Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF600**FZ6 FAZER**V-STORM DL650

Motovento
    REKLAM ALANI
    BiaRoss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Çok uzun süredir araştırmasamda iyi ve kötü düşüncelere sık sık rastlııyorum,Her birinin diğerine göre + ve - yönleri var.
    Olayımıza gelirsek; Zaman zaman gezilere gitme ve hayli uzun yol yapma planlarım var ama şehir içindede bi o kadar sık kullanıcam Şehirler arası yolda olabildiğince konforlu beni üzmeden götürücek,Şehir içindede olabildiğince rahat sürülecek,Bütçem 28.000 tl Şunada bak dediğiniz modeller varsa önerilere açığım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Cbf600’den yana kullanırım oyumu.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk tercihim Cbf600 olur. Alternatif ise vstrom olur. Fazer'a ise kolay kolay bakmam.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Suzuki Bandit 650s..

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    3 motoruda kullandım. Biraz alakasız ve farklı motosikletler. Vstromun girdiği yere bırakın bunları piyasada sayılı ağır enduro ile girebilirsiniz. Yakıtı cbfden hallice, siz onu havuza atmadığınız sürece bozulmaz abs olsun olmasın keyifli ve konforludur. Nispeten daha çirkin görüntüsünden ötürü hız hevesi olmayan kişiler tarafından kullanılmış ve daha temiz bulunabilir. 560 kg yan çanta arka çanta artçı sandalyeler çadırlar ocak tüp yola gittim. Yükleme ayarını sertleştirdiğimde yol tutuşu inanılmazdı. Sanki yüklü değilmiş gibi kullanım sağladım. Piyasa bukadar çok ağır yükle yola çıkabildiğim 1200 gsden sonra ilk motosikletti. Şimdilerde africayı biraz doldurmaya çalışıyorum önü arkası ayrı oynuyor

Fazer ; anlatılmaz yaşanır. Birkere fazer alacaksanız abs tercih edebilirsiniz. Ciddi anlamda piyasadaki yürüyen makinalar arasında tehlikeli kalkan fakat pozisyonundan ötürü arkası her an kalkmaya meyilli bir motor. Çok ciddi kmler yaptım inanılmaz gazladım yeri geldi 260 yeri geldi 1000 km durmadan yol gittim. Fakat 3. senesinde abs beyni arıza yaptı ve yağışlı bir gün çok ciddi kaza yaparak motosikleti pert ettim. Piyasada temizini bulmak neredeyse imkansız en iyi ihtimal 3 4 lira harcayıp subaplara kadar inip çıkabilirsiniz. Bu arada abs olan çok zor bulunur fakat imkan varsa bunu absli alın.

cbf 600 fazerdan sonra vstromdan önce daha rahat olur diye düşünerek eşimle kullanmak için aldım. Olmadı ne bir fazer ne bir vstromdu. Benim için sporttouring olmaya çalışmış ama olamamış bir motordu. Artçı konforu iyi değil. Egzoz varsa çok bağırıyor ama çok gitmiyor. Yol tutuşu gazlaması ve manevra kabiliyeti olarak fazerla hiç ilgi alakası olmayan bir motordu. Çok yüklendiğinde motosikletin dengesi değişiyor. Neticede çok ısınamadığımdan 6 ay kadar sonra satmaya karar verdim. İnanılmaz ağır bir piyasası vardı 3 lira zarar edip sattım.

Hiç biribirinden kötü yada iyi değil hepsi birbirinden alakasız farklı amaçlar için yapılmış motorlar. Ne istediğinizi düşünüp karar verebilirsiniz.
    sey_47, BiaRoss ve Samet Özkan bunu beğendiler.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    sizin işinize yararmı bilmiyorum ama çok sevdiğim bi abim motorunu satıyor. yanlış hatırlamıyosam 2006 yada 2008 model cbf 1000. 25 bin kilometrede 3lü çanta seti felan var motorda. benim bu güne kadar gördüğüm en temiz cbflerden diyebilirim yani hatasız tamamen. bir kaç ay önce satacağını söylese kesinlikle kaçırmazdım. eğer düşünürseniz bana özelden ulaşın numarasını veririm konuşursunuz. fiyat konusunda sizi üzmeyeceğinden eminim.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    28 Bin TL bütçe ile rahat rahat 2011 model CBF600 alabilirsiniz.
    Fazer'lar daha agresif olduğu için kullanıcı kitlesi farklı, ABS'li modelini bulmak zor.
    Vstorm daha sakin, kontağı çevirip ege akdeniz yapma motoru, şehir içinde pek rahat olmaz (boy, kilo oranınız burada büyük etken tabi)

CBF 600 kısa süredir kullanıyorum, diğer arkadaşın dediği gibi egzos ile çok bağırıyor ve bağırdığı kadar gitmiyor. Tabi gitmemesi göreceli bir kavram, topspeed olarak düşük kalıyor Fazer'a göre. Yoksa her 4 silindirli gibi 0-100'u iyi, soluksuz 200 km hıza ulaşıyor, geriye 20 km daha hız kalıyor ki bu 200 km hıza bile hayatınız boyunca kaç kere çıkacaksınız ?
    BiaRoss bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Değerli düşünceleriniz için teşekkürler..
    Gerektiğinde nispeten uzun yola üzmeden gelicek fakat hernekadar uzun yol desemde çoğunluk şehir içinde olucam. Uzun yollara sürekli artçı ile çıkıcam konforuda önemli,200km hız düsününce tatminkar geliyor yeticeği kanaatindeyim

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben oyumu v-strom dan yana kullanıyorum.
    şehir içi versys 650 kullanıyorum. çok akrobasik şekilde trafikte sürülmeyecekse gayet uygun.
    hafta sonu istanbulda olmuyorum. canım nere isterse orada oluyorum.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    tabi ki vstrom! r6,bmw f800gs gibi büyük motorlarda sürmeme rağmen vstromun verdiği zevki vermedi hiç biri

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Bulabilirseniz bmwf800s
    4 lt. Üstüne çıkamadım, müthiş bir motor..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulabilirseniz bmwf800s
    4 lt. Üstüne çıkamadım, müthiş bir motor..
    2 sene önce eski genel müdürümün 2. motoruydu da bana yanılmıyorsam 18-19000 TL.den satma teklifinde bulunmuştu, bakım masrafını gözümde kestiremediğim için korktum, keşke alsaymışım. Adam satmadan önce kayışı bile yenilemişti.

Şu an ben de aynı 3 lü denklemi yaşıyorum ve oyumu CBF 600 den yana kullanacağım gibi duruyor. 3 adet farklı cbf600 ü ustama götürdüm. Üçünde de farklı şeyler çıktı. CBF600 e oturunca bir aitlik duygusu hissettim ve durum hoşuma gitti. Perşembe günü bir tanesine daha bakmaya gideceğim. Bütçem 25 bin lira. Hız tutkum yok aman aman akrobasi hareketleri yapmayacağım. Bana yeter diye düşünüyorum. Umarım aldığımda pişman olmam

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı yubaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an ben de aynı 3 lü denklemi yaşıyorum ve oyumu CBF 600 den yana kullanacağım gibi duruyor. 3 adet farklı cbf600 ü ustama götürdüm. Üçünde de farklı şeyler çıktı. CBF600 e oturunca bir aitlik duygusu hissettim ve durum hoşuma gitti. Perşembe günü bir tanesine daha bakmaya gideceğim. Bütçem 25 bin lira. Hız tutkum yok aman aman akrobasi hareketleri yapmayacağım. Bana yeter diye düşünüyorum. Umarım aldığımda pişman olmam
    sen bide ducati monster 696 ya bi otur bakalım. aitlik duygusunu geç sanki senin bir parçan gibi hissediyorsun :D
    since 1987

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bide ducati monster 696 ya bi otur bakalım. aitlik duygusunu geç sanki senin bir parçan gibi hissediyorsun :D
    Uzun yolda konforlu olduğunu düşünmüyorum hocam. Ducati yi çok araştırdım yoksa.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Uzun yola gideyim elimdeki bütçe ile en temizini bulayım dersen v storm

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Uzun yol yapacaksan eğer kesinlikle vtorm

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    oyumu cbf 600'den yana kullanıyorum.Fazer6 kullandım şehiriçinde üzer.

Honda her türlü önde şehiriçinde de binersin yakıtı diğer ikisine göre daha azdır.diğerlerinden daha hafiftir.pek arızalanmaz.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

Motosikleti
    R25
    Yakın zamanda alırsan eğer izlenimlerini mutlaka bekliyor olacağım Tip olarak digerlerine göre en yakışıklı bulduğum Fazer6 hep bi çekici geldi bu yüzden bi tık daha önde duruyodu benim için,artçı konforuda düsündürmuyor değildi ama r25 sonra çicek gibi geliceğini var sayıyorum Monster 696 yı karıştırmayın bastırılmış bi duygu olarak kalsın en derinlerde Tamamen yorumlarınıza dayanarak cbf sehir ici kullanim rahatlığı önde tutuyorum fakat vstormun piyasası daha hizli alıp zarar ederek yada satılsın diyede çok uzun süreler beklemek istemiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)