Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tracer 700 / Tracer 900 Geçiş, Tavsiyeler, Tecrübeler

Motovento
    REKLAM ALANI
    melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Arkadaşlar selam,

Şu an dominar 400 kullanıyorum, yaklaşık 2 sene oldu 30 bin kmdeyim. Artık değişim vakti geldi gibi hissediyorum

Aklımda tracer 700 veya 900 var. Fiyat farkı çok önemli değil. Bu konuda bir kaç sorum var, tecrübeli abilerden tavsiye bekliyorum;

- Dominar 80 cm yükseklikte, tek ayak tam, çift ayak yeterli seviyede basabiliyorum. Boyum 1.69. 700 veya 900de ne kadar rahat ederim emin olamadım. 700 835, 900 850 mm, ancak alçaltma kiti ve alçak sele ile 810-820 mm seviyelerine kadar düşürülebiliyor. Ama yüksekliğin bu kadar indirilmesi, motorun karakteristiğini-yapısını-aerodinamiğini bozar mı emin olamadım.

- Dominar 200 küsür kg, 700 196, 9000 214 kilo (boş). Pratiklik bakımından sanırım 700 daha uygun olur?

- Yakıtta dominar cidden kokluyor. Ortalamam 3-3.4 arası. Pek basmıyorum, otobandan işe git gel olayım, arada bir istanbulda kadıköy beşiktaş. 900 sanırım ciddi bir yakıta sahip?

- Dominar 34 hp. 700 72 civarı, ancak 900 115 hp. Bu biraz korkutuyor.

- 900 düşünmemin en önemli nedeni traction control olması. 700'de yok. Açıkçası sırf TC için NC 750X bile bakıyordum. Ancak araştırmaların sonucu Honda çok önde değil. Fren ve hafiflik önemsiyorum. Hondanın tek ciddi artısı (bana göre) sağlamlığı, uzun ömrü. Yaz kış, yağmur çamur kullanıyorum. Traction Control'ün eksikliği ne kadar önemli? Faydasını gören, gördüyse önem derecesi nedir?

Bir de çok ilginç, 2018 tracer yok piyasada ikinci el?

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    TC den önce aramanız gereken özellik ABS olmalı çift disk fren olmalı gibi bence.
    espresso bunu beğendi.

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Takipteyim, dominarla ilk senem benim de ve ben de ileride Tracer geçmeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    zn125-nmax-mt25-xmax300-mt09-tracer7-xmax250-jet14
    bence tracer 700 alıp 1-2 sene binince tracer 900 a geçersin önünde hedef motor kalır hem de geçiş daha yumuşak olur.

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bende trk 502'den tracer 900'e geçtim, boyum 1.77
    Selenin altında plastik bir parça var, onu çıkartıp seleyi en alçak seviyeye ayarladım ve yere ayaklarımın ön topuk tabir edilen bölgesi ile basabiliyorum. Sanırım size sorun olabilir.
    Ama bende sizin gibi 700 ve 900 arasında kalmıştım tcs yüzünden ve kararımı 900 den yana kullandım.
    3 sürüş modu olduğundan ilk zamanlar B modunda kullandım (en naif mod).
    Artık standart modda kullanıyorum ve çok keyifli.
    Arasıra A moduna alıyorum ve makina resmen kuduruyor. Çok tecrübesi olmayana tehlikeli bir mod A modu.
    Yani işin özeti; Mutlaka 900'ün selesine oturun ve öyle karar verin...
    Ama 115 hp sizi korkutmasın A modu hariç.
    Allah gönlünüze göre versin 😉✌

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    tracer 900 kullanmadım 700 kullanıyorum, kullanım amacın genelde şehir içi ve sürekliyse ara sıra şehir dışı yapacaksan kesinlikle 700 uygun, tcs'ye ben de takılmıştım ama motoru yağmurda da kullanıyorum hiç rahatsız etmiyor, ilk başta bir zaman gaz tepkisine alışırken yanlamalar tekere gelmeler az da olsa oluyordu, şimdi istesemde yapamıyorum elimin tcs'si gelişti 700, 900'e göre daha hafif ve şehir içinde bu durum beni çok rahatlatıyor, alçaltma kitleri motora sorun çıkartmıyor çünkü alçaltıp kullanan da var, tabi performans açısından ne bekliyorsun bilemiyorum, benim 182 boyum olduğu için zaten boydan bana fazla alçak gibi de geliyor. 700, 900'e göre daha ekonomik ancak dominar asla olamaz 4.5-5.5 lt arasına alışmalısın, eğer ki uzun yol yaparsan bu değerlerin altına gazlamadığın sürece düşersin, tabi makinadaki harika torka direnebilirsen

900'ün modlarının olması, üç silindirin harika sesi, gücü ve teknik avantajlar tabi ki çok güzel, bana göre şehir içi için sürekli kullanıma ideal mi diyemem ama benim de olsa sürekli kullanır alışırdım zamanla, tcs çok güzel bir avantaj, tabi ki 700'de de olsun isterdim, 8500 km oldu neyse ki ihtyacım olmadı, tabi benzini bakımı 700'e göre dezavantajlı olacak, bu arada iki modelin de alttan fena ısı geliyor, kışın güzel bir şey ama yazın bazen bacaklar kavruldu sanıyorsun, genel olarak iki motor da harika sadece dediğim gibi şehir içi kullanım ve ekonomik değerlerde 700 avantajlı.

Umarım istediğine kavuşur kazasız belasız kullanırsın.
    frustrated bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    direk tracer 900 alın. bu ülkenin 3 gün sonrası belli değil. tracer 700 aldıktan sonra ilerisi için tracer 900 alamayabilirsiniz yada birkaç yıl sonra alacağınızda ikinci el fiyatı bugünün sıfır fiyatı olduğu zaman zamanında şu şu paraydı keşke alsaydım dersiniz alırken canınız sıkılır.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hornet 900 kullanırken normal şartlarda bende pek aramıyordum. Ancak süpriz gibi çıkan yıkanmış asfalt veya kirli zeminden geçerken çok aradım. Yağmur yağdığında ilk dakikalar da bir iki kere ucuz atlattım. İmkanınız var ise tcs olsun derim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben olsam hiç düşünmem Tracer 900 alırdım. Tabi uzun yola çıkıyorsanız. Şehir içi ağırlıklıysa o zaman bence gerek yok. Diğer yandan Honda NC 750X'in diğerlerine göre en büyük artısı yakıt tüketimidir onu da söylemeden geçmeyeyim. Kullanıcı yorumlarından okuduğum kadarıyla tüketimi Dominar'la aynı seviyede kalıyor. Dominar'dan biraz daha güçlü, iki katı torka sahip, en önemlisi de titreşimsiz bir motoru aynı yakıt tüketimiyle sürmek bir başka keyifli olacaktır. Güçlere değil, torklara odaklanın.
    espresso bunu beğendi.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Bugün Tracer 700 aldım. 250 cc. den sonra ilk defa bu boyutta bir motosiklete bindim. Boyum 1,70.
    İstanbul'un yoğun trafiğinde 40 km. kadar bir yol geldim. Hiç zorlanmadım. Son derece kontrolü. Bana rahat geldi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Vista86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Tracer 700 aldım. 250 cc. den sonra ilk defa bu boyutta bir motosiklete bindim. Boyum 1,70.
    İstanbul'un yoğun trafiğinde 40 km. kadar bir yol geldim. Hiç zorlanmadım. Son derece kontrolü. Bana rahat geldi.
    Abi sende YBR, Benelli falan derken işleri iyice büyütmüşsün. Hayırlı olsun.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sende YBR, Benelli falan derken işleri iyice büyütmüşsün. Hayırlı olsun.
    Evet. Önümüzdeki yaz uzun yolculuklara hazırlanıyorum.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Alıntı Vista86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gülerek kullanın üstad, yeni hikayeler yolda geliyor o zaman🙋

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Merhaba, Ben pulsar 200ns den tracer 700 geçtim. dominar test sürüşünde kullandım. Konfor dominara göre daha az, 2015 pulsarla aynı diyebilirim belki bir tık daha rahat. motor çok kontrolü, ama eyer yüklersen de ağırlığını çok iyi bir şekilde gösterir, sonuçta dominarın ağırlık merkezi yere daha yakın ve pek hissetirmez, fakat tracer 700 motoru artçı yük derken, ağırlığı iki katına çıkarırsanız bunu yavaş sürüşlerde çok rahat hissetiriyor. Yakıt tüketimi benim ortalamam, 4 lt ama bunu 3.5 lt de yaptım tabi ki şehir dışı ve sabit hızda 100km altı hızlarda ve sakin kalkışta. ön siper kappanın üretimi veya yamaha üretimi siper takarsanız dominar veya pulsar gibi göğsü rahatsız eden rüzgardan kurtulursunuz. Tracer 700 kavraması daha kolay ama tracer 900 biraz daha ince bir depo olduğu için kavrama zorlaşabilir. Dominar gibi tracer 700 arka abs hemen devreye giriyor; arka hafif. Aksesor konusu ise Çok daha pahalı dominara üçlü demir yaptırsanız 200-300 arası verirken traver 700/900 1000TL bulabilmekte. koruma demirleri yan sanayi 280 liraydı şimdi üretmiyormuş arkadaş bende araştırmadım ama 300-500 arası yerli üretim bulursunuz orta sehpa 350TL .Ben motoruma orjinal isterim derseniz, arka çanta taşıma demiri 1300TL bence piyasadaki yan sanayilere göre çok daha sağlam duruyor. Ben tracer 900 almam çünkü tracer 700 bana yetiyor fazla bile geliyor.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    tracer 700 kullanmadım ama mt-07 ile uzun yol yaptım. gücü gayet yerinde fakat bana göre gitmeyen bir motor. 2 kişi 190 dan sonra tıkandı motor. tracer 900 kullandım. acayip bir makine gerçekten mükemmel bir sürüş pozisyonu, güç ve konfor var bana göre. benim imkanım olsa kesinlikle tercihimi 900'den yana kullanırdım 700'ün her anlamda kafasına kafasına vurur. tabi vu sizin sürüş karakterinize bağlı bir durum gaz tepkileri çok farklı motorlar 900 şehir içinde biraz yorabilir. 700'ün gaz tepkisi biraz daha naiftir. siz en iyisimi bir yamaha bayisine gidin. arada kaldığınızı ikisi içinde test sürüşü istediğinizi söyleyin. hangisi daha çok hoşunuza gider ise onu alın. ben uzun uzun anlatırım şimdi arasındaki farkları fakat bizzat motorun üstüne oturup sürmeniz en sağlıklı tercihi yapmanızı sağlayacaktır.

Para önemli değil demişsin Melih o zaman tracer 900 ve yanınada ufak bir scooter alırdım.Uzun bir dönem motosiklet konusunu kapatırdım.
    espresso bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Hocam amaç sportif ve performanslı sürüş ise tracer 900 gt öneririm mümkunse 2018 model, yok sakin sürüş yapacaksaniz, şehir içindede kıvrak, hafif ve torklu bir makine istiyorsaniz tracer 700 çok güzel bir motor. Tcs konusu tamamen kişisel tercih ben 15 bin km dir hiç arkayi istemsiz sardirmadım, ha istediğimde çok güzel sariyor namussuz

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tracer 700 kullanmadım ama mt-07 ile uzun yol yaptım. gücü gayet yerinde fakat bana göre gitmeyen bir motor. 2 kişi 190 dan sonra tıkandı motor. tracer 900 kullandım. acayip bir makine gerçekten mükemmel bir sürüş pozisyonu, güç ve konfor var bana göre. benim imkanım olsa kesinlikle tercihimi 900'den yana kullanırdım 700'ün her anlamda kafasına kafasına vurur. tabi vu sizin sürüş karakterinize bağlı bir durum gaz tepkileri çok farklı motorlar 900 şehir içinde biraz yorabilir. 700'ün gaz tepkisi biraz daha naiftir. siz en iyisimi bir yamaha bayisine gidin. arada kaldığınızı ikisi içinde test sürüşü istediğinizi söyleyin. hangisi daha çok hoşunuza gider ise onu alın. ben uzun uzun anlatırım şimdi arasındaki farkları fakat bizzat motorun üstüne oturup sürmeniz en sağlıklı tercihi yapmanızı sağlayacaktır.
    2 kişi 190'dan sonra? Daha nere gidiyon gardaş gözünü seveyim etmeyin,tutmayın aman!!
    pea, espresso ve nanis61 bunu beğendiler.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Tracer 700 üm var, şimdi keşke imkan varken 900 alsaydım diyorum. Fiyatlar uçunca 900 hayal oldu. İmkan varsa 900 al üzülme. Ben kendimi büyüktü şehir içinde zor olacaktı diye avutuyorum. Keşke deme 900 al bin. 700 de güzel, ben daha hiç tekere gelmedim ama 3. viteste bile patinaj atınca insan tedirgin oluyor 900 le bir yere patlar mıydım bilemem. ( bak yine bahane ürettim)

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tracer 700 üm var, şimdi keşke imkan varken 900 alsaydım diyorum. Fiyatlar uçunca 900 hayal oldu. İmkan varsa 900 al üzülme. Ben kendimi büyüktü şehir içinde zor olacaktı diye avutuyorum. Keşke deme 900 al bin. 700 de güzel, ben daha hiç tekere gelmedim ama 3. viteste bile patinaj atınca insan tedirgin oluyor 900 le bir yere patlar mıydım bilemem. ( bak yine bahane ürettim)
    Hocam 3 te arka sarıyorsa ya zeminde ya da lastikde bir problem vardır. Çok asılmayın canım sizde makinelere..
    Ne olursa olsun fırtınanın şiddeti, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)