Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Alanya'da feci kaza..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulu orta idam çığırtkanlığı yapmayı bırakın artık yahu...

Bu çarpık adalet sisteminin eline idam gücünü verince mi düzelecek her şey? Olacağı söyleyeyim: tecavüzcüler yine ortalıkta gezecek, muhalifler katledilecek...
    Kısas başka bir şey,birini öldürdüğün için sen de öldürülüyorsun
    mala cana namusa saldıranın korkacağı şey bu,umarım tüm dünyada bu kısas sistemi olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ekremcelik00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısas başka bir şey,birini öldürdüğün için sen de öldürülüyorsun
    mala cana namusa saldıranın korkacağı şey bu,umarım tüm dünyada bu kısas sistemi olur.
    Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    idam gelirse sadece tecavüzcülere değil kasıtlı yada kasıtsız öldürenlere ve hepsinden de önemlisi vatan hainlerine gelecek. Bence gelsin.
    Şaka gibisiniz gerçekten. Keyfe keder hayat karartılan bir ülkeden bahsediyoruz. İdam gelirse keyfe keder insan öldürmenin önünü alamayız. Bu kadar vicdansız olmayın. Azıcık hayatı karartılan, suçsuz yere içeride yatan, hayatından yıllar çalınan insanların sesine kulak verin.

Ya da ortadoğulu halk dilinden konuşayım. Hatasız kul olmaz ise kulun verdiği adalet hatasız olur mu? Bu durumda hatayla idam edilen insanların hayatını geri verebilecek misin?

En çok tanrıcılık oynayanların tanrıya inananlardan çıkması da nasıl bir ironidir arkadaş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Haber hakkında ise; otoyolda yüksek hızlarda vızır vızır arabalara makas atarak, tek teker yaparak grup sürüşü yapan sorumsuzların marifetmiş gibi videolarının falan çekildiği, yüceltildiği bir kitle "motorcu" kitlesi. Yani böyle kazaların her gün olmaması mucize zaten.
    drtayfun, COQ, Thracian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    İdamı takdir eden, kısasa hasret duyan fertlerin çoğunlukta olduğu bir ülke olarak dünya üzerinde hiçbir vasfımızın olmaması oldukça faydalı bir durum. Sanki ülkede muazzam bir yargı düzeni varmış gibi bir de kesin çözüm edasıyla insanın hayatını almayla düzen sağlama egosuna sahip çokça kişi var.

Bilgisiz, beceriksiz bir kişi herhangi bir düzenin, disiplinin, öğretinin olmadığı yolda istemsizce bir başka kişinin hayatına mal oluyor ve birçok kişi "idam olsa böyle olmazdı"ya bağlamış konuyu. Ütopyanız nasıl bir yer bilmiyorum, fakat simülasyonu şu an bir çok doğu ülkesinde mevcut bakabilirsiniz. Kol bacak kelle kesiliyor, ancak suçun önüne geçilmiyor. Kişiler yalnızca daha dikkatli davranarak suçu icra ediyorlar; lakin bu gibi trafik olaylarında da bu ya da benzerlerini uygularsanız tek yararı makul seviyeye inecek olan bir nüfus olabilir. İdamı nüfus planlaması maksadıyla kullanacaksanız, ben varım. Daha az kişi daha kolay iletişim demek, derdimizi daha kolay anlatırız.

Mevcut durumda trafik kazasında hayat alan, dolandırıcılık yapan, hırsızlık yapan, tecavüz eden, yaralayan, öldüren birçok kişi serbest kalıyor ve bu konuda tatmin olmak üzere belirtilen fikirler "asacaksın bunu, bak sonra bir daha oluyor mu" fakat zaten suçu işleyen kişiyi serbest bırakan bir yargı düzenin var, bu yargı düzenin can alma imkanı sunarsanız emin olunuz bir gün yalnızca haksız bir kalabalığın karşısında haksız düşen bir akrabanız, tanıdığınız olursa çok geç şekilde mevcut şartların kıymetini anlayacaksınız.

Bu iş çalışmayan kumandayı duvara vurmaya, görüntüsü giden televizyona tokat atmaya benzemiyor. İdamın olmadığı ülkeler ile idamın olduğu ülkeleri mukayese edip kendinize yakıştırdığınızı bir inceleyin, neler oluyor, neler yaşanıyor, insanlar nelerle yaşıyor...

Kişisel tatminleriniz için ucuz yöntemler tercih etmek yerine düzen, disiplin ve eğitim üzerine yatırımlar tercih edin. Aklından geçen suç eğilimini ceza sebebiyle bastıran insanlarla dolu bir ülkede risk içerisinde değil, nizam, hak, hukuk ve sosyallik olgularıyla gelişmeye meyilli bir ülkenin güvende hisseden vatandaşı olun. Şu an oturduğunuz yerden böylesi ilkel fikirleri beyan etmek kolay; fakat bir gün yola aniden atlayacak bir çocuğa çarptığınızda bu kişi bir devlet büyüğü yakını olursa, idama mahkum edilmenin o kadar da muazzam olmadığını anlayacaksınızdır.

Videoya gelince evvela hız sınırına uymayan kişi en ağır suçu icra etmiştir. Talihsiz teyzeye bir an için hayıflandım ve "keşke yaya geçidini kullansaymış belki şansı daha fazla olurdu, yazık olmuş" dedim. Lakin video boyunca yola baktığımda ne üst geçit, ne alt geçit ne de çizgili yaya geçidi gördüm; yani devlet tarafından sağlanmış olması gereken bir imkan da göremedim kullanabileceği. Bu noktada kısasa kısasçı arkadaşlar düzeni ve kontrolü sağlamakla mükellef olan yetkin birimleri mi yoksa herhangi bir kontrol, denetim olmadığından emin olduğu için nispeten daha önce geçtiği yolda bir risk olmadığını düşünen motosiklet sürücüsünü mü yoksa topluca mı işlemek isterler bilmiyorum.

İdamın olmadığı ülkelerde bu gibi olaylarda konuda yetki sahibi olan kişi istifa eder ya da görevden alınır, ülkemizde pek kullanılmayan ihmal kelimesinin vuk'u bulduğu örneklerde tren dolusu insan dahi hayatını kaybetse, olayın sorumlusu kişinin pişkinliğini manipülatif gündemlerle unutuyoruz. Ama hep hatırlanan unsur "vatan haini mi , al kellesini al al al.."
    COQ, SavageGarden, hasmet ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    İdam cezası olarak değil kısas olarak anlaşılması için bir kez daha belirtmek zorunda kaldım,
    Ülkenin siyasi durumu belli,
    bugün A partisi ve kadrosu hakim iken yarın tersi olur doğal olarak gücü elinde tutan kolay kolay bırakmaz ve adaleti kendince uygular bu ise mağduriyetleri doğurur ki dünya tarihinde bunun sayısız örnekleri var.
    Kısas;zalimce kişiye zarar verenin aynı oranda zarar görmesi diyelim.
    Bu uygulanır mı uygulanmaz mı bilmem ama ben buna inanıyorum ve bu beni bağlar,ben dedim diye de kimse kanunda değişiklik yapmaz

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Bu ülkede alkollü bir şekilde araba sürüp polis otosuna çarpıp polis şehit edip ceza almayan insanlar var bu olay bence hafif kalmış biraz yanında

Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direkt ikili atışmaya çevirmeden, şu soruya genel olarak bi cevap/bilgi vermek gerekir...

biz buna güvenli fren mesafesi diyoruz.

yani hızlar "normal" olsa, her iki araç da, yayayı göreekler ve çarpmayacaklardı. yaya hatalı bile olsa.

şehir içi hız limitlerinin belirlenme sebebi de bu zaten.
    oraya "50km/h" tabelasını spor olsun diye asmıyorlar!

*

bakın 100km/h hızla giderken,
    - yoldaki yabancı nesneyi görmek,
    - frene basman gerektiğini farketmek,
    - frene basmak ve
    - frenin aracı durdurması ile geçen sürede araç tam tamına: 86 metre mesafe gitmiş oluyor. bir futbol sahası uzunluğunda. üstelik sadece 100km/h hızla. araçla giderken 100km/h hızı neredeyse hissetmezsiniz bile..

durma ve intikal süreleri, buyrun:

https://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/...maIntikal.aspx

kazada motosikletli 150km/h civarı gidiyor olsa bile (ki daha fazla kesinlikle) burdaki tabloya giremiyor!
    tahminimce bu mesafe 150 km/h için: 240-250 metre arası.
    yani motosikletli şahıs yayayı görüyor, beyni ve sinir sistemi frene basılması için harekete geçiyor, motosikletli frene basıyor, ve motosiklet abs ile güvenli bir şekilde duruyor: geçen mesafe tam 250 metre civarı!

hiç 250 metre koştunuz mu? neredeyse bir futbol sahasının çevresini tam tur koşmuş oluyorsunuz.
    Benim bahsettiğim durum şu. Yol hakkında yanılıyor olabilirim fakat insanın girmesinin suç olduğu bir yolda hızdan dolayı kaza olmasının birinci suçlusu yola giren insandır.

İkili atışmak gibi bir niyetim yok zaten. Fikir alış verişi sadece benimkisi

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    İdam isteriz cana can kana kan dişe diş .
    Örnek vericek oluram adam eski esini dogruyo sonuc ceza evinde yatiyo asın gitsin cana can .
    Misal trafik kazasinda birisini ömür boyu sakat birakiyosun senide sakat birakcaklar bak bakalim bu ülkede jilet gibi kesilmiyomu cinayetler tecavüzler idam anlican kisas ne yaparsan aynisini yapmak gerek hak dir .
    Yüce kitapimiz kuranimizda kisas olayi anlatilmisdir adelet icin .
    Şeriat gelsin bu ülkeye.
    @toreador
    ekremcelik00 ve altora bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örnek vericek oluram adam eski esini dogruyo sonuc ceza evinde yatiyo asın gitsin cana can .
    Misal trafik kazasinda birisini ömür boyu sakat birakiyosun senide sakat birakcaklar bak bakalim bu ülkede jilet gibi kesilmiyomu cinayetler tecavüzler idam anlican kisas ne yaparsan aynisini yapmak gerek hak dir .
    Şeriat gelsin bu ülkeye.
    @toreador
    Trollük yapıyorsun!

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Yok ciddiyim düşünsene trafik kazasinda ölen senin annen öldürmek istemezmisin karsi tarafi ?
    ekremcelik00 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok ciddiyim düşünsene trafik kazasinda ölen senin annen öldürmek istemezmisin karsi tarafi ?
    İlk etapta öldürmek gelir içimden ama yargı önünde cezasını çekmesi daha bi mantıklı geliyor.

Eğer öyle olsaydı, herkes kendi adaletini sağlamak zorunda kalırdı.

Misal senin tavuk bahçeye girdi diye adamın biri gelip seni vurabilirdi..

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Haber içeriğinde " karşı şeride fırlayan kadını kimliği belirlenemeyen bir araç ezdi " diyor .. Bu durum motosiklet sürücüsünü kurtarabilir ama olan yine gidene olur, gerçekten yazık ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Şeriat gelsin bu ülkeye.
    @toreador
    Kitapta genelde bu tarz emirlerden sonra " tövbe ederse " diye başlar ve affetmenin kapısı açık bırakılır ..
    ekremcelik00 bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Az önce baktik 2018 yilinda trafik kazasindan ölen kisi sayisina 6675 kayitli olan yaralanma sayisi 340 bin vallahi billahi sanşsa yaziyoş .
    Trafik cezalarin artmasi inanın bu kaza oranlarini düşürmez eğitim lazim ciddi sekilde .
    Misal bizim almanyadaki gavurlara kirmizida gecdi diye piskolojik destek veriyolar sonrasinda gecerse ehliyetini veriyolar adamlar disiplin ülkesi bize bunun gibi kanunlar gerek en olmadi haksizmiyim arkadaslar.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Adam seni öldürmemiş ki!
    Anneni öldürmüş.
    Mantıklı olan senin de onun annesini öldürmen.

Mesela eşine tecavüz etti.
    Sen de onun eşine mi tecavüz edeceksin?
    Yoksa adama mı?

Kısas çok güzel gelsene!
    hattoi bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Umarım motosiklet sürücüsü hatasını anlar ve umarım yayalar daha fazla dikkat eder. Olan olmuş. Allah teyzenin ailesine sabır versin. İnşallah böyle kazalar olmaz ve herkes güven içinde hayatına devam eder

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İdamı takdir eden, kısasa hasret duyan fertlerin çoğunlukta olduğu bir ülke olarak dünya üzerinde hiçbir vasfımızın olmaması oldukça faydalı bir durum. Sanki ülkede muazzam bir yargı düzeni varmış gibi bir de kesin çözüm edasıyla insanın hayatını almayla düzen sağlama egosuna sahip çokça kişi var.

Bilgisiz, beceriksiz bir kişi herhangi bir düzenin, disiplinin, öğretinin olmadığı yolda istemsizce bir başka kişinin hayatına mal oluyor ve birçok kişi "idam olsa böyle olmazdı"ya bağlamış konuyu. Ütopyanız nasıl bir yer bilmiyorum, fakat simülasyonu şu an bir çok doğu ülkesinde mevcut bakabilirsiniz. Kol bacak kelle kesiliyor, ancak suçun önüne geçilmiyor. Kişiler yalnızca daha dikkatli davranarak suçu icra ediyorlar; lakin bu gibi trafik olaylarında da bu ya da benzerlerini uygularsanız tek yararı makul seviyeye inecek olan bir nüfus olabilir. İdamı nüfus planlaması maksadıyla kullanacaksanız, ben varım. Daha az kişi daha kolay iletişim demek, derdimizi daha kolay anlatırız.

Mevcut durumda trafik kazasında hayat alan, dolandırıcılık yapan, hırsızlık yapan, tecavüz eden, yaralayan, öldüren birçok kişi serbest kalıyor ve bu konuda tatmin olmak üzere belirtilen fikirler "asacaksın bunu, bak sonra bir daha oluyor mu" fakat zaten suçu işleyen kişiyi serbest bırakan bir yargı düzenin var, bu yargı düzenin can alma imkanı sunarsanız emin olunuz bir gün yalnızca haksız bir kalabalığın karşısında haksız düşen bir akrabanız, tanıdığınız olursa çok geç şekilde mevcut şartların kıymetini anlayacaksınız.

Bu iş çalışmayan kumandayı duvara vurmaya, görüntüsü giden televizyona tokat atmaya benzemiyor. İdamın olmadığı ülkeler ile idamın olduğu ülkeleri mukayese edip kendinize yakıştırdığınızı bir inceleyin, neler oluyor, neler yaşanıyor, insanlar nelerle yaşıyor...

Kişisel tatminleriniz için ucuz yöntemler tercih etmek yerine düzen, disiplin ve eğitim üzerine yatırımlar tercih edin. Aklından geçen suç eğilimini ceza sebebiyle bastıran insanlarla dolu bir ülkede risk içerisinde değil, nizam, hak, hukuk ve sosyallik olgularıyla gelişmeye meyilli bir ülkenin güvende hisseden vatandaşı olun. Şu an oturduğunuz yerden böylesi ilkel fikirleri beyan etmek kolay; fakat bir gün yola aniden atlayacak bir çocuğa çarptığınızda bu kişi bir devlet büyüğü yakını olursa, idama mahkum edilmenin o kadar da muazzam olmadığını anlayacaksınızdır.

Videoya gelince evvela hız sınırına uymayan kişi en ağır suçu icra etmiştir. Talihsiz teyzeye bir an için hayıflandım ve "keşke yaya geçidini kullansaymış belki şansı daha fazla olurdu, yazık olmuş" dedim. Lakin video boyunca yola baktığımda ne üst geçit, ne alt geçit ne de çizgili yaya geçidi gördüm; yani devlet tarafından sağlanmış olması gereken bir imkan da göremedim kullanabileceği. Bu noktada kısasa kısasçı arkadaşlar düzeni ve kontrolü sağlamakla mükellef olan yetkin birimleri mi yoksa herhangi bir kontrol, denetim olmadığından emin olduğu için nispeten daha önce geçtiği yolda bir risk olmadığını düşünen motosiklet sürücüsünü mü yoksa topluca mı işlemek isterler bilmiyorum.

İdamın olmadığı ülkelerde bu gibi olaylarda konuda yetki sahibi olan kişi istifa eder ya da görevden alınır, ülkemizde pek kullanılmayan ihmal kelimesinin vuk'u bulduğu örneklerde tren dolusu insan dahi hayatını kaybetse, olayın sorumlusu kişinin pişkinliğini manipülatif gündemlerle unutuyoruz. Ama hep hatırlanan unsur "vatan haini mi , al kellesini al al al.."

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam seni öldürmemiş ki!
    Anneni öldürmüş.
    Mantıklı olan senin de onun annesini öldürmen.

Mesela eşine tecavüz etti.
    Sen de onun eşine mi tecavüz edeceksin?
    Yoksa adama mı?

Kısas çok güzel gelsene!
    Benim yapacagim belli az cokda yorumlarimi iyi okursan anlarsin .
    Harbi senin esine tecavüz etseler sen ne yaparsin merak uyandirdin simdi bende ? 🧐

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kısas ta bile sınıf farkı var neyin adaleti.Her sistemin güçlüleri dokunulmazları adaletin dokunamayacakları olur.Adama çarptın sakatmı bıraktın adama ölünceye kadar bakmak zorunda olacaksın.Teyzenin ölümünemi sebep oldun eşine çocuğuna bakacaksın.Birinin ölümüne neden olsan hapis cezası alırsın belli bir miktarını yatar iyi halden falan iki üç yılda çıkarsın.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Şeriat gelsin bu ülkeye.
    @toreador
    iran ya da ırak a taşınabilirsiniz hocam

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı HerveauX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iran ya da ırak a taşınabilirsiniz hocam
    Valla 2017 senesinde denedim olmadi ama iran yada irak deyil tapi .

Adalet yok ki kısas olsun.
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)