Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Allahım sen sabır ver bitmeyen subab sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Karbüratörlü bir motosikletim var mondial drift garantili. Servis onarımı için ücret ve motoru ertesi gün alacağımı söyledi mondialin sadece motosikletin motoruna garanti vermesine rağmen subab ayarını kendi cebimden yaptırmam ve mesafesi uzak olması gidip gelme sorunu olduğu için servis yerine başka bir tamircide yaptırdım ön fren balatamıda değiştirmiş sağolsun. Aradan 1 ay kadar süre ve 650-700km geçti ses yine gelmeye başladı şimdi ben yine subab ayarı için 150tl tekrar bayılacakmıyım ? Bu subab ayarı sürekli bozulacak birşeymi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    subab ayarını başka yere yaptır

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf kullanıcısıyım. Benim de 8bin de sübap ayarım bozuldu ve hala yaptırmadım. 100km marşı kesmeden gidersem Sübap kapakçıkları çıtır çıtır ses yapıyor 😂

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf kullanıcısıyım. Benim de 8bin de sübap ayarım bozuldu ve hala yaptırmadım. 100km marşı kesmeden gidersem Sübap kapakçıkları çıtır çıtır ses yapıyor ��
    sanırım pistonlar subab kapaklarına vuruyor. çok vurmaya devam ederse aralarında bi tartışma çıkar ve birbirlerine ağız burun girerler
    baltaaa bunu beğendi.
    since 1987

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf kullanıcısıyım. Benim de 8bin de sübap ayarım bozuldu ve hala yaptırmadım. 100km marşı kesmeden gidersem Sübap kapakçıkları çıtır çıtır ses yapıyor ��
    cbf ısındığı zaman subap sesi yapıyordu diye biliyorum normal bir durum.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı felsefeci55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörlü bir motosikletim var mondial drift garantili. Servis onarımı için ücret ve motoru ertesi gün alacağımı söyledi mondialin sadece motosikletin motoruna garanti vermesine rağmen subab ayarını kendi cebimden yaptırmam ve mesafesi uzak olması gidip gelme sorunu olduğu için servis yerine başka bir tamircide yaptırdım ön fren balatamıda değiştirmiş sağolsun. Aradan 1 ay kadar süre ve 650-700km geçti ses yine gelmeye başladı şimdi ben yine subab ayarı için 150tl tekrar bayılacakmıyım ? Bu subab ayarı sürekli bozulacak birşeymi ?
    Benim merak ettiğim soru şu:

Subap motorun içinde değil de sen bu yüzden mi mahalle tamircisine gittin?

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim soru şu:

Subap motorun içinde değil de sen bu yüzden mi mahalle tamircisine gittin?
    Hayır hocam mesafe uzak motoru bıraksam işe geri gelmem sıkıntı ertesi gün işten izin alıp motoru almaya gitmem sıkıntı iş yerinden zar zor izin alıyorum zaten.

Motosikleti
    MT-07
    Anladım sorunu. Fakat garanti var iken motorunu, işinde erbap olmayan kimselere açtırmak sorun yaratma riskini daha çok arttırır bence. Çok sorun çıkarırlar ise git bir rapor al ve raporlu olarak işini yaptırt. Sonuç olarak sen çalıştığım yerin kölesi değilsin. Çalıştığın kadar ücretini ödemekle mükellefler. Haklarını koruyarak çalışmak hem senin için hem de iş yerin için en sağlıklı davranış.

Kimse şuna dikkat çekmemiş subap ayarını 20 liraya yapıyorlar 10 dk lık iş 150 lira nedir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)