Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

blogu degişen motor almak?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Henüz yok ;)
    Merhaba, Öncelikle forumun arama butonunu kullandım. Tatminkar cevap bulamadım. Soruma gelecek olursak.

Almak istedigim motor,Motor blogu rodaj sürecindeyken zorlanma sonucu kitlenmiş. ve garantiden değişmiş. Bu blogu değişmiş motoru almak çok mu buyük risk? başka neyi araştırmalıyım bu süreçte. diğer kisimlari gayet iyi gibi geldi aracın amma lakin, blogda kafada soru işareti. Fakirim, Sıfır alacak kadar veyahurlt çok iyi bir marka alacak kadar butcem henüz yok. ustelik yeni baslamisken riske edebilecegim meblada birseyler almak isterim. bi ustaya eksper tarzi gostersem itibar edip almalimiyim? bu arada son bakım yetkili servis dışında yapıldığından. garantisi de bitmiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Garantiden işlem yapılmışsa problem olacağını sanmıyoeum
    arkhe10 bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Burada önemli olan bloğun nerede ve hangi usta tarafından revize edildiği.
    daha rodajda olan motorun bloğunu kesmek, aşırı hor kullanmak demektir. elektrik aksamı kusursuz olsa dahii mekanik aksamı müthiş derecede zarar görmüş anlamına geliyor. yetkili serviste ve iyi bir ustanın elinden geçtiyse sıfırı gibi olmuş olabilir. ancak şunu belirtmek gerek kii yetkili servislerde bile artık iyi bir usta bulmak çok çok zor, motoru çalışır duruma getirmek kolaydır, ama onu düzgün yürürlüğüğe sokmak, her babayiğidin harcı değil.
    arkhe10 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alacağiniz motorun modeli nedir?
    arkhe10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz yok ;)
    rks winner 200. boydan dolayi malesef enduro tarzi gerekli. 1.91 98 kg. butcem ise 8.000 tl ekipman haric belirledim. 3.000 tl de ekipman icin belirledigim icin çinlilerle takılmak durumundayım. birikim yapip, kredi çekip keyfimi ertelemek

[/COLOR]
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacağiniz motorun modeli nedir?
    rks winner 200. boydan dolayi malesef enduro tarzi gerekli. 1.91 98 kg. butcem ise 8.000 tl ekipman haric belirledim. 3.000 tl de ekipman icin belirledigim icin çinlilerle takılmak durumundayım. birikim yapip, kredi çekip keyfimi ertelemek istemiyorum nakitim ne var ise o ;)
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Rodaj suresinde,bloğu sardırana kadar zorlanan bir motorun yürüyen aksamı ne durumda oldugu biraz muallakta..

Ben olsam hiç bulaşmam.
    arkhe10, tommygun ve Stock Sever bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bence bi kaç ay daha bekle, bütçeyi de bi tık genişletip 9 civarına temiz wr125r al.

rks 16 beygir karbüratörlü çinli, wr 15 beygir enjeksiyonlu japon.

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    RX3i Evo bakmanızı öneririm bizzat benim de kullandığım bir motosiklettir kendileri, FC üzerinde RX3İ Evo yardımlaşma yazıp gruba başvurursanız alayım sizi bi oraya da sorun winner 200 ü çok fazla karşılaştırma yaptılar bu konularla alakalı
    arkhe10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz yok ;)
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RX3i Evo bakmanızı öneririm bizzat benim de kullandığım bir motosiklettir kendileri, FC üzerinde RX3İ Evo yardımlaşma yazıp gruba başvurursanız alayım sizi bi oraya da sorun winner 200 ü çok fazla karşılaştırma yaptılar bu konularla alakalı
    çok teşekkürler birazdan başvuruyorum.
    Aslında tavsiyerlinizi okudukca moralim bozulmaya başladı bile. rx3 evo zaten cok begendigim bir model. ona alternatif baktim ben bu arkadaşa

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

sayfa adı takas ve satış mı link atabilirmisiniz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    rx3i yüzünden motosiklet hayatım başlamadan sona eriyordu o kadar soğuttu beni. Bak benim ilanda motosikletim felanda yok seni de tanımam etmem wr125r al 😀

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Rodajda zorlandı ise sadece silindir değil bütün parçalar hasarlandı diye düşünebiliriz. Doğrudan olarak krank, krank rulmanları, egzantrik mili, zinciri vs vs ömrü daha kısa olur diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Henüz yok ;)
    bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim, sanırım kafamdaki soru işaretleri hiç gitmeyecek beklemeye alacağım kendimi belki bütce arttırımı vs olabilir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı arkhe10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim, sanırım kafamdaki soru işaretleri hiç gitmeyecek beklemeye alacağım kendimi belki bütce arttırımı vs olabilir.
    Bütçenizi bir nebze arttırıp, hatta gerekirse az da olsa keredi çekerek iyi bir marka modele yönelmenizi öneriyorum. Aksi halde alacağınız motosiklet sizden o parayı zaten çıkartacak, üzerine bindirmeyecek ve belki de sizi motosikletten soğutacak sorunlar çıkartabilir. RX3 Evo önermiyorum. Arkadaşım kullanıyor ki emin olun ilk motosikleti değil, kesinlikle memnun değil. Memnun kalanlar da var ancak benim de gözlemim tercihinizi Yamaha veya Honda tarafında kullanmanız.
    ...

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Asla ve asla rx3 alma. Bela olur. Ben 4 ay felan kullandim, niye boyle bir hata yapiyorum diye sorguladim. Kuba bile daha iyi... yok neymis zhangson munneymis mondial degilmis vs vs. Herkesin butchesine gore eyv ucuz ama tipi harici bir cacigi yok.
    arkhe10 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)