Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

46/2-F

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Az önce mail gelen cezayı okudum ve ceza maddesi 46/2-F googleye bakdigimda emniyet cezası gelmiş 😔 .
    Yer İstanbul semt yazmiyo sadece 70056 yaziyo .
    Simdi itiraz edicem nereye kime gitmem gerek benim motorum 80 geçmeyen sürekli emniyette giden birisiyim araçların arasında kalmamak için .
    70056 neresi olduğunu internetten bulabilirmiyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Çok teşekkürler okudum bütün sayfayı anladığım kadarı ile mahkemelik olduk 🤨

Okmeydanından topkapı yönüne dogru haliç köprüsünü emniyetten geçtinizmi ? arkadan çeken eds koymuşlar tüm motorlara geçiriyorlar haberiniz ola bende 1 kere geçtim inşallah gelmez

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    EDS cezası olduğuna göre kamera kaydı vardır, ceza ile birlikte fotoğraf da gelir. İtiraz şansınız yok maalesef, kodun nereye ait olduğunu bulamadım. Doğru yazdığınıza emin misiniz?

7005 var 7006 var ama 70056 yok, 7005 ve 7006 bomonti civarlarındaymış.

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okmeydanından topkapı yönüne dogru haliç köprüsünü emniyetten geçtinizmi ? arkadan çeken eds koymuşlar tüm motorlara geçiriyorlar haberiniz ola bende 1 kere geçtim inşallah gelmez
    Evet Topkapı yönünden halice giderim genelde istikametim oralardan aklıma gelmişti başıma geldi şimdi itiraz ederiz bugün bakalım şansımıza artık ☹️

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Eda cezası büyük ihtimal kod doğru 70056 bende neresi olduğunu internetten bulamadım.

Motosikleti
    NC750X
    şu emniyet şeridi olayını bir neticeye bağlasalar artık kesin bir çözüm bulunsa.. ya tam yasaklayın ya serbest bırakın polisin gözünün içine bakıyorsun durdurup da ceza kesmiyor.. kameraya yakalanırsan evine ceza geliyor. bana kalsa en güzeli motosiklet şeridi yapmalılar yollara paralel.. en azından ana yollara yap yarım şerit arabanın giremeyeceği kadar.. senin araba yoluna girmen yasak olsun, arabanın da senin yoluna girmesi.. biz motorcular kendi aramızda gül gibi geçinir gideriz. şimdi emniyet şeridinden gidiyorsun adamın biri arabasıyla sağ aynasına bakmadan atlıyor önüne çarpıyorsun, bir şey de diyemiyorsun aracım arıza yaptı kenara çekiyordum, asıl sen ne arıyorsun emniyet şeridinde diyor çıkıyor işin içinden.. suçlu da biz oluyoruz..
    serkan1987 ve HerveauX bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Ohooo Haliç ana köprüye Edirne-İstanbul istikametinden girip, sağdaki emniyet tarafına atlamaz isen patates olursun. Ben araba gibi 2dk dur kalk yaparsam motor fan açmaya başlıyor

Bende aynı istikameti kullanıyorum demek bizede geçirdiler. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Bajaj discovery

Ceza böle

Motosikleti
    NC750X
    2 hafta içinde öderseniz 751.5 tl ye düşüyor.. Çok geçmiş olsun

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    sürekli emniyette giden birisiyim araçların arasında kalmamak için
    kendin itiraf etmişsin itiraz edecek bir şey var mı ki
    46-2F emniyet şeridi ihlali

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ceza tarihi,

23.03.2019 yazıyor.

Neredeyse 7 Ay olacak

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Size daha önce tebliğ edilmediyse, bir cezanın 7 ay sonra gelmesi kabul edilemez. Karşı dava açabilirsiniz.

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Artemis99 evet sürekli emniyetten giderim mecbur motor 125 CC zor gidiyo kendimi riske atmamak için hem acemi sayılırım topu toplam 9 aylık motosiklet tecrübem var .
    Levend84 valla cezanın 7 ay sonra gelmesi beni düşündürüyor bu 7 ay içinde gene gelirse motosiklet sürmeyi birakirim maddi açıdan gücüm yetmez .
    Deadly Storm tebligat dün mail geldi baktim e devletten ceza bu isde 🤨

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Emniyet şeridi ihlali bin tl mi. Motora binmem daha iyi. Trafikte bekleyeceksem ne anladım motor kullanmaktan.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artemis99 evet sürekli emniyetten giderim mecbur motor 125 CC zor gidiyo kendimi riske atmamak için hem acemi sayılırım topu toplam 9 aylık motosiklet tecrübem var .
    Levend84 valla cezanın 7 ay sonra gelmesi beni düşündürüyor bu 7 ay içinde gene gelirse motosiklet sürmeyi birakirim maddi açıdan gücüm yetmez .
    Deadly Storm tebligat dün mail geldi baktim e devletten ceza bu isde ��
    O zaman itiraz edecek bir şey yok yani.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Söyle bir madde var "Tutanağın tebligat işlemlerine ihlalin tespit edildiği tarihten itibaren on iş günü içinde başlanarak, Karayolları Trafik
    Kanununun 116 ncı maddesi hükümleri uyarınca araç sahibine, sahibi birden fazla ise tescil kaydının ilk sırasındaki sahibine posta
    yoluyla tebligat yapılır.
    "
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    babama 3. ceza geldi. ilk ceza geçen senenin eds cezasıydı. tam bir sene sonra gönderdiler. ikincisi ocak ayının cezası, onuda 9 ay sonra gönderdiler. üçüncünün tarihi ise mart ayı ve henüz fotoğraflı olarak eve ceza kağıdı ulaşmadı, mail geldi. muhtemelende bir ikik tane daha yollarlar. bizimkiler hız sınırını %10 geçtiği için.

seninkinide geç yollamışlar ve muhtemelen bunun devamıda gelecektir. hergün kullandığın yol ise o güzergah yeni cezalara hazır ol.

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babama 3. ceza geldi. ilk ceza geçen senenin eds cezasıydı. tam bir sene sonra gönderdiler. ikincisi ocak ayının cezası, onuda 9 ay sonra gönderdiler. üçüncünün tarihi ise mart ayı ve henüz fotoğraflı olarak eve ceza kağıdı ulaşmadı, mail geldi. muhtemelende bir ikik tane daha yollarlar. bizimkiler hız sınırını %10 geçtiği için.

seninkinide geç yollamışlar ve muhtemelen bunun devamıda gelecektir. hergün kullandığın yol ise o güzergah yeni cezalara hazır ol.
    Cezalari odedinizmi yada itiraz ettiniz mi ?
    Bende bida gelir diye korkuyom gelirse bogaz koprusunu ulasima kapatirim yakarim motoru orda .

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    paşa paşa ödedik. fotoğraflı ceza tebliğ ediyolar. radara giriş çıkış hızı falan yazıyo, yani titraz edemedik. sağolsunlar erken yetirinca indirim hakkın var ama hidi bizim cezalar erken ödeyince 170 küsüre falan halloluyo ama 1000 tl çok abartı oluş. valla bende kendimden şüphe etmeye başladım, banada gelecektir

adamlar sıcağı sıcağına göndermiyolarki cezalar biriksin. trafik ceza geliri beklentisi ile bütçe hazırlanılan ülkeden başka bişey beklenmez zaten

Haliç'teki emniyet şeridinden neredeyse her gün geçerim. Hiç ceza gelmedi. Eğer gelirse, cezaları ödemek için motoru satmam gerekir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)