Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: İnazumadan sonra hangisi

Katılımcı sayısı
54. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Tracer700

24 44.44%
  • Vercys650

6 11.11%
  • Vstrom dl650

11 20.37%
  • Nc750x

13 24.07%
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

inazuma gw250'den sonra nc750x dct nasıl gider yada tracer 700 'emi yönelmeli?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda goldwing
    Günaydın olsa, o rahat etsin diye ben sırtımda taşırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi arkadaşlar hanımımla beraber uzun yol için, artçısı ve sürücüsü için en rahat hangisi? + şehir içi kullanacağım. Böyle bir motor var mı? Bizim beklentilerimiz mi yüksek? Parayı verince az yaksın, rahat olsun,uçsun,bakımı parçası ucuz olsun, kahve yapsın. Yaş önemli ise 49. Bunların içinde en uzun süre kullanılacak sorunsuz olan hangisidir?
    650 SEGMENTİNİN en konforlusu vstorm dur artçı yı da üzmez rahattır konforludur gücü de gayet yerinde parçası bol ustası çok ve sorunsuz bi motosiklettir nc de beton gibi sele tracer yere çok yakın
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Teşekkür ederim.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC touring değil ki? NC'nin problemi alışık olduğumuz hiçbir sınıfa tam oturmaması O yüzden böyle uç noktalarda yorumlar geliyor. En yumuşak veya olumlu yorumlar kafasında sınıf ayırımlarının yerleşik olmadığı (piyasa tarafından bozulmamış) nispeten yeni kullanıcılar. Piyasa tarafından formatlanmış eski kullanıcılar en kötü yorumları veriyorlar.

NC'nin amortisörlerini elden geçirdiğin zaman mis gibi stabil ve güvenli viraj dönüyor. Olay 5-6.000TL para dökmekte. Tracer'ın amortisörleri de b.k gibi afedersiniz, ona iyi diyen amortisörden anlamıyordur... Ona da amortisör yapmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Tracer'ın her yeri "ben ucuzum" diye bağırır bu arada. (NC'nin karnesi de iyi değil bu konuda, ama Tracer'dan bir tık iyidir, en azından benim nazarımda.)
    Bence sport touring bir makine Nc750x çünkü enduro vasıflarından hiçbirini taşımıyor. Asfalttaki ufak eğimde bile racing gibi sert tepki veriyor, ne süspansiyon ne de konfor var

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sport touring bir makine Nc750x çünkü enduro vasıflarından hiçbirini taşımıyor. Asfalttaki ufak eğimde bile racing gibi sert tepki veriyor, ne süspansiyon ne de konfor var
    Haklısınız benimde endişem süspansiyonlarının sert ve motorun konforsuz olmasıydı.inazumanın süspansiyon ve sele konforu muhteşem,aynı konforu ve ilavetende gücü bünyesinde barındıran modeli bulmak istedim bende ama nc doğru adres değil sanırım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla bir sınıflandırma yapacak olsam NC'ye (uydurma) "muscle commuter" sınıflandırmasını yakıştırırdım.

NC'nin süspansiyon işi de yukarıda yazdığınız kadar düz bir konu değil; (2017 ve öncesi için yazıyorum) önler fazla yumuşak (viraj dönemiyor eleştirileri bundan kaynaklanıyor sanırım...) ve rebound dampening çok az. Arka ise hem sert hem de hiç rebound dampening yok, çukurdan sonra direkt aynı hız ve şiddetle geri dönüyor, dolayısıyla bir müddet sonra seleyi de olduğundan sert hissettiriyor.

1. Ön tarafın yaylarının ve yağ kalınlığının değişmesi gerekiyor. (Ben Hyperpro yay seti takıp yağı kalınlığını da 10'dan 15'e yükseltmiştim, harika olmuştu...) (ÖNEMLİ: Yeni seri - sanırım 2018 ve sonrası - dual bending valve ön amortisörleri bilmiyorum; onlarla ilgili kullanmış olanlar yorum yapabilir...)
    2. Arka tarafa yapacak bir şey yok, yeni amortisör takmak lazım. (Onu da Hyperpro yapmıştım...) Gerçekten kötü. Bununla birlikte, arkanın preload ayarını kendine göre düzeltmeyi bile denemeden burada yorum yapan kekolar da olduğuna %100 eminim...
    3. Seleyi halletmek de çok kolay, mevzu değil bence. (Ama öncelikle amortisörler halledildikten sonra değerlendirilmeli ve buna göre devam edilmeli...)

Asıl sıkıntı yukarıdaki 1 ve 2. maddeler; herkes bunlarla uğraşmak ve/veya ekstra para dökmek istemez. (Ancak bu masraflara girdiğiniz zaman bambaşka ve oldukça da iyi bir motosikletiniz oluyor...)

NC'nizi olması gereken hale getirmek için ne masraf yapmanız gerektiğin >>buradan<< öğrenebilirsiniz. (Orada gördüğünüz fiyatlar Hollanda KDV'si dahil fiyatlar, Türkiye'ye gelişi hemen hemen aynı veya çok az üstü oluyor, Türkiye'de temsilcisi var ve ithalat vs. ile siz uğraşmıyorsunuz, almak istiyorsanız firmaya sorun temsilciye yönlendirsinler...) (Ben 2015 NC750X'im için "Streetbox HONDA NC 750 X" ürününü almıştım, 10 numara 5 yıldız memnun kalmıştım, bu güncellemenin motosikleti ne kadar - ve iyi yönde - değiştirdiğine inanamazsınız...)

Bu arada Tracer'a da lazım böyle düzenlemeler. Buyurun >>buraya<< bakın Tracer için de benzer ürünleri var, ihtiyaç olmasa kimse bunları üretmek için zaman ve para harcamazdı değil mi?
    SuleymanE ve zapalka bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    İlla bir sınıflandırma yapacak olsam NC'ye (uydurma) "muscle commuter" sınıflandırmasını yakıştırırdım.

NC'nin süspansiyon işi de yukarıda yazdığınız kadar düz bir konu değil; (2017 ve öncesi için yazıyorum) önler fazla yumuşak (viraj dönemiyor eleştirileri bundan kaynaklanıyor sanırım...) ve rebound dampening çok az. Arka ise hem sert hem de hiç rebound dampening yok, çukurdan sonra direkt aynı hız ve şiddetle geri dönüyor, dolayısıyla bir müddet sonra seleyi de olduğundan sert hissettiriyor.

1. Ön tarafın yaylarının ve yağ kalınlığının değişmesi gerekiyor. (Ben Hyperpro yay seti takıp yağı kalınlığını da 10'dan 15'e yükseltmiştim, harika olmuştu...) (ÖNEMLİ: Yeni seri - sanırım 2018 ve sonrası - dual bending valve ön amortisörleri bilmiyorum; onlarla ilgili kullanmış olanlar yorum yapabilir...)
    2. Arka tarafa yapacak bir şey yok, yeni amortisör takmak lazım. (Onu da Hyperpro yapmıştım...) Gerçekten kötü. Bununla birlikte, arkanın preload ayarını kendine göre düzeltmeyi bile denemeden burada yorum yapan kekolar da olduğuna %100 eminim...
    3. Seleyi halletmek de çok kolay, mevzu değil bence. (Ama öncelikle amortisörler halledildikten sonra değerlendirilmeli ve buna göre devam edilmeli...)

Asıl sıkıntı yukarıdaki 1 ve 2. maddeler; herkes bunlarla uğraşmak ve/veya ekstra para dökmek istemez. (Ancak bu masraflara girdiğiniz zaman bambaşka ve oldukça da iyi bir motosikletiniz oluyor...)

NC'nizi olması gereken hale getirmek için ne masraf yapmanız gerektiğin >>buradan<< öğrenebilirsiniz. (Orada gördüğünüz fiyatlar Hollanda KDV'si dahil fiyatlar, Türkiye'ye gelişi hemen hemen aynı veya çok az üstü oluyor, Türkiye'de temsilcisi var ve ithalat vs. ile siz uğraşmıyorsunuz, almak istiyorsanız firmaya sorun temsilciye yönlendirsinler...) (Ben 2015 NC750X'im için "Streetbox HONDA NC 750 X" ürününü almıştım, 10 numara 5 yıldız memnun kalmıştım, bu güncellemenin motosikleti ne kadar - ve iyi yönde - değiştirdiğine inanamazsınız...)

Bu arada Tracer'a da lazım böyle düzenlemeler. Buyurun >>buraya<< bakın Tracer için de benzer ürünleri var, ihtiyaç olmasa kimse bunları üretmek için zaman ve para harcamazdı değil mi?
    Hocam verdiğin bilgiler için teşekkürler. Çok önemli bir konuya değinmişin.

NC serisinin amortisörlerine gerçekten bir dokunuş gerekiyor. Özellikle arka amortisör meşhur patlama ve yağ kaçırması ile kronik sorunlu.

Ayrıca belirteyim; yetkisi servise sordum NC'nin arka amortisörünün sıfırı senin linkini paylaştığın hyperpro setinden bile pahalı Tamiri nispeten ucuz, 300tl ye yapıyorlar istanbulda.

NC serisi çok acayip bir motor gerçekten. Hiçbir sınıfa tam oturmuyor.En garip olanı da NC700/750d integralar. Skuter desek; "Varyatör nerede? Hem zincir akrarmalı skuter mi olur?" diyorlar. Commuter desek değil, touring desek değil... Oturuş posizyonu birebir skuter, vites de var ama otomatik?

NC750x serisi de öyle. Tasarıma ve yerden yüksekliğine bakınca arazi kabiliyeti var gibi duruyor ama 230kg ağırlığı ve o amortisörlerle sürücüsünü arazide fena üzer. Daha çok asfalt kullanımı için uygun ama sadece görüntü olarak "her yola giderim abi" diyen bir motosiklet olmuş.

Açıkçası rakipleri bazı alanlarda Nc750'nin hep önünde. DL650 konfor olarak çok pis tokatlar, Tracer 700 performansta ezer geçer. Ama Nc750 de daha sakin sürüş karakteristiği, az yakması, otomatik vites opsiyonu, dahili bagajıyla aradan sıyrılmayı çok güzel başarmış.

Şahsen anketteki motorlar arasından tercihim Tracer 700 olurdu, oyumu da bu yönde kullandım

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben de oyumu DL650'ye verdim. Bununla birlikte bir sistem hatası olduğu için sistem 2 kere saydı. Yani DL650'nin oylarını bir düşmek gerekiyor...

Ekleme: NC 65-70bg olaydı direkt NC'ye basardım. Neticede Honda Honda'dır...

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed

Nc 2106 modelinde amörtisör değişikliğine gittimi acaba,onunda aynı sertliktemi amörtisörü acaba?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc 2106 modelinde amörtisör değişikliğine gittimi acaba,onunda aynı sertliktemi amörtisörü acaba?
    Benim anladığım önlerde 2018'den itibaren (2018 dahil) değişiklik oldu. "Showa Dual Bending Valve" teknolojisine sahip amortisörlere yükseltildi. Bunların performansını vs. hiç bilmiyorum - yorum yapamayacağım. 2018 öncesi benim CB500F'teki amortisörlerle aynı, sadece içindeki spacer ve yay değişik, bir de CB500F'teki gibi preload ayarlayabilen üst kapak yok, temelde aynı amortisör.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    NC750x dct aldım,biraz geç ve güç oldu ama çok şükür sonunda oldu.
    F54 bunu beğendi.

3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    Eğer alım gücümüz avrupa gibi olsa hiç kimse NC nin yüzüne bakmaz. NC sakin kullanımda az yakmasıyla meşhur. benzinin litresi şu anki durumda 1-2 tl olsa kimse az yakmasını düşünmez. kendimizi kandırmayalım NC ye bakış açımızın en önemli etkeni parasal sıkıntı.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı 3RE3RA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer alım gücümüz avrupa gibi olsa hiç kimse NC nin yüzüne bakmaz. NC sakin kullanımda az yakmasıyla meşhur. benzinin litresi şu anki durumda 1-2 tl olsa kimse az yakmasını düşünmez. kendimizi kandırmayalım NC ye bakış açımızın en önemli etkeni parasal sıkıntı.
    NC Avrupadada çok başarılı satış rakamlarına sahip,benim düşüncem öle olsaydı böle olsaydı değil,türkiye'de benzin her zaman pahalı olmuştur ve olmayada devam edecektim.NC az yakması,servis bayi ağı yaygınlığı,2.el hızı,ön bagajı,ve otomatik vitesi sayesinde gayet tercih edilebilir en mantıklı modellerden biridir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İyi yapmışsınız, hayırlı olsun. En iyi motor kişinin amacına, kullanım alışkanlığına, bütçesine uygun motordur.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    T7
    Hayırlı olsun, iy günlerde kullanın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    @blueway2 Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. En iyi motor sahip olduğunuzdur.
    tommygun bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC Avrupadada çok başarılı satış rakamlarına sahip,benim düşüncem öle olsaydı böle olsaydı değil,türkiye'de benzin her zaman pahalı olmuştur ve olmayada devam edecektim.NC az yakması,servis bayi ağı yaygınlığı,2.el hızı,ön bagajı,ve otomatik vitesi sayesinde gayet tercih edilebilir en mantıklı modellerden biridir.
    Hayirli olsun, guvenli ve keyifli surusler.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi yapmışsınız, hayırlı olsun. En iyi motor kişinin amacına, kullanım alışkanlığına, bütçesine uygun motordur.
    Teşekkür ederim sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @blueway2 Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. En iyi motor sahip olduğunuzdur.
    Teşekkür ederim sağolun

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hani resim yok mu
    2 tane nc -kullanmış biri olarak asfaltta 10 numara dır ( 700x 750 x)
    yakıtı bakım ucuzluğu yolda süzülüşü viraj ı yakışıklılığı sorunsuzluğu gerçekten güzeldir kullanım amacına uygunsa ömür boyu kullanılır sadece vergidi 1200 cc ile aynı o bana biraz batıyordu
    gerçi 660 aldım oda aynıydı 10 cc için 2 kat vergi yaw hadi 10 cc diyelim gücü de azdı

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    [IMG]file:///C:/Users/ismailb/Desktop/NC.jpg[/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

[IMG]resimag.com/p1/be32ed2f9426.jpeg[/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

beceremedim resim yüklemeyi
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)