Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ekşi sözlük motosikletler kaldırılsın konusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    "motosikletler kaldırılsın" başlığı altında açılan bir konu :https://eksisozluk.com/motosikletler...4167?a=popular

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir motorcu olarak adamlara hak veriyorum, her ekşi de konu acıldıgında burada gözyaşı dökülüyor.

Polislerin görmezden geldiği ancak yasak olan şeyleri yapıyor muyuz? Evet yapıyoruz.

Kaldırım, emniyet şeriti, aralardan geçme vs. yapıyor muyuz? Evet yapıyoruz.

Yaya şeritinde bir arac yayaya yol verdiğinde aradan gecip yayaları tehlike atıyor muyuz? Evet atıyoruz.

Kaldırımlarda, engelli yollarında, ARAÇ GİREMEZ yazanlar yerlerde motor kullanıyor muyuz? Evet kullanıyoruz.

Ulan ne b.kuna o zaman haklı buluyoruz kendimizi?

Can güvenliğimiz azmış, kaporta bedenimizmişmiş.

Binmeyelim o zaman arkadaş. Zorla mı bindiriyorlar.

Bir kazada motorcu suclu olsa bile ölüm riski daha fazla oldugu için motorcuları savunan bir güruh var, ayrı sacmalık ve cehalet.

Konuyu acan arkadaşın abarttıgı derece katılmasam bile kimse kusura bakmasın bu ülkede motorcuların büyük cogunlugu apaçi, araba kullananların büyük cogunlugu da öküzdür.

Söz meclisten dışarı.

Eminim bütün forum dikkatli ve efendi kullanıyordur (!)

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Yazan arkadaş ağız ishali olmuş... trafikte 3-4 saat kalıp karbonmonoksit solumaktan ne yapacağını şarşırmış.. tamamen motorun avantajlarını kıskanan, ben gidemiyorsam onlarda gitmesin zihniyetinde geri kafalı bir yazı.
    leons, bursalıali, HRider ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    adam haklıdır ya da haksızdır farketmez...de 'havlamak' nedir yahu.
    senin bu yaptığın nedir şimdi?
    gir sözlüğe yaz cevabını. anlar ya da anlamaz, ama sen cevabını yaz, kendi argümanlarını sırala dök...orada yazar değilsen burada yaz... ama ne demek havlamak?
    ayıptır. hemen hakaret mi edeceksiniz?
    sırf bu söylemle, adam sözlüğe, "bakın motosiklet net forumunda anında hakarete başladılar, aha bunlar böyle aşağılık" dese, ne yapacaksın!

ki sayfada bir tanesi yazmış kesinlikle katılıyorum: trafikte en korktuğum 3 şöför tipi var, taksiciler minibsçüler ve motosikletliler.
    3 senedir motosiklet kullanıyorum, 2 kazayı saliselerle atlattım, 2si de motosikletilerin dibimden vızzz diye geçmesi, hafiften temas etse, en hafif tarbirle bacaklar kırılmıştı.
    birbilent bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motorcu olarak adamlara hak veriyorum, her ekşi de konu acıldıgında burada gözyaşı dökülüyor.

Polislerin görmezden geldiği ancak yasak olan şeyleri yapıyor muyuz? Evet yapıyoruz.

Yaya şeritinde bir arac yayaya yol verdiğinde aradan gecip yayaları tehlike atıyor muyuz? Evet atıyoruz.

Kaldırımlarda, engelli yollarında, ARAÇ GİREMEZ yazanlar yerlerde motor kullanıyor muyuz? Evet kullanıyoruz.

Bir kazada motorcu suclu olsa bile ölüm riski daha fazla oldugu için motorcuları savunan bir güruh var, ayrı sacmalık ve cehalet.

Konuyu acan arkadaşın abarttıgı derece katılmasam bile kimse kusura bakmasın bu ülkede motorcuların büyük cogunlugu apaçi, araba kullananların büyük cogunlugu da öküzdür.

Söz meclisten dışarı.

Damperi açık unutup köprüyü yıktı kamyonun biri, O ZAMAN KAMYONLARDA KALKSIN

Trafikte hergün keçi gibi birbirlerine yol vermeyip ufak kazalar yapıyorlar, Otomobillerin karıştığı ölümlü kazalara bakacak olursak O ZAMAN OTOMOBİLLERDE KALKSIN

Metrobüs kendi yolunda dışarı çıkıp E5 te kaç tane aracı biçti O ZAMAN METROBÜSLERDE KALKSIN...

çok saçma bir zihniyet.. bi kaç çürük elma yüzünden koca sepet çöpe atılmaz...
    HRider, bursalıali, Alman_ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

kusura bakma ama adami hakli cikarmissin
    ne demek HAVLIYOR
    adamlar orda motorcularin trafikteki tahammulsuz hallerinden söz etmisler bircok sey icerisinde
    senin yaptiginda burda aynisi, farkli fikirlere tahammul edememissin
    kullandigin baslik hic ama hic hos degil

konuya gelecek olursak, arndiol zaten asagidaki gibi gerekli herseyi yazmis. +1

...........................
    ..............
    .........

Söz meclisten dışarı.

birbilent bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:   Konu başlığı değiştirilmiştir.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Damperi açık unutup köprüyü yıktı kamyonun biri, O ZAMAN KAMYONLARDA KALKSIN

Trafikte hergün keçi gibi birbirlerine yol vermeyip ufak kazalar yapıyorlar, Otomobillerin karıştığı ölümlü kazalara bakacak olursak O ZAMAN OTOMOBİLLERDE KALKSIN

Metrobüs kendi yolunda dışarı çıkıp E5 te kaç tane aracı biçti O ZAMAN METROBÜSLERDE KALKSIN...

çok saçma bir zihniyet.. bi kaç çürük elma yüzünden koca sepet çöpe atılmaz...

Konu motosiklet, motosiklet oldugu için MOTOSİKLETİ değerlendirdim, en son da zaten arac söförlerinin de öküz olduğunu belirttim.

İstatistik diye birşey var, saydıgınız şeyler % kaç oranında?

Neredeyse her motorcu kaldırımdan sürüp, emniyet şeritinden gidip araba araçlarından trafiği tehlikeye atmıyor mu?

allasen tek teker yapcam diye kaç salak bir yerlerini kırdı allah bilir.

Normal şeritimden giderken en az 10 araba 4-5 motor yüzünden kaza yapıyordum. Evet araba daha cok ancak trafikte 500 araba yanından gecerken 10 araba sıkıntı yaratıyor ise 8 motorcudan 5'i tehlikeye atıyor insanları.

Birkaç cürük elme yüzünden koca sepet atılmıyor, artık çürük dolu elmalar nedeniyle 1-2 saglam elma çöpe atılıyor.

Araba ile alakam yok, kullanmayı dahi sevmem. Ancak bir motorcu olarak aynadan motor gördüğüm anda geriliyor isem kusura bakmayın karşı tarafa hak verebilirim.

Ancak tekrar belirteyim, ekşideki eleman konuyu abartmış, bunu yukarda da yazdım. Ama cogu yazısının dogru oldugu gerçeğini değiştirmez bu.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Silindi....

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bütün suç insanlarda insanları yok edelim sorun kalmaz, kesin ve net çözüm

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün suç insanlarda insanları yok edelim sorun kalmaz, kesin ve net çözüm

kimse bizim iki tekerimizi sınamasın

computeus bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Yazılanlara hak veriyorum. Ama şu ekşi sözlüğe yazar olunca hakikaten kendilerini halt sanıyorlar. Bütün derdimiz bitti bi motorlar kaldı.

Hemen motosiklet ithalatı durdurulsun. Piyasadaki tüm motosikletler toplansın. Amerikan başkanı dahil herkesi devreye sokun!
    HRider bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F

Söz meclisten dışarı.

Hay eline ağzına sağlık.

Bu arada dikkatliyim saygılıyım ama sakin yol görürsem serseri gibi kullanırım.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Artık otomobiller o kadar kanıksanmış ki kimse çıkıp da bak bu araba kaldırıma park etmiş, engelli rampasının önünde durmuş, sinyal nedir, şerit çizgileri niye var, takip mesafesi vs. vs. nedir demiyor.

Çıkın büyük şehirlerden birinde sokağa kaldırımda yürüyemiyorsunuz arabadan. Ama motorcular maganda oluyor.

Arabacı motorcu diye ayrım yaptıkça bu tarz istekler hep olacak. Maalesef hepimiz aynı bokun kahverengisiyiz.

O başlığı açan kişi yarın bir motosiklet alsa şikayet ettiği her şeyi kendi de yapacak ve işin ilginç yanı kendini yine haklı görecek.

Bu 'benim gibi düşünmeyen ölsün' mantığı iliklerimize işlemiş durumda.

Şunu da belirteyim;

Yukarıda yazıldığı gibi evet ben de emniyet şeridinden gidiyorum, aralardan geçiyorum, girilmez olan yerlerle giriyorum ama kaldırıma çıkmam, yaya geçidinde mutlaka yol veririm. (yıllardır yaparım şu sıralar moda olduğu için değil)

Kimse sütten çıkma ak kaşık değil ama arabacı böyle motorcu şöyle diyerek de bir adım öteye gidemiyoruz.
    HRider, espresso, birbilent ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık otomobiller o kadar kanıksanmış ki kimse çıkıp da bak bu araba kaldırıma park etmiş, engelli rampasının önünde durmuş, sinyal nedir, şerit çizgileri niye var, takip mesafesi vs. vs. nedir demiyor.

Çıkın büyük şehirlerden birinde sokağa kaldırımda yürüyemiyorsunuz arabadan. Ama motorcular maganda oluyor.

Arabacı motorcu diye ayrım yaptıkça bu tarz istekler hep olacak. Maalesef hepimiz aynı bokun kahverengisiyiz.

O başlığı açan kişi yarın bir motosiklet alsa şikayet ettiği her şeyi kendi de yapacak ve işin ilginç yanı kendini yine haklı görecek.

Bu 'benim gibi düşünmeyen ölsün' mantığı iliklerimize işlemiş durumda.

arabaları da benimsemedim.

Bizim evin orada çöp konteynırının durdugu bir yer vardı, yeni kiracılardan birisi arabasını park etmek için onu başka yere iteledi. O başka yerdeki de başka yere başka yere derken çöp en son sokağın sonuna gitti.
    Evimin 5 metre yanındaki çöp için 100 metre yürümem gerekiyor, çöpü geri cektim bende. Araç sahibi bu sefer direk sokağın sonuna bırakmış. Tekrar geri cektim yine bırakmış. Son 10 gündür çöplerimi arabasının üstüne koyuyorum, bakalım kavga ne zaman cıkacak.

Bir de engelli yoluna park eden insanlar var, düzenli olarak yapıldıgını fark edersem anahtarım ile güzelce çiziyorum arabayı.
    oznkrçm, HRider ve espresso bunu beğendiler.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Boşuna kavga etmeye gerek yok.
    Sorun motosiklette veya arabada değil, insanda.

Motosikleti
    MT-07
    Bana motosikletlerin hızlı gittiğinden yakınan arkadaşım, tem’de Tek rakibinin BMW m5 olduğunu, diğer araçlarla kapışabildiğini anlatıyor. Şirket arabası ile artistlik yapıp, elinde telefonla dizi izleyip, mail atan ve saygısız bir kişilik olduğunu 4 teker kullanınca görmezden gelinebileceğini belirtiyor.

Motosikletliler genelde nizami parkeder.
    Motosikletliler genelde yayalara yaya geçitlerinde, arabalardan fazla yol verirler.
    Motosikletliler genelde çevresel etkileşimlerde bulunur ve çocuk ile hayvan sevgisi yüksektir.
    Motosikletliler genelde arabalar ile yarışmazlar, aksine arabalar onları sıkıştırır.
    Motosikliletler genelde sinyal verirler, trafiğe uyarlar ( araçlar sıkıştırdığında da aralardan giderler ).
    Kaç tane motosikletin yaya kaldırımına, yangın musluğu kenarına vb yerlerde parkeymiş buldunuz? Engelli rampasının önünü kapatmışlar mıdır?
    Motosikletimi cafenin önüne kadar getiriyorsam, mümkün mertebe arabacı getirebileceği en yakın noktaya getirmiyor mu?

Sempatik olacağız die bir kaygımız yok. Sempatik olacağım die de itin köpeğin günahını üstleneceğim hiç yok. Sol şeridi Bankası’nın malı gibi kullanıp 70’le gasp ederse arkasından 200’le bile gelsem o şeridi bana vermek zorunda. Sollama şeridini Bankası’nın malı gibi kimse kullanamaz. Kolunu dışarı çıkarıp artist artist gezer ise bende yanında ara gaz koyup, içeri çektirmesini bilirim.

Bırakın artık şu ezik psikolojisini ve kendinizi kabul ettirme eylemlerinizi. Trafikte olan bitenden zevk almıyorsanız benim gibi sürekli şehir dışına sürün.

Motosiklet sürmek kabiliyet isteyen bir olaydır. Araba gibi sürekli Sarsak sarsak gidilmez. Motosiklet adamı silkeler ve kendisine getirir.

Motosiklete bok atan adamın hemen ardından ikinci cümlesi şeytan icadıdır. Üçüncü cümlesi nasıl korktuğudur. Herkesin hevesi ama herkesin Güven, Özveri ve Tecrübesi yoktur!..
    tarikcapar, levend84 ve YasinC bunu beğendiler.

Devlet : hadi motosikletleri kaldırlaım :DDD
    Ekşi sözlük yazarları : Oh be sonunda trafikte magandalar yok.
    *Birkaç gün sonra ekşi sözlük yazarı : YA YEMEĞİM NERDE 2 SAATİR YOK ORTADA BU NE BİÇİM İŞ.
    *O akşam ekşi sözlükte konu açar : YEMEK SEKTÖRÜ NE HALE GELMİŞ BİR YEMEK 2 SAATE GELMİYOR.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bnece de kaldırılsın. Bisiklete binelim. Miss...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    internette açılan başlıkları ciddiye alan oluyor mu?
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)