Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzozst konusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X
    Arkadaşlar selamlar.. su anda bir egzozsta ayiracak butcem bulunmamakla beraber butcem olsa dahi polisten muayeneden ve sakin bir mahallede oturmamdan sebep taktirmayi dusunmuyorum.. aslina bakarsaniz egzostun seklinden ve ses yonundan gayet memnunum.. sadece sesi az çıkıyor ve bir tik arttirmak istiyorum..

Soruya gelecek olursak, sadece katalizoru iptal etmek mumkun mudur? Bunun arti ve eksileri nelerdir.. sesin bir miktar artacagina inaniyorum ancak cok mu rahatsiz edici duzeye ulasir, ya da ses rengi çok mu değişir merak etmekteyim.. artisiyla eksisiyle bilen arkadaslarin konuyu aydinlatmasini rica ediyorum, tesekkur ederim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çevreye zarar + yakıt tüketimi yükselir + dengesiz = gerek yok boş a heyecan

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Senin ilacın IXIL Hyperlow L3X. Sadece susturucu değişimi (katalizöre dokunulmuyor), orijinalden daha tok ve hafif yüksek bir ses veriyor. Susturucuda ekstra ses azaltan parçalar var (db killer), onları da çıkartırsan daha da tok ve yüksek ses veriyor. Youtube'dan bakıver, çok NC videosu var bu eksozun. Şekli de çok güzel ve NC'ye çok yakışıyor.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ilacın IXIL Hyperlow L3X. Sadece susturucu değişimi (katalizöre dokunulmuyor), orijinalden daha tok ve hafif yüksek bir ses veriyor. Susturucuda ekstra ses azaltan parçalar var (db killer), onları da çıkartırsan daha da tok ve yüksek ses veriyor. Youtube'dan bakıver, çok NC videosu var bu eksozun. Şekli de çok güzel ve NC'ye çok yakışıyor.
    Egzoz alma riskine girsem direkt black widow alacagim da iste polis cok gurultu ceza muayene vs ugrasmak istemiyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    egzozst ne

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzozst ne
    hocam o konuya hiç girme ben de gerçeğini tam bilmiyorum :D egzoz eksoz egsoz egzozst... öyle gidiyor o... şimdi baktım tdk ya göre egzozmuş sadece ancak kelime kökeni exhausttan geldiği için egzozst bana daha doğru geliyor..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz alma riskine girsem direkt black widow alacagim da iste polis cok gurultu ceza muayene vs ugrasmak istemiyorum..
    Benim tavsiye ettiğim slip-on ve susturucularla da çok gürültülü değil (sadece daha pes), muayeneye gidildiğinde direkt orijinal takılabilir. Çok niyet etmiştim (2015 NC'nin boru egzozunu hiç sevemedim...), tam alacağım motoru götürdüler. (İyi olmuş, bir de egzoz hediye etmedik hırsıza...)

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    -st fazla Türkçesi Egzoz

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    egzozsist

HerveauX bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam o konuya hiç girme ben de gerçeğini tam bilmiyorum :D egzoz eksoz egsoz egzozst... öyle gidiyor o... şimdi baktım tdk ya göre egzozmuş sadece ancak kelime kökeni exhausttan geldiği için egzozst bana daha doğru geliyor..

https://galeri14.uludagsozluk.com/84..._1210331_m.jpg
    Bana da egzost daha doğru geliyor. Başka dilden gelirken öyle garip şekilde değişen kelimeler çok; ilk aklıma gelenler şöyle: kanepe (Fransızcadan, aslında - Türkçe yazım olarak - kanape'dir ve ben sittin sene kanepe diyemiyorum, kanape diyorum...), fermantasyon kelimesinin Fransızcadan aynen gelmesine rağmen fermantasyona tabi olmuş manasında kullanılan kelimenin fermente olması. (Fransızcası fermante şekline okunuyor...) Böyle gariplikler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)