyor yakalanma riskim çol düşük

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Nereden tutsan elinde kalır hocam. Ne diyelim ki?
    maktama bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Hiç bir hak iddia edemezsin. Geçmiş olsun bir bardak soğuk su iç. Ruhsatsız motosikleti sana vermezler ve zaten komple belgeleri yoksa motosiklet bağlanır hurdaya gider.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimlikle motor satanları gördüğümde "ulan alıyorlar mı bu sekilde cidden" diyordum ki evet alıyorlarmış öğrenmiş oldum.

Bu arada vermezler hocam

Şase no var mıydı? Var ise şase no dan ürünün son sahibine kadar sorgulanabiliyor, ona ulaşırlar bulunur ise.

Aldıgın adam kimlik fotokopisi ile sattıgına göre "motorum calınmıstı" falan diyecek bir tip de olabilir, başın belaya girer.

Riske girerim diyorsan buyur.
    espresso bunu beğendi.

Sagol kardesim yapacak bsy yok polise gidemem o zaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimlikle motor satanları gördüğümde "ulan alıyorlar mı bu sekilde cidden" diyordum ki evet alıyorlarmış öğrenmiş oldum.

Bu arada vermezler hocam

Şase no var mıydı? Var ise şase no dan ürünün son sahibine kadar sorgulanabiliyor, ona ulaşırlar bulunur ise.

Aldıgın adam kimlik fotokopisi ile sattıgına göre "motorum calınmıstı" falan diyecek bir tip de olabilir, başın belaya girer.

Riske girerim diyorsan buyur.
    Sase no vardı ama bilmiyorum motor bulunsa bile bana ceza gelirmi plakasiz ruhsatsoz oldugu için

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Sanki biraz iyimser bir hava sezdim.Polise gittiğinizde bulunacağı ihtimali üzerinde durmuşsunuz ama öyle bir şey olmayacağı için motor bulunmasa da size beyanınız üzerine bir ceza kitleyip gönderebilirler.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Mümkünse kendin bul bi şekilde büyükler filan araya girer alırsın motorunu. Yasal yollardan zor. Kaldı ki ruhsatlinin peşine düşmüyor polis
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    şimdi hırsız buna motoru satmış 2 hafta sonra geri almış bi başkasinada böle sata sata yolunu bulmuş.
    motosiklet senin deyil polise gitsen neyle gidicen fotokopi ile mi ?
    yaşlıveacemi ve emremm bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer bayiden sıfır aldıysanız faturası ile polise gidebilirsiniz.

Yok eğer ikinci elden aldıysanız geçmiş olsun.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Her fotokopiyle gelip, bu motoru ben bu şekilde aldım diyenler için pozitif işlem yapılsa, ilk GS 1200 motoru gördüğüm yerde bu motor benimdi, kimlik fotokopisiyle bana satmıştı, geri almış diye şikayetçi olurdum ondan alıp vana verirlerdi nasıl olsa

Haa, mümkünse 2019 model olsun..
    Mallaca bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    O motosiklet o yolun yolcusu hiç peşine düşme. O yolunu çizmiş elden ele dolaşır artık.
    arndiol bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Geçmiş olsun.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Şu an zaten resmi olarak motosikletin sahibi sen değilsin, bu yüzden sen motorumu çaldılar diye şikayet edemezsin, motorun ruhsat sahibi kimse o şikayet etmeli, velev ki bulundu, sigorta cezası, muayne cezası, otopark a çekilecek otopark parası falan fistan... git 500 tl ye 1 tane daha al daha iyi...

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Adana cgsi demek? Neden plaka ve ruhsat yok? Biz enayi miyiz vergi verip + üstüne hgs vergi muayene veriyoruz.. Bir karşılığı var. Müstahaktır.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bardak mütevazi olmuş sen oraya bir damacana koy
    SuleymanE bunu beğendi.
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    dostum geçmiş olsun maalesef hukuki yollardan bir hak talebinde bulunamazsın. kendi imkanlarınla bulabilirsen bulursun onun dışında polise gitsen motorUM çalındı diyebilmen için aracın plaka veya şase no sorgulamasında senin üzerine veya bir tanıdığının üzerine çıkması gerek bu olmadığına göre

istersen köyde istersen dağın başında tek başına yaşa plakalı ruhsatlı muayenesi olan, sigortası herşeyi tam araç kullan. sana ders olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)