Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Modifiyeli ve ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan 5 bin 700 TL ceza..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Karabük’te polis, Mehmet Arif Özdemir’e (17) modifiyeli ve ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan 5 bin 700 TL ceza kesti. Motosikleti 2 bin 500 liraya alıp, 2 bin lira da harcama yaptığını belirten Özdemir, artık akıllandığını, trafik kurallarına uyacağını söyledi.

Geçen hafta, Beşbinevler Mahallesi’nde bir kişinin motosikletiyle gürültü yaptığı ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti. Mahalleye giden ekipler, Mehmet Arif Özdemir’den yanında oturduğu motosikletini çalıştırmasını istedi. Ancak, Mehmet Arif Özdemir çalıştırmayı reddetti. Ekiplerin yaptığı kontrolde Mehmet Arif Özdemir’in ehliyetsiz olduğu belirlendi, motosikleti çalıştırıp, egzoz kontrolü yaptı. Motosiklette polis sireni ve yüksek desibel ses sistemi takılı olduğu saptandı. Trafikten men edilen motosiklet, çekiciye konularak otoparka götürüldü. Mehmet Arif Özdemir’e toplam 5 bin 700 TL ceza kesildi.

Özdemir, kaskını 130 TL’ye satıp, 130 TL’lik otopark ücretini ödeyerek motosikletini otoparktan aldı. Artık akıllandığını belirten Mehmet Arif Özdemir, "Parkta otururken 2 ekip birden geldi. ‘Motoru çalıştır’ dediler, çalıştırmadım, kendileri çalıştırdılar ve ceza yazdılar. Motoru 2 bin 500 TL’ye aldım, 2 bin TL masraf yaptım. 5 bin 700 TL cezam var. Bu motora göre fazla bence. Otoparka çektiler. Fazla param olmadığı için kaskımı sattım ve otoparktan çıkardım motosikleti. Cezadan sonra ehliyetimi alacağım, akıllandım. Trafik kurallarına uyacağım" dedi.

Kaynak ve video : https://www.dha.com.tr/yurt/modifiye.../haber-1734561
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bknz. apaçi

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    akıllanması iyi olmuş :D

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İyi olmuş. Polis memurunun eline sağlık.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Şu tipler gerçekten sadece kafa zkiyor 4 silindir olur ful sistem akrapovic takarsın en azından rahatsız etsede kulağa hoş gelir. R25 e takılan tiger egzoza bile razıyım ama cgye açık egzoz takıp kesicide gezenlere az bile
    dyavol-77 bunu beğendi.

Söyle bir şey var ehliyetsiz ceza yazamaz ki polis sürdüğünü görmüyor motor stop halinde iken ne ehliyeti beyler kimse bunu anlamıyor
    Olcay Avşar, Kural [ Z ] ve drtayfun bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Egzozdan da ceza yemesi lazımdı.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Bu tiplerden bizim burda çoook var

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskı satıp motoru otoparktan çıkarmış, akıllanmaya bak Hey gidi. ***te bile kafa var sende yok derler ya, aynı o hesap.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskı satıp motoru otoparktan çıkarmış, akıllanmaya bak Hey gidi. ***te bile kafa var sende yok derler ya, aynı o hesap.
    Ona göre kaska gerek yok,ya örme bere yada kapişon yeter..zaten yatarak biniyorlar ruzgarda fazla etkilemez.

3bin tl de tipten yeseydi,evin yolunu zor bulurdu.
    shruikan ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    xv250
    insan niye motoru bu kadar çirkin hale getirir ki insanların göz zevkini bozuyor bir de bunların motora oturuş tipleri var öne eğik ayaklar açık amaç ne insanları rahatsız etmek mi
    Kural [ Z ] ve karadag.05 bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Güzel manzara..
    Geleceğin endurocusu olabilir..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mavzeri, bu apaçinin akıllandım dediğine inanıyor musun ?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söyle bir şey var ehliyetsiz ceza yazamaz ki polis sürdüğünü görmüyor motor stop halinde iken ne ehliyeti beyler kimse bunu anlamıyor
    Aynen öyle, doğru ve güzel tespit. Araç üzerinde yakalanmamış, aracı kullenırken polis tarafından görülmemiş ve polisin ısrarına rağmen motosiklete binmek istememiş ki bu da motosiklet üzerinde onu görmediklerinin ispatıdır. Bu durumda ehliyetsiz araç kullanmaktan dolayı yazılmış cezaya itiraz ederek cezanın iptalini sağlayabilir.

Zevk meselesi, ona birşey diyemem ancak motosiklet tam anlamıyla rezil edilmiş. Ehliyetsiz motosiklet kullanmak, ekipmansız kullanmak... Bunlara da diyecek birşey yok zaten

Ama polisin de başına buyruk hareket ettiğini var sayarsak onlara da diyecek birşey bulamıyorum. Burada "hmm, sen bize zorluk çıkartıyorsun, ver bakalım ehliyeti... yok mu? kesin o zaman buna ehliyetsizlikten cezayı" muhabbetti döndüğü kesin.

İtiraz yolu acık olarak bu sekil işlem yapılcağını sanmıyorum.

Muhtemek polisler zaten gördü, apaçi arkadaş da onları görünce indi cakallık yaptı ve yırtmaya calıstı.

allah askına 2 bin tl masraf yaptıgı motora bak, transformers olsa insanlıgı yok etmek isteyecek alet.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu tipler gerçekten sadece kafa zkiyor 4 silindir olur ful sistem akrapovic takarsın en azından rahatsız etsede kulağa hoş gelir. R25 e takılan tiger egzoza bile razıyım ama cgye açık egzoz takıp kesicide gezenlere az bile
    İlginç. Anladığım o ki sirf motoru cg diye ya da bize 'keko' geliyor zevkimizle uyuşmuyor diye oh olsun iyi olmuş mu diyoruz?
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginç. Anladığım o ki sirf motoru cg diye ya da bize 'keko' geliyor zevkimizle uyuşmuyor diye oh olsun iyi olmuş mu diyoruz?
    Evet

Hocam insan profilleri vardır; burada kişileri ötekileştirmek değil ancak aşağıdaki şeyleri yapan birisinin keko olmaması mümkün değil.

-Fotoğraftaki duruşu
    -Ekipmansızlık
    -Dandik motora motor fiyatı kadar masraf yapmak
    -Jantları bu sekil yapması
    -CG motora sahip olması (izmir'de CG olup apaçi olmayan 1 insan görmedim)
    -Ehliyetsizlik

Yukardaki maddelerden 3'üne sahip olan %50 , 4 ve üzerine sahip olan %99 apaçidir.

Ayrıca Arkadaş ehliyetsiz ise ve motor kullanıyor ise ceza yediğinde "oh olsun" diyoruz, cg motoru oldugu için değil.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürültünün her türlüsü kötüdür. Açıkçası gürültüyü kategorize edip şu iyidir, bu kötüdür diye çıkarım yapmanı yadırgadım ve seni kınıyorum.
    yigozya bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    selede naylon kaplama yeni moda mı?

Motosikleti
    NC750X
    akıllandım = el mecbur ehliyeti alıp param yeterse kumandayla açılıp kapanan egzost taktırıcam.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)