Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R.I.P Superduke

Motovento
    REKLAM ALANI
    batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Virajlı dağ yollarında halen çift silindirli superduke’nin yenileceğini zannetmiyorum. Benim mt-07’yi cb650f yakalamıyor. Çünkü ben Torku muhafaza ederken cb650f torkunu koruyamıyor. Düzlükte geçer de zaten ss değil iki motosiklette. Düzlükte geçse ne olacak?
    tommygun bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaş bir üye öldü sandım.

acacagınız başlığa...

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Rip mi ? tank gibi motorla tüy gibi motoru ezecegini mi sanıyorsunuz saçmalamayın lütfen. Sd nin rakibi şuanda sfv4s hatta daha iyi bile olabilir kısmetse 1 yıl sonunda bi tane sahibi olmayı duşunuyorum

+1 streetfighter v4 çok efsane motor olmuş Ducati V4 bloğunun çalışma karakteristiğide sıralı 4 gibi değil alt devirler dolu dolu. Düşük devirlerde de üzmez.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rip mi ? tank gibi motorla tüy gibi motoru ezecegini mi sanıyorsunuz saçmalamayın lütfen. Sd nin rakibi şuanda sfv4s hatta daha iyi bile olabilir kısmetse 1 yıl sonunda bi tane sahibi olmayı duşunuyorum
    tüy gibi derken z h2 215 kg ıslak. superduke 213kg ıslak. h2 nin 260kg ağırlığından sonra kawasaki çalışmış ve bu motorda ağırlığı düşürmüş. ufak superşarjı sayesinde de eminim alt devirleri capcanlıdır. iki motosiklet karşılaştırılırsa zh2 gücüyle bariz öne çıkar ama burada kullanıcının v twin motor karakteristiği veya sıralı 4 karakteristiği konusunda seçim yapması gerekir.

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüy gibi derken z h2 215 kg ıslak. superduke 213kg ıslak. h2 nin 260kg ağırlığından sonra kawasaki çalışmış ve bu motorda ağırlığı düşürmüş. ufak superşarjı sayesinde de eminim alt devirleri capcanlıdır. iki motosiklet karşılaştırılırsa zh2 gücüyle bariz öne çıkar ama burada kullanıcının v twin motor karakteristiği veya sıralı 4 karakteristiği konusunda seçim yapması gerekir.
    Nereden baktınız bilmiyorum ama bir çok sitede 239 kilo gözüküyor ağırlığı. Kawasaki’nin sitesine baktım ama orada henüz teknik özellikler girilmemiş.

239 kilo ağırlıklada virajlarda, pistte şansı yok anca düz yolda hızlı gider

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    H2Z ıslak 215 değil, 239 kg.

Güncel SDR'ı bilmiyorum ama benim 2015 model ıslak 205 kilo, ful depo benzinle. Ki 19 litreden fazla aldığım oldu.

Beygir gücü H2Z 200hp, SDR 180hp.

Tork ise SDR 148 Nm, H2Z 137 Nm.

H2Z bir naked için aşırı hantal... 35 kilo fark az değil. Güç farkı minimal, torku daha az. Üstelik SDR o güce ve torkta çok daha düşük devirlerde ulaşıyor.

Şahsen bırakın SDR'ı, MT10SP'yi H2Z'ye tercih ederdim. O kadar hantal değil. Daha iyi fren ve süspansiyonla geliyor. En azından kağıt üzerinde daha zevkli motosiklet...

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Boşverin onu bunu makinalara bakın.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu teaser beni hiç etkilemedi ya şekli şemali de etkilemedi ne bileyim birde sd1290nın teaser bak canavarı salıyoruz diyor
    alttaki videodaki dayıyı oynatsan şu sliderdan çıkan kıvılcım beni benden alıyor kawasakinin reklam işinde çalışması lazım bence olmamış

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Virajlı dağ yollarında halen çift silindirli superduke’nin yenileceğini zannetmiyorum. Benim mt-07’yi cb650f yakalamıyor. Çünkü ben Torku muhafaza ederken cb650f torkunu koruyamıyor. Düzlükte geçer de zaten ss değil iki motosiklette. Düzlükte geçse ne olacak?
    O 650f kullanıcısının şeyliğidir 😀

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben virajlı dağ yollarında ve düzlükte 2'nizi de yakalayamıyorum tek silindir 250 cc ile

Motosikleti
    SD 1290R
    Kısacası ölü doğmuş bir bebek H2Z.

Bu motora en uygun uygulama touring bence. Zaten H2SX SE yılın en iyi motosikleti seçildi.

Naked uygulaması fazla zorlama olmuş.

İlginçtir, Goldwing de ilk olarak büyük bir spor motosiklet olarak düşünülmüş, sonradan touring olarak amacı değiştirilmiş... 1975 Goldwing:

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konudan bağımsız supercharge destekli 250cc-500cc motosiklet çıkarsalar tadından yenmez diye düşünüyorum.

Yoksa bu modelin bir esprisi yok bence.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O 650f kullanıcısının şeyliğidir ��
    Ha diyorsunki 4>2 öyle mi? İşte her zaman öyle olmuyor

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Koyu bir kawa sever olarak ZH2 savunacak pek yanı yok.
    Tuono çakması kafa grenajı,
    Ön orta şeker brembo arka nissin,
    Orta şeker yürüyen aksam,
    Arka çift maşa,
    Oysaki amiral logo taşıyan özel bir h2 serisi..

240kg 200ps ile h2 ler içinde stock map ile yürüyen kalmadı ve 231 olarak güncellendi, naked roll savaşlarında aynı sorunlar bu naked içinde geçerli olacak. Kawa 2022 gibi yine geriden gelip günceller..

Ülkemizde iki silindir ve avrupa motorların kötü algısı var çünkü çoğunluk gönlündekine değil moda olana, arzuladığına değil kolay satılana sahip oluyor.
    Bu sayede avrupa motorların ikinci ellerine sahip olmak japonlara göre daha kolay.
    Örnek 2016 0km 1290 duke var ve 88 isteniyor, kawasaki kusura bakmasın..

Bu arada, ne zaman zh2 görsem aklıma kapibara kemirgeni geliyor..
    olcaytuna bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada, ne zaman zh2 görsem aklıma kapibara kemirgeni geliyor..
    https://i.ibb.co/tMsY3kz/images.jpg
    RAM Air var sanki bu kemirgende

Japondan vazgeçemeyen çok yüksek bi topluluk var. Onlar acisindan bakarsaniz avrupalilarin doluluğuna yakın bi japon geliyor. Japonlar adım atmaya başladı en azından

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ha diyorsunki 4>2 öyle mi? İşte her zaman öyle olmuyor
    Yok öyle demiyorum, 650f in viraj kabiliyeti mt07-09dan daha iyi geldi bana, yoksa ben endurocu adamım viraj ve birden fazla silindir benim neyime 😀

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Benim için demişler rip, yollarda görüşürüz kib
    Yeni şase ve kuyruk ile yeni duke..
    Angrypower ve piri_reis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler