Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Adresten Alınsın/Toplansın. (Ses Teröristleri)

Motovento
    REKLAM ALANI

Egzoz'u delik/modifiyeli , ses teröristlerini tek tek adreslerinden alsınlar artık.

Huzur kalmadı aziizim , ilçeden kente evrişen bi yerde yaşıyorum , miss gibi Cg'leri hatta yüksek cc modellere dahi çirkef rahatsız edici ses üreten egzozlar ile kullanıyorlar.

Umarım emniyet/ilgili/yetkili kurum uygulamayı ev/adreslere taşıyıp , desibel ölçerler ile ve kamyonet/çekici ile kapıya dayanıp " açık alana alalım sizi buyrun , motorunuzu çalıştırın " deyip ölçümleme yapıp kusurluyu anında kamyonete atıp parka çekerler , tüm masraf ve yüklü cezayı sahibinin eline verirler , başka yolu yok. (bunları yurda sokan/üreten/modifiye eden/delen dükkan/ustalarada yüklü ceza yapıştırılsın, yetti be kardeşim)

Bizi fark etmiiiler , agzoz lazım aga , diyenler gidin be kardeşim 22 yıldır bu mereti kullanıyorum , daha egzoz sesinin avantajını görmedim ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli arkadaşlar daha iyi yorum yapacaktır tabi ki şahsi fikrim egzos sesi fark edilmeyi ciddi olarak etkiliyor.

Ancak motoru araçtan saymayan bir güruh oldugu için egzos ile 2 km öteden sesini duyursan da işe yaramaz.

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    egzoz tok bir ses yapınca sorun yok ama patırdı veya tiz ses çıkarınca bende rahatsız oluyorum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben orjinal egzos kullanıyorum. Motosiklet sessiz olmalı. Bir önceki motorumu (mt-03) akrapoviç egzoslar ile almıştım ve orjinali de bana verilmemişti. Kendim bile rahatsız oluyordum. Hatta bu yüzden hala tam iyileşmemiş bir ortakulak hasarım ( tinnitus) var. Ara ara çınlar sağ kulağım.
    zekeriyaimam, Carbondioxid ve espresso bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Karbon , her satırına , virgülüne noktasına kadar eyvallah. Altına bende imzamı atıyorum . Ayrıca (( ses teröristi )) ifadesi cuk oturmuş. Biz de - moto
    terapi - deyimini motosiklet literatürüne kazandırmayı çok arzu etmiştik . Lakin forum ahalisi itibar etmeyince buhar oldu gitti. Bence ses teröristi de
    bu literatüre kazandırılması gereken bir deyim. Hiç kimse , benim ve toplumun kulağının anasını dikme yetkisine sahip değil. Yalnız ,hayret edilecek bir
    durum şu ; bu konuda hiç tolerans olmaması gerekirken, hem de ülkem maliyesi için güzel bir gelir kapısı olmasına karşın , sevgili trafik ekiplerimiz çok
    da görevlerini yapmaya hevesli değil. Hiç kimsenin , başkalarının kulaklarına tecavüz etmediği , edemediği Türkiye'm dileğiyle.
    Carbondioxid, ufoz ve Onur34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yakalaması da en kolay küsur hani. 1002 TL'lik tarifeyi bunlara da uygulayacaksın.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Efendi uslu her şeyi tam adamı yolundan çevirir, "gözünün üstünde kaş var" diye ceza yazarlar. Bunlar çevirmenin önünden kasksız cıbıl geçer, DARRRRRRR diye bağırta bağırta, umrunda olmaz polislerin. Çok acaip bir ülke gerçekten.

Dağıtsınlar polislerin eline desibel ölçer diyecem, delik egzozlulara, akreplilere yoşililere gene elleşmezler bu sefer gider orijinal egzozlu adama salça olurlar, Olmuşluğu da var sanırım.
    zekeriyaimam ve espresso bunu beğendiler.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efendi uslu her şeyi tam adamı yolundan çevirir, "gözünün üstünde kaş var" diye ceza yazarlar. Bunlar çevirmenin önünden kasksız cıbıl geçer, DARRRRRRR diye bağırta bağırta, umrunda olmaz polislerin. Çok acaip bir ülke gerçekten.

Dağıtsınlar polislerin eline desibel ölçer diyecem, delik egzozlulara, akreplilere yoşililere gene elleşmezler bu sefer gider orijinal egzozlu adama salça olurlar, Olmuşluğu da var sanırım.
    Kesinlikle haklısınız,aynısı başıma geldi. Full ekipmanım,beni durdurdu. Yanımdan birkaç tane kasksız vs geçti. Eee dedim niye bunları durdurmuyorsun ? Cevaba gel:Onlar zaten kaçıyo,durmuyor. İçimden saydım tabi. İşin ne yakala

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    çok doğru bir başlık olmuş. tek ve çift silindirli motorların hangi akla hizmet edip de egzos takmalarını anlayamıyorum. kafamızı s....lar. dört silindir sesine her zaman saygım var, çin malı egzos da taksan sesi güzel , ama şu mt07 ciler mt25ciler pulsarcılar,cbrciler artık bir bitsinler.

şunu da söyleyeyim egzoslu motor hor kullanılan motordur.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Mt7 ye lafım yok ama,

Alt cc de belki 1-2 beygir fazla alirim ayağina egzoz değişimi yapanlarin çoğunluğu zaten tapagaz ayni model bir motorun son hizda eline verme derdindeler,..

Bağirdiği kadar gitse yine lafim yok..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...asarlamak.html

2012 yılında ilk açtığın konu

Egzosum Japan Yoşhi,
    Severim rahatsız etmeyecek kadar sesi,
    Kimseyi rahatsız etmem ama,
    Memnun edemem Karbondioksidi.

Şaka bir yana motoru aldığımda üzerinde yoshi vardı. Hala da var Ev iş 1,9 km, motor 4 silindirli ve 4 bin devirden sonra bağırmaya başlıyor. 3.2 bin devirden öncede tam şarj etmiyor (Kullanım kitapçığında öyle yazıyor). Aragaz vermiyorum, 3.5 bin deviri geçmiyorum şehir içinde 40 km hızla bazen 4. viteste gidiyorum ki insanlar rahatsız olmasın. Gece mahalle aralarında gezmiyorum, hanım birşey istediyse çıkıp yine ana caddelerden 2-3 bin devirlerde kullanıp geri dönüyorum. Apartmanın bahcesine girerken komşular rahatsız olmasın diye debriyajı sıkıp öyle ilerliyorum park etmeden stop ediyorum vs.vs.
    Egzosu delip hava filtresini söken CG'ciler veya apaçiler ile bizleri ayrı olarak sınıflandırabilmenizin mümkünatı var mı ?
    Carbondioxid, espresso ve hisvarlar bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    boş yapma istersen

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Emniyet birimlerince etkisiz hale getirilen bir egzoz!
    kurubuz, hattoi ve espresso bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Kbr_ilhn ve Siluet... bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çevre yolu evimin 200 metre önünden geciyor, balkonda otururken bazen öyle bir ses geliyor ki tank mı ulan bu diye yerimden sıcrıyorum.

Aha çıkan da bu

*
    *
    *

espresso bunu beğendi.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Bol miktarda beyin ve birazcık saygı ama malesef bizde soyu tükeniyor.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Fark edileyim diye takanlar da öne doğru yönlendirsin egzozunu.Ses arkaya gidiyor öndeki adama pek etkisi olmuyor.
    Anca arkanızdan sövdürürsünüz
    Siluet... ve hattoi bunu beğendiler.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Şu tiplere gercekden ceza yazılsa yazmazlar bunlarin bir coguda ehliyetsiz tipler.
    Bugun trafikde beklerken abarti egzoz ile yanima r25 geldi bakdi trafik polisi bekliyo yolun sonunda o trafigin icinde nasil geriye dondu goremedim bitmez bunlar bitmicek .
    Esasinda cok basit bu egzozlari takanlara vericen cezayi bak bakim bida görebiliyoz mu.

4 silindirde olsa insanları rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok. Biraz makul olmak lazım. Mahalle aralarında sokaklarda ortalığı inletmenin bir manası yok.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevre yolu evimin 200 metre önünden geciyor, balkonda otururken bazen öyle bir ses geliyor ki tank mı ulan bu diye yerimden sıcrıyorum.

Aha çıkan da bu

*
    *
    *

https://arbimg17.mncdn.com/ilanfotog...46_800x600.jpg
    Bunları direk şu şekil havaya uçurmalı.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)