Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ducati Monster Lastik

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Merhaba arkadaşlar.

Geçen hafta ducati monster 696 2011 model motosiklet sahibi oldum. Biraz canım sıkkın bu aralar açtığım en son konumu okuyanlar bilir.Neyse...

Bikaç gündür motosikleti kullanmaya başladım aslında lastiklerin görünüşü güzel duruyor michelin lastikleri var fakat sanırım tarihi eski ve beğenmedim. İnternetten biraz bakayım dedim gözüme mitas sport force lastik gözüme çarptı 2019 tarihli ve 1000tl ama gel gelelim 160 lık lastik kalmamış ellerinde 180 lik var.

Tamircime götürdüm bikaç şeye baktırmak için o sırada lastik konusunu açtım arka janta bakıp biraz mesafe var 180 lik olur dedi. Bende bide buraya yazayım dedim. Aslında fabrika çıkışlı neyse o ebatta lastik kullanırım ama dediğim gibi bitmiş bende mt07 den geçtim ve lastik kötü geldi gözüme sizce alabilir miyim 180 lik lastiği ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Üstünde Michelin'in hangi lastiği var? Üretim tarihi ne (üstünde yazar)? Yaptığı km ne kadar biliyor musunuz?

Ben Michelin Road 5 kullanıyorum (sport touring lastiği), 17 ay / 15.000km'deyim ve ilk günkü performansında olmasa bile halen çok iyi. (Havalar soğuyup yağışlar başlayınca - bu eskimiş hallerinin - performansından memnun kalmaya devam edersem 4/5 ay içinde - yani kış sonu - 20.000km civarında yenilerini takacağım, yok beğenmezsem hemen değiştireceğim...)

Bir de sırf ucuz buldunuz diye Michelin yerine Mitas ve olması gereken 160 yerine 180 lastik takmayın. Ucuz etin yahnisi durumları olmasın sonra...

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    motorun hayırlı olsun. orjinali 160 lıksa şaşma. motorla viraja girerken istediğin viraj performansını alamayabilir ve o an viraj kenarında ne varsa orayla sevişme münasebetinde bulunabilirsin. ya ormanlık ya uçurumluk ya da bariyerlik.
    yok ben viraj yapmam sakin kullanırım, altımda ducati olsada viraja yavaş girerim dersen o zaman çok bi sıkıntı olacağını sanmam.
    bu arada motosiklet kaç binde
    Huseyin9595 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstünde Michelin'in hangi lastiği var? Üretim tarihi ne (üstünde yazar)? Yaptığı km ne kadar biliyor musunuz?

Ben Michelin Road 5 kullanıyorum (sport touring lastiği), 17 ay / 15.000km'deyim ve ilk günkü performansında olmasa bile halen çok iyi. (Havalar soğuyup yağışlar başlayınca - bu eskimiş hallerinin - performansından memnun kalmaya devam edersem 4/5 ay içinde - yani kış sonu - 20.000km civarında yenilerini takacağım, yok beğenmezsem hemen değiştireceğim...)

Bir de sırf ucuz buldunuz diye Michelin yerine Mitas ve olması gereken 160 yerine 180 lastik takmayın. Ucuz etin yahnisi durumları olmasın sonra...
    Ucuz diye değil sadece daha önce mitas ı kullandım ve çok memnundum zaten bildiğim lastik diye alıyorum. Teşekkürler düşüncelerin için

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun hayırlı olsun. orjinali 160 lıksa şaşma. motorla viraja girerken istediğin viraj performansını alamayabilir ve o an viraj kenarında ne varsa orayla sevişme münasebetinde bulunabilirsin. ya ormanlık ya uçurumluk ya da bariyerlik.
    yok ben viraj yapmam sakin kullanırım, altımda ducati olsada viraja yavaş girerim dersen o zaman çok bi sıkıntı olacağını sanmam.
    bu arada motosiklet kaç binde
    Teşekkür ederim tanıdık tamirciden aldım. Fiyat olarak 22 demişti son sonra yanımda sahibini aradı son bu kadar demiştin ama birisi 20 bin verdi ne dersin dedi sen bilirsin diyince alabildim. Motor 37 binde 2011 model.

İlk aldığımda tın tın giderim dedim ama içinde gerçekten içinde canavar saklıymış çok zevk aldım ve kesinlikle virajlarda yatmaktan daha da keyif alacağım sanırım iyi bir 160 lık lastik almam yararıma olur teşekkürler.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hayırlı olsun çok uygun fiyata almışsınız, torklu apaçi motordur, alabildiğiniz en iyi lastiği takın. Yaz kış kullanacaksanız sport touring lastikler, sadece yaz / kuru zemin için spor lastikler takabilirsiniz.

Motosikleti
    2 sene kadar hypermotard 796 kullandım bende.
    inşallah 25bin de desmo bakımı yapılmıştır. yapılmadıysa yaptır derim.
    en azından kayışlar ve gergi rulmanları değiştiyse 50 bine kadar rahat kullanırsın

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Hayırlı olsun çok uygun fiyata almışsınız, torklu apaçi motordur, alabildiğiniz en iyi lastiği takın. Yaz kış kullanacaksanız sport touring lastikler, sadece yaz / kuru zemin için spor lastikler takabilirsiniz.
    Teşekkür ederim öyle oldu biraz. Sağolsun tamircide tanıdık olunca bide satana adam üçe beşe bakan bir adam değilmiş 10senedir vekaleti tamircide adamın yerine o alıp satıyor. Banada denk geldi. 24 bine r25 bakıyordum eski kasa bulamadım istediğim gibi gittim 20 bine çok iyi bir motor aldım bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

2 sene kadar hypermotard 796 kullandım bende.
    inşallah 25bin de desmo bakımı yapılmıştır. yapılmadıysa yaptır derim.
    en azından kayışlar ve gergi rulmanları değiştiyse 50 bine kadar rahat kullanırsın
    Desmo bakımı yapılmış herşey değişmiş 4500 liralık fatura kağıdı bile duruyor. Tamircimde öyle dedi 50 bine kadar rahat kullanırsın yağ felan değişir sadece dedi zincir felanda yeni.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

https://www.lastikdeposu.com.tr/michelin-takim-120-70zr17-160-60zr17-pilot-power3-motosiklet-lastigi-pmu7011

https://www.lastikdeposu.com.tr/mitas-takim-120-70zr17-160-60zr17-touring-force-on-arka-2019-pmu9120

https://www.lastikdeposu.com.tr/pirelli-diablo-rosso-corsa-2-set-fiyat-120-70zr17-ve-160-60zr17-pmu8699

Fikri olan belirtirse sevinirim.
    mavzer-i bunu beğendi.

Motosikleti
    hava soğutma olduğu için yağı gözden sakın kaçırma.
    umarım benimki gibi yağ eksiltme yapmıyordur.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    hava soğutma olduğu için yağı gözden sakın kaçırma.
    umarım benimki gibi yağ eksiltme yapmıyordur.
    Valla tamirci tanıdığım bir abi ve ducatiden çok iyi anlıyor ve tertemiz hiçbir sorunu yok dedi.

Zaten dükkanda devamlı italyanlar var aprilia ducati dolu.

https://www.google.com/search?sxsrf=ACYBGNQjhLqT-l0vvbLHa4wQuqz_cF9whA%3A1571819596695&ei=TBCwXa6QK sOEhbIPnJ26kAg&q=moto7+çağlayan&oq=moto7+çağlayan& gs_l=psy-ab.3...3006.4204..4421...0.0..0.165.1192.0j9...... 0....1..gws-wiz.......0i19j33i160.8duiS1gOxzM&ved=0ahUKEwiu5ti l_LHlAhVDQkEAHZyODoIQ4dUDCAs&uact=5#lrd=0x14cab6ee c102dc83:0xa371c9c416212cdc,1,,,

Motosikleti
    hayırlı olsun tekrar.
    canın sıkıldığında yol müsaitse 2. viteste 6.000 devire yavaş yavaş gelip birden gaz açıp can sıkıntını giderebilirsin.
    işe yarıyor. denendi test edildi :D

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Touring Force'lar uygun gibi

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bizim motorlara 180 taban sığıyor 180 hiç denemedim açıkcası birde mitas ı kimisi çok övüyor kimiside sertleşti tutmuyor vs diyor o yüzden en temizi diablo rosso 2 gibi geliyor bana mitaslarda çok ucuz değil yakın rosso 2 lere

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorlara 180 taban sığıyor 180 hiç denemedim açıkcası birde mitas ı kimisi çok övüyor kimiside sertleşti tutmuyor vs diyor o yüzden en temizi diablo rosso 2 gibi geliyor bana mitaslarda çok ucuz değil yakın rosso 2 lere
    Evet uyuyor demişti banada tamirci. Ama garanti olsun rosso 2 alayım orjinal ebatlarda ben hatta rosso 3 alayım kafam tamamen rahat olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

hayırlı olsun tekrar.
    canın sıkıldığında yol müsaitse 2. viteste 6.000 devire yavaş yavaş gelip birden gaz açıp can sıkıntını giderebilirsin.
    işe yarıyor. denendi test edildi :D
    O devire gelince seste gürleşiyor tam oralarda biyerde :D şuan apaçi moddayım bana hemen lastik lazım ama sanki tekere gelmiyor gibi mt7 de çok kolaydı :D (trafiğe kapalı alanda deniyorum )

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Touring Force'lar uygun gibi
    Rosso 3 te karar kıldım gibi :D

chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    Motorun hayirli olsun. Bende monster620 kullaniyorum. Gecen sezon mt60 almistim. bu sezonda mitas sport force. Ducati alan aldiktan sonra daha cok seviyor : )

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet uyuyor demişti banada tamirci. Ama garanti olsun rosso 2 alayım orjinal ebatlarda ben hatta rosso 3 alayım kafam tamamen rahat olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

O devire gelince seste gürleşiyor tam oralarda biyerde :D şuan apaçi moddayım bana hemen lastik lazım ama sanki tekere gelmiyor gibi mt7 de çok kolaydı :D (trafiğe kapalı alanda deniyorum )

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Rosso 3 de çok iyi tabi laf olmaz; ama pek kışa gidecek lastik değil... Yağmurda çamurda kullanacağım diyorsan touring bir lastik daha kullanışlı olur.

Motosikleti

ducati ağırlık merkezi ve aks aralığından dolayı pek tekere gelmez :D boşa zorlama en iyisi viraj yap bol bol,bende rosso corsa düşünüyorum ama kıştan sonra takarım büyük ihtimal

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı chevy64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun hayirli olsun. Bende monster620 kullaniyorum. Gecen sezon mt60 almistim. bu sezonda mitas sport force. Ducati alan aldiktan sonra daha cok seviyor : )
    Teşekkür ederim. Aynen öyle alan çok seviyor bende hep alanlardan öyle gözlemliyordum bana da almak nasip oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Rosso 3 de çok iyi tabi laf olmaz; ama pek kışa gidecek lastik değil... Yağmurda çamurda kullanacağım diyorsan touring bir lastik daha kullanışlı olur.
    Kışın kullanıyorum ama soğuk havalarda hava karlı veya yağmurluysa yola çıkmam genelde ben yağmur çamur çok seven birisi değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

ducati ağırlık merkezi ve aks aralığından dolayı pek tekere gelmez :D boşa zorlama en iyisi viraj yap bol bol,bende rosso corsa düşünüyorum ama kıştan sonra takarım büyük ihtimal
    Aynen öyle gelemedi bende viraj için tekere önem vereyim dedi gidişi sesi duruşu çok iyi.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkür ederim. Aynen öyle alan çok seviyor bende hep alanlardan öyle gözlemliyordum bana da almak nasip oldu

Aynen öyle gelemedi bende viraj için tekere önem vereyim dedi gidişi sesi duruşu çok iyi.
    ceza yemiyeceğimi bilsem o tatlı sesi için gpr ları geri takardım ama tırsmıyor değilim yoksa v bloğun sesine hayranım

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Bende Ducati Monster 696(20.yıl) kullanıyorum. Mayıs gibi Mitas Sportforce taktırdım son derece memnunum. Baya yumuşak lastik, özelikler kuru havada harika tutuyor. Ön 120 Arka 160 olarak set şeklinde almıştım.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    ceza yemiyeceğimi bilsem o tatlı sesi için gpr ları geri takardım ama tırsmıyor değilim yoksa v bloğun sesine hayranım
    Valla bende çok sevdim ama bunun fazlası çok sesli olur ceza mutlaka yeriz bide üstüne bağlarlar hiç gerek yok böylede baya sesli ve gür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Alıntı mast3rly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Ducati Monster 696(20.yıl) kullanıyorum. Mayıs gibi Mitas Sportforce taktırdım son derece memnunum. Baya yumuşak lastik, özelikler kuru havada harika tutuyor. Ön 120 Arka 160 olarak set şeklinde almıştım.
    Teşekkür ederim bilgiler için bende düşündüm ama alacağım yerde bitmiş bilmedik biryerden de almak istemediğim için 180 dedim ama sanırım rosso 3 taktırıcam bende

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)