Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Dizlik kullanıyor musunuz?

Katılımcı sayısı
96. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • motosiklet tipi fark etmez her zaman kullanıyorum

45 46.88%
  • Motosiklet pantolonum var dizlige gerek yok

46 47.92%
  • Ss motosikletim var ve dizlik kullanıyorum

3 3.13%
  • Ss motosiklette dizlik komik olur

7 7.29%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Dizlik kullanıyor musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskım ve eldivenim hariç başka ekipmanım yok.Adam gibi bir kot ve mont almak lazım ama abba'nın şarkısında adı geçen 1211 sayılı kanuna göre basılan şeyin eksikliği engel oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Eski motorumda kinetix ile her ay düşerdim hele kışları asfalt bir başka :D Bir ani fren hoop motor sol şeride ben sağ şeritten devam.Bu cbr yi alınca Allah göstermesin o kadar ön teker kaydı arka teker saldı düşmedim.
    Ben arazide sürüyorum, sınırları zorlayınca hop yerdeyim 😀
    yigozya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Anketin başlığı " dizlik kullanıyor musunuz ? " ama ankette " hiç dizlik kullanmıyorum" diye bir seçenek yok . Çok güzel hazırlanmış
    yigozya bunu beğendi.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anketin başlığı " dizlik kullanıyor musunuz ? " ama ankette " hiç dizlik kullanmıyorum" diye bir seçenek yok . Çok güzel hazırlanmış
    Dizlik kullanmama gibi bir şey söz konusu olamaz diye düşündüm şaka şaka unuttum ya o yüzden
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    Dominar D400
    Dizliksiz yola çıkmadım 4 yılı aşkın süredir(5 yıldır motor kullanıyorum, alabildikten sonra hep taktım yani), bellikten göğüslüğe pantolon hariç tam ekipmanım hep, motor naked. Hiç bir zaman da pantolonun dışına giymedim dizliği. Dizlik pantolon içine takılır. Pantolon üstüne takıldığında kaza anında yerinden kayıp koruMAma riski yükselir. Pantolon üsüne takılması hiç takmamaktan daha iyidir tabi ki ama görsel olarak da güzel görünmüyor bana o şekilde.

Pantolon içine giydiğimde çıkartması kolay olsun diye özellikle cırtcırtlı-Velkrolu DEĞİL de toka gibi takmalı scoyco k12 dizlik aldım, böylece çıkartmak istedğimde pantolonu çıkarmadan tokaları el yordamıyla pantolon üstünden çıkartıp dizliği pantolon paçasından çekip çıkartabiliyorum. Takma zamanı gelince yine kapalı bir mekan bulup pantolon içine takıyorum.
    Tech90 korumalı pantolonum da var ama onu genelde uzun yol seyahatlerimde kullanıyorum, kendi korumalarını çıkartıp içine yine scoyco dizliğimi takıyorum, bendeki modelde kendi impactec korumaları pantolon içinde olduğu için korumasının takıldığpı file kısım dizlerime sürtüp rahatsız ediyor bacağımı. Fiyatları biraz düşük olsa çeşit çeşit alıp her zaman giyerim ama şimdilik olmuyor. Ha, kışın zaten normal pantolon üstüne soğuktan da koruduğu için Revit Hercules fermuarlı motosiklet pantolonunu giyiyorum.

Racing motorda sürekli kendinden dizlikli pantolon giyebiliyorsanız(işe giderken falan) ne ala. Yok, normal pantolon giyiyorsanız dizliksiz(ekipmansız) sürmeyin.
    Kendimi hep tam ekipman giymeye alıştırdığım için birisi eksik olunca rahatsız hissediyorum, siz de kendinizi buna alıştırın.
    yigozya ve GezeGeze bunu beğendiler.

SS'ten kasıt 250CC motorlarmış o yüzden yarış tulumlarına vs girmeyeceğim ama dizlik yerine motosiklet pantolonu alman çok daha makul olur. Düşersen tek hasar gören yerin dizin olmuyor malum sıradan günlük pantolonun sürtünmeye karşı hiçbir koruma sağlamaz yüksek hızlarda düşersen direk yırtılır gider. Yine dizliğin dönme kayma ihtimali var. Motosiklet pantolonları bu konularda sana ekstra bir koruma sağlar ayrıca uyluk kemiği, kalça korumaları gibi ekstra korumalarıda olur.

Pantolonun haricinde, diğer ekipmanlarınıda SS tarzına göre dizmen hem uzun vadeli bir yatırım hem de ekstra güvenlik sağlar. Bileğinide koruyan tam boy güzel bir eldiven. Yine bileğini ve kaval kemiğinide koruyan tam boy bir çizme temin etmeni öneririm. montun içerisine sırt korumayıda es geçme.
    yigozya ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bir musibet bin nasihatten iyidir diye bir söz var. Motosikletimi yeni almıştım. Durduğum yerde düştüm 3 ay dizim ağrıdı o günden beri asla o bana yeterli ders oldu.
    yigozya bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bence dizlik gereksiz bir ürün , neden ? düştüğünüzde dizinizden önce kalçanızı yere hızla vurursunuz ve bütün vücudun ağırlığını önce kalça sonra dirsekler karşılar , öncelikle kalçanızı ve dizinizi korumak için motosiklet pantolonu giymelisiniz , dizliğe verilen paraya bir miktar ekleyip pantolon almak daha akıllıca bir iş olur..

ERTOBİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Korumalı pantolonumu giymediğim her durumda her mevsimde her yolda dizlik ve dahi kesinlikle kask , bellik ve eldiven kullanırım .Nedan , çünkii bu yaştan sonra gemükler kolay kaynamaz , romantizma ayrı dert oluur
    yigozya bunu beğendi.

Yahu böyle resimler neden koyuyorsunuz. Hadi koyuyorsunuz bari uyarın
    maktama ve GezeGeze bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence dizlik gereksiz bir ürün , neden ? düştüğünüzde dizinizden önce kalçanızı yere hızla vurursunuz ve bütün vücudun ağırlığını önce kalça sonra dirsekler karşılar , öncelikle kalçanızı ve dizinizi korumak için motosiklet pantolonu giymelisiniz , dizliğe verilen paraya bir miktar ekleyip pantolon almak daha akıllıca bir iş olur..
    +1 İki kez tecrübe edilmiştir.

Orta hızlı low side da durum aynen bu.

Olur da motosiklet yolda bir engele gelir ya da kolay kaymazsa (koruma demirleri ve slider'lar burada ciddi sorun olabiliyor.) dize çarpabiliyor. Yine de bu çarpma kalça ve dirseğin yere çarpmasından şiddetli olmuyor çoğu zaman.

Tabii ki kaza katastrofik bir olay. Her şey olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dizlik kullanmayan arkadaşlar temsili:
    Herhangi bir vücut uzvuyla ilgili böyle bir fotoğraf bulunabilir diye tahmin ediyorum.

Çok korkutmayalım insanları. Zaten millet bakkala robokop kıyafetiyle ekmek almaya gitmek için bahane arıyor
    yigozya bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    masfallı dizlik kullanıyorum
    yigozya bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Mamba09, resmi kaldırabilir misiniz?!

Uyarın için teşekkürler nyk.

Yeminle, ulan ne çıkacak diye, sol elimi laptopun ortasına gererek açtım linki; elimin kapatmadığı yerlerden görünen kısmına bile bakamadım ... kapattım hemen pencereyi...

Allah kaza bela vermesin ...

Hafta içi işe git-gelde dizlik, hafta sonu gezmede pantolon. 1-2 defa 100-200 metrelik mesafelerde diz korumasız kullanmışlığım var, dizimde koruma olmayınca kendimi çıplak hissediyorum.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SS'te tabii ki komik durur. Ful deri tulumun uzerine dizlik mi takilir Allasen. Komik bir yana tehlikeli yahu. Pantolon fonksiyonel slider'a sahip. Onu dizlikle kapatmak akli olan kimsenin yapacagi is degil.
    Bahsedilen senin düşündüğün gibi değil müdür, kot pantolon ve spor ayakkabı ile SS sürerken takılan dizliğin komik durup durmayacağından bahsediyorlar.
    yigozya bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsedilen senin düşündüğün gibi değil müdür, kot pantolon ve spor ayakkabı ile SS sürerken takılan dizliğin komik durup durmayacağından bahsediyorlar.
    O durumda yine mantiksiz degil mi? Sadece dizi koruyorsunuz. Halbuki kalburustu bir motosiklet kotuyla kalcalari da korursunuz. Daha da onemlisi yere dustukten sonra aninda parcalanip eriyecek kot kumas yerine bir miktar surtunmeye dayanip derinizi koruyacak kevlar kumas elde etmis olursunuz. Ya da kotun ustune giyilebilecek fermuarli ust pantolon da olabilir. Bunlarin hepsinin dizlikleri var zaten. Sadece dizlik, arazi harici, mantiksiz geliyor bana.
    yigozya bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O durumda yine mantiksiz degil mi? Sadece dizi koruyorsunuz. Halbuki kalburustu bir motosiklet kotuyla kalcalari da korursunuz. Daha da onemlisi yere dustukten sonra aninda parcalanip eriyecek kot kumas yerine bir miktar surtunmeye dayanip derinizi koruyacak kevlar kumas elde etmis olursunuz. Ya da kotun ustune giyilebilecek fermuarli ust pantolon da olabilir. Bunlarin hepsinin dizlikleri var zaten. Sadece dizlik, arazi harici, mantiksiz geliyor bana.
    koruma olarak haklı olabilirsiniz ancak kendi actıgım bir konuda insanlara anlatamadıgım şeyi tekrar paylaşmak istiyorum.

Bir şeyin daha iyi olması mantıklı olduğunu göstermez.

- İşe giderken kumaş pantolon giyen birisine dizlik tak demek mantıklı değildir
    -Üstünü değiştirecek imkanı olmayan hatta bununla ugrasmak istemeyen birisine motosiklet pantolonu giy demek de mantıklı değildir.

İşe motorla gelişim 40 km sürüyor, genelde mesai saatinden 5 dakika önce geliyorum. Pantolon değiştirecek vaktim yok ki kıyafet değiştirecek yerim de yok. Bu nedenle bana da pantolon değil dizlik mantıklı geliyor.
    yigozya bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koruma olarak haklı olabilirsiniz ancak kendi actıgım bir konuda insanlara anlatamadıgım şeyi tekrar paylaşmak istiyorum.

Bir şeyin daha iyi olması mantıklı olduğunu göstermez.

- İşe giderken kumaş pantolon giyen birisine dizlik tak demek mantıklı değildir
    -Üstünü değiştirecek imkanı olmayan hatta bununla ugrasmak istemeyen birisine motosiklet pantolonu giy demek de mantıklı değildir.

İşe motorla gelişim 40 km sürüyor, genelde mesai saatinden 5 dakika önce geliyorum. Pantolon değiştirecek vaktim yok ki kıyafet değiştirecek yerim de yok. Bu nedenle bana da pantolon değil dizlik mantıklı geliyor.
    Üst pantolon. Yandan fermuarlı. Tam koruma. Dizlik yerine şiddetle tavsiye ederim.
    yigozya bunu beğendi.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Üst pantolon. Yandan fermuarlı. Tam koruma. Dizlik yerine şiddetle tavsiye ederim.
    Biraz baktım ama bulamadım var mı link?
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    MT-07
    yigozya bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz baktım ama bulamadım var mı link?
    Revzilla da "motorcycle overpants" diye aratın. Benzeri modeller mutlaka Türkiye'de de vardır. Bende Olympia'nin bir modeli var.
    yigozya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)