Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: İnazumadan sonra hangisi

Katılımcı sayısı
54. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Tracer700

24 44.44%
  • Vercys650

6 11.11%
  • Vstrom dl650

11 20.37%
  • Nc750x

13 24.07%
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

inazuma gw250'den sonra nc750x dct nasıl gider yada tracer 700 'emi yönelmeli?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa bir konuda nc750 övülmüyor gözlerime inanamadım. Yine bu şekilde nc vs konusunda nc nin ruhsuz bir motor olduğunu, iki kişi yokuş yukarı Doblo sollayamadığımızı yazınca benimle billur geçmişlerdi nerede o tipler?
    O ben olmayayım? (Yanlış hatırlamıyorsam...)

Ben NC'yi çok seviyorum. Ruh meselesini de (!) olarak yazdım çünkü çok öznel bir konu. Neye göre kime göre? Ben NC'mi çok seviyordum, şimdi olsa şimdi de çok keyifle kullanırım. (NC'leri az biraz adam etmek gerekiyor ama: Ön amortisör yay ve yağ değişikliği + arka amortisörün komple değişimi... Başka konular da var da onlar keyfe keder; sele, tur camı vs. vs. onlar sayılmaz. Amortisörlerle oynamak şart - buna rağmen öyle yapınca bile fiyatı uygun kalıyor. İşletme maliyetinde de oldukça üstün; sadece yakıttan bahsetmiyorum, sorunsuzluk, güvenilirlikten ve servis/yedek parça bulunabilirliğinden bahsediyorum...)

Not: Tek kişi (ama heybeli) CB500F ile bile rampa yukarı çok arabayı öttürdüm tatilde, CB500F'in yaptığını NC mi yapamayacak? (Her ikisini de düz yolda geçen çok olur o ayrı...)
    blueway2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    İlk defa bir konuda nc750 övülmüyor gözlerime inanamadım. Yine bu şekilde nc vs konusunda nc nin ruhsuz bir motor olduğunu, iki kişi yokuş yukarı Doblo sollayamadığımızı yazınca benimle billur geçmişlerdi nerede o tipler?
    aksine, ben nc750 kullanmayı çok seviyorum (nc750s)
    dengesi harika bir motor, düşük devirde az yakıyor, basarsan 55 beygirin hakkını çok iyi veriyor: ruh haline göre seni çok iyi dinliyor
    artçılı güzel. selesi alçak ve düşük hızlarda hem dengesi hem de yere yakınlığı ile kullanmı çok rahat. üstelik bana göre çevik sayılır.
    minik bir bagaj sahibi olması bile naked listesinin en başına koyar: kilidi, kaskı, hatta temizleme mendillerini koyuyorum.
    özetle, şeker gibi alet
    tam bi f/p ve keyif motosikleti
    şu ana kadar 3000 km kullandım ve çok memnunum
    blueway2 bunu beğendi.

Doblo'yu sollayamadığınız yokuş kaç dereceydi?
    Adam akıllı yollarda görebileceğimiz hiçbir yokuşta 2 kişi (+ bazen kamp yükleriyle) zorlanmadı motor, gaz hiç tepkisiz kalmadı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doblo'yu sollayamadığınız yokuş kaç dereceydi?
    Adam akıllı yollarda görebileceğimiz hiçbir yokuşta 2 kişi (+ bazen kamp yükleriyle) zorlanmadı motor, gaz hiç tepkisiz kalmadı.
    Bence o motorda bir sorun vardı. NC tren gibi affedersin katır gibi eşek gibi çeker...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Suzukiden devam et,

Vstrom

Olmadı

2007-2008 cbf 600(enjeksiyonlu seriden)
    YasinC bunu beğendi.

Ikisi arasinda kaldiysaniz, tracer kesinlikle... Tracer... Bana gore bu segmentte 1-versys, 2-tracer, 3-v storm, 4-nc.... 2 ile 3 yer degistirebilir.....

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Aziz kardeşim sen değiştir bu motoru,sen iyice kendini hazır hissediyorsun,bence nc yerine tracer 700 senin işini görür,
    blueway2 bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

BiaRoss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Bana görede Tiger800 bir incele belkide beklentini o karşılar

Vstrom konfor olarak çok övünüyorlar kullanmadım.

NC ile cbr500r ve cb50f amartisörler aynı olduğu söyleniyor arada 40 kg var ona ragmen sıkıntılı 3 yıldır CBR 500 r kullanıyorum. Ciddi sert sana gelmez.. düşün artık sen NC nin halini

Boy olarak aynıyız ben de motor arıyorum uygun fiyatlı sıkışmış birisi denk gelir ise versy ,vstrom ,tiger üçlüsüne bakıyorum bunlardan birisini almayı düşünüyorum. Malum kriz var 2015 versy 32 ye gitti üçlü çanta seti vardı müsait olmadığım bir zamanda oldugu için almadım, 2014 70k da vstromda 3 lü çanta sentli 30 gitti , son bir ay içinde fiyatları sana ne kadar etigini belirtmek için yazdım . Yine aynı şekilde denk gelir ise nakit paraya sıkışmış birisi denk gelir ise ben de alıp sezonu kapatacağım. Konfor arıyor isen nc biraz o konuda aşırı asvalt kalıyor.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor ilanda belki biliyorsundur. Geçen gün 2014 Er6F takas teklifi aldım. İçim gitti ama bakımıyla, kaza sonrası karenajıyla uğraşamam,maliyetli olur diye çekindim, kibarca reddettim arkadaşı.
    Neyapacan üstad Türkiye şartları ve kawasaki malum. Ben de korkuyorum ama Versy de aklımı çeliyor zalım.
    tommygun bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Ben ve sürücü 95 kiloydu toplam 190 kilo. yokuş yukarı eğim normalden biraz fazlaydı dobloyla yan yana gittik santim santim geçtik öyle diyim katır gibi çektiği filan yok.
    Bazı motosikletler vardır binersiniz, verdiği his güzeldir, iyide gider, iyide viraj döner (nispeten) ama geçmişte kullandığınız onca motordan sonra bir eksiklik hissedersiniz. Bu his çoğu markanın birkaç modelinde var. birşeyler tam değil gibi.. aynı his ncde de var. Eksik olan şey ise karakter. Motorun bir karakteri yok. sadece buji ateşlesin, Krank dönsün, zincirle arka tekeri döndürsün ve ilerlesin diye tasarlanmış gibi Ben motosiklet gurmesi filan değilim ama bu zamanda cbf150 ye 10 bin lira veren adamla nc750 ye binen adam benim gözümde aynı adamlar. Nc750 cbf150 nin hormonlu hali. Sadece az yaktığı ve ekstra bagajı olduğu için şehir içinde ulaşım için kullanılır. Hobi olarak bir işe yaramaz.
    Övüldüğü kadar iyi bir motosiklet değil. ilk büyük motoru olanların veya farklı motosikletlere binmemiş kişilerce övülen bir motosiklet.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kg başına güç hesaplayalım:
    NC: 55bg/(240kg araç + 190kg sürücü ve yolcu) ne çıkar?
    Doblo(1,6): 105bg/(1420kg araç + 70kg sürücü) ne çıkar?

Övüldüğü kadar iyi bir motosiklet değil, yerildiği kadar kötü bir motosiklet de değil. Motosiklete (daha olgun bir şekilde) işlevsel bir ulaşım aracı olarak bakanları mutlu eder...

Inazumadan sonra adamın aklını alır yalnız

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    İş için binmenin dışında hobi amaçlı bu kadar para verince almanın çok bir mantıklı yanı yok o zaman,aynı paralara vercys,Vstrom,tracer da alınabiliyor.nc’nin yakıt dışında övülen bir yanı yok gibi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş için binmenin dışında hobi amaçlı bu kadar para verince almanın çok bir mantıklı yanı yok o zaman,aynı paralara vercys,Vstrom,tracer da alınabiliyor.nc’nin yakıt dışında övülen bir yanı yok gibi.
    Versys ve VStrom'a göre daha kolay satılabilir ve yedek parça servis konusunda daha rahat olunur. Tracer'a karşı fazla bir avantajı yok; öndeki bagaj bazıları için çok önemli olabiliyor.

Ben (her ikisini de kullanmış biri olarak, NC kendi motorum, Tracer biraderinkine birkaç gün binerek...) NC'nin lineer ve yumuşak gaz tepkisini Tracer'ıninden daha çok sevmiştim. Ama performans ve eğlencesine bakacaksanız Tracer'dır. (Şu aklıma geldi: Yeni model NC'lerde traction control var, hani çok ihtiyaç duyan bir motosiklet değildir ama eskimiş lastik ve kaygan zemin durumlarında çok işe yarayabilir. Tracer'da ABS dışında bir elektronik yok.)

Fiyatları arasında 2. el ve sıfırda ne farklar var bilmiyorum açıkçası. Sonuçta bir tarz meselesi; farklı insanların motorları bunlar. Sana uymuyor diye kötülemeye de gerek yok... Bu ikisi arasında üreticilerinin adventure diye itelemeye çalıştıkları birer motorsiklet olmaları dışında çok fazla ortak bir yan da yok zaten.
    blueway2 bunu beğendi.

Ben ve sürücü 95 kiloydu toplam 190 kilo. yokuş yukarı eğim normalden biraz fazlaydı dobloyla yan yana gittik santim santim geçtik öyle diyim katır gibi çektiği filan yok.
    Bazı motosikletler vardır binersiniz, verdiği his güzeldir, iyide gider, iyide viraj döner (nispeten) ama geçmişte kullandığınız onca motordan sonra bir eksiklik hissedersiniz. Bu his çoğu markanın birkaç modelinde var. birşeyler tam değil gibi.. aynı his ncde de var. Eksik olan şey ise karakter. Motorun bir karakteri yok. sadece buji ateşlesin, Krank dönsün, zincirle arka tekeri döndürsün ve ilerlesin diye tasarlanmış gibi Ben motosiklet gurmesi filan değilim ama bu zamanda cbf150 ye 10 bin lira veren adamla nc750 ye binen adam benim gözümde aynı adamlar. Nc750 cbf150 nin hormonlu hali. Sadece az yaktığı ve ekstra bagajı olduğu için şehir içinde ulaşım için kullanılır. Hobi olarak bir işe yaramaz.
    Övüldüğü kadar iyi bir motosiklet değil. ilk büyük motoru olanların veya farklı motosikletlere binmemiş kişilerce övülen bir motosiklet.
    Tek bir ihtimal var: yanlış viteste yokuşu çıkmaya çalıştınız.
    Doblo (ya da ortalama bir otomobil) ile dediğinizi yaşamanız imkansız.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek bir ihtimal var: yanlış viteste yokuşu çıkmaya çalıştınız.
    Doblo (ya da ortalama bir otomobil) ile dediğinizi yaşamanız imkansız.
    NC'de Kg başına düşen beygir gücü 1,6 Doblo'nun neredeyse 2 katı. (NC'de 190kg sürücü ve yolcu, Doblo'da sadece 70kg sürücü varken...)

(Zaten birinin 0-100'ü 5.5sn iken diğerininki 15.5sn...)
    yokon ve blueway2 bunu beğendiler.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC'de Kg başına düşen beygir gücü 1,6 Doblo'nun neredeyse 2 katı. (NC'de 190kg sürücü ve yolcu, Doblo'da sadece 70kg sürücü varken...)

(Zaten birinin 0-100'ü 5.5sn iken diğerininki 15.5sn...)
    Otomobil le motosiklet 0-100 ü ile sonrasının özellikle 120den sonrasının alakası olmaz yanlız.Yani işin rengi motosiklet aleyhine baya değişiyor. Adam yolda giderken sollamadan bahsediyor. 0-100 demiyor.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    .. Hobi olarak bir işe yaramaz. ilk büyük motoru olanların veya farklı motosikletlere binmemiş kişilerce övülen bir motosiklet.
    Cıkkk, çok yanlış bir genelleme. Yorum yaparken kantarın topuzunu ayarlayamıyorsunuz bir türlü Hani eleştiri olsun da ne olursa olsun kafasıyla olmaz bu işler..

Ben kırlangıç kasa R6 dan NC750x e geçip memnun kalan da gördüm, R1200GS den sonra NC alıp süren de gördüm. Açıkçası ne aldığını bilerek, araştırarak alan kişiler motorlarından gayet memnundu.

Ama çıkıpta "750cc bu baba, ufff amma gider bu varyaa, bi kodummu gaza tekere gelir, takır tukur ipe dizecem tüm arabaları, bekle beni otoban !!!" kafasındaki kişiler alınca büyük hüsran yaşıyorlar, orası doğru

Övüldüğü kadar iyi bir motosiklet değil.
    Bak bu tarz bir yoruma bir şey demem. Subjektif bir konu. Gerçekten bazı konularda Nc aşırı abartılıyor.
    Ama şimdi çıkıpta; "NC de motor mu?, Ncye binen adam başka büyük motora binmemiştir" tarzı yorum yaparsanız olmaz.

Neden olmaz?

Çünkü kendinizi "skuter süren motocu değildir" , "SS süren apaçidir, fırlamadır" , "naked motor sürende kafa yoktur, o çirkin çıplak makinelere para verene şaşarım" diyen cahil güruh seviyesine çekersiniz. Buda karşıdan bakınca hiç hoş durmuyor.

----------------------------------------------

Gelelim Tracer700 ve Nc750x mevzusuna.
    Şahsi deneyimlerime göre sürüş dinamikleri ve performans olarak her türlü Tracer700 açık ara önde.
    Yakıt tüketimi, pratiklik (öndeki bagajı, dct opsiyonu), düşük hacimden geçenler için daha sakin sürüş karakteristiği ile NC750x'in de avantajları var.

İki makinenin de artıları var. İhtiyaçlarına hangisi daha uygun ise onu tercih etmen daha mantıklı olacaktır.
    Cyan, blueway2, maktama ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobil le motosiklet 0-100 ü ile sonrasının özellikle 120den sonrasının alakası olmaz yanlız.Yani işin rengi motosiklet aleyhine baya değişiyor. Adam yolda giderken sollamadan bahsediyor. 0-100 demiyor.
    NC'nin segmentinde olup da herhangi bir hızda ivmelenmede arabaların gerisinde kalacak herhangi bir motosiklet bilmiyorum, varsa öğrenelim. (Yalnız motosiklet klasmanı ile arabanınki uyumlu olsun, bana 0-100 3sn'de yapan süper sport arabalarla gelmeyin... Bir de motosikletin top speed'ine yakın hızlar başka konu tabi. İyi bir karşılaştırma 0-100 ve 60 - 120 olabilir...)

Ekleme: Şu an kullandığım 500cc motor bile ara hızlanmalarda standart arabalara kök söktürüyor, neden bahsettiğinizi anlamadım açıkçası...

Ekleme 2: NC ile 0-140 9-9.5sn... (0-100 0,5küsür g, 0-150 0,4küsür g...)

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Versys ve VStrom'a göre daha kolay satılabilir ve yedek parça servis konusunda daha rahat olunur. Tracer'a karşı fazla bir avantajı yok; öndeki bagaj bazıları için çok önemli olabiliyor.

Ben (her ikisini de kullanmış biri olarak, NC kendi motorum, Tracer biraderinkine birkaç gün binerek...) NC'nin lineer ve yumuşak gaz tepkisini Tracer'ıninden daha çok sevmiştim. Ama performans ve eğlencesine bakacaksanız Tracer'dır. (Şu aklıma geldi: Yeni model NC'lerde traction control var, hani çok ihtiyaç duyan bir motosiklet değildir ama eskimiş lastik ve kaygan zemin durumlarında çok işe yarayabilir. Tracer'da ABS dışında bir elektronik yok.)

Fiyatları arasında 2. el ve sıfırda ne farklar var bilmiyorum açıkçası. Sonuçta bir tarz meselesi; farklı insanların motorları bunlar. Sana uymuyor diye kötülemeye de gerek yok... Bu ikisi arasında üreticilerinin adventure diye itelemeye çalıştıkları birer motorsiklet olmaları dışında çok fazla ortak bir yan da yok zaten.

Ya yemin ediyorum bıktım şu ülkenin NC sevdalısından vallahi bıktım. Fakiriz, NC az yakıyor bundan biniyoruz diyin geçin. Ayıp mı bu. Benzine para vermek istemiyorum de geç. Gerçek bu işte.

NC 5lt yaksa kim para verip alacak bu aleti.

Şu alıntıladığım post'a gel. NC'nin lineer ve yumuşak gaz tepkisini arkadaş daha çok beğenmiş. Dostum sana durumu açıklayayım ; NC'nde gaz tepkisi diye bir şey olmadığı için güçlü bir motorda gaz verince güç sana lineer değilmiş gibi gelmiş. Ama işin aslı sen kllanmayı becerememişsin. Biraderin motorunuda 100 metreden fazla kullandığına da inanmıyorum.

O kadar alladınız pulladınızki şu motoru ikinci el piyasası anlamsız noktalara geldi. Afrika fiyatına NC veriyor millet.

Konu sahibi arkadaşa da fikrimi söyliyim ; İnazuma'dan sonra NC de, Tracer da konforsuz gelecektir. İnazuma performan konusunda çok ruhsuzdu. Ben dişli değiştirerek bir nebze rahatlatmıştım. Motorum az yaksın, ilave bagajım olsun dersen al NC. Kendini genç hissetmek istiyorsan Tracer al.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)