Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

YBR 125 İLE 1002 TL CEZA

Motovento
    REKLAM ALANI

Fahri mufettislikle alakali olarak; Internette arattigimda evrak goturmenin gerekmedigi, kurumun gerekli evraklara online ulasabildigi yaziyordu. Tam olarak lazim olan evraklar ve prosedur nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı milanodriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fahri mufettislikle alakali olarak; Internette arattigimda evrak goturmenin gerekmedigi, kurumun gerekli evraklara online ulasabildigi yaziyordu. Tam olarak lazim olan evraklar ve prosedur nedir?
    Telefon açarsanız valiliğe gitmeniz gerektiği söylenecek. Hiç valiliğe gitmeden direkt olarak İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne gidilmesi yeterli.

İnternette bir dilekçe formu var.
    Denetleme şube bunu kabul etmiyor, orada size yeni form veriyor doldurup imzalıyorsunuz. Hiç internetten dilekçe formu indirmeyin.

Gerekli belgeler :
    -İki fotoğraf (Biyometrik OLMASIN. Benimki biyometrikti "geçerken bir adette normal vesikalık bırakın" dediler)
    -Üniversite diploma fotokopisi
    -Ehliyet fotokopisi
    -E.Devletten alınma ikametgah
    -E.Devletten alınma sabıka kaydı

Bunlar yeterli.

İstanbul Trafik Denetleme Şube, 1.köprüden çıkar çıkmaz sağda (Anadolu yakasında) 15 Temmuz Şehitler müzesinin yanında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Mevzuata göre sadece başvuru formunu doldurup beyanda bulunmanız yeterli.
    Ama bunlardan birinin elektronik ortamda çıkmaması halinde başvurunuz sona atılabilir.
    Örneğin ben mezun olalı 30 seneden fazla geçmiş. E.Devlette üniversite diplomam görünmüyor.

Mevzuat.gov.tr linki aşağıda.

https://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Asp...fahri%20trafik

Bu arada aldığım bilgi başvuruların henüz ihtiyaç duyulan fahri müfettiş sayısına ulaşmadığı yönünde.

Motosikleti
    MT-07
    Şükürki biz bizi gammazlarız Motosikleti kevgire çevirmezler ise ben hiçbir şey bilmiyorum

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şükürki biz bizi gammazlarız Motosikleti kevgire çevirmezler ise ben hiçbir şey bilmiyorum
    Kim kimi gammazlıyo anlamadımki

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefon açarsanız valiliğe gitmeniz gerektiği söylenecek. Hiç valiliğe gitmeden direkt olarak İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne gidilmesi yeterli.

İnternette bir dilekçe formu var.
    Denetleme şube bunu kabul etmiyor, orada size yeni form veriyor doldurup imzalıyorsunuz. Hiç internetten dilekçe formu indirmeyin.

Gerekli belgeler :
    -İki fotoğraf (Biyometrik OLMASIN. Benimki biyometrikti "geçerken bir adette normal vesikalık bırakın" dediler)
    -Üniversite diploma fotokopisi
    -Ehliyet fotokopisi
    -E.Devletten alınma ikametgah
    -E.Devletten alınma sabıka kaydı

Bunlar yeterli.

İstanbul Trafik Denetleme Şube, 1.köprüden çıkar çıkmaz sağda (Anadolu yakasında) 15 Temmuz Şehitler müzesinin yanında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Mevzuata göre sadece başvuru formunu doldurup beyanda bulunmanız yeterli.
    Ama bunlardan birinin elektronik ortamda çıkmaması halinde başvurunuz sona atılabilir.
    Örneğin ben mezun olalı 30 seneden fazla geçmiş. E.Devlette üniversite diplomam görünmüyor.

Mevzuat.gov.tr linki aşağıda.

https://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Asp...fahri%20trafik

Bu arada aldığım bilgi başvuruların henüz ihtiyaç duyulan fahri müfettiş sayısına ulaşmadığı yönünde.
    Cok Tesekkur ederim; vakit ayirip yazmissiniz. Ciddi ciddi olmak istiyorum. Bakalim kismet. Son olarak; basvuru icin mesai saatleri icidir diye dusunuyorum. Hergun aksaminda geciyorum oradan da.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Az önce denetleme şubeden çıktım.
    15-20 dk sorularımı vevapladılar eds bölümünde.

1- Şehir içerisinde, ki buna maslak, boğaz gibi yollar dahil hız limiti aksi belirtilmedikçe 50km/s

2- Şehir içinde hız limiti tabelası var ama yanında araç resmi yoksa herkes için geçerlidir. Örneğin Maslak yolunda 70 km/hız sınırı tabelası var ama tabelada araç resmi yok. Motosiklet dahil herkes için hız sınırı 70km/s.

3- Eğer hız sınırlaması belli araçlar için yapılmış ama tabelada motosiklet resmi yoksa, Motosikletin hız limiti otomobil için belirtildiği kadardır. Örneğin Bakırköy-Sirkeci sahil yolunda aynı tabelada otomobil için 80, otobüs ve kamyon için 60 hız limiti var. Ama motosiklet resmi yok. Bu durumda motosikletin hız limiti otomobil kadar yani 80km/s tir.
    Cyan ve Angrypower bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce denetleme şubeden çıktım.
    15-20 dk sorularımı vevapladılar eds bölümünde.

1- Şehir içerisinde, ki buna maslak, boğaz gibi yollar dahil hız limiti aksi belirtilmedikçe 50km/s

2- Şehir içinde hız limiti tabelası var ama yanında araç resmi yoksa herkes için geçerlidir. Örneğin Maslak yolunda 70 km/hız sınırı tabelası var ama tabelada araç resmi yok. Motosiklet dahil herkes için hız sınırı 70km/s.

3- Eğer hız sınırlaması belli araçlar için yapılmış ama tabelada motosiklet resmi yoksa, Motosikletin hız limiti otomobil için belirtildiği kadardır. Örneğin Bakırköy-Sirkeci sahil yolunda aynı tabelada otomobil için 80, otobüs ve kamyon için 60 hız limiti var. Ama motosiklet resmi yok. Bu durumda motosikletin hız limiti otomobil kadar yani 80km/s tir.
    Şu motosikletin şehir içinde otomobil ile aynı hız sınırına sahip olması mantığını şehir dışına da taşısalar ya? Çok gereksiz ve kafa karıştırıcı...

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Avrupadaki hız sınırları nedir?
    Bilen var mı?

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Araç ne olursa olsun plakasına kesilen ceza ya ekstra ehliyet ceza puanı diye bir şey yok.

Ehliyete yazılan (kemer, emniyet, hız,...) cezalarda sadece ehliyete ceza puanı düşürülür ve 100 puan bittiğinde ehliyetini alırlar.

1 sene boyunca ehliyetine ceza yemezsen eğere o kesilen puanlar da iade edilir.

Tecrübeyle sabit.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler