Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bir Anlık Daldım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba kb150-25
    Ekipmana laf edenlerde full ekipman dolaşıyor değilmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vatandaş şerit değiştirdikten sonra takribi 100 metre civarı gitmişsiniz. Yaptığın kazanın şerit değiştirmeyle alakası yok. Öndeki araç mazgalı görüp fren yapmış. Kafanız dalgın her halde sizde göre göre vurmuşsunuz. Malum memlekette kimin ne olduğu belli, değil en ufak kavgada silahlar çıkıyor öndeki araç sahibi de bundan korkarak devam etmiş.

Geçmiş olsun daha dikkatli olun. Bu kazanın sebebini kafanızın meşgul olmasına bağlıyorum.
    Katılıyorum. Hakim der ki "O adam odunluk yapıp önüne kırdı, tamam. Sen niye aradaki mesafeyi açmadın?" Adam önünüze kırarak hemen fren yapsa haklısınız. Ama adam şeride yerleştikten sonra sabit hızla 3-5 saniye gitmiş, siz de takip etmişsiniz. O sinyalsiz şerit değiştirme cezası ve sürüş güvenliği cezası alır, siz takip mesafesi cezası.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum. Hakim der ki "O adam odunluk yapıp önüne kırdı, tamam. Sen niye aradaki mesafeyi açmadın?" Adam önünüze kırarak hemen fren yapsa haklısınız. Ama adam şeride yerleştikten sonra sabit hızla 3-5 saniye gitmiş, siz de takip etmişsiniz. O sinyalsiz şerit değiştirme cezası ve sürüş güvenliği cezası alır, siz takip mesafesi cezası.
    O sırada aynaya bakıyordum sola geçmek için, o mazgalda fren yapacağını beklemiyordum. Zaten niye yaparsın ki onu da anlamadım, oradan 5-10 la geçmedikten sonra yavaşlamanın bi anlamı yok. En dandik şoförlerin memleketi Karabük facts...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var hocam, bu forumda cok insan bunu yapıyor ne yazık ki.

Zorunlu ekipman kask, diğerlerini giyip giymemek kişinin tercihi sonucta. Bir üyemiz vardı hiç unutmam genc bir cocuk, motor almak ıcın bır suru konu acmıştı da en son alıp motorlu fotoğrafını paylaşmıştı. Full ekipman cocukta sadece motosiklet botu yoktu, 3 sayfa boyunca eleştirdiler.

Üyelerimizin ciddi problemleri var, adam benim motorum değerinde kask ile geziyor gelmiş bana 2 bin tl aldı kask giyilmez diyor. Ulan hoşaf benim motor 3-4 bin zaten.

yine sinirlendim
    İkibinlik kask takılmaz demek fazla iddialı, ama motor fiyatı ile kask fiyatını da karşılaştırmamak lazım. Kaskla motoru değil, kafamızı koruyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O sırada aynaya bakıyordum sola geçmek için, o mazgalda fren yapacağını beklemiyordum. Zaten niye yaparsın ki onu da anlamadım, oradan 5-10 la geçmedikten sonra yavaşlamanın bi anlamı yok. En dandik şoförlerin memleketi Karabük facts...
    Takip mesafesinin amacı o zaten. Önde beklenmedik birşey olursa (kaza, teknik sorun, yol tehlikesi, öküzlük yapmak) güvenli bir şekilde durulabilsin.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    @watercolours

Adamlar boşuna Yapilan hızın yarisini metre cinsinden takip mesafesi olarak belirlememiş..

80km/h ile gidiyorsan 40mt mesafen olacak..

Haa bu otomobilde boyle,

Motosiklette ise 80km/h ile gidiyorsan 50mt mesafe birakmak lazim..malum 2 teker..%10 ilave mt.

5mt den 10 otomobil boyu yapar..

Ama gel görki bu kurala şahsımda dahil hangimiz uyuyoruz..

Orasi tartişilir..

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @watercolours

Adamlar boşuna Yapilan hızın yarisini metre cinsinden takip mesafesi olarak belirlememiş..

80km/h ile gidiyorsan 40mt mesafen olacak..

Haa bu otomobilde boyle,

Motosiklette ise 80km/h ile gidiyorsan 50mt mesafe birakmak lazim..malum 2 teker..%10 ilave mt.

5mt den 10 otomobil boyu yapar..

Ama gel görki bu kurala şahsımda dahil hangimiz uyuyoruz..

Orasi tartişilir..
    Alışkanlık meselesi sanırsam, sürücü kursundaki hocamı arkama almıştım "sinyal veriyon ediyon diye kurallara uydugunu zannediyon takip mesafesinden haberin yok" dedi. Bu olaydan sonra akıllandım galiba daha çok dikkat ediyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Haklı da olsa bir şey çıkmaz, emniyete gidip şikayette bulunmak boşa zaman kaybı. Gaza gelmeyin getirmeyin. Arkadan çarpıp kaçsaydı üzerine giderdiniz ama çarpan burda motor sürücüsü. takip mesafesiydi yok sinyal verdin vermedin, gereksiz gerilim olacaktı. Polo sürücüsü tartışmak istememiş devam etmiş, belki korktu motorcudan; malum ayna kırıyorlar kavga ediyorlar kötü bir etiket var zaten.

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklı da olsa bir şey çıkmaz, emniyete gidip şikayette bulunmak boşa zaman kaybı. Gaza gelmeyin getirmeyin. Arkadan çarpıp kaçsaydı üzerine giderdiniz ama çarpan burda motor sürücüsü. takip mesafesiydi yok sinyal verdin vermedin, gereksiz gerilim olacaktı. Polo sürücüsü tartışmak istememiş devam etmiş, belki korktu motorcudan; malum ayna kırıyorlar kavga ediyorlar kötü bir etiket var zaten.
    Peki bu durumu kenara bırakalım, %100 o suçlu olsun daha yakındayken üstüme kırsın bana vursun tartışmamak için gitsin. Ben de yerde can çekişeyim zaten tünel girişi kamyonun biri görmesin ezsin. Çekip gitmek çok anlamsız, arabanın ya bi eksiği ya da sürücünün ehliyeti yoktu diye düşünüyorum.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Dalmışsın galiba,dalmasan aracın fren yaptığı stop lambalarından belli 3 saniye vaktin varmış 2 saniyeyi boşa kullanmışsın son saniyede fren yapınca kaza olmuş geçmiş olsun takip mesafesi de önemli ufak bir çamurluk kırılmasıyla durumu atlatmışsın dikkatli olmak lazım.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence adam senin çarptığını hissetmemiş

hiç kaçan bir araba gibi sürmüyor çünkü

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    Mazgala girip çıktım sanmistir çarpma sesini belki

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)