Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

CC Küçülteceğim yardım (Scooter)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT07
    Sevgili motosiklet.net ailesi belkide yardımınıza en çok ihtiyaç duyduğum an bu andır.Sorunum ise CC KÜÇÜLTECEĞİM.

Evet küçülteceğim.Hali hazırda kullandığım mt07 yi hem artık hevesimi almış olduğumdan hem maddiyattan (tatsumoto olduğumdan kışları binmediğm halde ödediğim öküz gibi vergi de en çok koyan kısmı).Hem bakkala çakkala yakın mesafelere giderken artık bana biraz külfet geldiğinden falan beni istanbulda kuş gibi hafif hissettirecek ihtiyaç anında ince bir atikliği olacak (sıkıştırmalardan kaçabilmek amacı ile sadece) artçı ile bindiğimde bayılmayacak bir güçte olup 30-40km lik mesafede artçı ile beni yormayacak minnoş tatlış bir scootercık arıyorum.

Örnek olarak ise şeklen mondialin znu nostalji tipini çok beğendim.Kafama yarım kaskı takıp gözlüğümü takıp arkamda artçım takılayım istiyorum.Mondialle sorunum yok ancak ayırmış olduğum bütçeme göre aradığım kriterlere uygun daha sağlam,rahat,atik bir scootercık istiyorum.Xmaxlere falan çıkmak istemiyorum.Biraz araştırdım SYM fiddle falan var ama bilemedim.10bin-15bin falan 0 olur ikinci el olur bişeyler istiyorum.İnanın bana scooterlarla ilgili hiç bir bilgiye sahipte değilim.

Durum böyle arkadaşlar höttürü höttürü gazlamayı elbet özleyeceğim ancak artık istanbulda tırıs tırıs gideyim istiyorum.Taviselerinizi fikirlerinizi bekliyorum.Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ne alırsan al kafana yarım kask takma, hiç takmamaktan fazla bir farkı yok. Fıtı fıtı yavaş giderim bile desen, yüzüstü düştüğünde suratın dağılır yarım kask takarsan. En azından düzgün bir çenesi açılan kask al ve sürüş esnasında önü kapalı olsun.

Motosikleti
    MT07
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alırsan al kafana yarım kask takma, hiç takmamaktan fazla bir farkı yok. Fıtı fıtı yavaş giderim bile desen, yüzüstü düştüğünde suratın dağılır yarım kask takarsan. En azından düzgün bir çenesi açılan kask al ve sürüş esnasında önü kapalı olsun.
    aynen bu kısımları hızlı geçebilirmiyiz

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı StiF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen bu kısımları hızlı geçebilirmiyiz
    Arkadaş iyi niyetle doğru bir uyarıda bulunmuş neden böyle dedin ki
    HRider, espresso ve foxtrot bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT07
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş iyi niyetle doğru bir uyarıda bulunmuş neden böyle dedin ki
    Teşekkür ederim sana ve arkadaşa.Sorumla ilgili fikriniz varsa öğrenmeyi çok isterim.Başka konularda ki fikirlerinize de eminim başka başlıklarda ihtiyaç vardır.
    ufoz bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Artçı ile rahat gezmek için Sym Symphony ST 200i uygun bir seçenek olabilir.
    StiF bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sym jet 14 var. Yakışıklı motor.
    StiF bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07
    İkiside hoş valla ama niye bukadar yakın özelliklerde farklı modeller var acaba

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Bende sizin gibi cc küçülttüm Sym fiddle3 125 lik aldım çok çok memnunum fakat artçılı bazen yetmiyor bi tık üstü 150 -200cc olursa hiç sıkıntı yaşamazsın
    StiF bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07
    Alıntı faz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sizin gibi cc küçülttüm Sym fiddle3 125 lik aldım çok çok memnunum fakat artçılı bazen yetmiyor bi tık üstü 150 -200cc olursa hiç sıkıntı yaşamazsın
    Tipi çok hoş keşke 250cc liği falan olsa süper olur.Peki e5 te 20-30 km lik mesafelerde sıkıntı yaşıyormusunuz?otomobiller tarafından sıkıştırılma yada yorgunluk açısından ?

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    O fiyat aralığında pcx veya nmax alabilirsin. Ben de şehir içinde kullanmak için dün daelim aroma 125 aldım crf'den sonra bisiklet gibi geldi şehir içi çok pratik oluyor gerçekten.
    StiF bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O fiyat aralığında pcx veya nmax alabilirsin. Ben de şehir içinde kullanmak için dün daelim aroma 125 aldım crf'den sonra bisiklet gibi geldi şehir içi çok pratik oluyor gerçekten.
    Şekline bittim ama 2 tane var malum sitede

Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba hocam aromayı kaça aldınız ?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Crypton S
    Düsük yakit
    Az km de 2.eller uygun fiyatli bulunabilir.

Yari otomatik şanziman

En azindan yokuşlarda vites kuçulterek daha atak cikarsiniz.

İlla scooter olacaksa

Sym st200 symphony.
    StiF bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Piaggio Medley 150 yi incelemeni tavsiye ederim..ikinci eli zayıftır tek handikapı bu , yedek parcası japondan ucuz , ön teker 16 inç , sele altı iki full face kask artı bir mont alır , şehir içi 2,2 lt yakar, geçen yaz İstanbul Turgutreis gittim geldim 80-90 ile 1,6 litreye kadar düştü , top speed 120 de kesiciye giriyor , iki kişi Hacı Osman rampasında 80 km görüyorum , 0-50 de 250 lik xmax la yanyana gider kalkışı ara hızlanmaları hacmine göre çok iyi..ikinci el derdin yoksa 2017-18 13 e tertemiz çantalı bulursun..
    StiF bunu beğendi.

X max e çıkmak istemiyosun ama çıksan iyi olur tam bi ş.içi motoru,yakıtı iyi , 2 kişi fazla zorlanmaz 250 cc altı zorlanır , gidişi güzeldir hızı yeterlidir şehiriçi bir uçtan diğerine hiç zorlanmadan yorulmadan gidersin , en ölüsünü bile alsan 125 likten iyidir
    StiF bunu beğendi.

EnvEng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tipi çok hoş keşke 250cc liği falan olsa süper olur.Peki e5 te 20-30 km lik mesafelerde sıkıntı yaşıyormusunuz?otomobiller tarafından sıkıştırılma yada yorgunluk açısından ?
    Fiddle 3 200i (169 cc) 125likle aynı tipte motor hacmi fazla olan versiyonu olabilir.
    StiF bunu beğendi.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Şekline bittim ama 2 tane var malum sitede
    Evet ben yakinlarda denk geldiginden aldim yoksa fiddle3 bakiyordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Alıntı gencerbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba hocam aromayı kaça aldınız ?
    Ben 4750'e aldim pazarlikla bir de enjeksiyonlumudur oyle degisik bir sistemi var
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı muratgumus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X max e çıkmak istemiyosun ama çıksan iyi olur tam bi ş.içi motoru,yakıtı iyi , 2 kişi fazla zorlanmaz 250 cc altı zorlanır , gidişi güzeldir hızı yeterlidir şehiriçi bir uçtan diğerine hiç zorlanmadan yorulmadan gidersin , en ölüsünü bile alsan 125 likten iyidir
    xmax ın yakıtı iyi yazmışsın eminmisin tamam yakışıklı motor ikinci eli çeyrek altın ama 250 lik ler içinde en müsrif motor yahu , şehir içi 4 lt yakar , biraz tempolu artçılı vs gaz açayım dersen 5 lt , birde arka amortisörü zaten efsane yağla değil çimento ile doldurulmuş mübarek , memleketin yamalı çukurlu asfaltında böbrek taşı düşürmek için birebir, 2014 modelini 25.000 km zorla kullandım :(

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax ın yakıtı iyi yazmışsın eminmisin tamam yakışıklı motor ikinci eli çeyrek altın ama 250 lik ler içinde en müsrif motor yahu , şehir içi 4 lt yakar , biraz tempolu artçılı vs gaz açayım dersen 5 lt , birde arka amortisörü zaten efsane yağla değil çimento ile doldurulmuş mübarek , memleketin yamalı çukurlu asfaltında böbrek taşı düşürmek için birebir, 2014 modelini 25.000 km zorla kullandım :(
    Ben 4 lt nin yukarısını görmedim hiç hep 3.5-4 arasıydı 1-2 lt yakan 125 liğe binmektense bunu tercih ederim amortisörler scooterlarda genel olarak zaten serttir istisnalar hariç xmax e has bişey değil ben kullandığım süre boyunca çok memnundum hatta sattığıma pişman olmuştum

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)