Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ekipmanlar azami kaç sene kullanılır sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık bir ay önce kendi kendime bir şey keşfettim.
    Şu soruyu soruyorum;
    Bu malzemeyi oğluna ya da kızına kullandırırmısın?
    Cevap hayır ise o zaman diyorum sen de kullanma.

Nerden çıktı bu sazanlık diye düşünebilirsiniz.
    Şurdan çıktı.
    Yaklaşık bir ay önce kızıma kask almaya gittik.
    Henüz 10 yaşında ve çok fazla seçenek maalesef yok.
    LS2'nin bir modelini beğendi.
    Ben LS2 konusunda oldukça nötr bir adamım.
    Yani beni tedirgin edecek bir durumu yok.
    O nedenle aldım.
    Daha doğrusu motosiklet mağazasında satılan hiç bir kask bende korurmu acaba diye bir tedirginlik yaratmaz.
    Fakat en kral kaskta olsa düştü mü güvenimi kaybederim.
    Bu nedenle 99,99€ verdiğim ve diğer markalara bakınca neredeyse bedava dediğim LS2 ile eve gelince kızıma bilindik uyarıları yapmaya başladım.
    Sakın düşürme!
    Sağa sola çarpma!
    vs.
    Sonra ertesi gün okuldan almaya giderken kaskı sol aynama taktım.
    Ve kapıya bile varmadan düşürdüm.
    Kask böyle hoplaya zıplaya önümden yuvarlandı.
    Kızımı uyarırken kendimi uyarmayı unutmuşum.
    Aynı gün aynı kasktan bir tane daha aldım.
    Çünkü kızım o kaskı takarsa tedirgin olacaktım ve bu sürüşüme de yansır.
    İşte o gün üstte yazdığım yaklaşımı kendime düstur edindim.
    Senin 0.1 cent daha versen 100 Euro'ya alacağın kaskı, (Eğer model numarası Ls2 FF392J ise )biz burada bizim velede 563 TL vererek alamıyoruz. Niye çünkü 1 hafta o kask için çalışmam gerekiyor. Yine fakir edebiyatı yaptım ama, burada SKT'si geçmiş kaşarları bile üzerindekil tarihi silerek yeni tarihli olarak tekrar sattıklarından haberdar olarak tüketmeye devam edebiliyoruz.
    Dolayısıyla, elimizdekini yere 50 kere düşürsek de, kullanmaya devam ediyoruz.
    COQ bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Acı gerçekleri haykırmasaydın daha iyiydi. Shoei kaskımın üzerindeki impact noktalarına gözüm takılmaya başladı

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acı gerçekleri haykırmasaydın daha iyiydi. Shoei kaskımın üzerindeki impact noktalarına gözüm takılmaya başladı
    Sen sohei yi bana ver,madem darbe almiş,ben kullanirim..

Kendine arai rx7 alirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin 0.1 cent daha versen 100 Euro'ya alacağın kaskı, (Eğer model numarası Ls2 FF392J ise )biz burada bizim velede 563 TL vererek alamıyoruz. Niye çünkü 1 hafta o kask için çalışmam gerekiyor. Yine fakir edebiyatı yaptım ama, burada SKT'si geçmiş kaşarları bile üzerindekil tarihi silerek yeni tarihli olarak tekrar sattıklarından haberdar olarak tüketmeye devam edebiliyoruz.
    Reis düşürmeyi geç,az biraz yarilsa bile çekomastik surer kullanirik..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kaskın içinde hapşırıldıgında bile değiştirmeyeni linç eden tayfa arasında sonunda bir halk adamı cıktı da konustu

yarılmadıgı sürece kullanmaya devam
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen sohei yi bana ver,madem darbe almiş,ben kullanirim..

Kendine arai rx7 alirsin
    Aga shoei’yi kullanıyorum walla. 2016 aralık üretimi kask. Bu yıl 3.senesini dolduruyor. Lakin 1-2 defa daha düşerse kullanmam onu. Levend aga öyle dediğin gibi olmuyor bu işler. İnsan tırsıyor. Ben geçen seneki kazada ağzım yüzüm dağılır die bekliyordum, burnum kanamadı. Bak şimdi 35km gittim 35km geldim. Premium olmayan bir kask ile o yol çekilmiyor. Aerodinamik bile farkediyor. Kafamı özgürce sağa sola çevirip bakabiliyorum. LS2 var iken kafamı çevirdiğimde ortalık karışıyordu.

Ayrıca ben S beden kask kullanıyorum. Pek kişiye olmuyor. Olmadığından dolayı bazen ucuza buluyorum çünkü ellerinde tek kalmış oluyor

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

[/COLOR]
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga shoei’yi kullanıyorum walla. 2016 aralık üretimi kask. Bu yıl 3.senesini dolduruyor. Lakin 1-2 defa daha düşerse kullanmam onu. Levend aga öyle dediğin gibi olmuyor bu işler. İnsan tırsıyor. Ben geçen seneki kazada ağzım yüzüm dağılır die bekliyordum, burnum kanamadı. Bak şimdi 35km gittim 35km geldim. Premium olmayan bir kask ile o yol çekilmiyor. Aerodinamik bile farkediyor. Kafamı özgürce sağa sola çevirip bakabiliyorum. LS2 var iken kafamı çevirdiğimde ortalık karışıyordu.

Ayrıca ben S beden kask kullanıyorum. Pek kişiye olmuyor. Olmadığından dolayı bazen ucuza buluyorum çünkü ellerinde tek kalmış oluyor
    Aga s beden baya kucukmuş,madem shoeicisin burdan devam et..

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, 2016 yılında vasat bir kask aldım. 3.5 yıldır bilfiil kullanmaktayım. Artık eskidiğini düşünmeye başladım.

Sizce ekipmanların ömrü ne kadardır?
    Kaskın içine bak orada üretim tarihi yazar. Kasklar üretim tarihinden itibaren 5 yıl ömrü vardır

Ekipman olarak bahsedilen sadece kask değil heralde.2010 yılından bu yana kullandığım kask,boyun ve vucut koruması var.Kitapçıklarında 2 yılda bir değiştirilmesi gerektiği yazıyordu.Kendi açımdan baktığımda mümkün değil.Hala kullanıyorum.Mecburiyetten kaskımı 2015'de yeniledim Eskisi darbe aldığı ve süngerler bozulduğu için.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Benim kask 2014 uretimi, bana 2018 yilinda odemeyi nasil yapayim fln derken yil olayini unuttum ve itelediler. Gerci bayagi indirimle aldim demek indirimin sebebi kaskin eski olmasiymis 1 senede fark edilir derecede hava kanallari kapali olmasina ragmen islik gibi ses almaya basladi ama sungerleri vs iyi durumda. Sungerleri yikarken kaskin ucra bir kosesindeki kopugu parmagimla hafifce bastirdim biraz sertlesmis ama yine yumusakligi var hemen gomuldu. Bu kaski 1 yil bilemedin max 2 yil daha kullanip yenisini almayi planliyorum ama bakalim ekonomi ne gosterecek, keske farkli farkli iyi kasklar alip degistirerek kullanabilsek.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, 2016 yılında vasat bir kask aldım. 3.5 yıldır bilfiil kullanmaktayım. Artık eskidiğini düşünmeye başladım.
    Kask guzel olsaydi ve severek kullansaydin eskidigini dusunmezdin bence

Motosikleti
    yamaha xmax400
    Benim eldiven ile ilgili bir yorumum olacak. Kaliteli güvenli olsun diye Dainese yazlık eldiven almıştım bundan 5 sene evvel. Yılda 6-7 bin km yapan bir kullanıcıyım ve gecen sene çok düşük bir hızda motoru devirdim. Üzerimdeki tozu toprağı silkerken, eldivenin avuç içi kısmının dikişlerinden patladığını görünce moralim bayağı bozulmuştu açıkçası. Kazanın durumunu, elimi nereye koyduğumu falan hatırlamıyorum ama bu kadar düşük hızda eldivenin dikişlerinden patlaması sıkıntı bence. Ya da marka modelden bağımsız her 2 veya 3 yılda bir yenileyeceğiz ekipmanları.

Ülkede ekipman ateş pahası ama hala kitapcıkta 5 yıl yazıyor değiştirmem lazım, kaskı 50 cm yukardan dusurdum işlevini yitirdi tarzı konusuluyor.

Kask için 5 yıl ama dizlik parcalanana kadar giyiliyor, garip.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Biraz konununun dışına çıkıyorum.Bazı markaları çok abartıyoruz. Dünyanın heryerinde bu böyle mi bilemiyorum. Model amaç belirtilmeden markalara çok takılıyoruz. Bir vw düşünün 2 milyonluk arabasıda var 120 bin lik arabasıda var. Birde renault var 140 bine arabasıda var 500 bine arabasıda. Şimdi siz bir polo, golf ile bir talismanı bir tutabilirmisiniz ? Aynı şekilde bir clio ile bir passatı bir tutabilirmisiniz ? Sürekli shoei ls2 arai diye konuşuyoruz fakat gelişen ülkelerde veya ekonomik farklılıkların açıldığı ülkelerde artık büyük markalar pazarda kalabilmek veya başka bir para girebilmek için çok daha iyi ve çok daha basit ürünler yapıyorlar. Yani altımdaki vw her virayı ayırırım kafasında hareket etmemek lazım. Yani markalara para verip aklınızı takılı bırakmayın. Ne alıyorsunuz kask size ne sunuyor materyali nedir. Kaskın üretim tarihine gelene kadar araştırılması gereken çok konu var. Kask alırken dikkat edin mümkünse sergilenmemiş kapalı kutu almaya çalışın. Yoksa ha 2017 ha 2019 ne farkedecek 2019 kaskı 1 ayda çöp eden kuryeler var. Pek mümkün gözükmüyor ama shoei veya arai yarın hjc gibi 400 liraya kask yaparsa abi bu shoei diye araştırmadan alıp kafanıza takmayın.

Konuyu toplayacak olursam ekipmanların azami bir süresi olmaz. Malzemenin materyali dış koşullarla etkileşimi sizin ona yaptığınız bakım malzemelerin sürelerini ciddi oranda değiştirebilir. Düşünün yurt dışında birmilyon km yapan motosikletler bizde 50 bini geçince yüzüne bakılmıyor.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler kask için aralık ayında bir test yapacagım.

1 senedir kask kullanıyorum ama kask uretım tarihi 5 yıl olmus ls2.

içine kafa gibi agırlık yapan bir sey oturtup 100 ile giderken viraja fırlatacagım boş yolda.

bakalım nolcak
    Bunla ilgili kesin bir video çek koy youtube a bize de linki at izleyelim. Bence kavun koyulabilir hem darbe alacak mı kavun dağılacak mı bunu da denemiş olursun.
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunla ilgili kesin bir video çek koy youtube a bize de linki at izleyelim. Bence kavun koyulabilir hem darbe alacak mı kavun dağılacak mı bunu da denemiş olursun.

benim kafam kavundan daha kalın diyip testi eleştirecek tayfa olacaktır elbet
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    3 YILDIR HER gün giydiğim mont pantolonu daha bi defa yıkamadım yıkadığım zaman çöp olan 1 takım elbiseden sonra pis pis giyiyorum
    gardropta duran toplasan 10 defa giyilmiş buse adventura var şimdi aldığım 4 yıl oldu fakat her zaman giymiyorum bırak renk solmasını toz bile yok üzerinde 5 yıl önce üretildi diye eski mi sayılıyor?
    kask ha keza schubert te öyle 3 yıldır toplasam 15000 km yol yapmadım bi defa yere düştü yan cam üzerine 5 yıl olunca üzerinde çizik olmayan kask ı çöpe mi atayım bu bahsettiğim ekipmanları 10 yıl kullanırım diye en pahalısını aldım birkaç yılda bozulmayanlardan
    gider bi defa sağlamını iyisini alırım sonra gittiği yere kadar kullanırım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)