Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipman tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Merhaba,

Ekipmanlarımın bir kısmını kafamda oturttum fakat kask kısmında çok tereddütteyim görüşlerinizi almak istiyorum.

Kask için bütçe : min. 800 - 1200- 1300 max
    Bell Qualifier
    Hjc fg17
    Hjc ıs17
    MT Kre Momentum
    LS2 FF396
    LS2 FF323 ARROW
    Premier monza
    Premier Touran

Sıraladığım kasklar da önceliğim sağlamlığı fakat yukarı da yazdığım bir çok markanın ülkemiz de yeni üretim satışı yok sanırım belirli firmalar belirli aralıklarla getirmiş elinde kalanlar ise üretim tarihi eskiye yatkın kasklar ve bu satılamayan kasklar genelde n11 vb. yerlerde satılmaya çalışıyor ve bu ilk ekipmanım olacağı için kaskı internet üzerinden almayı düşünmüyorum. Saadete gelecek olursak yukarıdaki kasklardan hangisini tercih edebilirim satın alma konusun da nasıl bir yol izliyebilirim İstanbul içinde bu kaskları getiren bir mağaza biliyor musunuz ? Farklı seçeneklere de açığım

ELDİVEN VENOM D2 BİLEK KORUMALI UZUN ELDİVEN (300 TL)

Alpinestars T-Gp Pro Air Jacket Motosiklet Montu (1000-1200 TL)

Dizlik yada pantolon alıp almama konusunda kararsızım dizlik alıyım sonrasın da pantolon alırım diyorum masa başı çalıştığım için pantolon rahatsızlık verebilir gibi geliyor.

Bunun yerine şunu alsan daha uygun fiyatlı daha kullanışlı güvenlik bakımından daha iyi gibisinden tavsiyelerinizi görüşlerinizi bekliyorum.

İyi Forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    Yazdığınız kaskların birçoğunu mağazada bulamayacaksınız zaten. en iyisi birkaç ekipman mağazası gezip sergilenen kasklar arasından seçim yapmak. misal, hjc kask bakmak için motodium'a gittim içerde toplam 10 tane kask vardı denenebilecek... onların arasında da sadece 1 tane hjc vardı

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Hasanpaşa'daki dükkanlarda saydıklarınızın çoğu var, ama farklı farklı mağazalarda.

HJC ve Alpinestars Motovento'da, Premier DRD'de, MT Motocapro'da vardır. Ls2 ve Bell daha kolay bulunur, Moto super store(Mototeks)'da vardır.

Pantolon konusunda da, likralı(elastan) kumaş kullanan pantolonlar günlük kullanımda rahat oluyor. Ama içinde kevlar katman olduğu için sıcakta pişirir. Dışarıdan çıkarılabilir diz korumalı modeller de var aynı zamanda(Bkz: rider denim)

Alternatif olarak "overpants" diye geçen, günlük pantolonun üzerine giyilen dış pantolonlar var. Yandan fermuarlarıyla kolay giyilip çıkarılıyor ve üstünde kendi korumaları var. Örnek: LBC fermuarlı motosiklet pantolonu, Spidi Superstorm
    1996furkan bunu beğendi.

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    pantolonu kevlar almayacaksan sadece dizlik kullanabilirsin, bazı pantolonlar kevlar ve kendinden dizlikli olup gündeliğe de giyilebiliyor.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasanpaşa'daki dükkanlarda saydıklarınızın çoğu var, ama farklı farklı mağazalarda.

HJC ve Alpinestars Motovento'da, Premier DRD'de, MT Motocapro'da vardır. Ls2 ve Bell daha kolay bulunur, Moto super store(Mototeks)'da vardır.

Pantolon konusunda da, likralı(elastan) kumaş kullanan pantolonlar günlük kullanımda rahat oluyor. Ama içinde kevlar katman olduğu için sıcakta pişirir. Dışarıdan çıkarılabilir diz korumalı modeller de var aynı zamanda(Bkz: rider denim)

Alternatif olarak "overpants" diye geçen, günlük pantolonun üzerine giyilen dış pantolonlar var. Yandan fermuarlarıyla kolay giyilip çıkarılıyor ve üstünde kendi korumaları var. Örnek: LBC fermuarlı motosiklet pantolonu, Spidi Superstorm
    Çok teşekkür ederim

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu gördüğüm iki pantolon da kışlık olması lazım, termal vs. yazıyor. Yazlık olanı var mı bunların?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ürünler-sorular eksik.

Kask Nolan N87

Dizlik Clover

Mont Richa Airstream. 3 katlı. Yazın tam yazlık, kışın tam kışlık.

Pantolonda haklısın.

Fosforlu yelek iş elbiseleri satan yerden 20-30 TL
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gördüğüm iki pantolon da kışlık olması lazım, termal vs. yazıyor. Yazlık olanı var mı bunların?
    Benim bildiğim bir Spidi'nin var, o da biraz tuzlu: https://www.feyizoglu.com/Spidi-Mesh...lon_52985.html

Alternatif olarak; 1-2 beden büyük fileli pantolon alıp, boydan boya fermuar diktirilebilir.
    peyloride bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    premier kask uzun yüzler için.. yüz şekliniz önenmli, ayrıca intercom takılmıyor.. yeri yok.. mt kask almanızı öneririm ya da grex.. grex kasklar nolanın kasklarıdır.. 1 yıl önceki nolan kasklarının mesela nolan n91.. grex markası altında g9.1 olarak çıkarıyor.. yanında verdiği pinlocku vermiyor.. neredeyse yarı fiyatına satıyor.. hasanpaşada mototekste mevcut grex kasklar.. arkadaşım aldı gayet memnun..

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Bu eldiven iyi midir yazdığınız? Bende sadece kask aldım mt revenge. Mart gibi alıcam geri kalanı kışın malum yatar motor.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    ls2 arrow kullanıyorum. denemeden almayın derim. kask uzun ince kafa yapısına uygun, eğer yusyuvarlak bi kafanız varsa yanlardan sıkabilir.
    fiyat/performans olarak gayet memnunum.
    içinden pinlock çıkıyor, havalandırmaları güzel, double d bağlantı mevcut, görüş alanı baya geniş. vizörde kilit mekanizması var ve iki elle de çok rahat açabiliyorsunuz.
    ekstra siyah, gümüş veya iridyum vizör almak isterseniz 100-150 liraya bulabiliyorsunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)