Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ns200 Kısa far yanmama sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Edit: Videoyu önizlemeli ekledim ama olmadı. Linke tıklayarak sorunu ve o gelen sesi görebilrsiniz.

Arkadaşlar merhaba bugün plaka demirim tamamen kırıldıgı için söktüm. Arkadan 2 sinyal 1 plaka ışığı soketi çıkardım. Başka herhangi bir şeyi ellemedim. Açtığım gibi geri kapattım. Ama nasıl oldu bilmiyorum kısa farım yanmıyor. Ayrıca normali nedir bilmiyorum ama ön sinyallerim çok hızlı yanıp sönüyor ayrıca göstergenin oralardan ince bir ses geliyor.

Yarın sinyalleri kalan plaka demirinden ayırabilirsem soketlerine takıp birde öyle bakıcam.

Sizce bu sorun neyden kaynaklanmış olabilir?

https://youtu.be/T0pb_jGFdlchttps://www.youtube.com/watch?v=T0pb...ature=youtu.be" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DOMİNAR 400
    dostum elektrik işinden çok anlamam ama tek bildiğim kablolarda şase var,yada sinyallere giden elektrik akımı fazla geliyor.sinyallerin ondan hızlı yanıyor.bi elektrikçiye baktırmanda fayda var.

Motosikleti
    Arkadaşlar şöyle bi güncelleme yapayım. Sinyallerimi ve arka plaka ışığını taktım deneme yapmak için. Kısa farım halen çalışmıyor ama sinyaller normale döndü. Yani tek sorunum kısa far ve o tiz ses kaldı.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Hocam hic sigortaya baktinizmi?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Uzun yanıyor kısa yanmıyorsa acaba ampül kesmiş olabilir mi.

Motosikleti
    Hocam bunla alakalı sigorta hangisi bilmiyorum. İnternette de baktım hiç bi bilgi yok. Bi gördüğüm akü yanındaki sigortalara bakmışlar. Onada bakmadım daha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:56 ----------

Evet ampülün kısa hüzmesi bozulmuş olabilir dediler. Gösterge depo arasından gelen o ince ses acaba onla mı alakalı diye de düşünüyorum. Elimdr başka ampül de yok ki takıp deneyeyim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bazen sarsıntı, titreşim gibi etkenlerden de ampul bozulabiliyor. Eğer uzunlar çalışıp kısalar çalışmıyorsa hiç sigortayla uğraşmayın, H4 kullanıyorsanız ampulü değiştirin yeterlidir. Benim Wolf.te 3 defa başıma geldi, mühim bir problem değil.

Motosikleti
    Teşekkür ederim. Acemi olduğum için plakayı sökerken bir şeyleri bozdum sandım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)