Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

BELEDİYEDEN MOTOSİKLET PARK YERİ İÇİN İZİN ALMAK

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Mahallede 5 motorcuyuz, Park ettiğimiz yerden motoru çekmek isteyip deviren mi dersin. Park ederken motora çarpıp sinyalini kıran mı dersin.
    Yoksa salak salak konuşup alın oradan o motoru diyen mi dersin. Bizde bunlardan bıktık ve birinin ağzını burnunu kırmadan. Bu işten kurtulmak için kaldırımın ucundan ucuna Demirden motorları kilitlemek için birşey yaptırmak istiyoruz.

1-Kaldırım kullanım dışı
    2- Kaldırımın yol kısımında 7/24 Araçlar park halinde.

Kısaca 1 arabalık yere 5 motoru bağlayabileceğimiz birşey yaptırmak istiyoruz. Belediyeden ne gibi izinler almamız gerekiyor ?
    Nerelere başvuralım ya da başvuru yapmadan yapabileceğimiz birşeyler var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah kolaylık versin kardeşim

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kolaylık versin kardeşim
    5 motoru arka arkaya da koyarız da bağlayacak yer sıkıntı.

Motosikleti
    MT-07
    Hiçbir şekilde, hiçbir izin alamaz ve yasal olarak bir park yeri sahibi olamazsınız. Ancak ve ancak İzmir Büyükşehir Belediyesinin, istanbul'daki gibi ispark gibi bir uygulaması var ise kiralama yoluna gidebilirsiniz.

Park yeri kiralamak için genede müracaat edeceğiniz yer kendi ilçe belediyenizin fen işleri müdürlüğüdür. Yerinizde olsam bir boş alan bulup, çadır gibi birşey kurup motosikletleri oranın içine koyardım.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Yapamıyorsunuz diye biliyorum. Motorunuzu devirenlerin aynasını kırabilirsiniz veya arka camını vs. Kısasa kısas. Devlet ilgilenmiyorsa iş size düşüyor burada.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    @liquem arkadaşım bildiğim kadarıyla İzmir'desin. Ben Manisa'dayım ve belediye burada motosiklet park alanları(yere metal montesi) yapıyor ve motosiklet park alanı diye tabela da koyuyor. Ayrıca engelli vatandaşın ikamet ettiği binanın önüne, onlara özel parl yeri bile ayarlıyor.
    Yani Manisa'da oluyorsa İzmir'de neden olmasın. Gerekli başvuruyu yapın ama uygun bir dil kullanın, meseleye dair kanun varsa dilekçeniz de belirtin(ki illaki vardır ilişkili bir kanun). Gerektiği takdirde övgü veya beklenti imasında bulunun. Mümkünse dilekçenizi el ile teslim edin.

Not: Manisa'da veterinerliği olmayan belediyeye sokaktaki bir kedi için başvurmuşluğum ve yaklaşık bir saat içinde sokak hayvanları derneğinden hayvanı almışlıkları, çeşme musluğu arızası için başvurmuşluğum vardır. Sonra bana arayarak soruna dair geri dönüşler yapılmış. Açmadığım zaman bir daha aramışlıkları vardır.
    Kısaca çekinmeyin, isteyin. Hizmet görevleri, talep hakkınızdır. Talebinizde kullanacağınız dil önemlidir.
    İyi akşamlar.
    infernus, Riptalon, piri_reis ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Kaldırıma araç park etmek için hiç bir şekilde izin alamazsın hocam bence boşa emek harcama , esnaflar bile işgaliye alamıyor ücreti dahilinde sen hiç izin alamazsın, sakın izin almadanda yaptırayım deme o komşuların fotoğrafla bişeyler belgelerler zabıtayı oraya getirtirler dünyanın cezasını yersin benden sana kardeş tavsiyesi

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Çok zor arkadaşım.

Başka alternatiflere yönel.

İşgaliye cezasi yersin,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    kiralar ucuzsa bi dükkan kiralayıp atın içeri motosikletleri daha az uğraşmış olursunuz..
    HerveauX bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kiralar ucuzsa bi dükkan kiralayıp atın içeri motosikletleri daha az uğraşmış olursunuz..
    Dukkan bulamazsa,10-15 M2 bir depoda olur.

En azindan,su,gaz,elektrik aboneligiyle ugrasmaz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ortak park alanına böyle birşey yaptırabileceğini sanmıyorum ama yaptırsan bile belalı araba sahipleri iyice gıcık olabilir.

5 kişi iseniz, ufak bir depo bulun orayı kiralayın. hangi semttesin? eğer merkezi bi yer değil isen 500 600 tl e kiralarsın.

Depoyu buldun, motorları güvene aldın daha sonrasında bir anahtar alıyorsun eline, ayın belli günlerini belirliyorsun ve motoruna zarar veren arkadaşların arabalarını düzenli olarak çiziyorsun.

Mesela benim belalı bisiklet sürücüme her ayın 2. pazar günü ziyaret yapıp lastiğini bıçaklıyorum.
    CagrioneTR ve BiaRoss bunu beğendiler.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortak park alanına böyle birşey yaptırabileceğini sanmıyorum ama yaptırsan bile belalı araba sahipleri iyice gıcık olabilir.

5 kişi iseniz, ufak bir depo bulun orayı kiralayın. hangi semttesin? eğer merkezi bi yer değil isen 500 600 tl e kiralarsın.

Depoyu buldun, motorları güvene aldın daha sonrasında bir anahtar alıyorsun eline, ayın belli günlerini belirliyorsun ve motoruna zarar veren arkadaşların arabalarını düzenli olarak çiziyorsun.

Mesela benim belalı bisiklet sürücüme her ayın 2. pazar günü ziyaret yapıp lastiğini bıçaklıyorum.
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bulunduğunuz yerin belediyesine gidin bir konuşun bir şey yapmasalar bile en azından bir fikir verirler, yol gösterirler.

Simsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana kalırsa depoya vs. geçmeyin. Sinip alttan almayın, sizinde araçlarınız plakalı, vergili. Onlar araba koyacak siz motosiklet koyamayacaksınız bu çok saçma. Yukardaki arkadaşın dediği gibi orman kanunları geçerli

BiaRoss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Kana kan,dişe diş şakası bir yana şayet onlar işgaliye parası vermiyorlarsa sizlerin nereye koyduğuna karışamazlar takibi apartman vs.. giris cıkışlarını engellemiyor iseniz,istediğiniz yere park edebilirsiniz... biraz tartisma yaşarsınız diğer arkadaşlarında dedigi gibi sessiz kalmayın onların hakkı ise sizinde hakkınız.. He park ettiğimizde motosikletlere zarar veriyolar diyosanız;Ben olsam zarar veren hem araca hemde o aracın sürücüsüne zarar veririm

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Park edilen yeri gören bir kamera falan yok mu? düzgün park edilmiş bir araca zarar vermek suç değil mi?

Motosikleti
    MT 25
    Ufak bir yanlış anlaşılma olmuş zannedersem. Kaldırıma park etmeyi düşünmüyoruz. Kaldırımın kenarına araba park ediyor ya arabanın park ettiği 1 araçlık yere 5 motor koymayı düşünüyoruz şimdi çektiğim resimle aydınlatacağım sizi

Yeşil ile çizdiğim yere motorlar park edilecek Turuncu-Beyaz olarak çizdiğim yer Kaldırımın köşesine denk geliyor. Ek olarak 7/24 araçlar park halinde olduğu için kaldırım zaten kullanılmıyor. Kaldırımın kenarına bariyer boru tarzı birşey monte etsek bize yeterli. Yeşil alana da motorlarımızı koyarız.
    Böylece 5 arabalık yer kaplayacağımıza 1 arabalık yerde işi çözeriz diyoruz

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    adresi ver dostum. ben de izmir'deyim. arkadaşlarla o tatava yapanlara görünelim.

Motosikleti
    MT-07
    Ben açıklamaya çalıştım ama bir sürü bilir kişi çıkmış. Boşuna uğraşmayın die bir kez daha üstü kapalı uyarımı yapıyorum. Yasal hiçbir yol ile oraya motor parkettirecek bir izin çı-kar-ta-maz-sı-nız!.. Kaldırıma koyarsanız zabıta kovalar, akabinde emniyete intikal eder ve motorlarınız çektirilir...

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Siz motorları oraya koyun. Devirenin lastiklerini bıçaklayın, ya da ön arka cam ayna vs bırakmayın. Size zarar verene siz de zarar verin. Kamera yoksa da hak iddia edemez. Rahat vermeyin gevşeklere, dişinizi gösterirseniz anlayacaklardır. Ki; bu durumu izmir çevresinde paylaşırsanız birçok motorcu size destek çıkacaktır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)