Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun Yolda Müzik

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşlar, uzun yolda rüzgar sesinden korunmak ve müzik dinlemek için kulağın içine giren silikonlu kulaklık kullandım ve sonuçtan çok memnun kaldım. Tek sorun kaskın rüzgardan hareketleriyle yarım saatte bir kulaklıkların çıkması ve kask içi düzeltmenin zor olmasıydı, bunu da kablosuz kancalı kulaklık alarak çözmeyi planlıyorum. sorum ise interkomdan müzik dinleyenler rüzgar sesinden nasıl korunuyorlar, kulak tıkacı takıyorlar mı öyleyse müzik sesini nasıl duyuyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Plugfones. Çıkmaz.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Müzik dinlemek pek güvenli sayılmaz motosiklet kullanırken, ama yinede uzun yolda maalesef çoğumuz bu yöntemi kullanıyoruz.
    Kulaklığı takıp sıkı bir balaklava geçirince kafaya kulaklıklar sabit kalıyor.
    enes_ayx bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    interkom takan kullanıcıların genelde motoru konforlu rüzgar sesi olmayan motorlar oluyor ki adam interkom lu kask takıyor
    misal ben bu teknolojiyi daha 2 gün önce keşfettim süper miş yanında arkadaşın da da varsa konuşa konuşa gidiyorsun canın sıkılmıyor ama konsantre azcık dağılıyor
    kaskım schubert gayet sessiz açıyorum müziği vınn
    bir şu tenere daha az rüzgar alsa süper olacakmış.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Intercom kulaklara tam denk gelirse kulak tıkacı rüzgarı kestiğinden daha iyi duyuyorsun.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Bir buff yeterli.

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Ben xiaomi airdots kullanıyorum çok memnunum. Kaskta interkom yuvaları olduğu için tam oraya denk geliyor ve sıkışmıyor.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Ben interkom kullanıyorum ancak rüzgar sesinin ve trafikte korna, ambulans s,reni vs. vs. gibi seslerin duyulabilmesi gerektiğini düşünüyorum. Rüzgar sesini engellediğimizde bunuda engellemiş oluyoruzz. Ben çok kısık sesle interkomla dinliyorum o yüzden

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Onur Sezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben interkom kullanıyorum ancak rüzgar sesinin ve trafikte korna, ambulans s,reni vs. vs. gibi seslerin duyulabilmesi gerektiğini düşünüyorum. Rüzgar sesini engellediğimizde bunuda engellemiş oluyoruzz.
    En etkili kulak tıkaçı ile bile kendi motorunuzun sesini, etraftaki araçların sesini ve kornalarını duyabilirsiniz. Kulaklıkla dinlerken müziğin sesini aşırı şiddetli açmadığınızda da duyarsınız.

Belki interkom kullanıyorken müziği duymak zorlaştığı için sesi daha çok açmak gerekiyor olabilir. Ancak izolasyonu iyi bir kulaklıkla motosiklet üzerinde dinlediğim volume ile evde dinlediğim volume neredeyse aynı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)