Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda CB 650R mı Ducati Diavel Dark mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

İkisinin de klasmanının ve cc farkının olduğunun bilincindeyim. Yol motoru olmadıklarının da bilincindeyim fakat iki motor aynı fiyatta olsa( ki 2014 2015 model diavellerle aynı fiyatta), yüzde 90 şehiriçi yüzde 10 şehirdışı kullanım, artçı konforu, uzun ömürlülük ve keyif alma bakımından hangisini tercih ederdiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Desmo ile işim olmaz diyorsan her şekilde diavel derim. Viraja nasıl girilir? Cafe önünde nasıl yakışıklı durulur? Yenge yoksa nasıl ortam yapılır? Bunların hepsinin cevabı Diavel'de

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Desmo bakımı gelince 4-5 bin lirayı servise , lastik bitince 1 takım lastiğe 2500 lira veremeyeceksen cb650r. Önemli olan ilk alım maliyeti değil yürütme maliyeti.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    O kadar farklılar ki. Bir kez üzerine oturduğunuzda kendi kararınızı verirsiniz. Benim için cevap Diavel olmazdı. Cruiser ergonomisine sahip çünkü. Pratik değil.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    artçıyla kullanacaksanız ikisi de olmaz

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artçıyla kullanacaksanız ikisi de olmaz
    Şehiriçini öldürmemesi için kalıplı motor bakmıyoruz hocam, ve sert selede daha rahat ediyoruz 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desmo bakımı gelince 4-5 bin lirayı servise , lastik bitince 1 takım lastiğe 2500 lira veremeyeceksen cb650r. Önemli olan ilk alım maliyeti değil yürütme maliyeti.
    İşletme maliyetlerini gözardı ederseniz hangisini seçerdiniz hocam?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar farklılar ki. Bir kez üzerine oturduğunuzda kendi kararınızı verirsiniz. Benim için cevap Diavel olmazdı. Cruiser ergonomisine sahip çünkü. Pratik değil.
    İkisini de inceledim üstlerine oturdum memnun kaldım fakat ikisini de kullanmadım hocam 😊 diavel şehiriçinde hantal mı kalır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desmo ile işim olmaz diyorsan her şekilde diavel derim. Viraja nasıl girilir? Cafe önünde nasıl yakışıklı durulur? Yenge yoksa nasıl ortam yapılır? Bunların hepsinin cevabı Diavel'de
    Eğer tercih edersem 2014 model falan alırım ki garantisi falan bitmiş olur. Bakım aralığı yurtdışında nasılsa aynı aralıklarla bakım yaptırırım. Çok yüksek kmler yapacak olursam da 1 veya 2 defa desmoya sokarım devam ederim diye düşünüyorum hocam.

Yenge var hava atmayla işim pek yok tamamen keyif ve ulaşım amaçlı ama... 😊 Motordan milletin gözünü alamaması ilgi çekmesi kimin hoşuna gitmez ki yani dimi ama

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Diavel alabilirseniz Diavel tercih edin hocam. Hastasıyım aletin 🤗

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Dilaver güzeldir :D cbr650 de çirkindir tipik japon(tayland) motoru. Ben dilaver yerine monster falan tercih ederdim. İlla 2 seçenek varsa da diaveli tercih ederdim. Amortisor, fren, malzeme kalitesi vs cok daha ustundür. Verdiğiniz paraya brembo frenler kaliteli amortisorler kaliteli jantlar cok fazla italyan beygiri mi? Standart donanımda ters teleskopik çatala bile sahip olmayan ortalama bir motor mu? Araba almaya bir showrooma gittiğinizde tamponu ne kadar bakımı ne kadar dikiz aynası ne kadar diye soruyor musunuz? Ulaşım amaclı değil de keyif amaclı alıyorsanız ducati daha ağır basan bir motor. Monsterlar bir tık daha kullanıslı olabilir. 14 15 kasalarında elektrikle ilgili sorunlar olabiliyor. Islandığında çalışmayanlar olabiliyor, giderken yağ tıpasının fırlayıp yola arka tekerinize yağ bocalanması yaşanabiliyor, tat kaçıran birçok şey başınıza gelebilir. Aman ağzımızın tadı kaçmasın diyorsanız cbr650. Ama yook ben şeytanı istiyorum illaki derseniz de adı üstünde Çok anlamsız bir karşılaştırma oldu ama neyse diavel isteyen adam cbr650ye falan bakmaz. Cbrcı adam da diavele bakmaz gibi geliyor bana. O güzel 4 silindirin sesi yumusaklığı pürüzsüzlüğü nerdee; Ducatinin havlayan takır tukur calışan pat küt sesler çıkartan alt devirde hem oksurup tıksıran hem de torku yuksek olan, gaz açınca tuylerınızı diken diken yapan testastretta nerdee? Ducati mi honda mı? İkisini de sürüp karar vermeniz en dogrusu olacaktır gibi.(ducati) :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisini de inceledim üstlerine oturdum memnun kaldım fakat ikisini de kullanmadım hocam 😊 diavel şehiriçinde hantal mı kalır?
    Şehir içi fena değil de şehir dışı rüzgar fena çarpar. Rüzgara karşı savunmanız gidona asılmaktır, o da bir süre sonra yorar. Rüzgarı dengelemek için vücudunuzu rüzgara karşı eğemezsiniz. Bir de herhangi bir engebede enerjiyi direk omurganıza verir.

O yüzden pratik motosiklet ergonomisinde pegler selenin altındadır, elli santim önünde değil.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Sahip olmadım ama arkadaşımın 2015 diavel darkını kullandım, birlikte yola da gittik.
    görüntüsüne diyecek birşey yok harika bir tasarım.
    şehir içi keyifle kullanılır ama gaz açınca -ki 160 küsür beygir fena açılıyor- üzerinde durmak problem. Uzun yol işkence ötesi oluyor. Fren mükemmel, virajı harika güven veriyor, sürüş modları çok iyi, çekiş kontrol kademeli ayarlanıyor tedirgin etmiyor.
    Blok ısısı fena, sürücüyü rahatsız ediyor, artçıyla binilecek bir motor hiç değil.
    Desmo bakımı malum maliyetli. Öte yandan iki ayrı arkadaşımın diavelleri motor arızası yaşadı, öyle sensör falan filen değil mekanik arıza. biri aylarca uğraştı garantiden motor toplansın diye, diğeri de halen uğraşıyor.
    Motosiklet aşk işi, diavel aşık olan adam için tek seçenek. tabi bütçe sıkıntısı olmayacak ve tek motor da olmayacak.
    hasmet bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ducati diavel derim ama ben olsam o paralara monster bakardım 1200 yada 821 ikiside pişman etmez
    ErdalBakkal bunu beğendi.

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    maddi durumunuz iyiyse işletme maliyeti ve yakıt önemli değilse tabii ki ducati diavel her açıdan.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    CBR bakımına 1000 TL
    Diavel bakımına 9000 TL

Gerisi laf-ü güzaf.
    mavzer-i bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR bakımına 1000 TL
    Diavel bakımına 9000 TL

Gerisi laf-ü güzaf.
    daha üzerine bişey yazamam. zamanında ducati kullandığım için biliyorum
    fz6_fazer bunu beğendi.
    since 1987

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    motora binmeyi bilmesem bile gene diavel dark derim. bu karizma bizde yok

Motosikleti
    bütçe sıkıntın yoksa kesinlikle diavel tabiki. amma lakin fakat bütçe sıkıntı değilse :D

Bütçem orta, yüksek gelir sahibi değilim fakat düşük de sayılmaz. Diavel alırsam muhtemelen gerek görmedikçe desmoya sokmam. Sadece yakıt masrafı fazla olur. Amacım uzun yoldan ziyade şehiriçindeki sürüş keyfimin bi tık daha yükseğe çıkması ve sorunsuzca ihtiyacımı karşılayabilmesi yani arıza falan çıkarmaması.

Bu arada cbr değil cb 650r ile kıyaslıyorum arkadaşlar naked olan karıştırılmış sanırım biraz.

Teşekkürler fikirleriniz için.

Motosikleti
    Bütçem orta, yüksek gelir sahibi değilim fakat düşük de sayılmaz. Diavel alırsam muhtemelen gerek görmedikçe desmoya sokmam. Sadece yakıt masrafı fazla olur. Amacım uzun yoldan ziyade şehiriçindeki sürüş keyfimin bi tık daha yükseğe çıkması ve sorunsuzca ihtiyacımı karşılayabilmesi yani arıza falan çıkarmaması.

Bu arada cbr değil cb 650r ile kıyaslıyorum arkadaşlar naked olan karıştırılmış sanırım biraz.

Teşekkürler fikirleriniz için.
    teorik olarak desmoya 25 bin kmde bir sokman gerekiyor.
    servise sokmadan da başka yerlerde halledebilirsin tabiki.

diyelim korlasa servise gittin orada desmo yapmak istedin.
    şuan 10 binlirayı buluyor. en iyi ihtimalle 7 bin belki.

servis değilde dışarda yapmak istedin. 5 binin altına belki iner

desmo yaptırmak istemedin diyelim.
    25 bin den sonra üzerine 10 bin kullandın sayalım.
    rulmanların dağılması söz konusu olabilir.
    motoru eline alırsın.

ben ducatiyi geçen sene sattım. hypermotard 796 modeli. 2 sene önce desmodu 6 binliraydı.

hesabını ayarla önünü gör almak istiyorsan al. o motorun verdiği hazzı belki başka motor vermez ama ducati çok nazlı motordur.
    berk_cglr ve hasmet bunu beğendiler.
    since 1987

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    korlas net çakıyor fiyata ya monster 696 ya 5000 dediler desmo için başka bir ducati servisinden 3700 yaptırdım ,desmoyu kaçırmanı tavsiye etmem ama :D genelde rulmanlar kayışlar ona göre dağılmaya başlıyor zamanla maks 2bin olsun 3 bin geç gidersin dahası sıkıntı
    ErdalBakkal bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Diavel alırsam muhtemelen gerek görmedikçe desmoya sokmam. Sadece yakıt masrafı fazla olur.
    Bu yazdiklariniza gore Diavel bence sizin icin uygun tercih degil. Benzin bir yana, lastik, bakim ve mekanik sorun masrafini hesaba katmaniz lazim.

Sifir Diavel ve sifir CB650R arasi ucurum fiyat farki ikinci elde neden bu kadar hizli kapaniyor sorusunun cevabi da burada gizli.

Farkindaysaniz iki farkli gorus var: "Uuuuu Diavel, muthissss" ve "Guzel amma ..." Yazilanlarin iceriginden yazanlarin tecrubesi okunabiliyor. Yoksa resimlere bakarak tercih yaparsak CB560R'in cok bir sansi yok

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)