Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadan yazan emniyet şeridi eds yerleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Konu güncel tutulsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Tünellerede böyle bir sistem gelir mi ? Gerçi ben hız sınırına uyarak gidiyorum yanımdan vızır vızır akıyorlar tünelde.

Motosikleti
    Konu güncel kalsın. Gören okusun, kimse mağdur olmasın.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    uzun kameralar öne yada arkaya bakarken belli oluyordu da. şu yarım dünya kameraları da arkaya başkacak şekilde çevirmişler hiç belli olmuyor.
    kamerayı gördüğümde çok dikkatli bakmıyorum nereye baktığına. her türlü şeride giriyorum
    Olcay Avşar bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haliç köprüsü sağ kısım edirne istikameti.. taralı alan ihlalinden ceza yedim diyen duydum..
    Evet. Dün haliç köpüsüne girmeden önce dediğin geriye bakan kamerayı farkettim. Tüm köprü ve viyadüklere geriye bakan kamera koymaya başladılar. Dikkat edin.
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ümraniyede beşiktaş-nevzat demir tesisleri ile madenler arası yolda babama 3 defa hız cezası geldi. hafta sonu şile yapayım diyenler eds sisteminin o yolda çok sağlıklı çalıştığını bilsinler.
    o yolda hız tüneli uygulaması var giriş ve çıkış arasındaki süreyi ölçüp ortalama hızınız 88 in üzerinde ise ceza kesiyor.. ancak motorcu arkadaşlara yanlış bilgilendirme olmasın, motosikletlere ceza gelmez hızdan dolayı.. hız kameraları sadece ön plakayı çekiyor..
    Not: O güzergahı her gün kullanmaktayım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

şile otoyolu üzerinde altunizade yönünde ilerlerken ümraniye sapağını geçtikten sonra üst geçitlerden birinin altına üst geçide monteli tek bir kamera yerleştirilmiş direkt olarak emniyet şeridini arkadan kesiyor.. üst geçidin altında artık rengi de tozdan iyice betona benzemiş zor fark ediliyor.. ne olur ne olmaz aktiftir falan uğraşmayalım..

Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Motosikletli trafik polisleri nasıl filtreleme yapıyorsa, nasıl trafik çok sıkıştığında emniyet şeridinden kaçıyorsa , deli trafikte araçların arkasından dur kalk yapmak çok riskli olduğundan , bence tüm motorlara serbest olmalı , emniyetten ambulans itfaiye polis vs ne gelirse motor sıkıntı olmaz hemen yola girer ...Bıraktıracaklar motoru o olacak :(

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    yazılan cezalar şikayet üzerine yazılmış olabilir mi? Çünkü şimdiye kadar motorcuların emniyet şeridinde ceza yediklerini pek duymadım ki bende emniyet şeridi kullandığım halde e-devletten bakıyorum halen ceza yok

Motosikleti
    Alıntı serkan1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazılan cezalar şikayet üzerine yazılmış olabilir mi? Çünkü şimdiye kadar motorcuların emniyet şeridinde ceza yediklerini pek duymadım ki bende emniyet şeridi kullandığım halde e-devletten bakıyorum halen ceza yok

7-8 Ay sonra geliyor genelde

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7-8 Ay sonra geliyor genelde
    Ben 4 senedir her gün emniyet şeridi kullanıyor-dum Haliç köprüsüne Okmeydanı istikametinden inen yokuşta, yan köprüye girmeden önce. Gerçi bu EDS muhabbetleri burada dillendirildikten sonra o mevkide taralı alana girmeyi bıraktım. Şanslıyım ki ceza gelmemiş şimdiye kadar. Umarım 7-8 ay sonraya kadar da gelmez; 1002TL (indirimli haliyle 750TL) çok pahalı. Benim bir büyük bakım bedeli kadar...

Motosikleti
    Arkadaşlar dikkatli olalım, gören herkes birbirini uyarsın bu başlık altında.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Ümraniye Nevzat Demirin önünde döner kameralar vardı ancak onlar kaldırıldı, hatta üsküdar-çekmeköy arasındaki neredeyse hepsi kaldırıldı.

3 senedir gerek motosiklet gerekse araba ile altunizade çekmeköy arasında gidiyorum bir ceza yemedim.Aman 80 i geçmeyim de yapmadım 120 ile de gitmedim tabi.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza yigen benim yarin gidicem itiraz etmeye aradan gecmis 7 ay resmiyette 10 gün icinde gelmesi lazim itiraz etme sansim var o yuzden bakalim sonuc nolacak motosikletim 2500 tl yedim ceza 1002 valla zoruma gidiyo.
    Zeynalhazan 1 seneyi gecen cezalara itiraz hakkin var ve garanti sonuc aliniyo ödemedin inş .
    Gerekçeniz sadece tebliğ süresi olacak ise reddedilecektir.

2014 öncesi 10 gün iken mevcut durum şu şekilde imiş.

Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanaklarının Düzenlenmesinde, Tahsilinde ve Takibinde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik

Tutanakların tebliğ işlemleri
    (1) Trafik idari para cezası karar tutanaklarının tebliği, 30/3/2005 tarihli ve 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 20 nci maddesinde yer alan soruşturma zamanaşımı süreleri içerisinde yapılır.

KABAHATLER KANUNU

Soruşturma zamanaşımı (1)
    Madde 20-
    Ancak,... 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu, ... belirtilen ve idari para cezasını gerektiren fiilin işlendiği tarihi takip eden takvim yılının son günü bitimine kadar idari para cezası verilerek tebliğ edilmediği takdirde idari yaptırım kararı verilemez, verilmiş
    olanlar düşer.
    KÜR ŞAD

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Onurordek valla bilmiyorum sonuc nolcak devlet isterse alayımızı öper bundan sonrada öpecek gibi görünüyo.

Motosikleti
    Geçmiş olsun. Devlet kendi kendini yakıcak. İlla herkes katlanır plaka takıcak onu istiyor. Aynı hatayı sigara zammında da yaptı. 15-20 Tane arkadaşım tütün içmeye başladılar. Kendi kendini yakacak çok az kaldı çook.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster

4-)Ümraniye Nevzat demir tesisleri çevresindeki Radar ve Emniyet şeridi EDSlerinin tümü.
    Taşdelende oturuyorum. Ümraniyeden Taşdelene kadar 3 tane radar ve yanlı hatırlamıyorsam 2 hız koridoru var. Motorla hiç ceza yemedim fakat araçlada 85 üzerine hiç çıkmadım. Araçla 90 la ceza yiyenler var. Dikkat etmekte fayda var.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar, bu aralar cezalar yağmaya başlamış. Mümkün olduğunca az kullanalım emniyet şeritlerini. Sıkışık trafikte araç aralarından geçmeye başlayalım. 10 Dakika erken gideceğiz diye 1002 Lira ceza yemeyelim. Hız koridorları ve radarları da gözardı etmeyelim.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sayfasında Türkiye'deki tüm EDS noktaları ve kameraların hangi yöne baktığı bilgisi var.

Kameralara bakacağım derken kaza tehlikesi atlatmak yerine, yola çıkmadan önce EGM'nin aşağıdaki sayfasına bakmak yeterli...

https://onlineislemler.egm.gov.tr/tr...EDSHarita.aspx

Not : ilgili şehir ve noktadaki EDS kamerasının üzerine tıklayınca hangi yöne baktığını yazıyor.
    Deadly Sto(R)m, Cyan ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Telefondan navigasyon kullananlar için yandex navigasyonda genellikle çoğu eds işaretli ve sizi hız sınırı konusunda da uyarıyor. kameraya doğru yaklaşırken yönünü kontrol etmek yeterli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)