Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

184 Km/h ile Palet E vurmak Mt-09 Kaza Anı Kameralarda

Motovento
    REKLAM ALANI
    drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın yani pazar günü intercity park dayız bekleriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Ve şöyle bir soru sorayım bu yolda 50 yazan yerde hangimiz maksimum 50 kilometre hızda gidiyor bu demek değil ki benim haklı olduğum ve haksız olduğun amaç buradan ders çıkarmak siz başkasına ne derseniz diyin o kendi bildiğini yapacaktır ben dersimi aldım gerisini pek bir önemi yok Kalın sağlıcakla
    Madem o kadar iddialısın pazar günü ist park'ı hangi süre de döndüğünün fotoğrafını paylaşmazsan adam değilsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem o kadar iddialısın pazar günü ist park'ı hangi süre de döndüğünün fotoğrafını paylaşmazsan adam değilsin.
    Gel izle 😀 ve iddali değilim ve senin amaç ne 🍆🍆
    mavzer-i bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Gel izle �� ve iddali değilim ve senin amaç ne ����
    genelde kurallara kimse uymasada forum gibi yerlerde herkes kuralcı kesilir.
    ben senin yerinde olsam mesajımı yazıp videoyu paylaşıp bidaha konu başlığına girmezdim :D
    since 1987

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde kurallara kimse uymasada forum gibi yerlerde herkes kuralcı kesilir.
    ben senin yerinde olsam mesajımı yazıp videoyu paylaşıp bidaha konu başlığına girmezdim :D
    Ben eğleniyorum ama 🤣🤣 bulunduğu ortama sinir ve stres katan insanlarla hep dalga gecmisimdir Ve ahkam kesip ders verenlerle 🙃

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Gel izle �� ve iddali değilim ve senin amaç ne ����
    Neyini izlicem,tay tay gezmeni mi? 2:20 nin altına inebiliyormusun?

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Neyini izlicem,tay tay gezmeni mi? 2:20 nin altına inebiliyormusun?
    bu adam kim diye profiline bakayım dedim açtıgı konuyu görünce adam yerine koyup cevap vermekden vazgeçiyorum :D motosiklet düşmanı senii..
    Yamaha MT-09 Nebi IRMAK
    YouTube Kanalı ;
    https://www.youtube.com/c/nebiirmak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam çok hızlıymış ok tamam ama yola palet düşürenin hiç mi suçu yok arkadaşlar.
    Olmaz mı? Lakin problem kimin suçlu olduğu değil, kimin öleceği ya da sakat kalacağı.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o gün bu gün arkasını göremediğim virajda kesinlikle hız yapmam.
    Çözüm bu, pistte veya motosikletlerin sık kullandığı özel yollarda değilseniz.

İkinci bir nokta: motosiklet üzerinde büyük bir kazaya neden olan engel, araba sürücüsünün bir miktar rahatını bozmaktan başka bir sorun çıkarmazdı muhtemelen...
    ekremcelik00 bunu beğendi.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Hız kurallarına uymayanların sürekli olarak "sanki siz çok uyuyorsunuz" diyerek bunu meşrulaştırmalarına bir motosiklet forumunda rastlamak hakikaten üzücü bir durum. Kendinizce uydurduğunuz gerekçeler ile hız sınırlarına uymamak kendi takdiriniz, fakat kendiniz yapmıyorsanız tüm sürücülerin de aynı hatayı yapıyor olduğunu düşünmeniz oldukça sığ bir düşünce fikri.

Genel olarak trafikte yaşadığımız sorunun kaynağı da bu. Şikayet ediyor olduğunuz sorunların çoğu, nasılsa başkası da yapıyor olduğu için gönlü ferah olarak icra eden şoförlerin marifetleri. "Nasıl olsa arkadaki araçtan da çöp attılar, beni kim fark edecek", "Öndeki araç da kırmızı da geçti, beni kim fark edecek", "Nasıl olsa herkes kilitlenmiş yolda emniyet şeridini de kapatıyor, ben kapatsam kim fark edecek?", "nasıl olsa kimse şerit değiştirirken sinyal kullanmıyor, ben kullansam ne değişecek?".

Uymuyor olduğunuz kurallar olabilir, fakat kişisel tatmin için "ay sanki sen çok yapıyorsundur" gibi mesnetsiz yakıştırmalar hem dürüst değil, hem de tanımadığınız insanlar için yakışık durmuyor. Yaptığınız hatayı yapan milyon tane daha insan olması bunu doğru hale getirmiyor.
    Cloud, fatih.met, gurcanozturk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Çok hızlısın. Ama şanslısın. O kazadan sağ kurtulup foruma yazabiliyor olman mucize. Umarım ders olmuştur. Geçmiş olsun.

Bu kadar kazadan sonra bile bu motorun hala yürümesi Mt-09’a bir defa daha saygı duymamı sağladı.
    4KORSAN bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    aynen aynen kesinlikle, deli olduğum bir durum. herkes kendini damdan atıyor bende gidip atacak mıyım?

orman yangınında ağzıyla su taşıyan kuş misali hissediyorum kendimi çünkü herkes yere çöp atıyor ama ben cebime koyuyorum ve çöp kutularına atıyorum.

benim yaptığım eylem doğayı temiz tutmada ne kadar etki sağlar eder bilmiyorum ama ne yapayım, zaten herkes atıyor bende mi öyle yapayım? iyice pislik götürsün ortalığı

zaten herkes trafik canavarı gibi, bende öyle mi olayım? iyice kaos ortamı oluşsun trafikte ve başkalarını da teşvik edeyim her şey mahvolsun.

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hız kurallarına uymayanların sürekli olarak "sanki siz çok uyuyorsunuz" diyerek bunu meşrulaştırmalarına bir motosiklet forumunda rastlamak hakikaten üzücü bir durum. Kendinizce uydurduğunuz gerekçeler ile hız sınırlarına uymamak kendi takdiriniz, fakat kendiniz yapmıyorsanız tüm sürücülerin de aynı hatayı yapıyor olduğunu düşünmeniz oldukça sığ bir düşünce fikri.

Genel olarak trafikte yaşadığımız sorunun kaynağı da bu. Şikayet ediyor olduğunuz sorunların çoğu, nasılsa başkası da yapıyor olduğu için gönlü ferah olarak icra eden şoförlerin marifetleri. "Nasıl olsa arkadaki araçtan da çöp attılar, beni kim fark edecek", "Öndeki araç da kırmızı da geçti, beni kim fark edecek", "Nasıl olsa herkes kilitlenmiş yolda emniyet şeridini de kapatıyor, ben kapatsam kim fark edecek?", "nasıl olsa kimse şerit değiştirirken sinyal kullanmıyor, ben kullansam ne değişecek?".

Uymuyor olduğunuz kurallar olabilir, fakat kişisel tatmin için "ay sanki sen çok yapıyorsundur" gibi mesnetsiz yakıştırmalar hem dürüst değil, hem de tanımadığınız insanlar için yakışık durmuyor. Yaptığınız hatayı yapan milyon tane daha insan olması bunu doğru hale getirmiyor.
    Böyle gereksiz,kendi çapında pasta,250 cc den fazlası günah olan biri için ne kadar açıklayıcı,öğretici şeyler yazmışsın kardeş.Hani şu yazdıklarının ne kadarını idrak edebilir bilemem ama kalkıp ego tatmini için sosyal medya kanalı açmış,onu da becerememiş biri için onun seviyesine inmeni alkışlarım...
    toreador bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Ekipman falan hikaye. Kaza olmadan onleminizi almalisiniz. Temel birkac kuraldan birini zaten agir sekilde cignemissiniz:

Gorusunuz olmadan hiziniz olmasi gerekenin birkac kati. Virajlarda gaza yuklenilmez, yol yer gorusu olmadan motor kullanmanin sonu her turlu kaza ile sonuclanir.

Sansiniz vs her ne ise o da su: Yolda palet olmayip aractan damlayan yag da olabilirdi. Hizinizin buyuk bir kismini palete carpma etkisiyle yukseldiginizden kaybetmissiniz. Videoda kotu bir durum yok; dikkatsizliginiz disinda. Yoldan o sirada bir canli geciyor olsaydi onun son anlarini izliyor olacaktik belkide. Motor sahibisiniz diye dunyanin sahibi degilsiniz, guvenli surus herkes icin.

Kotu senaryoyu da anlatayam biraz empati kurun: Saginizdaki arac surucusu ben olsam ve heyecanlansam, o heyecanla ustunuzden gecsem hayatim kararirdi. Siz zaten bu senaryoya gore öldü'nüz ama sizin sorumsuzlugunuz yuzunden benim normal seyirde surdurdugum hayatim da mahvolabilirdi. Bunu yapmaya hakkiniz yok.

Trafik herkes icin. Akil olun biraz. Efendi surmek zor degil.

Not: Cok gecmis olsun. Dikkatli olalim.
    gurcanozturk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)