Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Dizlik kullanıyor musunuz?

Katılımcı sayısı
96. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • motosiklet tipi fark etmez her zaman kullanıyorum

45 46.88%
  • Motosiklet pantolonum var dizlige gerek yok

46 47.92%
  • Ss motosikletim var ve dizlik kullanıyorum

3 3.13%
  • Ss motosiklette dizlik komik olur

7 7.29%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Dizlik kullanıyor musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Hangi konu olduğunu hatırlamıyorum ama bir arkadaş "süper sport motorlarda zaten dizlik komik durur, direk motosiklet pantolonu al" gibi bir şey söylemişti. Buna istinaden kısa mesafede bile dizlik kullanan ve yakında 250 cc bir ss almayı düşünen biri olarak bir anket açmak istedim. Birden fazla şıkka oy kullanilabilir
    mesut hoca bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Anketi açamadım galiba yanlış yapıyorum biliyorum ama kışın kullanıyorum. Dizlerime rüzgar vurmasın diye.

Sport motorda dizlik komik durmaz bence.
    yigozya bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    motosiklette kask kullanmak ta komik duruyor ama kullanıyoruz
    oysaki sadece güneş gözlüğü daha havalı duruyor motor üzerinde
    TimFx, maktama, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Spor görünümlü dizlikler de var, sırıtmıyor.

Önemli olan kişi rahatlığı; emin ol kimse de "aaa motorla bunu giymiş" demez.
    enes_ayx ve yigozya bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750X
    bu bir anket ise en bariz ve gerçekte (buraya yansımasa da) en çok oyu alacak olan seçeneği neden koymadınız? Yani "Dizlik kullanmıyorum." seçeneğini.. sokakta 10 motorcu görüyorsam sadece 2 bilemedin 3 tanesinde dizlik var..
    enes_ayx, BESTAPO, zekeriyaimam ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    *süper sport motorlarda zaten dizlik komik durur" .. diyen kişinin kullandığı " super sport " nedir ? merak ediyorum.

Kadırga ya da Yuki.. falan olmalı.
    berk_cglr, yigozya ve Herscel bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bir anket ise en bariz ve gerçekte (buraya yansımasa da) en çok oyu alacak olan seçeneği neden koymadınız? Yani "Dizlik kullanmıyorum." seçeneğini.. sokakta 10 motorcu görüyorsam sadece 2 bilemedin 3 tanesinde dizlik var..
    Hakikaten ya unutmuşum o seçeneği. kesinlikle olmalıydı
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Dizlik de var pantolonda dizliği kapri giydiğimde yazın ve sıcak havalarda pantolonu ise kışın ve uzun yollarda kullanıyorum. Dizlik kullanıyorumu seçtim.
    yigozya bunu beğendi.

Pantolon varsa kullanmıyorum (dizlikli motor pantolonu)
    yigozya bunu beğendi.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi konu olduğunu hatırlamıyorum ama bir arkadaş "süper sport motorlarda zaten dizlik komik durur, direk motosiklet pantolonu al" gibi bir şey söylemişti. Buna istinaden kısa mesafede bile dizlik kullanan ve yakında 250 cc bir ss almayı düşünen biri olarak bir anket açmak istedim. Birden fazla şıkka oy kullanilabilir
    250 cc SS hangi motor var ben bilemedim şimdi

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dizliğin kaza esnasında dönüp diz kapağını yaralama potansiyeli varmış. Ben motosiklet için üretilmiş pantolon kullanıyorum.
    yigozya, YBRMANİA ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc SS hangi motor var ben bilemedim şimdi
    rc250 gsx250r ninja 250sl benim almayı düşündüklerim. Ss derken yanlış bir şey mi soyledim anlamadim
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    eksik ekipmanla çıkamıyorum, düşmeden eve döndüğüm nadir oluyor son 2-3 aydır
    yigozya bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Kaskım ve eldivenim hariç başka ekipmanım yok.Adam gibi bir kot ve mont almak lazım ama abba'nın şarkısında adı geçen 1211 sayılı kanuna göre basılan şeyin eksikliği engel oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksik ekipmanla çıkamıyorum, düşmeden eve döndüğüm nadir oluyor son 2-3 aydır
    Eski motorumda kinetix ile her ay düşerdim hele kışları asfalt bir başka :D Bir ani fren hoop motor sol şeride ben sağ şeritten devam.Bu cbr yi alınca Allah göstermesin o kadar ön teker kaydı arka teker saldı düşmedim.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Motosiklet pantolonunun içine, bazen de motosiklet pantolonunun üstünden de dizlik taktığım oldu.

Yazları, motosiklet pantolonu yerine, sadece dizlik takıyorum, şehir içi. (tamam, nadiren dizliksiz de biniyorum. kısa mesafe, ara sokak diye, ki yanlış.). Şehirlerarası, ilçelere, yani şehir dışı çevre yoluna çıkacaksam motosiklet pantolonunu da giyiyorum. Üstüne dizlik taktığım da oldu ilaveten. Koruma korumadır...

Dizliksiz motosiklet kullanırken tedirgin oluyorum. Nerede ne zaman lazım olacağı belli olmaz.

Komik durmasına gelirsek; ekim bitti, çok da kasım ...

Alçıda duracağıma dizlikle dururum.

Kemik kırılması kadar b.ktan bir şey yok!

Komikmiş! Kasarak motosiklete binene zaten laf anlatamazsın, bugün dizlik komik der, yarın hız yapar ağaca girer... Bulur bir şey... He de geç ...

Güvenli sürüşler herkese ...

NOT: Takım teçhizat tüm ekipmanlı, ceketli, pantolonlu, motosiklet uzun çizmeli falan neyim motosiklete binmenin size verebileceği "bana bir şey olmaz, korumalıyım" şeklindeki yersiz özgüvenden kaynaklı tehlikeli manevralar yapmaya meyilli olmaktan imtina ediniz... Motosiklet botumu da aldığım günün ertesinde ful ekipmanlı 90 derece bomboş arka sokak sanayi bağlantı yolu virajını rossovari lorenzomsu dönmeye çalıştım, düşük hızda da olsa, yere yapıştım. Ayağımda bot olmasa o virajı öyle dönmeyi düşünmezdim. Şükür bir şey olmadı... Ders çıkarmak önemli...
    yigozya bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Yaz ve soğuk havalarda mutlaka ama mutlaka dizlik kullanıyorum,kısa mesafe ,uzun mesafe kesinlikle dizlik kullanıyorum, çünkü motordan düşmede ve ya bir trafik kazasında ilk darbeyi alacak ekipmanlardan birisidir dizlik,12 yıllık tecrübe konuşuyor)
    GezeGeze, yigozya ve ERTOBİ bunu beğendiler.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    SS'te tabii ki komik durur. Ful deri tulumun uzerine dizlik mi takilir Allasen. Komik bir yana tehlikeli yahu. Pantolon fonksiyonel slider'a sahip. Onu dizlikle kapatmak akli olan kimsenin yapacagi is degil.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Dainese dizliğim ve tech 90 pantolonum var ama pantolon çok daha rahat.Dizliği artçıma veriyorum

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    bende dizlik kullanıyorum . kullanmayınca bir eksiklik hissediyorum . alışkanlık oldu . bakkala giderken bile taktığım oluyor.
    GezeGeze, yaşlıveacemi ve yigozya bunu beğendiler.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıradan kot pantolon falan giydiğimde üstüne impactec dizlik sürekli takıyorum
    pist/viraj ekstrem işlerde deri pantolon giyiyorum tabi ki yani o diz mutlaka bir şekilde korunmalı.
    Kazalarda mesela yere genelde ilk temas eden yer diz dirsek sonra eller diye geliyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)