Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorum gaz kesince stop ediyor!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba beyler bayanlar. 150 nk cfmoto model 14500km de motorum var. Son zamanlarda stop sorunu alıyorum. Genelde ışıklarda durduğumda gaz vermeyi kesince stop ediyor. Rolanti 1500 devirde. Yağını yeni değiştirdim 10-40 koydum. Motorda bilmeyenler için söylüyorum bosh'un enjeksiyonu var. Sizce sorun ne olabilir ? Ben enjeksiyonun pisliğinden veya subap ayarlarından şüphe ediyorum ancak bu tarz sorun yaşayıp çözüme ulaşan varsa diye desteklerinizi rica ediyorum. Günlerce serviste bırakmak istemiyorum onun için nokta atışı tespit edebilirsem sorunu çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Debriyaj manetinin altında müşür var onu sökün kırmadan içini açıp temizleyip tekrar gres sürüp kapatıp yerine yakın veya wd40 sıkıp bir deneyin.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Akünün ömrü tükenmiş olabilir. Gaz vermediğinde, gerekli elektriği üretemediğinden enjeksiyonu kesip stop ediyor olabilir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bir çok küçük cc motorda rolanti regülatörü yok , mevsim veya rakım farklılıklarından yada benzin kalitesinden motor stop edebilir , regülatör olsaydı devrini yükseltirdi , gaz kelebeğine akuple manuel ayar vidası vardır , 100 -150 devir artır stop etmez , bendeki Piaggio dada regülatör yok 3-4 ayda bir parmak atmak gerekiyor..

Müşür temizliğini deneyeceğim teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:26 ----------

Akü ilk marşta 11-13V arası gösteriyor yine o aralıkta sabit duruyor bana normal geldi ama bir kontrol ettireceğim teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

Rolanti motor için 1400 devir gösteriyor ben 1500-1600 arasında tutuyorum ilk zamanlar böyle bir sıkıntı yoktu son zamanlarda gerçekleşmeye başladı onun için rolantiyi yükseltmenin faydası olcağını sanmıyorum ama onu da deneyeceğim teşekkürler.

Bir süre Shell'den benzin alma.

Benzer bir sorun bende de vardı. Sabah ilk çalıştırmada gazdan elimi çektiğim an stop ediyordu, yola çıkıp ışıklarda durduğumda yine stop ediyordu. Çözümü motoru her çalıştırdığımda 2-3 dakika jikle açıp ısıtarak bulmuştum. Böyle yapınca motor ısınıyor hiç stop etme olmuyordu. Geçenlerde servise gittim subap ayarı yapıldı ve sorunum çözüldü. Artık hiç gaz vermeden de motor rölantide duruyor stop etmiyor. Muhtemelen sorun subap ayarınızda.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler