Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr125r alınırmı ve ekipman önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar ilk motorum olucak 2015 model 18bin km beyaz renk 12 bine buldum motor temiz alınırmı
    alırken neye dikkat edeyim cbr125rda
    birde motor için düşündğüm ekipmanlar
    Bell Qualifier 750 tl
    prohell colombia mont 640tl
    Venom dizlik 80 tl
    bunları düşünüyorum eldiven daha düşünmedim 150 200 tl eldiven önerisi olan varmı ve bu ekipmanlara yorumunuz nedir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SS modellerde şahsi görüşüm dizlik yerine motosiklet pantolonu kullanılması. Bilgisizliğimdendir muhtemel ama o tür motorlarda dizlik hiç güven vermiyor.

5 yıllık bir ss için düşük KM, km orjinal ise alınır.

km orjinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim bunu almassam aynı motor 30 bin km buldum oda aynı fiyat istiyor onu alıcam ama km sıkıntı yaratırmı ileride korkutuyor beni

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RavenInterse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km orjinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim bunu almassam aynı motor 30 bin km buldum oda aynı fiyat istiyor onu alıcam ama km sıkıntı yaratırmı ileride korkutuyor beni
    SS ve Japon mu olsun istiyorsunuz net olarak, zaten öyle ise bütçe dahilnde fazla seceneğiniz yok.
    30 bin km bu model için yüksek sayılmaz, korkulacak birşey yok.

Alacagınız motorun mutlaka hasar kaydını ve asagıdaki linkten önceki vizelerde kaç km imiş onları teyit edin.

Genelde bunu düşünemeyip km düşürüyorlar. Servis'e göstermenizi ve bilen birisi ile almaya gitmenizi tavsiye ederim.

https://hgs.epttavm.com/arac-km-sorgula
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Ehliyetim a1 o yüzden pek çok seçeneğim yok şekli hoşuma gidiyor kullanışı güzel geldiği için bunu tercih ettim

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    canı alınmamış bi cbr125 bulmak çok zor maalesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 16Bine dayandı, ben bile canını almışımdır büyük ihtimalle. Bu tarz motorlar, küçük CC olarak söylüyorum. Şehir içi yüksek devir kaldırabildiği için genelde canı alınıyor. Ama bi 1000rr veya r1 i 1. Viteste bile şehir içi redline sokmanız çok zor. Çünkü 110-120 ile gidebileceğiniz cadde, yol çok yok.

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Benim CBR 125 şuan 38.000km'de herhangi bir problemi yok stabil bir şekilde devam ediyor. Motor temizse kilometreye fazla takılma

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bu motora bu parayı vermem. Net. Ekipmanlar yeterli. Şimdiden hayırlı olsun.

cortex limit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alınır neden alınmasın. ilk motorunda 125'likten başlaman isabet olmuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Motorum 16Bine dayandı, ben bile canını almışımdır büyük ihtimalle. Bu tarz motorlar, küçük CC olarak söylüyorum. Şehir içi yüksek devir kaldırabildiği için genelde canı alınıyor. Ama bi 1000rr veya r1 i 1. Viteste bile şehir içi redline sokmanız çok zor. Çünkü 110-120 ile gidebileceğiniz cadde, yol çok yok.
    1000 lik motor şehir içinde kullanılması biraz sakıncalı. 1000 liği otobanda canını çıkaracaksın ki kendine gelsin. Benim arkadaş otobanda sürüşte hararet 70 küsürlerdeyken, eve park etmeye giderken hararet 110 a çıkmış.

enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motora bu parayı vermem. Net. Ekipmanlar yeterli. Şimdiden hayırlı olsun.
    niye verilmesin ustam çok merak ettim, neye dayanarak bunu söylüyorsun. Tasarım için diyorsan zevkler ve renkler tartışılmaz ama 125lık olarak bundan daha kaliteli motor var mı?

Kardeşim temizini bulursan hiç kaçırma seni üzmez Honda

Alıntı enes_ayx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye verilmesin ustam çok merak ettim, neye dayanarak bunu söylüyorsun. Tasarım için diyorsan zevkler ve renkler tartışılmaz ama 125lık olarak bundan daha kaliteli motor var mı?

125 bundan daha kalitelisi yok mu?
    Yanılıyor olma ybr filan bu 125 e sağlamlık ve kalite + parça ucuzluğunda 10 a katlıyor he sen dersen bu görünümde başka var mı suzukinin 125 de iyi buna bakış

enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 bundan daha kalitelisi yok mu?
    Yanılıyor olma ybr filan bu 125 e sağlamlık ve kalite + parça ucuzluğunda 10 a katlıyor he sen dersen bu görünümde başka var mı suzukinin 125 de iyi buna bakış
    SS olarak diyorum. Ayrıcı bu bütçeyle suzuki nasıl alabilir? 2.eli de ölü 0 zaten alamaz. Yedek parçalarıda hondaya göre daha pahalı.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı enes_ayx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

125lik olarak bundan daha dayanıklı onlarca motor gösterebilirim sana. 50cc olarak bile gösterebilirim. Savunduğun motor bloğu 20 bin kmden itibaren sorun çıkarmasıyla ünlü çoğu yabancı forumda. Yağ yakması, kol çıkarması vs. Ayrıca neye dayanarak söylediğimide söyliyeyim. Sadece kendi düşünceme dayanarak. Zaten cümlemde "..vermem.." demişim, yani kendi düşüncemi belirtmişim. Niye vermeyeceğimi de söyleyeyim 10bin liradan aşağıya neredeyse bulunmuyor. Sorunları var. Alan canını çıkarıyor. Yani kısaca o parayı hak etmiyor.

Zevkler ve renkler tartışılmazdır. Kal sağlıcakla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler