Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nmax 155 Satıp Cf Moto 250Nk almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Herkese merhaba uzun zamandır bir vitesli motor almak istiyordum ancak denk gelmediği için nmax 155 almıştım şuan durumun elveriyor ve 250nk ya geçmek istiyorum,ancak bir çok kişi yamahayi satıp niye cf moto alıyorsun diyor.Marka bazında haklılar ancak sizce model bazında da haklılar mi? Ve bu hareket mantıklı mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hem nmax hem de 250 nk sahibi olarak bu konuya cevap vermesem olmaz

Nmax i eşime, 250 nk yı ise kendime düşünerek aldım ve 2 sezondur biniyorum. Açıkçası ne istediğinize bağlı; 250 nk gaz tepkileri ve torku sebebiyle daha keyifli, nmax ise scooter olması sebebiyle işin konfor tarafına oynayan bir motor.

250 nk alınır mı derseniz, ben hiç bir sıkıntı yaşamadım açıkçası iyi ki de almışım diyorum. Fakat 250 cc'den sıkıldığım için bu sene satıp daha yüksek CC ye geçeceğim; nmax'i ise şehiriçi ulaşım amacıyla evladiyelik tutacağım.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Nmaxten inip nk ya binince açıkçası kalite olarak aradığımı bulamamaktan ve sürekli sıkıntı çıkarma ihtimalinin var oluşundan biraz korkuyorum her ne kadar nmax düşük hacimli bir scooter da olsa sonuçta yamaha diye düşünmüyor değil insan

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    kalite olarak pek aşağı kalır yanı yok ama 2021 modellerde montaj sorunları yaşamanız mümkün.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Yani yamaha yanında kalırsa tadından yenmez. Ancak ben scooterdan vitesliye geçmeyi çok istiyordum. 3 senedir pulsara biniyorum çok arıyorum scooteri yani çok çok çok daha pratik, evet daha yavaş ama kesinlikle çok daha konforlu. Özellikle iki kişi sık sık biniyorsanız tam bir işkence
    espresso bunu beğendi.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Şehir ici ulasim icin scooter oncelikli olmasi lazim. Nmax frenleri ve abs si olsun en guvenli motorlarda top 5 in icerisinde net olur. 150nk bir kiz arkadasimizda var memnun. Gecmek istiyorsan motorsal olarak pismanlik yasamazsin. Sinifsal olarak pismanlik yasarsin. Keske skuteri satmasaydim diye. Onun disinda cok yasayacagin bir pismanlik yok. 4 sene 2 tane nmax eskittin birtanesi perte cikti digerini 20 de alip 52 binde sattim. Suan alicak olsam 2021 kasa nmax alirdim yine. Cunku ihtiyacima cevap veriyor.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Yani şöyle şuan küçük bir tatil kasabasındayim 12 ay burda kalıyor olsam gerçekten 0 nmax 155 alırdım tipi olsun gidişi olsun çok güzel ancak İstanbul'a döneceğim ve hep bir kamp şu bu tarzı hayallerim olduğu için otobana daha uygun ve gidişi daha iyi bir motor istiyorum

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    En guvenli ve rahat motorlar scooterdır, vitesiı motor acil frende her zaman on teker kilitler cunku refiex olarak el frene cabuk asılır, ayak frenı gec kalır, scooterdır ise kombıne frenler artı iki el bırden manetiere aynı anda asıiıyor acil frende ve motor kaymıyor genel olarak, bence scootere devam 250 CC bir scooter ai

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Evet scooterin kolaylığı, pratikliği yadsınamaz ama bu işlere hobi ya da keyif gözüyle bakıyorsanız vitesli motor kullanmanızı tavsiye ederim. Cf Moto 250 Nk olur başka marka, model motorlar olur vitesli motor benim düşünceme göre daha keyifli. Alıştıktan sonra vitesli motoru da bisiklet sürer gibi sürersiniz. Ben karenajlı, ağır motorla iğne deliğinden geçebiliyorsam siz 250 Nk ile şov yaparsınız.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Galiba nmax i satıp,250nk ya geçeceğim.En azından vitesli bir motorda biraz deneyim kazanıp,1-2 sene sonra da tekrardan yamahaya geçmek daha mantıklı olur sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Full face kask olarak bütçe dahilinde Bell Qualifier ve MT'nin revenge 2 modelleri var hangisini tercih etmeliyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:00 ----------

Korktuğum şey açıkçası şu,işletme sahibimiz ise git gel yapmak için Mondial marka bir scooter almıştı açıkçası çok bakmıyor da scooterina ama ne zaman onun scooterini sürmek zorunda kalıp sonra kendiminkine geçsem uzay mekiğine geçmiş gibi hissediyorum.Mondial in verdiği kötü hissi cf motonunda verme ihtimalinden çekiniyorum açıkçası ama yine de bir şansımı deniyeceğim sanırım.

Nmax i kaça satmayı düşünüyorsunuz. Nmax alma düşüncem var.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    31 e koymuştum ilana ancak şuan 2 tane alıcısı var zaten maalesef 17 model 17 bindeydi

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Daha önce naked kullanmadıysan, Nmax'de de cam varsa ses ve rüzgardan çok rahatsız olacaksın. En azından ses yalıtımı iyi bir kask almaya bak. Naked sürerken motosiklet sürdüğünü, korunmasız olduğunu hissediyor insan. Ne scooter gibi camı var, ne ss gibi yatıp grenajlardan faydalanıyorsun. Adını hak ediyor, sevene çok keyifli.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Peki 250nk'dan herkes memnun ama neden herkes az kilometre kullanıp satıyor bu motoru ?

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki 250nk'dan herkes memnun ama neden herkes az kilometre kullanıp satıyor bu motoru ?
    Memnun olmadığından. Servis ve yedek parça korkusundan. UMA'nın umursamazlığından.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Valla motoru satmaktan alıcılara rağmen vazgeçtim,en yakın cfmoto servisinin 100-120km olmasından ve gidilse bile tecrübesiz veya yetkili adı altında yetkisiz olmasından da biraz çekindiğim için nmax imle bir iki ay daha yola devam etmeye karar verdim İstanbul'a döndüğümde satacağım.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Hocam ben de monster'ı satıp bir süreliğine NMAX 155 ile takılmayı düşünüyorum. Öneriyor musunuz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)