Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Kusura bakmayın buraya açtığım için. Malum sadece burası aktif.

Arkadaşlar. Tersten başladığım bu işe bi son verip. Motordan sonra kaskımı almak istiyorum. Yaklaşık bütçem 550 tl. N11den almayı düşünüyorum. Shark ridil Large beden kullandım işteyken. Kullandığım motor ns200 en baba 120 yaparım zaten korka korka kullanıyorum. Şuan en önemli seçeneği güvenliği fiyatına göre alabileceğim en iyisi olsun. Rüzgar alıyormuş ses yapıyormuş çok umrumda değil.

Benim aklımda mt revenge var. Eski biliyorum ama bunun ayarında güvenlik sağlayabilecek bir kask var mı?

Birde motorun frenleri çok iyi tutuyor ama manet ve ayak freni mesafesi yok gibi bir şey. Bu yüzden zaten yanda yattım. Bunun ayarını yaptırabilir miyim? Yani fren maneti maksimum 3cm falan sıkılıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hocam son zamanlarda youtube da Axxis kaskları görüyorum, olumlu bahsediliyor genel olarak 400 450 tl civarında. Dot ve ece sertifikaları var. Polikarbon. Hintli kardeşlerimizin saçma sapan crash testlerine de baktımda yani fena değil sanki. Bi incele ama o fiyat aralığında bildiğim kadarıyla alınabilecekler ls2,axxis,givi,mt sanırım. Ls2 çok güven vermiyor bana,MT de genel itibariyle olumlanan bi marka özellikle sharp yıldız sayısı revenge de 4 yada 5 ti yanlış hatırlamıyorsam. Sharp testinin şaibeli olduğu da söyleniyor. Kısacası ne kadar köfte o kadar ekmek bu kask işinde onu anladım. Canını seviyorsan arai,shoei alıcaksın, ha memleketin durumu bozuk bize anca damacanadan bozma kasklar takmak düşüyor. O yüzden mümkünse dikkatli sürelim, çevre faktörü de çok önemli sen yavaş sürersin adamın biri son hız gelir çarpar belli olmaz. Yani gerekirse motosiklet modelinden kısalım ama bu ekipmandan çok kısmayalım benim görüşüm o yönde. Yada alınırsa o fiyat aralığındaki en güveniliri almak lazım, şekil,renk vs bi zahmet sonra gelsin. Önce güvenlik arkadaş.

Motosikleti
    Hocam agv k3 veya k5 alıcam ama uzun vadede işte. Bir anda tak diye alamıyorum maalesef öğrencilik. Axxisler ne bileyim reklam gibi geldi youtuberlar falan böyle paylaşınca. Ama aklımın bir köşesinde de hala mt revenge isteği var. Valla ikisi arasında kaldım. Ls2 ye falan hayatta bulaşmam.

Mt revenge al hocam, ben de %90 ihtimal öyle yapıcam maddiyat durumum düzelmezse.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mt blade aldım, güneş vizöründen dolayı sharp 4 ancak olsun.

eğer 650 tl'e cıkarsanız mt thunder 3 daha iyidir.

onuriskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF - 150 Nk
    MT Revenge dar bir kask, denemeden direkt internetten sipariş vermeyin. Rüzgar sesi evet alıyor. Havalandırma kanalları başarılı değil. Ama muadillerine oranla farkını hissettiren bir kask. Başlangıç kaskı için ideal, sürat kaskı değil.

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    hangi marka alırsan al mutlaka pinlock özelliği olsun çünkü havalar soğumaya başladı ve alacağın kaskın buğu yapma riski artacak.
    espresso bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Mt revenge 2 yıldır kullanıyorum,180 ve üzeri hızlar için uygun değil bilginiz olsun.Onun dışında iç pedleri çok çok rahat.Şekli şemali de güzel.Pinlocksuz kullanmayın çünkü buğu yapıyor.

Motosikleti
    Eyvallah arkadaşlar. Ns200 140ı geçemiyor. Alacağı ses umrumda değil:D

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bende kask tavsiyesi alırım. Bütçe 700 lira civarlarında. Öncelikli bakılacak olan şey ses. Şuan ls2 ff370-Easy kullanıyorum ve sesten şikayetçiyim. Var mıdır bana da tavsiye verebilecek olan?

Motosikleti
    Bu arada hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Beden işini biraz kafadan oldu ama tam olacağına eminim. Shark ridill kask kullandım 1 ay Large beden kullandım bedenimin large oldugunu biliyorum yani. Bu kaskta normale göre 1 beden büyük alınacağı için Xlarge aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Alıntı onuriskender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT Revenge dar bir kask, denemeden direkt internetten sipariş vermeyin. Rüzgar sesi evet alıyor. Havalandırma kanalları başarılı değil. Ama muadillerine oranla farkını hissettiren bir kask. Başlangıç kaskı için ideal, sürat kaskı değil.
    Bunun için XL aldım hocam. Teşekkürler.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kask tavsiyesi alırım. Bütçe 700 lira civarlarında. Öncelikli bakılacak olan şey ses. Şuan ls2 ff370-Easy kullanıyorum ve sesten şikayetçiyim. Var mıdır bana da tavsiye verebilecek olan?
    Alpine motosafe tour kulak tikaci... Ben yillardir tikac kullanmadan nasil surmusum diyorum. Bir deneyin bence
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    CF - 150 Nk
    Dış sesi azaltmıyor mu tıkaçlar? Korkumdan kullanamıyorum

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı onuriskender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dış sesi azaltmıyor mu tıkaçlar? Korkumdan kullanamıyorum
    Hayır, aksine rüzgarı, uğultuyu vs. azalttığı için diğer gerekli sesleri daha net duyuyorsunuz.
    onuriskender bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben LS2 FF396 Carbon CR1 kaskını kullanıyorum. 950Tl ye aldım.( Bir ay önce) F/P olarak çok tatmin edici.Çene bölümünde şişirme pompası var. Yanaklarını daha da sıkılaştırabiliyorsun. Dış kabukta karbon katman var. Polikarbon kask olmasına rağmen bu karbon katman bi nebze daha sağlamlaştırıyor.Bütçenin biraz üzerinde fakat pişman olmazsın. 80 Km den sonra rüzgar sesini hissetmeye başlıyorsun fakat rahatsız edici değil.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Beden işini biraz kafadan oldu ama tam olacağına eminim. Shark ridill kask kullandım 1 ay Large beden kullandım bedenimin large oldugunu biliyorum yani. Bu kaskta normale göre 1 beden büyük alınacağı için Xlarge aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Bunun için XL aldım hocam. Teşekkürler.

biraz koca kafalıyım.

LS2 XXL kullanıyordum bol geliyordu
    LS2 XL kullandım tam oldu.

mt blade xxl aldım sıkıyor
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    CF - 150 Nk
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz koca kafalıyım.

LS2 XXL kullanıyordum bol geliyordu
    LS2 XL kullandım tam oldu.

mt blade xxl aldım sıkıyor
    Bende de aynısı olmuştu. Bir süre sonra bollaştı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)