Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Xiaomi Yi 2 4K / Xiaomi Yi 2 4K + mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Selam Arkadaşlar

Belirttiğim kameralarda mikrofon yeri olmasına gerek yok ama bu kameralardan iki tane alıp motorun önüne ve arkasında takacağım. Viraja vs. girerken çekeceğim yada dağ yollarında giderken yolları çekmek istiyorum. Bu kameralar uygun olur mu sizce ? Mantıklı mı? Go-Pro almak mantıklı gelmedi bana ama.
    Kask'ta falan kullanmayacağım ama bunlarda stabilization yok sanırım go-pro daki gibi. Çünkü yoldaki çukur geldiği zaman görüntünün kaymamasını istiyorum.

Başka önerileriniz olursa açığım, teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletin üzerine monte edilen ön ve arka kamera sistemi var İstanbul da bir firma yapıyordu. geçen sene başladı. Adını adresini hatırlamıyorum. Aliexpreste de var. Kontağı açtınmı devreye giriyor kapattınmı kapanıyor. Araştırmaya değer bence[COLOR="Silver"]

https://youtu.be/vcwW7dg3Vvo

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Dostum bende Gopro'ya şu kadar verene kadar şundan 3 tane bundan 5 tane alırım dedim ve gittim bunun gibilerden aldım ama yok Gopro ile çekilen sahnelerin neyi var anlayamadım teknik verilerde daha kötü dahi olsa insana anın hissiyatını çok iyi hissettiriyorlar. Bence 2 tane bahsettiğin kameradan alana kadar 1 tane sağlam Gopro'n olsun daha iyidir..

Bu sistemin çok kaliteli modelleri var. Bundaki mantık manzara cekmek değil. Yolculuğu kayıt altına almak. Aslında bu çok önemli. Ne kadar motorcu faili meçhul kazaya kurban gitti düşünsene . Böyle bir kamera sistemi her motora gerekli ben düşünüyorum açıkçası. Gopro ayrı tabii. Bir de nikon 360 vardı onun hakkında bilgisi olan var mı?
    piri_reis bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Xiaomi iyidir. Gopro gibi optik görüntü sabitleyicisi yok ama dijital sabitleyici var. Optik olan her zaman iyidir ama dijital olan da amatörler için iş görür.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin üzerine monte edilen ön ve arka kamera sistemi var İstanbul da bir firma yapıyordu. geçen sene başladı. Adını adresini hatırlamıyorum. Aliexpreste de var. Kontağı açtınmı devreye giriyor kapattınmı kapanıyor. Araştırmaya değer bence[COLOR="Silver"]

https://youtu.be/vcwW7dg3Vvo
    Hocam baktım buna da fakat kayıt çok kötü gibi geldi bana plakaya bakayım dedim okunmuyor plakalar. Aslında benim amacım yol virajlarını kaydetmek ama. Gece yolları kaydetmek. Dağ yollarını kaydetmek. Örnek : Bu yarışçılar motorun kenarına bir kayıt cihazı takarlar ya tvler gösterir falan onun gibi bişi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bende Gopro'ya şu kadar verene kadar şundan 3 tane bundan 5 tane alırım dedim ve gittim bunun gibilerden aldım ama yok Gopro ile çekilen sahnelerin neyi var anlayamadım teknik verilerde daha kötü dahi olsa insana anın hissiyatını çok iyi hissettiriyorlar. Bence 2 tane bahsettiğin kameradan alana kadar 1 tane sağlam Gopro'n olsun daha iyidir..
    Bende öyle düşündüm ama amacım gopro'luk değildi ama. Go pro ayrıca alacağım zaten ama yollarını çekeceğim ayrıca kameraya ihtiyacım var. DVR tarzında kayıt yapanlar kaliteleri çok kötü oluyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Bu sistemin çok kaliteli modelleri var. Bundaki mantık manzara cekmek değil. Yolculuğu kayıt altına almak. Aslında bu çok önemli. Ne kadar motorcu faili meçhul kazaya kurban gitti düşünsene . Böyle bir kamera sistemi her motora gerekli ben düşünüyorum açıkçası. Gopro ayrı tabii. Bir de nikon 360 vardı onun hakkında bilgisi olan var mı?
    Aynen. Ben dağ yollarına gidiyorum başıma iş geldiği zaman kayıt olmasını istiyorum. Misal bir dağ yolunda malın biri şarhoş şarhoş zigzag yaparak gidiyordu. Ben farketmesem basmasam beni geçirecekti. Go-pro ile zor olurdu bu ama ön ce arkada kamera kaydı olursa çok iyi oluur diye düşünüyorum. Ama işte kayıt kalitesi yüksek olmalı. Plaka falan okunabilmeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xiaomi iyidir. Gopro gibi optik görüntü sabitleyicisi yok ama dijital sabitleyici var. Optik olan her zaman iyidir ama dijital olan da amatörler için iş görür.
    Bende Xiaomi düşündüm ama gece çekimleri çok berbat. Ben gece sürüşleri yapıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=Wx-367e9I6w

Bildiğin pikseller okunuyor görüntüde. Diğer kameralar nasıl bilmiyorum. Ondan emin olamadım.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Gece çekimi her kameranın harcı değildir tabii. Bu durumda çok alternatif olmaz.

Bu videoyu örnek olsun diye koydum. Yoksa yerli firmanın kameraları cok kaliteli diye biliyorum. Aliexpress te 120 dolar civarında bu sistem

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Bu videoyu örnek olsun diye koydum. Yoksa yerli firmanın kameraları cok kaliteli diye biliyorum. Aliexpress te 120 dolar civarında bu sistem
    Hocm kamera konusunda türkiye de yerli üretim yok. Firmalar var ama montajcı hepsi. Aselsan bile çinden alıyor kameralarını. Nerden biliyorum bir dönem Güvenlik kamera firmasında çalıştım oradan biliyorum.

Xiaomi Yi 4k'yı 800tl alabilecek bir fiyata buldum kaçırmasam mı alsam mı bilemedim. Gece çekimi çok kötü.

Alıntı piri_reis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocm kamera konusunda türkiye de yerli üretim yok. Firmalar var ama montajcı hepsi. Aselsan bile çinden alıyor kameralarını. Nerden biliyorum bir dönem Güvenlik kamera firmasında çalıştım oradan biliyorum.

Xiaomi Yi 4k'yı 800tl alabilecek bir fiyata buldum kaçırmasam mı alsam mı bilemedim. Gece çekimi çok kötü.
    Kamerlar yerli imalat değil . Dolma kalem kalınlığında iki kamerası vardı 120gb hdd Sondan siliyordu. Çin yada taywan malıydı ama kendisi ithal ediyordu.
    muhabbeti demleyelim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)