Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yediemin Otoparkı Motosiklet Sahibine 12 Bin Lira İhtarname Yolladı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

12 Bin Liralık İhtarnameyi Gören Motosiklet Sahibi: 'Dünyam Başıma Yıkıldı'

Antalya'da Süleyman Çağ'a 7 yıl önce trafikten çektirdiği motosikleti için yediemin ve otopark ücreti olarak 12 bin liralık ödeme emri gönderildi. Motosikletini 13 yıl önce 1800 liraya satın alan Çağ, istenen parayı duyunca yaşadığı şok nedeniyle bir süre konuşmayı unuttuğunu söyledi. Çağ, 'İstenen parayı duyduğumdan dünyam başıma yıkıldı. Avukat 12 bin lira deyince bir süre konuşmayı unuttum' dedi

Muğla'da 2006 yılında çalıştığı elektronik eşya mağazasından 1800 liraya motosiklet satın alan Süleyman Çağ, bir kaç ay sonra motosikleti arkadaşına 1500 liraya sattı. Ancak arkadaşının parayı vermemesi nedeniyle motosikletin devir işlemlerini yapmadı. 2012 yılında e-devlet üzerinde trafik cezaları olduğunu gören Çağ, cezaların motosikletin plakasına kesildiğini öğrendi.

5 adet toplam 2 bin liralık cezayı ödeyen Çağ, polise başvurarak motosikletin trafikten çekilmesi talebinde bulundu. Polis de motosiklet ruhsatına 'trafikten çekilmiştir' yazısını kaydetti. Çağ, bu süreçte 5 kişiye daha satıldığını öğrendiği motosiklete ulaşamadı.

ŞOK YAŞADI

Eylül 2019'da ise motosikletin Muğla Ortaca'da olduğunu Antalya Aksu'daki adresine gelen ihtarname ile öğrendi. İhtarnameyi gönderen firmayı arayan Çağ, büyük şok yaşadı. Bodrum'daki firmanın avukatı, Çağ'dan 12 bin lira yediemin ve otopark ücreti istedi. Süleyman Çağ, 2012 yılında motosikletin çekilmesi için gerekli yerlere başvuru yaptığını belirterek, parayı ödemeyeceğini söyledi.

'12 BİN LİRAYI DUYUNCA KONUŞMAYI UNUTTUM'

Konuyu yargıya taşımaya hazırlanan Süleyman Çağ, avukatın peşin olması halinde 12 bin liralık ücreti, 8 bin liraya düşürdüğünü söyledi. Paranın kendisinden istenmesinin haksızlık olduğunu ifade eden Çağ, 'İstenen parayı duyduğumdan dünyam başıma yıkıldı. Avukat 12 bin lira deyince bir süre konuşmayı unuttum. Haksız istenen parayı ben neden ödeyeyim?' dedi.

Kaynak ve röportaj : https://www.aksam.com.tr/aksam-tv/ya...-yikildi/48059

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    O zaman aklımızda olsun da motoru satınca satışını verelim Adamdaki zekaya bak, motoru satmış parasını alamamış, motoru da alamamış , satış da vermemiş. Ceza gelince aa ben ne yaptım demiş.İbret verici.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Çok kaba bir hesap ile

7 yıl çarpı 365 gün eşittir: 2555 gün

2555 gün çarpı günlük 5 lira ( 2019 yılı günlük yediemin otopark ücreti ) otopark ücreti eşittir: 12775 lira eder.

Tabi sen motosikletim nerede ne olmuş diye düşünmez geniş geniş takılırsan bir gün ayağına dolaşır.

Not: Ben kabaca hesap yaptım tahmini olarak fikir vermesi açısından. Daha önceki senelerin otopark ücreti daha düşüktür. Gecen senelerin ücreti için faiz işletmişler mi? Tebligat yapmadan faiz işlete bilirler mi? bilmiyorum. İcraya verirlerse dosya masrafı avukat ücreti gibi başka şeyler de çıkabilir. Gerçi avukat her halükarda ücretini ekler. İcraya vermeden kısa yoldan anlaşmayla çözmeye bakar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konusmayı unutmak da ayrı bir durum imiş.

geçmiş olsun arkadaşa

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kaba bir hesap ile

7 yıl çarpı 365 gün eşittir: 2555 gün

2555 gün çarpı günlük 5 lira ( 2019 yılı günlük yediemin otopark ücreti ) otopark ücreti eşittir: 12775 lira eder.

Tabi sen motosikletim nerede ne olmuş diye düşünmez geniş geniş takılırsan bir gün ayağına dolaşır.

Not: Ben kabaca hesap yaptım tahmini olarak fikir vermesi açısından. Daha önceki senelerin otopark ücreti daha düşüktür. Gecen senelerin ücreti için faiz işletmişler mi? Tebligat yapmadan faiz işlete bilirler mi? bilmiyorum. İcraya verirlerse dosya masrafı avukat ücreti gibi başka şeyler de çıkabilir. Gerçi avukat her halükarda ücretini ekler. İcraya vermeden kısa yoldan anlaşmayla çözmeye bakar.
    çok güzel demişsin ama ben benzin bittiği için yol kenarına parkettiğim(benzin lıp dönmek için ittirmeyeyim dedim) motorumu yediemine çeklince bulmam 3 gün sürdü adamlarda kayıtlı olsa bile bilmiyoruz yok diye umursamıyorlar karakoldan arayıp sorduğumuzda yok dedikleri yediemine bizzat gidince motorumun orada durduğunu gördüm soruncada kimse sormadı yoksa burda niye saklayalım diye trip bile yedim.
    zekeriyaimam ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750X
    emsal karar var yediemin otoparkında 6 aydan fazla kalan araçlar, ne süreyle kalmış olurlarsa olsunlar biriken toplam otopark ücreti aracın satış bedelinin %25 ini geçemiyor..

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/o...karar-40889479
    UzunYolAdami ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Çalındı diye zamanında ihbar edeymiş polise...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konusmayı unutmak da ayrı bir durum imiş.

geçmiş olsun arkadaşa
    Beyin o an error veriyor.tüm sistemler devre dışı kalıp hafta tatili yapiyor.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Böyle birçok motor var piyasada. Açıkçası ben parayı vermediğine de pek inanmıyorum. Başka mevzular olmuştur.

Sahibinden.com evraksız motorların hikayeleri de bunun gibi. alacak verecek davası vs...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Parka çekildiyse motor, şase numarasından kayıtlı sahibine ulaşılması gerekmez mi ? Çalıntı olabilir, başka bir şey olabilir ? 7 yıl sonra nasıl bulmuşlar ?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parka çekildiyse motor, şase numarasından kayıtlı sahibine ulaşılması gerekmez mi ? Çalıntı olabilir, başka bir şey olabilir ? 7 yıl sonra nasıl bulmuşlar ?
    Bunların hepsi yapılabilir ama nasıl olsa her halükarda otopark ücreti yazıyor biraz daha beklesin deniyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yargıtay kararını bilmiyor olduklarını düşünmüyorum , sonuçta bu işten ekmek kazanıyorlar. Saçmalık başka bir şey değil. Ayrıca Polis veya zabıta neden sahibini aramamış , o da akla geliyor.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Sonrasında konuşmayı hatırladığı iyi olmuş. Yaptığın işin arkasında durup kayıt kuyudatını tamamlamazsan sonra yirmi sene sonra ah vah edersin.

Sövmek istemiyorum ama aklıma Avea'nın bana yaptığı geldi. Bi hattımı tanıdığıma vermiştim oda ödememiş mi bir şey olmuş. Bir sene sonra 1000 TL lık fatura geldi. Avukata dedim ki bu kadar süre neden beklenmiş. Bulunamıyor hemen gibi bir şey söyledi. Ya dedim Avea hattım halen aktif olarak kullanıyorum kendi sistemlerinde de mi bulamadılar dedim. Kem kim etti. Kısacası bu tip işlerde herkes bir şerefsizlik peşinde.

Bana göre ise ön ödemeli.kampanya gibi. Nası nası haksız yere paramı almış ya. Ben sövüyorum nası olsa alaxaklıyım öbür tarafta hesaplaşırız artık

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sövmek istemiyorum ama aklıma Avea'nın bana yaptığı geldi. Bi hattımı tanıdığıma vermiştim oda ödememiş mi bir şey olmuş. Bir sene sonra 1000 TL lık fatura geldi. Avukata dedim ki bu kadar süre neden beklenmiş. Bulunamıyor hemen gibi bir şey söyledi. Ya dedim Avea hattım halen aktif olarak kullanıyorum kendi sistemlerinde de mi bulamadılar dedim. Kem kim etti. Kısacası bu tip işlerde herkes bir şerefsizlik peşinde.

Bana göre ise ön ödemeli.kampanya gibi. Nası nası haksız yere paramı almış ya. Ben sövüyorum nası olsa alaxaklıyım öbür tarafta hesaplaşırız artık
    Genelde bole olaylarin amaci faturayi yuksek tutup sonra indirimi cazip hale getirip acitmadan odetme yontemi sahsi gorusum

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    doktor, çekiciler ile polislerin simbiyotik yaşam tarzları hakkında biraz bilgi vereyim mi?
    drtayfun bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doktor, çekiciler ile polislerin simbiyotik yaşam tarzları hakkında biraz bilgi vereyim mi?
    Dilenci, asalak ve ortakyaşar (simbiyot) memleketi bizimki...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    HERKEZ DÜŞMÜŞ kolay paranın peşine bu nedir arkadaş
    2 yıl duran aracı çıkart açık arttirmaya ver hurdaya gitsin 7 yıl orada tutmak daa ne oluyor

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Yumurta meydana gelince aklı başına gelmiş Zaten akıl olsa ilk başta ne motoru verir beleşe, ne parayı kaptırırdı .
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Palavra haber.
    Hem trafikten çekilmiş hem de 3-5 kişiye daha satılmış. Motorun sahibinde bir üç kağıt yok ise bu satışlar nasıl yapılmış. Satın alanlar kim? nerede ne zaman satılmış belli değil mi?
    Havalar serinledi. Muhabirlerin yatarken neticesi açıkta kaldıkça böyle haberler duymamız mevsimsel olarak normal.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)