Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Devrin ayarsız yükselmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Selamlar,

İlginç bir sorunum olduğu için buradan fikir alayım istedim. Hyosung GV 250 Aquila sahibiyim. Geçen hafta debriyaj balata ve saclarını değiştirdim. Motor 4. vitesteyken gaza yüklendiğimde sanki debriyaj çekmişim gibi devir 8-9 binlere anında çıkıyor ama motor normal ivmeleniyor, sorun nedir acaba? Diğer viteslerde böyle bir durum söz konusu değil.

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Muhtemelen ayarı iyi yapılmamaış.
    Debriyajı balatasını değiştirmemiş olsan diyeceğim ki, direkt debriyajın bitmiş kaçırıyor.
    Ama yeni yapılan bir debriyajda bu tarz bir hata, ya ayarını yapılmadı. Manetten veya telin diğer ucundaki motora giren aparattan yapılabilir.
    Yada eğer tamirciye yaptırdıysan direkt götür halletsin.

Yanlış veya farklı bir debriyaj takıldıysa eğer, onun nasıl tepki vereceğini hiç bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Edit: Bu şekilde kullanmaya devam etme üstad. Debriyaj sıyırıyor, daha hızlı bitirir.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Aynısı bende de olmuştu. Debriyaj tası aşındığı için yeni balata takılsa bile debriyaj bitik gibi tepki veriyordu. Debriyajı komple değiştirdik mecburen.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Aynısı benim de başıma geldi.. Debriyajları ters takmış olma ihtimalleri çok çok çok yüksek. İstesen de o debriyaj tasını dağıtman aşşırı zor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)