Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: İnazumadan sonra hangisi

Katılımcı sayısı
54. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Tracer700

24 44.44%
  • Vercys650

6 11.11%
  • Vstrom dl650

11 20.37%
  • Nc750x

13 24.07%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

inazuma gw250'den sonra nc750x dct nasıl gider yada tracer 700 'emi yönelmeli?

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Değerli arkadaşlar,
    inazuma gw250 motorumu 2016 nc750x dct alarak büyütmek istiyorum.Boyum 1,69 kilom 75 olup bacak boyum uzun olduğundan ayaklarım yere değiyor.Fiziksel olarak çok kuvvetli değilim öncedende bel fıtığı atlattım dolayısıyla amörtisör ve sele konforuda benim için hayli önemli.
    Bu noktada sizlerin tavsilesini almak istiyorum.Hem az yaksın hemde iyi kaçsın istiyorum ama inazuma kadarda konforlu olmalı.Bu noktada sizlerin tavsiyesi ne anlamda olur böyle devammı etmeli almalımıyız.nc mantıklı geliyor ama tracer 700 de aklımı karıştırıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    250cc (mt25) den 750cc'ye (nc750s) geçmiş biri olarak, sorun değil diyorum. sele yükseklikleri farkı fazla değil.

öte yandan nc750 'lerin selesi ve amortisörleri sert.. daha bu sabah artçım, bir sarı-siyah asfalt kasistinden yavaş geçerken sırtının ve belinin acıdığını söyledi. bel fıtığın varsa bunu iyice araştır.
    blueway2 ve atalayalper bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Hem az yaksın hemde iyi kaçsın derseniz cb500f'de bakın derim.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    CB500F'in de selesi ve amortisörleri serttir. Naked motorda konfor işi yalan zaten.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Nc750 kadar berbat bir şey sürmedim. Şey diyorum cünkü motosiklet demeye bin şahit.

F800s / st / gt bunlara da bakabilirsin.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Sym wolf 250 kullanıyorum.Kawasaki kle versys 650 düşünüyorum.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sym wolf 250 kullanıyorum.Kawasaki kle versys 650 düşünüyorum.
    Benim motor ilanda belki biliyorsundur. Geçen gün 2014 Er6F takas teklifi aldım. İçim gitti ama bakımıyla, kaza sonrası karenajıyla uğraşamam,maliyetli olur diye çekindim, kibarca reddettim arkadaşı.

Motosikleti
    MT-07
    Kudurmayacaksan tracer alma derim. Kudurmayı seviyorsan da hayırlı olsun...
    blueway2 bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu başlık altında iki motosiklet hakkında görüşler var göz atmanızı öneririm.
    Nc 750x mi tracer 700 mü ?

Bu iki motorun yanında Kawasaki Versys 650 de inceleyin derim.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Hocam herşeyden önce eğer istediğiniz şey dct şanzuman ise nc güzel ve muadili olmayan bir motor. Bu arada bel fıtığı gibi bir rahatsızlığınız varsa herşeyden önce motorun üzerinde karın kaslarınızı güçlendirip aktive edebilmeyi öğrenmenizi şiddetle tavsiye ediyorum bu amaç için kemer gibi ekipmanlarda kullanilabilir.

Öte yandan tracer ile nc arasında uçurum bir fark yok, sanılanın aksine yakıt olarakta gidiş hissiyatı olarakta. Asıl istediğin dct şanzuman ise nc güzel motor.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc750 kadar berbat bir şey sürmedim. Şey diyorum cünkü motosiklet demeye bin şahit.

F800s / st / gt bunlara da bakabilirsin.
    NC'ye motosiklet demeyeceksek (mesela) HD'lara da demeyelim; dizel traktör veya su motoru gibi takatuka patpatpat devir çevirirken sayabileceğin motosiklet mi olur?
    Neye göre kime göre bu sınıflandırmalar?
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC'ye motosiklet demeyeceksek (mesela) HD'lara da demeyelim; dizel traktör veya su motoru gibi takatuka patpatpat devir çevirirken sayabileceğin motosiklet mi olur?
    Neye göre kime göre bu sınıflandırmalar?
    HD’lerin tarzı ve alıcı kitlesi o. Motosikletin patapata çalışmasını isteyen kitle. Düşük beygirler, yüksek ccler. Yine de NC ile karşılaştıramayız. HDler kaliteli, frenleri ve viraj performansları harika.

Nc viraja da girmiyor, frende yapmıyor, gitmiyor da. Ayrıca hdler kadar ağır. Honda’nın o motosikleti bu kadar çok satması cidden harika bir satış başarısı diye düşünürken avrupa’daki satışları inceledim ve şunu anladım; satış başarısı falan değil. Tamamen bizim insanımızın kaliteli motosikletten anlamaması, ruhsuz olması. Motosiklet ruhsuz, adam da ruhsuz, bu yüzden alıyor.

Avrupa’da 55 yaşında adamlar Ducati Hypermotard binip teker yapa yapa geziyor. Bizde 25 yaşında gençler nc750 hayali kuruyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    HD’lerin tarzı ve alıcı kitlesi o. Motosikletin patapata çalışmasını isteyen kitle. Düşük beygirler, yüksek ccler. Yine de NC ile karşılaştıramayız. HDler kaliteli, frenleri ve viraj performansları harika.

Nc viraja da girmiyor, frende yapmıyor, gitmiyor da. Ayrıca hdler kadar ağır. Honda’nın o motosikleti bu kadar çok satması cidden harika bir satış başarısı diye düşünürken avrupa’daki satışları inceledim ve şunu anladım; satış başarısı falan değil. Tamamen bizim insanımızın kaliteli motosikletten anlamaması, ruhsuz olması. Motosiklet ruhsuz, adam da ruhsuz, bu yüzden alıyor.

Avrupa’da 55 yaşında adamlar Ducati Hypermotard binip teker yapa yapa geziyor. Bizde 25 yaşında gençler nc750 hayali kuruyor.
    İşte konu amaçla ilgili; ona bir ulaşım aracı olarak bakanlar NC ile mutlu oluyor - bu işlev için bir ruh(!) gerekmiyor ve bu işlevi mükemmelen yerine getiriyor, NC motosiklete zevk için binene hitap etmiyor tabi ki...

NC de bu arada Honda'nın en çok satan adventure(!) modeli. Belki bu sene kendi klasmanında yenilenmiş CB500X ile kapışır bilemedim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB500F'in de selesi ve amortisörleri serttir. Naked motorda konfor işi yalan zaten.
    Seleye 3d file uygulama + amortisör ayarlarının düzgün (yüke uygun ve ön/arka uyumlu çalışacak şekilde) yapılması sayesinde 2 - 2,5 saatlik kesintisiz sürüşlerle İstanbul - Bodrum - İstanbul yaptım bu yaz; gayet güzel ve rahat oldu - yormadı üzmedi.

Üstelik CB500F şehir içinde NC'ye göre daha kıvrak ve keyifli; %95-99 şehir içi %5-1 şehir dışı kullanacaksanız NC yerine CB500F veya CBR500R (2019 model öncesinde oturuş üçgeni naked olanla bire bir aynı...) çok uygun bir alternatif olur...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Sana olayın özünü tecrübelerimle aktarayım.

Valla ben de 1 yıl inazuma kullandım. Eğer Inazuma'dan memnun kaldıysan NC den devam et. Yok "keşke inazuma değil de MT-25 alsaydım" diye düşündüysen Tracer al.
    ekremcelik00 ve blueway2 bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte konu amaçla ilgili; ona bir ulaşım aracı olarak bakanlar NC ile mutlu oluyor - bu işlev için bir ruh(!) gerekmiyor ve bu işlevi mükemmelen yerine getiriyor, NC motosiklete zevk için binene hitap etmiyor tabi ki...

NC de bu arada Honda'nın en çok satan adventure(!) modeli. Belki bu sene kendi klasmanında yenilenmiş CB500X ile kapışır bilemedim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Ruhsuz konusunda katılmakla beraber düzeltme yapmam gerek, NC'nin satış konusundaki başarısı motosikletin harika olmasından dolayı değil. Yani "honda spacy ülkemizde çok satıyor, en iyi motosiklet budur." diyemeyiz. NC 750 yurtdışında benimde çok karşılaştığım şekilde kuryelerin motosikleti. Kuryeler tercih ediyor çünkü az yakıyor ve önde bagajı var, nispeten güzel bir güç var. Bu yüzden satışları yüksek.

Motosiklet alıp satarken her zaman yurtdışındaki kaynaklara bakarım. Biz motosiklet kültürüne yeni yeni başlayan bir ülkeyiz. Bu kültürü yıllardır sürdüren ve dibimizdeki Yunanistan'a bakarım sürekli bir motosiklet alırken.

Örneğin, Türkiye'deki ilandaki nc sayısı, yunanistan'daki nc sayısı. yunanistan: 113 türkiye: 318
    https://imgyukle.com/i/EDi3ly
    https://imgyukle.com/i/EDiehp

Benimde lafım zaten bu ruhsuz motosikleti yere göğe sığdıramayan, hayatında sürdüğü motosiklet sayısı iki haneleri görmemiş tayfaya.

Gel gelelim bu siteden bir Ducati bakayım, Türkiye'yle karşılaştırayım desen epey az nüfüsu olmasına rağmen bir sürü ilan çıkar, bizi sollar geçer. Çünkü gerçekten güzel motosiklet binme konusunda avrupa çok önde bir yerde. Adamlar eski de olsa, kaliteli motosiklete biniyor.

Aha siteyi de bırakayım, merak eden sahibinden.com'la karşılaştırsın. www.car.gr

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG

Nc ulaşılması kolay motorlardan biri. Zamanında 20.000 liraya bile nc bulunabiliyordu. Doğal olarak fazla parası olmayıp yeni model 750cclik motora binmek isteyenlerin tercihi olan motordu.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Çok eski model değilse NC alın sakin giden kudurmayan bir motor yakıtıda az tavsiye ederim

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana olayın özünü tecrübelerimle aktarayım.

Valla ben de 1 yıl inazuma kullandım. Eğer Inazuma'dan memnun kaldıysan NC den devam et. Yok "keşke inazuma değil de MT-25 alsaydım" diye düşündüysen Tracer al.
    İnazumanın konforundan çok memnunum ama gidişinden memnun değilim,aynı şekilde konforlu olup az yakan hızıda tatmin edici bir model arıyorum

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ruhsuz konusunda katılmakla beraber düzeltme yapmam gerek, NC'nin satış konusundaki başarısı motosikletin harika olmasından dolayı değil. Yani "honda spacy ülkemizde çok satıyor, en iyi motosiklet budur." diyemeyiz. NC 750 yurtdışında benimde çok karşılaştığım şekilde kuryelerin motosikleti. Kuryeler tercih ediyor çünkü az yakıyor ve önde bagajı var, nispeten güzel bir güç var. Bu yüzden satışları yüksek.

Motosiklet alıp satarken her zaman yurtdışındaki kaynaklara bakarım. Biz motosiklet kültürüne yeni yeni başlayan bir ülkeyiz. Bu kültürü yıllardır sürdüren ve dibimizdeki Yunanistan'a bakarım sürekli bir motosiklet alırken.

Örneğin, Türkiye'deki ilandaki nc sayısı, yunanistan'daki nc sayısı. yunanistan: 113 türkiye: 318
    https://imgyukle.com/i/EDi3ly
    https://imgyukle.com/i/EDiehp

Benimde lafım zaten bu ruhsuz motosikleti yere göğe sığdıramayan, hayatında sürdüğü motosiklet sayısı iki haneleri görmemiş tayfaya.

Gel gelelim bu siteden bir Ducati bakayım, Türkiye'yle karşılaştırayım desen epey az nüfüsu olmasına rağmen bir sürü ilan çıkar, bizi sollar geçer. Çünkü gerçekten güzel motosiklet binme konusunda avrupa çok önde bir yerde. Adamlar eski de olsa, kaliteli motosiklete biniyor.

Aha siteyi de bırakayım, merak eden sahibinden.com'la karşılaştırsın. www.car.gr
    Yunanistan çok gidip geldiğim bir yer; oradaki kadar külüstür eski püskü motosiklet ve arabayı hiçbir yerde görmedim. (90'ların başında İtalya öyleydi, değişti sonra...) Adamlar krizden yeni yeni çıkıyorlar. Nispeten yeni bir model olan NC'nin orada daha az olması normal değil mi? Hem Yunanistan ile aramızda acayip bir nüfus farkı var (biz onların 8 katıyız...), satıştaki motosikletleri nüfusa oranlamamız gerekmez mi?

Bir de ben dışarıda NC kullanan kurye görmedim açıkçası, daha çok gezmeyi seven ve bunu da uygun bütçe ile (yani az yakıt harcayarak) ama nispeten de alternatiflerinden konforlu yapmak isteyenlerin seçtiği bir motosiklettir diyelim...
    blueway2 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    İlk defa bir konuda nc750 övülmüyor gözlerime inanamadım. Yine bu şekilde nc vs konusunda nc nin ruhsuz bir motor olduğunu, iki kişi yokuş yukarı Doblo sollayamadığımızı yazınca benimle billur geçmişlerdi nerede o tipler?
    mesut hoca, BiaRoss ve Onur34 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)