Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

KAWASAKI ZX25R ( 250 CC 4 SİLİNDİR ) MEKANIN SAHİBİ GERİ GELDİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parça kalitesi dedin mi Harley Davidson'dur, Moto Guzzi'dir. Parça dediğin demir olacak demir, vurunca tınlayacak, plastik nedir ya?
    1 senelik motorun paslanması mı yok almayayım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hiç bir yerde bulamadım yakıt nedir bunda

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bu motor gelmez. gelseydi klr 650 gelirdi şimdiye kadar.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir yerde bulamadım yakıt nedir bunda
    Benzindir herhalde.
    mavzer-i, sutlusoda, ZXCornering ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor gelmez. gelseydi klr 650 gelirdi şimdiye kadar.
    KLR650 karbüratörlü EURO4 normlarını karşılayamaz ki? Zaten 2018 son senesiydi, KLR650 bitti artık. Aşağıdaki de bir saygı duruşu:
    mavzer-i bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    KLR650 karbüratörlü EURO4 normlarını karşılayamaz ki? Zaten 2018 son senesiydi, KLR650 bitti artık. Aşağıdaki de bir saygı duruşu:
    https://www.youtube.com/watch?v=rvGZS5fqxrk
    banane banane. ben klr istiyom işte banane

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:31 ----------

2004 lü yıllarda abimde bu vardı https://images.app.goo.gl/V7MFqd3vvp8Yku1B9
    tabi ben o zamanlar liseye gidiyorum. 17 - 18 yaşlarındayım.
    köy yerinde sürüyordum bu motoru. minnacık çelimsiz bir çocuk bu motoru sürüyordu öyle hayal et :D
    köyde arkadaşlarımı alıp geziyorduk.

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzindir herhalde.
    Hahahaha sabah sabah hiç güleceğim yoktu. Allahta seni güldürsün. Ne kadar yakıyor benzini biliyor musun?

Hahahaha sabah sabah hiç güleceğim yoktu. Allahta seni güldürsün. Ne kadar yakıyor benzini biliyor musun?
    resmi veriler ve kullanıcı testleri gelene bilemeyeceğiz ama sınıfının en çok yakan motoru olacağı garanti gibi birşey. Benim tahminim ortalama 5-6 litre arası olur. Sürekli gazlanırsa daha da artar.

Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resmi veriler ve kullanıcı testleri gelene bilemeyeceğiz ama sınıfının en çok yakan motoru olacağı garanti gibi birşey. Benim tahminim ortalama 5-6 litre arası olur. Sürekli gazlanırsa daha da artar.
    5 6 aşırı fazla değil mi. Benim cbr650r ortalama şehir içi 5 5.5. şehir dışı 3.5 4 lerde. Gazlarsan çok artar ama yakıtı durumuna göre çok iyi bence. Sonuçta ikiside dört silindir.

Albenisi nedir ki o motorun. Sonuçta o kadar yakıp 650 lık kadar da gitmeyeceğini göre.

5 6 aşırı fazla değil mi. Benim cbr650r ortalama şehir içi 5 5.5. şehir dışı 3.5 4 lerde. Gazlarsan çok artar ama yakıtı durumuna göre çok iyi bence. Sonuçta ikiside dört silindir.

Albenisi nedir ki o motorun. Sonuçta o kadar yakıp 650 lık kadar da gitmeyeceğini göre.
    Bu değerleri ben kafadan attım yani benim tahminim sadece belki daha az yakar.

250CC ve 4 silindir bir motorun alt devirlerde ürettiği tork düşük olur ve üst devirlerde kullanmanız gerekir. Dolayısı ile fazla yakar. 2 silindirli R25, MT25'in yine iki silindirli MT07'ye yakın yakmasının sebebide bu. Siz yüksek CC motosikleti düşük devirde kullanıyorsunuz o yüzden az yaktırıyorsunuz. Benzer şekilde sürekli yüksek devirlerde kullansanız daha çok yakar.

Albenisi nedir, motor hacmine dayalı vergilerin olduğu ülkelerde satış fiyatı avantajlı olur, Büyük motorun ağırlığını sevmeyenler için hafiflik kıvraklık avantajı olur. sıralı 4 silindir sesi isteyen ama büyük CC'den korkanlar için güzel bir seçenek olur.
    hasmet bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ohooo cbr650r bildiğin benim F800ST ile yakıtta yarışıyormuş da haberimiz yok

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohooo cbr650r bildiğin benim F800ST ile yakıtta yarışıyormuş da haberimiz yok
    F800st yi bilmiyorum . Fazlamı geldi azmı geldi yakıt.

F800st yi bilmiyorum . Fazlamı geldi azmı geldi yakıt.
    Yani ben ş.içi basıyorum o kadar yakıyor (ki 120 kg. ım)

Ş.arası 2 kişi 3 dev çanta 4000 km yol gezdim 5.2 yaktım ki döndüğümde hız ortalamam (dikkat tüm yolların hız ortalaması) 62 km/s idi. Zaman zaman uzun süreler 140/160 gittiğim dahi oldu.

Biraz fazla gibi sanki sizin yakış...

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    cbr650r 4 silindirli, gücünü üst devirde veren ve torku düşük bir motosiklet. f800st ise çift silindir ve gücünü alt devirlerde veren bir motosiklet. f800st nin daha az yakması normal değil mi

The Best - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09 2017 tracer9 2022
    bende yorumladım beyler

https://youtu.be/bs4Ws0Zoxak

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    https://www.youtube.com/watch?v=rvGZS5fqxrk
    Vay arkadaş,ne klr banamisin demiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yüksek devirde egzos ve yakıt subapları aynı anda açık olur

Yani ben ş.içi basıyorum o kadar yakıyor (ki 120 kg. ım)

Ş.arası 2 kişi 3 dev çanta 4000 km yol gezdim 5.2 yaktım ki döndüğümde hız ortalamam (dikkat tüm yolların hız ortalaması) 62 km/s idi. Zaman zaman uzun süreler 140/160 gittiğim dahi oldu.

Biraz fazla gibi sanki sizin yakış...
    MT 07 de aşağı yukarı bu kadar yakıyor. Hatta R25 de bu kadar yakıyor. Yani cbr650 kadar ki 4 silindirliler içinde en yakanlardan biridir.

Sen mt09 un yakıtını duysan uçurumdan aşağı atarsın heralde
    ero__ bunu beğendi.

MT 07 de aşağı yukarı bu kadar yakıyor. Hatta R25 de bu kadar yakıyor. Yani cbr650 kadar ki 4 silindirliler içinde en yakanlardan biridir.

Sen mt09 un yakıtını duysan uçurumdan aşağı atarsın heralde
    Rüzgarda da hemde hiç şansı olmayan bi motosiklet olan MT-09 o değil mi?

Neyse işin şakası bir yana Honda az yakan motosikletler üretiyor da neden 10 senelik bir motosiklet kadar yakıyor onu anlama peşindeyim sadece.

Bu arada evet motosikletim o kadar devir çeviremiyor ama biz de az kırbaçlamıyoruz

Rüzgarda da hemde hiç şansı olmayan bi motosiklet olan MT-09 o değil mi?

Neyse işin şakası bir yana Honda az yakan motosikletler üretiyor da neden 10 senelik bir motosiklet kadar yakıyor onu anlama peşindeyim sadece.

Bu arada evet motosikletim o kadar devir çeviremiyor ama biz de az kırbaçlamıyoruz
    Motorlar nedense çok yakıyor. Devir çeviriyor filan diyorlar ama yinede fazla. Bugün egea pejo308 Megane tarzı arabaların fabrika verisi şehir dışı 3.5 şehir içi 4.5 dizel olanları. Benzinli bu değerlere yaklaşan küçük arabalarda var. Her türlü motor çok yakıyor. Bende tam olarak anlamış değilim.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)