Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kortej Kazasi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    öncelikle büyük geçmiş olsun arkadaşlara
    2006 yılında başladığımız önemli günlerde sürüş etkinliklerini zamanında iyi koordine ederek kaza belaya sebep vermeden bitirmiştik çok şükür
    yıllar içinde 29 ekim sürüşleri 30 ağustos sürüşleri 23 nisan sürüşleri geziler vs vs bir çok toplu sürüş yaptık
    ama yıllar geçtikçe o ilk zamanlarda ki kaliteli sürüşler yerini tehlikeli sürüşlere bırakmaya başladı şöyle ki grup sürüşüne uyanların içine apaçi tayfa dediğimiz kendini bilmezler girmeye başladı teker yapanlar lastik yakanlar vs vs sanırım 2010 felandı bu tür önemli günlerde yaptığımız motosikletli polislerden destek aldığımız sürüşleri bitirme kararı alıp bitirdik ve bu sürüşleri başka başka insanlar guruplar sahiplendi ve bi şekilde devam ettirdiler ancak görmekteyiz ki onlarda olaya tam vakıf olamamışlar
    bu işler tam bir kontrol ve organizasyon gerektirir çok tehlikeli olduğunu düşündüğüm bu tür organizasyonlarda katılım göstermek isteyen arkadaşlar mümkün mertebe çok dikkat edin
    hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum
    Olcay Avşar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Kazaya karışmış herkese çok geçmiş olsun. Grup sürüşlerini sevmem. Huyunu suyunu bilmediğim adamla sürmeyi sevmem. Kişisel gelişimini tamamlayamamış, kendini ispat çabasındaki adamlarla dolu ortalık. Gereksiz risk ve haraket yapan tipler doluyor böyle zamanlarda. Sırf gösteri yapıp video çekmek için gelenlerle dolu oluyor. kazanın sebebi de tahminimce bu tiplerdir.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Hayatımda bır kere katıldım 3 sene onceydı bır daha asla dedım

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle büyük geçmiş olsun arkadaşlara
    2006 yılında başladığımız önemli günlerde sürüş etkinliklerini zamanında iyi koordine ederek kaza belaya sebep vermeden bitirmiştik çok şükür
    yıllar içinde 29 ekim sürüşleri 30 ağustos sürüşleri 23 nisan sürüşleri geziler vs vs bir çok toplu sürüş yaptık
    ama yıllar geçtikçe o ilk zamanlarda ki kaliteli sürüşler yerini tehlikeli sürüşlere bırakmaya başladı şöyle ki grup sürüşüne uyanların içine apaçi tayfa dediğimiz kendini bilmezler girmeye başladı teker yapanlar lastik yakanlar vs vs sanırım 2010 felandı bu tür önemli günlerde yaptığımız motosikletli polislerden destek aldığımız sürüşleri bitirme kararı alıp bitirdik ve bu sürüşleri başka başka insanlar guruplar sahiplendi ve bi şekilde devam ettirdiler ancak görmekteyiz ki onlarda olaya tam vakıf olamamışlar
    bu işler tam bir kontrol ve organizasyon gerektirir çok tehlikeli olduğunu düşündüğüm bu tür organizasyonlarda katılım göstermek isteyen arkadaşlar mümkün mertebe çok dikkat edin
    hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum
    Açıkçası motosiklet.net 'te 29 Ekim kortejiyle ilgili hiçbir duyuru göremeyince epey garipsemiştim.
    Hatta yazmayı düşünmüş, ardından "vardır mutlaka bir sebebi" deyip vazgeçmistim.

Bu tür toplu sürüşleri, buradan duyurmamanız isabetli bir karar.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    O noktada arabaların olması kazaya sebebiyet verdi diye düşünüyorum.Cadde boyunca trafik kesilmiş yan yollar polis tarafından kapatılmıştı orada zaten bir sorun olmadı.Sorun E5 e çıktığında ise kortejin içinde kalan arabalar oldu.Arabaları geçmek için şerit değiştirmeler başlayınca kazada o arada oldu.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kaza yapan arkadaşın suçu olmayabilir.
    Bu nedenle kaza için yorum yapamam.
    Fakat bu tür grup sürüşlerinde sorumluluk düzenleyenlere aittir.
    Organizasyon iyi yapılmalı ve korteji bozanlar derhal ortamdan uzaklaştırılmalı.

Geçtiğimiz haftalarda prostat kanserine dikkat çekmek için düzenlenen bir etkinliğe katıldım.
    300'den fazla motosiklet vardı ve neredeyse hepsini hayatımda ilk defa gördüğüm insanlardı.
    Yaklaşık 1,5 saatlik bir kortej gezisi oluşturuldu ve inanılmaz bir düzen içerisinde başlayıp sorunsuz bitti.
    İstenirse oluyor.
    Üstelik o kortejin sürüş kuralları benim bildiğim sürüş kurallarından farklıydı.
    Kendilerine göre bir düzen oluşturmuşlar ve bu düzen daha önceki tecrübelerinden ortaya çıkmış.
    Tabi hepimize bunlar anlatıldı ve herkes harfiyen uydu.

Türkiye'de niye olmasın?
    Olur.
    Alper_tim bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    MT-07
    Türkiye’de ego eğitimi ve adab-ı muhaşerete önem verilirse eskisi gibi... Neden olmasın?
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    15 yıl kadar önce Bogazici Koprusu haksiz ücret protestosu kortejine katilmistim. Belki 1000 tane motosiklet vardi, düzene hayran kalmistim.
    Cok keyifliydi.
    Ama su an, o duzeni tutturmak zor sanirim. Ben de cesaret edemiyorum artik.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orada kaza olmuş, birisi gelmiş gaz açıyor!

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    ^Korteje gidecek kadar aptal olmadıgım ıcın cok sukur , gecen yıllarda gitmek gibi bi hata yaptım adam abi motorun cok guzelmıs dıye bakarken ondekıne vurmustu o zaman anladım :D

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapan arkadaşın suçu olmayabilir.
    Bu nedenle kaza için yorum yapamam.
    Fakat bu tür grup sürüşlerinde sorumluluk düzenleyenlere aittir.
    Organizasyon iyi yapılmalı ve korteji bozanlar derhal ortamdan uzaklaştırılmalı.

Geçtiğimiz haftalarda prostat kanserine dikkat çekmek için düzenlenen bir etkinliğe katıldım.
    300'den fazla motosiklet vardı ve neredeyse hepsini hayatımda ilk defa gördüğüm insanlardı.
    Yaklaşık 1,5 saatlik bir kortej gezisi oluşturuldu ve inanılmaz bir düzen içerisinde başlayıp sorunsuz bitti.
    İstenirse oluyor.
    Üstelik o kortejin sürüş kuralları benim bildiğim sürüş kurallarından farklıydı.
    Kendilerine göre bir düzen oluşturmuşlar ve bu düzen daha önceki tecrübelerinden ortaya çıkmış.
    Tabi hepimize bunlar anlatıldı ve herkes harfiyen uydu.

Türkiye'de niye olmasın?
    Olur.
    Sorumluluk düzenleyene ait de hiç kimse orada düzeni sağlayamaz.Sürüş düzeni ile ilgili açıklama yaparsın tüm sürücüler buna harfiyen uyarsa düzen oluşur.Bir koyun sürüsünde bir iki deli koyunu idare edersinde bizim sürü toptan deli.Kazanım olduğu yerde trafik sıkıştı.Orayı geçince yol biraz boşaldı arkasında kızla teker yapıyordu bizim ekip.

Motosikleti
    CBR 600f,2006 Fazer 6,Burgman 400
    Bağdat caddesinden köprüye çıkan anayola çıkıldığında yoğun trafikte hararet yapan motorların soğuması için uygun koşul yani yolun açık olması nedeniyle herkes gaz açınca o arada riskli bir durum oluştu. Bu arada benim gördüğüm Kazadan 5 saniye öncesinde mavi motorun en sol şeritte durup arkaya baktığıydı. ve içimden şimdi kaza olacak amacı nedir dediğimi hatırlıyorum ve 5 saniye sonrası gelen çarpma sesi ile birlikte aynadan baktığımda gri motorun maviye çarptıktan sonra yolun sağına doğru sürüklendiğini kısmen de olsa gördüm.
    Burada korteji organize edenlerden daha çok trafik kurallarına dikkat edilmemesidir. Her iki arkadasa da geçmiş olsun dilerim. Allah daha beterinden saklasın hepimizi.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Kalabalık yapılan şeyleri sevmem, hele bu motosikletle alakalı bir şey ise. Grup sürüşlerinden, motosiklet kulüplerinin sürüşlerinden aynı oranda hoşlanmam. 1 kere katıldım bir üniversitenin motor kulübü sürüşüne orada kulüp başkanı arkadaşım olmasına rağmen hissettiğim ergenlik kokusu ve sidik yarışı beni nefret ettirdi ve gittiğimiz yerde işim çıktı diyip uzadım dönüşte o insanlarla aynı yolu gitmeye bile katlanamadım. Maalesef her konuda olduğu gibi motosiklet konusundada bilinç yok adam grup sürüşünde yanıma 0 yaklaşıp dostum nasıl memnunmusun kaç yapıyor diye soruyor ulen ananas bu muhabbeti neden oturup çay içerken yapmıyoruzda benim debriyaj manetime benden yakın sürerken söylüyorsun bunu? Beraber sürdüğüm tek kişi viraj yaparken tesadüf aynı yolda benim gibi pratik yapan bir arkadaşla tanıştık aynı kafada olduğumuzdan sadece onla sürerim. Bizim kafada bir arkadaşı daha varmış gelsin 5 dk gitsin bizle o grupla devam edip etmeyeceğime karat veririm, 3 kişiden fazla zaten sürmem. Ne zor iş tanzanyada hayatta kalmaya çalışmak

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Fermuar düzeni suruşlerde bile aksilikler oluyor

Kaldı ki boyle hurra geride kalanin canı cıksın suruslerde kaçinilmaz.

İlk sayfada yazdigim olayda,adamlar birbirine ana avrat sövüyor,kasklar havada uçuyordu..kazadan 5dk önce belkide muhabbet edip sigara içtikleri kişilerle..

Ne anladım böyle grup sürüşünden hesabı..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oncelikle geçmiş olsun uzun bir şeyler yazdım sonra sildim sorun çok net eğitim
    zamaninda katıldığım her kortejde lastik yakılırdı ama bir nizam içinde gerçekleşirdi
    lastik yakmak belki apacilik gibi gelebilir fakat ben o dumandan zevk alan biriyim ve korteji izleyen kişilerde bu durumdan yaşlısı genci kadını erkeği herkes zevk alıyordu ve shadow750in gök gürültüsü gibi egzoz patlatma sesini unutamiyorum icimi titretiyordu konuyu uzattim ne günlerdi ya

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Türk insanının ekip disiplini, ruhu yoktur. Araba konusunda da geçerli. Her yerde çıkıntılıp yapıp coşup ön plana çıkmaya çalışır. Bu yüzden ben de hiçbir şekilde toplu sürüşe katılmam. Zaten genelde kaza olur ve eziyete döner bu gibi organizasyonlar.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Gecen yil da katilmistim bu yil da katildim. Oncelikle kesinlikle basarisiz bir organizasyon, dizilme kurali yok, gecis kurali yok, ses/ekipman/guvenlik vs hic bir seyin kurali yok. Hindistan'dan halliceydik. Onumdekilerle/yanimdakilerle/arkamdakilerle mesafeyi koruyacagim diye akla karayi sectim.

Hele E5'e ciktiktan sonra yanimda igrenc eksozuyla ve ekipmansiz surucu/artci kombinasyonlu bir MT-07, dusuk devirde gurultusuyle bir HD hayatimdan bezdirdi acikcasi yolda. Bir kac tane de GSci vardi insanlarin arasinda slalom yapan onlara da guzel kufurler ettim. Kask kamerasinin videosunda kesin cikmistir guzel kufurlerim.

Madrap2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Gurcan abi 29eylulde sizinle masukiye gitmiştik fermuar duzeniyle ne guzel yolculuk yaptik ve benim ilk grup surusumdu baya zevk almistim ama bu sürüş berbatti ben zannettim hepsi bizimki gibi olacak diye ama olmadi malesef

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben genelde her korteje katılmaya çalışıyorum, 29 Ekim'de de korteje katılmak için evden çıktım ama sonra şeytan dürttü, yolun yarısına geldiğimde vazgeçtim, tek başıma Kıyıköy'e gittim. 2 sene önce Çanakkale'ye kortej olmuştu, o aktivite düzenli ve güzeldi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Madrap2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gurcan abi 29eylulde sizinle masukiye gitmiştik fermuar duzeniyle ne guzel yolculuk yaptik ve benim ilk grup surusumdu baya zevk almistim ama bu sürüş berbatti ben zannettim hepsi bizimki gibi olacak diye ama olmadi malesef
    Acikcasi o surus benim icin de ilk grup suruslerinden biri idi, digerleri hep kortej filandi. Fermuar duzenini uygulamaya calistim. Biraz hizli olmamiz disinda Masukiye surusu problemli degildi

Kortejde fermuar duzenini yapacak yerin bile kalmiyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)