Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Defa Piste Çıktım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tracer700
    Gayet guzel bir surus olmus bencede,zamanla dahada gelistirecegine eminim arkadasim.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:29 ----------

Hasmet aga sen takma kafani dostum burada herkez seni tanir,ne kadar iyi niyetli ve bilgili bir arkadas oldugunu bilirler (cekemeyenler catlasin de gec

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Herkese teşekkür ederim bir kişi hariç . O bir kişiyide boşverin takmayın belli ki bundan zevk alan birisi.

Pist için Eğitim almayı düşünüyorum ama burada motosiklet kültürü çok kısıtlı o yüzden kurs imkanlarıda çok kısıtlı. Denk getirirsem gitmek istiyorum.

Baştan 600cc alsamda olurmuş evet hatta ilk zx-6r bakıyordum ama şimdi panigaleyi satıp 600cc almaya kalksam çok ciddi zarar ederim. Burada motosiklet ikinci el piyasası yok gibi birşey.

Kamerayı gidona/depoya alacağım ama aparat uyumunda sorun var ilerleyen zamanlarda çözeceğim bir şekilde.

Viraj içerinde frenleme konusu daha ileri seviyelerde kullanılabilir hatta kullanılıyorda biliyorum ama benim için şu an biraz fazla ileri seviye.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Alıntı Mossberg500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha motosiklet üzerinde oturamayan adamı piste çıkarmışlar, oda marifetmiş gibi gelip burada paylaşmış. Video fecaat olmuş, Allah sonunu hayır etsin, İnşallah kendine ve başkalarına zarar vermezsin.
    sen ve senin kafandaki adamlar bu ülkenin en büyük sorunu bence.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    3.25 de önde ki adam az aha hakkı rahmetine kavuşuyordu.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir gün bende nurburgringe çıkmayı istiyorum ama çok zor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden panigalenin nesi var :(
    1000cc ve üzeri racingler biraz hırçın oluyor tecrübe açısından.. yoksa panigaleyi ailecek beğeniriz.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Keşke herkes hız ve viraj merakını gidermek için sizin gibi piste girse. Hem gece olması hemde ilk sefer olması açısından gayet standart ve sorunsuz bir sürüş olmuş.

Eminim ki eğitim aldıkça, pisti daha iyi tanıdıkça ve gündüz sürme şansı buldukça pist tur süreniz kısalacak ve hız ortalamanız artacaktır.

Güzel bir deneyim olmuş.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu ülkede motosiklet kültürü b.k gibi bende piste çıkıyorum keşke buraya konu açmasaydınız yeteri kadar racing kültürü konusunda gelişmiş bir forum değil burası buradan yarış viraj teknikleri konusunda birşeyler sorup tecrübelenemzsiniz çünkü hem maddi hemde manevu

Başka forum olsa orada paylaşsak bilgilerimizi

Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ülkede motosiklet kültürü b.k gibi bende piste çıkıyorum keşke buraya konu açmasaydınız yeteri kadar racing kültürü konusunda gelişmiş bir forum değil burası buradan yarış viraj teknikleri konusunda birşeyler sorup tecrübelenemzsiniz çünkü hem maddi hemde manevu
    edit

bu ülkede motosiklet kültürü b.k gibi bende piste çıkıyorum keşke buraya konu açmasaydınız ,yeteri kadar racing kültürü konusunda gelişmiş bir forum değil burası, buradan yarış ve viraj teknikleri konusunda birşeyler sorup tecrübelenemezsiniz,çünkü bu konuda hem maddi hemde manevi açıdan çok zayıf durumda, bu forumda sevdiğiniz birşeyi paylaştığınız için tebrik edilmek yerine taşlanırsınız çünkü herkes kendi sürüşünü en iyisi sanıyor,kimse kimseye işe yarayan bir teknik öğretmiyor motosikletleri ile pistte yarışmak yerine gelip burada sidik yarıştırmak daha cazip onlar için
    ben video nuzu tam izleyemedim nacizane yorumum eger şöyle bir dusunceniz varsa,buralarda pist ve viraj konusunda kendinize arkadaş bulamazsınız yaptığınız sporun videosunu buraya attığınızda bu spor ile uğraşmayan anlamayan insanların yorumlarına maruz kalacaksınız benim size tavsiyem tek sürün kendinizi keith code bileği Bükmek 2 adlı kitap ile lazım geliştirin benim mihenk taşım oldu bu kitap isterseniz size pdf şeklinde atarım 138 sayfadır dolu dolu teknik ve mükemmel bir anlayışlı dil ile yazılmıştır daha söyleyecek çok sözüm var ama gerek yok.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Abi hangi pist olduğunu yazsaydın keşke.Gece olduğu için Qatar diye düşündüm ama ?

edit

bu ülkede motosiklet kültürü b.k gibi bende piste çıkıyorum keşke buraya konu açmasaydınız ,yeteri kadar racing kültürü konusunda gelişmiş bir forum değil burası, buradan yarış ve viraj teknikleri konusunda birşeyler sorup tecrübelenemezsiniz,çünkü bu konuda hem maddi hemde manevi açıdan çok zayıf durumda, bu forumda sevdiğiniz birşeyi paylaştığınız için tebrik edilmek yerine taşlanırsınız çünkü herkes kendi sürüşünü en iyisi sanıyor,kimse kimseye işe yarayan bir teknik öğretmiyor motosikletleri ile pistte yarışmak yerine gelip burada sidik yarıştırmak daha cazip onlar için
    ben video nuzu tam izleyemedim nacizane yorumum eger şöyle bir dusunceniz varsa,buralarda pist ve viraj konusunda kendinize arkadaş bulamazsınız yaptığınız sporun videosunu buraya attığınızda bu spor ile uğraşmayan anlamayan insanların yorumlarına maruz kalacaksınız benim size tavsiyem tek sürün kendinizi keith code bileği Bükmek 2 adlı kitap ile lazım geliştirin benim mihenk taşım oldu bu kitap isterseniz size pdf şeklinde atarım 138 sayfadır dolu dolu teknik ve mükemmel bir anlayışlı dil ile yazılmıştır daha söyleyecek çok sözüm var ama gerek yok.
    Teşekkür ederim, özelden mail adresimi vereyim PDF atabilirseniz sevirim. Kolaysa değilse de internetten bulurum bir şekilde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi hangi pist olduğunu yazsaydın keşke.Gece olduğu için Qatar diye düşündüm ama ?
    Merhaba, Dubai Autodrome pisti. Club Circuit konfigürasyonu.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yav foruma haksızlık etmeyin!
    Bu forumda pistte, arazide, yolda ve trafikte ihtiyacınız olan her türlü bilgi var.
    Hatta o kadar detaylı bilgi var ki amortisör ayarlarına kadar nasıl yapılacağından motor dışı egzersizlere kadar her şeyi yazdık.
    Hatta pistte binlikle viraj ile altıyüzlükle viraj farkını bile anlattık.
    Yahu onu bırak lastik havalarını da anlattık.
    Bu forumda motosiklet kullanmak isteyen birinin ihtiyacı olan her türlü bilgi var.

Üyelerimize de haksızlık etmeyin.
    Konuya hepi topu bir tane ergen olumsuz yorum yapmış. Diğer yorumlar gayet pozitif ya da soru sorulmuş.

Kızıyorum çünkü foruma emek vermiş herkesin paylaşımları gözardı edilip bir iki tane ergenin yorumlarıyla genelleme yapılıyor.

Yahu ben bizzat İstanbulpark'a gelip motosiklet üstünde göstererek bildiklerimi paylaştım.

Keşke Türkiyede olsaym pist günleri düzenlesek bildiklerimizi paylaşsak bilmediklerimizi öğrensek.

Uzaktan yapabildiğimiz bu kadar.

Şu memlekete bir kötülük yap deseler o İstanbulpark pistini yapardım.
    Oraya harcanan parayla her bölgeye en az birer tane antreman pisti yapılırdı.
    Ama hava atma duygusu bizim uyarılarımızı bastırdı.

Ne oldu?
    Motosikletler pistin dışında viraj yapıyor!
    Dışı derken hemen kenarını kast ediyorum.
    Çok güzel bahçemiz var ama bir gül koklayamıyoruz.

Sharkspeed sana diyorum
    Forum sen anla.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    @Sharkspeedr2 biraz negatif ifade etmiş ama komple haksız da değil bence. Pozitif yorumlar güzel, ancak sürüşü izleyip faydalı yorumda bulunan çok olmamış, kendim de dahil...

Açıkçası ben de çevremden öğreniyorum... Konuşa konuşa, izleye izleye oluyor. Keith Code'un kitabını tabii bir kaç kez uygulaya uygulaya okumak şart. Ancak pratik, gözlem ve geri bildirim olmadan zor.. Motosikletlerin kapasitesi çok yüksek.

Bir de zevk için ve salt hız için sürmek farklı şeyler. Ancak zevkli olarak ta bayağı hızlı sürmek mümkün. Çevremdeki bir kaç insan bayağı hızlı. O kadar hızlı olmaya niyetim yok açıkçası Zor iş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    edit

Seninki de düpedüz nankörlük olmuş açıkçası.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-varmi-2.html

Tebrikler güzel bir duygu olsa gerek.

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninki de düpedüz nankörlük olmuş açıkçası.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-varmi-2.html
    öyle yada böyle bu tamamen emek işi çok zor tehlikeli ama bir o kadarda zevkli birşey çevremde gördüğüm bu tür insanlara böyle kızgınım genelleme yapmamda iyi oldu üstüne alınanlar alınırsa yazdıklarım umarım işe yarar

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Ya patatesin teki yorum yapmis tum konu onun yorumu uzerinden ilerlemis. Millete ls2 oneren fazlasina gerek yok diyen bir adam ignorelayin gecin yokmus gibi davranin. Konu sahibi gereken cevabi vermis zaten. Hemen bir kaos hemen kargasa :D

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    hocam gördüğüm kadarıyla 1. viteste çok zorlamışsınız. 1. viteste viraj almak çoğu zaman tehlikelidir, en çok torkun olduğu yerde en ufak bir el hareketi motorun dengesini bozabilir.
    çok erken frenlemeler yapmışsınız, daha yol var ama baya uzaktan yavaşlamaya başlıyorsunuz.
    güvenli sürüş için yapıyor olabilirsiniz, ancak o piste genellikle motorun sınırlarını öğrenmek için giriyor insanlar
    motoru virajlarda biraz daha yatırabilirseniz daha hızlı dönüş yapabilirsiniz.
    en iyi tur süreniz neydi?

bu arada şu saçma sapan yorumlar yapan henüz 10 aylık üyeyi pek fazla takmayın.
    kendisi 11-12 yaşlarında, ona buna sataşmak suretiyle kendine eğlence çıkarmaya çalışan biri

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sürüşünüze bakmadım. Ama hız tutkunuzu yollarda değil, pistte tatmin etmeye çalıştığınız için tebriklerimi sunarım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)