Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

YBR 125 İLE 1002 TL CEZA

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Büyükdere caddesinden örnek vereyim. 70-50-50 die hatırlıyorum hız sınırlarını. Sadece otomobil için hız sınırı yüksek idi fakat Motosikletlere farklı bir uyarı gelmedikçe maalesef arabaların hep -10km/sa sınırında gitmek gerekiyor. Fakat benmim motorum fan açıyor o hızlarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Sayın abiler haklisiniz lafim yok ama detaylari bir kenara birakalimda,

İstanbulda motosikletle,diğer araçlardan %10-15 daha hizli seyredilmezse ya patates yada paket olmamak kaçinilmaz..

Arkadaki denyonun ön tamponu neredeyse bizlerin plakaya değecek,var mi boyle bir taciz??

Yeni nesil otomobillerde ciddi seri ve soluksuz 170-180 çikiyor..

Sollamada aynadan geride gordugun 4 teker,zınk geliyor dibine..
    ufoz bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyükdere caddesinden örnek vereyim. 70-50-50 die hatırlıyorum hız sınırlarını. Sadece otomobil için hız sınırı yüksek idi fakat Motosikletlere farklı bir uyarı gelmedikçe maalesef arabaların hep -10km/sa sınırında gitmek gerekiyor. Fakat benmim motorum fan açıyor o hızlarda
    Fahri Trafik Müffetişi başvurusu yaptım.

İlla öğreteceklerdir bunları...

Öğretmezlersede sorar öğrenirim .

eraysefer28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd - Dominar 250 - Duke 200
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, hız sınırını %50'nin üzerinde geçmekten ceza yemişsiniz. Demek ki radar sizi 105km üstünde seyrederken yakalamış. Geçmiş olsun.

YBR'nin (düzde) son hızı 110-115km falan civarında bir şey olmalı, yani son hıza çok yakın gidiyormuşsunuz. Gelen cezaya şaşıracak bir durum yok. Ortada şaşıracak bir şey varsa o da sizin şehir içi hız limitlerini bilmiyor olmanızdır ancak...
    100 civarı bir hız da seyrediyordum. Ama ileri de ışıklar var diye yavaşlamıştım çok ilginç valla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda motosiklet kullanmakta mesele..

Trafigi ayri kaos
    Ticari araclari ayri kaos
    Yoğunluğu ayri kaos
    X10 risk..

Dikkat edin arkadaşlar..
    Çok haklısınız valla

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis mi yazdı? Yoksa radar mı?
    Radar çünkü bu sabah öğrendim çevirmeye felan girmedim yani. Ama eve makbuz gelmedi daha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis gelip sizin ehliyetinize yazmadığı sürece, ehliyetten ceza puanı düşürülmez. Eds motosiklete ceza yazar. Kimin kullandığını kanıtlayamaz.

Bu arada şöyle bir genelleme yapılabilir. Otoban dışında motorun hızı her zaman otomobilden 10km/sa daha düşük, otobanda 20km/sa daha düşük.

Ben motosikletle trafikten kaçmak için kullanıyorum mottosu, bu ceza yönetmeliği birbirine denk değil maalesef. Geçmiş olsun.

Büyükdere caddesi araba hız limiti 70km/sa. Motosiklette 60km/sa ile gitmek zorunda.

Öyle şey mi olur diyenler internetten araç hız limitlerini Google amcadan sorabilirler.
    Valla şahsen kendi görüşüm o yolda 60 ile gidilmez trafik olmadığı sürece.Çünkü gelir biri vurur arkadan.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    geçmiş olsun, ödemekten başka çare yok. bari erken öde de indirimden faydalan.

hız limitleri konusunda motosiklet kamyonetlerle aynı sınıfta. bunlar da otomobillerden kabaca 20% düşük hız sınırlarına denk geliyor. Özellikle araç tipi belirtilmemişse, o hız sınırı otomobil içindir. şehir içinde de geçerli mi bilmiyorum; ama şehirler arası ve otoyollarda sadece sollama süresince hız limitlerini 10%'a kadar aşabilirsiniz: 90'lık yolda 99km/s, 120'lik yolda 132km/s gibi... ha ama gene diyeyim, tabelada yazan otomobiller için.

bazen limit tabelası olmasa da, yaya geçidi civarında hız sınırı 20-30km/s diye biliyorum.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın abiler haklisiniz lafim yok ama detaylari bir kenara birakalimda,

İstanbulda motosikletle,diğer araçlardan %10-15 daha hizli seyredilmezse ya patates yada paket olmamak kaçinilmaz..

Arkadaki denyonun ön tamponu neredeyse bizlerin plakaya değecek,var mi boyle bir taciz??

Yeni nesil otomobillerde ciddi seri ve soluksuz 170-180 çikiyor..

Sollamada aynadan geride gordugun 4 teker,zınk geliyor dibine..
    Valla haklısın hocam. Yeni motora rodaj yapıyorum acayip sıkıntılı bir durum yavaş gitmek. O kadar sık aynaya bakmaya başladım ki o da ayrı bir tehlike. Bitse de kurtulsam diye bekliyorum.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Gezici EDS radarlar, genelde beyaz renk ticari görünümündeler,sabit bir hızda giderler.Üzerinde kamerayla gezen EDS'in ön cama yapışık versiyonu.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla haklısın hocam. Yeni motora rodaj yapıyorum acayip sıkıntılı bir durum yavaş gitmek. O kadar sık aynaya bakmaya başladım ki o da ayrı bir tehlike. Bitse de kurtulsam diye bekliyorum.
    Ver bu akşam motoru bana. Bitireyim rodajını

Sabah baktım. Büyükdere caddesi için otomobil 70, otobüs ve kamyon için 60 hız sınırı var. Fotoğrafını da çektim ama internetten nedense yükleyemiyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr'e 135 gördürenler var kurcalayıp, ama anası aglıyor motorun bilgin olsun.

yukarda arkadaşlar anlatmış, 135 diye bir kural yok ki hız sınırlarını düşündüğünüzde bu sekilde bir fikir dahi edinebiliyorsanız tavsiyem hız kuralları vs. tekrar bir eğitim alın.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Arkadaşlar,
    Hız sınırı arabalar için 70
    Motorsiklet için 50
    Bunu atlamayın

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı oktay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    Hız sınırı arabalar için 70
    Motorsiklet için 50
    Bunu atlamayın
    Yalnız daha yukarıda >>böyle bir yorum var<<. Buna ne diyeceksiniz?

Benim anlayışım şöyle; şehir içinde ayrıca bir tabela yoksa motosikletler için hız sınırı arabalar ile aynı. Buna aykırı bir kural / genelge varsa lütfen paylaşın.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bugün Fahri Müfettişlik için istenen son evrakları teslim edeceğim.

Trafik denetleme şubeye gittiğimde bu mevzuyu sorar akşama bilgisini veririm.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ciddi bir şekilde kamuoyu oluşturmak lazım bu arada; motosikletlerin hız sınırı hiçbir yerde arabalardan düşük olmamalı. İstanbul gibi kalabalık ve hızlı trafikli yerlerde çok büyük risk...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız daha yukarıda >>böyle bir yorum var<<. Buna ne diyeceksiniz?

Benim anlayışım şöyle; şehir içinde ayrıca bir tabela yoksa motosikletler için hız sınırı arabalar ile aynı. Buna aykırı bir kural / genelge varsa lütfen paylaşın.

forumda gecen hafta birisi yazmıştı, fark a dahil herhangi bir tabela olmamasına rağmen ceza yemiş birisi.

mantıken arabanın 120 iken bizim 100 sınırımız oldugunu ayrıca belirtmelerine gerek yok şahsi fikrim.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Fahri Müfettişlik için istenen son evrakları teslim edeceğim.

Trafik denetleme şubeye gittiğimde bu mevzuyu sorar akşama bilgisini veririm.
    Fahri trafik müfettişi olmak için eskiden hız cezası yememiş olmak gerekiyor diye aklımda kalmış.Şimdi geriye dönük 5 yıl içinde 100 puan yememiş olmak mı gerekiyor.
    Yani fahri müfettiş olunca emniyetten gitmeyip aralara girmeyecekmisin

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Maslak büyürükdere caddesinde trafik olmadığı süre içinde 23.08 saatlerinde 50 km ile giden araç var mı ki (motorlar dahil) ?! En sağ şerit bile 50 km hızdan fazladır eminim. Sanki her kurala uyuluyorda buna takmışlar değişikler. Cep telefonu ile oynayan araçları görüyorlar mı acaba !?

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Az önce trafik denetleme şubeden çıktım.

İlginç!!!

Şehir içinde 70km hız limiti tabelası olan yerde motosiklet kaçla gitmeli sorusuna...
    Bahçedeki genç polislerden 70 diyende oldu, 60 diyende.

Daha sonra içeride üst kantta eds bölümüne gidince cevap netleşti.

Şehir içinde bir hızlimiti tabelası varsa (örneğin 70), tabelada ayrıca bir araç sınırlaması belirtilmemişse o hız limiti tüm araçlar için geçerlidir. Motosiklet dahil...

Yani yeni yönetmelik geçerli...
    Cyan ve galileo bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Peki otomobile 80 otobüse ve kamyona 70 yazan EDS levhasını görünce ne yapacağız.

eraysefer28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd - Dominar 250 - Duke 200
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maslak büyürükdere caddesinde trafik olmadığı süre içinde 23.08 saatlerinde 50 km ile giden araç var mı ki (motorlar dahil) ?! En sağ şerit bile 50 km hızdan fazladır eminim. Sanki her kurala uyuluyorda buna takmışlar değişikler. Cep telefonu ile oynayan araçları görüyorlar mı acaba !?
    Aynen öyle hiç sormayın valla aklım hayalim almıyor o yolda trafik yokken 70 ile giden biri varsa açıkça konuşmak gerekirse kafayı yemiştir.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fahri trafik müfettişi olmak için eskiden hız cezası yememiş olmak gerekiyor diye aklımda kalmış.Şimdi geriye dönük 5 yıl içinde 100 puan yememiş olmak mı gerekiyor.
    Yani fahri müfettiş olunca emniyetten gitmeyip aralara girmeyecekmisin
    Son 5 yılda 100 ceza puanını doldurup ehliyeti kaptırmamış olmak gerekiyor.

Trafik 30km/s hızla akıyorsa zaten ne emniyet şeridine giriyorum nede aralardan geçiyorum

Belki daha nizami kullanmam için vesile olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki otomobile 80 otobüse ve kamyona 70 yazan EDS levhasını görünce ne yapacağız.
    Aynı şey Denetleme şubeden çıktıktan sonra aklıma geldi ama geç kalmıştım.

nerede gördüğümü hatırlamıyorum ama levhada,
    Otomobil, kamyonet, kamyon vardı ama motosiklet yoktu.
    Otomobil : 80km
    Kamyonet : 75km
    Kamyon : 70km
    yazıyor diye aklımda kalmış (yanılıyor olabilirim). Hatta dönme şansım olsa resmini çekecektim.

Başka bir sefere sormayı düşünüyorum.

Ben nemi yaptım?
    Hızımı kamyonet hızına düşürdüm.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler